Ranking telefonów - TOP 10 telefonów 2022

  • Publikacja: 04-11-2022 Zmodyfikowany: 04-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3713
product-img

Dowiedz się, który telefon zdobył 1 miejsce w rankingu TOP 10 telefonów 2022. Przekonaj się, które smartfony to najlepsze telefony 2022, robiące świetne zdjęcia i umożliwiające rozgrywkę w nawet najbardziej wymagające gry na telefon 2022.

TOP 10 telefonów z dobrym aparatem i nie tylko

W 2022 roku chyba nikt nie wyobraża już sobie życia bez telefonu komórkowego. Nowoczesne telefony komórkowe to naprawdę wydajny i dobrej jakości sprzęt – służą robieniu zdjęć, nagrywaniu filmów wideo czy graniu w wymagające gry. Telefon, a raczej smartfon, znacząco ułatwia też pracę biurową, bo to właśnie dzięki niemu możliwe jest szybkie odpisywanie na wiadomości mailowe czy prowadzenie kont na Instagramie. Odpowiedni jego wybór jest więc istotny. Jaki jest najlepszy telefon 2022? Czym warto się kierować, wybierając odpowiedni smartfon? Ranking TOP 10 telefonów 2022 z całą pewnością odpowie na te pytania. 

Najlepsze smartfony 2022 – co je wyróżnia?

Wyświetlacz 

Idealny wyświetlacz telefonu 2022 powinien być wykonany w technologii AMOLED. Wyświetlacz wykonany w takiej technologii odznacza się znakomitymi kolorami oraz niesamowita głębia obrazu. Wyświetlacz AMOLED charakteryzuje się też lepszą jakością czerni oraz ogólnie lepszym kontrastem.  W 2022 popularne są również wyświetlacze IPS, oraz ekrany OLE i wyświetlacze Super AMOLED. W telefonach marki Apple występują wyświetlacze Retina lub Super Retina. 

Za jakość wyświetlanego obrazu odpowiada też częstotliwość odświeżania oraz HDR. Częstotliwość odświeżania smartfonów w 2022 wynosi minimalne 50 HZ. 

Procesor

Wydajny procesor w telefonie w 2022 roku to nie tylko liczba jego rdzeni, ale sam procesor w ogóle. Im nowszy procesor, tym lepiej – nawet jeśli będzie miał znacznie mniejszą liczbę rdzeni niż jego poprzednik. Chcąc uruchomić wymagająca grę na smartfonie, wiadome jest, że z im nowszym procesorem ma się do czynienia, tym lepsza będzie ogólna wydajność telefonu podczas rozgrywki. Obecnie, w 2022 roku najlepsze procesory w smartfonach to Apple A14 Bionic, procesor Samsung Exynos 220, procesor Qualcomm Snapdragon 888 oraz Qualcomm Snapdragon 8 generacji, oraz procesor MediaTek Dimensity 1300.

Rozmiar ekranu w telefonie

Obecnie, w 2022 roku dobre telefony posiadają zazwyczaj rozmiar ekranu od 6 cali w górę. Ciężko znaleźć ekran 5-calowy. Duży wyświetlacz jest bardzo komfortowy - bez problemu można oglądać na nim różne filmy, grać w gry czy przeglądać media społecznościowe typu Instagram, czy TikTok. Obecnie, nie produkuje się niewielkich telefonów z małym ekranem – wyjątek to Iphone 12 mini oraz 13 mini, jednak nie są to tegoroczne modele. 

Aparat w telefonie

Smartfon z dobrym aparatem 2022 to już wręcz standard. Dobry aparat do zdjęć w telefonie to coś, co jest podstawą dla większości osób. Obecnie, praktycznie wszyscy robią zdjęcia i uwieczniają nawet najbardziej prozaiczne chwile za pomocą aparatu. Jaki telefon do zdjęć kupić? Telefon, który robi dobre zdjęcia 2022 powinien mieć co najmniej kilkanaście Mpix – niektóre telefony posiadają nawet 108 Mpix. Inną, również bardzo ważną rzeczą w dobrym smartfonie jest przesłona aparatu, a także jego matryca. 

Oprócz tego, że dobry telefon 2022 powinien mieć dużą liczbę megapikseli, ważne jest to, aby posiadał też duży zoom cyfrowy i optyczny, a także różne tryby edycji zdjęć i ich ulepszenia. 

Ranking telefonów 2022 - TOP 10 telefonów 2022

10. Telefon Xiaomi 12S Ultra

Wyszkaj  w najniższej cenie na ceneo.plTelefon Xiaomi 12S Ultra

Smartfon Xiaomi w 2022 roku to telefon, który można uznać za najlepszy telefon Xiaomi 2022. Czarny smartfon Xiaomi posiada ekran 6,73 cala, na którym bez problemu można oglądać filmy i grać w gry – a jest to naprawdę dobry smartfon do gier. Do tego, telefon Xiaomi 12s Ultra posiada pojemną baterię 4860 mAh. System operacyjny Xiaomi to Android 12, a procesor telefonu to niezawodny ośmiordzeniowy Cortex – X2.

Podsumowanie

Telefony, przedstawione w rankingu TOP 10 telefonów 2022, to najlepsze telefony w 2022 roku na rynku. Są to smartfony o bardzo dobrym działaniu, zapewniające komfortową rozgrywkę we wszelakie gry, ale także idealne telefony do zdjęć oraz telefony do pracy. Każdy smartfon w rankingu TOP 10 telefonów 2022 będzie dobrym wyborem dla osób szukających dobrego, wydajnego sprzętu, że świetnymi podzespołami i oczywiście płynnym działaniem.