Najlepsze żelazka parowe - ranking

 • Publikacja: 03-08-2022 Zmodyfikowany: 20-10-2022
 • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 1241
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny żelazko

RANKING TOP 10 żelazek opisuje najlepsze żelazka parowe dostępne na rynku w 2022 roku. Dowiedz się, które żelazka parowe są polecane i na jakie modele zwrócić uwagę, szukając dla siebie takiego sprzętu, jak bardzo dobre żelazko parowe.

Najlepsze żelazka parowe

Żelazko to jeden z najbardziej potrzebnych i użytecznych sprzętów, jeśli chodzi o całe wyposażenie domowe. O ile większość osób nie przepada za tą czynnością, jaką jest prasowanie, to jednak z odpowiednim urządzeniem zajęcie to może być łatwiejsze i przyjemniejsze. Zatem, jakie jest najlepsze żelazko parowe 2022? Jakie są tanie i dobre żelazka? Poniższy ranking odpowie na te i inne pytania.

Jakie żelazko parowe wybrać? Cechy dobrego żelazka parowego.

Stojąc przed wyborem zakupu takiego urządzenia, jak dobre żelazko parowe, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego stopę. Najlepsze żelazka parowe mają stopy, których materiał doskonale przylega do tkaniny, lecz przy tym nie przywiera do niej. Dzięki temu prasowanie przebiega szybko i bezproblemowo. Żelazko ze stopą aluminiową świetnie się nagrzewa i przewodzi ciepło, natomiast żelazko parowe ze stopą ceramiczną jest odporne na zarysowania, i wciąż jest najczęściej wybieranym rodzajem żelazka. Na rynku istnieją również drogie żelazka z innymi rodzajami stóp, jak np. żelazko ze stopą szafirową, żelazko ze stopą teflonową czy żelazka posiadające stalową stopę

Inną ważną kwestią podczas wyboru takiego produktu, jak dobre żelazko parowe jest nosek żelazka- warto szukać takiego produktu, jak żelazko parowe ze zwężaną stopą. Wąska stopa w żelazku umożliwia jego dotarcie do najbardziej problematycznych miejsc w ubraniach, jak np. kołnierzyki koszul czy niewielkie dziecięce ubranka.

Kolejna istotna kwestia w sprawie wyboru żelazka, to moc żelazka parowego. Żelazko parowe z dużą mocą nagrzewa się znacznie szybciej, a co za tym idzie, prasowanie przebiega sprawniej. Dobre mocne żelazko lepiej usuwa też większe zagniecenia, a do tego posiada zróżnicowane programy prasowania, umożliwiające błyskawiczne rozprostowanie rzeczy. Klasyczne nowoczesne żelazko parowe posiadają moc od 2500 W do nawet 3000 W.

Polecane żelazka parowe obecnie są też niewielkich rozmiarów. Lekkie żelazko parowe, a do tego posiadające niewielki rozmiar jest komfortowe w użyciu, szczególnie gdy prasuje się dużo i często- nie nadwyręża się wtedy dłoni i nadgarstków. Bardzo przydatny jest też długi kabel. Żelazko z długim kablem może być używane nawet w dużej odległości od gniazdka zasilania, przez co prasowanie może odbywać się w dogodnym dla siebie miejscu. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze żelazka parowego? 

 • Zbiornik na wodę - żelazko z dużym zbiornikiem na wodę sprawia, że prasowanie jest dużo bardziej komfortowe- ponieważ poziom wody uzupełnia się sporadycznie.
 • Siła wytrysku pary - żelazko z silnym wytryskiem pary sprawia, że zagniecenia tkanin usuwane są dużo szybciej i sprawniej.
 • Funkcja samooczyszczenia - żelazko z funkcją samooczyszczenia upraszcza kwestie higieniczne związane z prawidłową konserwacją sprzętu.
 • Automatyczny dobór temperatury - żelazko parowe z automatycznym doborem temperatury to inteligentny sprzęt, dzięki któremu użytkownik nie musi się domyślać, czy dana temperatura będzie za niska, czy za wysoka dla danego materiału/ tkaniny.
 • Generator pary - żelazko parowe z generatorem pary, lub żelazko parowe z automatycznym doborem pary sprawia, że wyrzut pary jest odpowiedni dla danej tkaniny i umożliwia komfortowe jej prasowanie.

Rodzaje żelazka parowego

Żelazka parowe można podzielić na 3 główne typy, ze względu na ich sposób działania. Najpopularniejsze jest żelazko tradycyjne- takie żelazko po prostu posiada funkcję wyrzucania pary, która pomaga w rozprasowywaniu zagnieceń i pofałdowań. Kolejny rodzaj żelazka parowego to żelazko parowe bezprzewodowe- działa ono tak samo, jak tradycyjne żelazko parowe, a jedyna różnica w jego działaniu polega na braku potrzeby podłączenia do gniazdka. Ostatnim rodzajem żelazka parowego jest żelazko z całościowym systemem parowym- żelazko takie ciągle wytwarza i wyrzuca z siebie parę, dzięki czemu nie trzeba ciągle naciskać przycisku włączającego wydobycie pary.

Ranking TOP 10 żelazek parowych. Najlepsze żelazka parowe 2022

 1. Żelazko parowe Rowenta DW 6010 D1 Eco Intelligence, ok. 500 zł
  Rowenta żelazko parowe posiada wbudowany system antywapienny, uniemożliwiający osadzanie się kamienia w jego otworach parowych, dzięki czemu żywotność żelazka znacznie się zwiększa. Do tego, żelazko parowe Rowenta DW umożliwia prasowanie w pionie i w poziomie, szybko się nagrzewa, a także posiada automatyczny wyłącznik zasilania - co znacząco wpływa na bezpieczeństwo. Cena żelazka Rowenta jest dość wysoka, jednak biorąc pod uwagę jakość sprzętu, warto za nie tyle zapłacić. 
 2. Żelazko parowe MPM MZE- 04, cena około 100 zł
  Mpm żelazko parowe jest bardzo interesującym sprzętem zarówno pod względem funkcjonalności, jak i samego designu. Żelazko Mpm to dobre i tanie żelazko parowe, które również posiada wbudowaną funkcję antywapienną oraz automatyczny wyłącznik zasilania. Sprzęt ten to również żelazko wygodne w użyciu- posiada wyprofilowany uchwyt, dzięki któremu dłuższe posługiwanie się nim jest komfortowe. 
 3. Żelazko parowe Bosch Sensixx DA30, około 170 zł
  Kolejne dobre tanie żelazko w rankingu top 10 żelazek parowych. W cenie około 170 zł dostaje się mocne żelazko, które szybko się nagrzewa i posiada funkcję samooczyszczenia. Jest to również poręczne i lekkie żelazko, które pomimo posiadania niewielkich rozmiarów w swoim zanadrzu skrywa duży pojemnik z wodą - dzięki któremu możliwe jest wytworzenie sporej ilości pary.
 4. Żelazko parowe Grundig SI4550, około 180 zł
  Grundig żelazko parowe to dość mocne żelazko - posiada ono moc 2300 W, co umożliwia sprawne prasowanie zarówno w poziomie jak i w pionie. Żelazko Grundig, podobnie jak jego poprzednicy, posiada wbudowany filtr antywapienny, blokadę kapania oraz tryb auto wyłączający. Jest to również żelazko z długim kablem - jego długość wynosi 2,5 metra. 
 5. Żelazko parowe Braun TS 745, około 239 zł
  Eleganckie żelazko parowe Braun to mocne żelazko, posiadające 2400 W, dzięki czemu jest to sprzęt, który niesamowicie szybko się nagrzewa. Żelazko to gwarantuje świetny poślizg oraz dużą odporność na zarysowania- posiada stopę wykonaną z innowacyjnego Eloxalu. Braun żelazko parowe to również żelazko z dużym wyrzutem pary, która szybko usuwa nawet najbardziej oporne zagniecenia. Ile kosztuje żelazko Braun? Cena żelazka Braun waha się w graniach 200- 250 zł. 
 6. Żelazko parowe Philips GC 4541 Azur, 230 zł
  Philips żelazko parowe, podobnie jak żelazko Braun posiada moc 2400 W, co czyni je bardzo mocnym sprzętem. Natomiast wyrzut pary w żelazku Philips również jest potężny - jednorazowo żelazko potrafi wypuścić aż 200 gram pary. Żelazko to posiada też system odkamieniania, a długość jego przewodu wynosi 2 m.
 7. Żelazko Braun SI7160BL, 379 zł
  Ten model żelazka parowego Braun posiada silne uderzenie pary- wynosi ono 225 g, a do tego może ono odbywać się w pionie, dzięki czemu prasowanie trudno dostępnych miejsc jest jeszcze łatwiejsze. Jest to również żelazko ze stopą Eloxal3D, gwarantującą świetny poślizg oraz wygodne prasowanie w wysokiej temperaturze. Parowe żelazko Braun można dostać w cenie około 379 zł.
 8. Żelazko Philips GC 4556/60 Azur 700 Series, około 370 zł
  Trzecie miejsce w rankingu top żelazek zajmuje żelazko parowe Philips GC 4556. Jest to żelazko, które też ładnie wygląda- nie da się zaprzeczyć, że posiada niesamowity design, utrzymany w czerni i złocie. Żelazko parowe Philips posiada stopę Steam GlidePlus, dzięki której żelazkiem pracuje się naprawdę komfortowo. Moc żelazka Philips wynosi 2500 W, a do tego posiada ono kilka przydatnych funkcji, jak np. blokada kapania, system antywapienny i automatyczne wyłączanie. Ile kosztuje żelazko Philips? Cena żelazka, jeśli chodzi o ten model to koszt od 350 do mniej więcej 400 zł. 
 9. Żelazko Tefal FV 5697 Turbo Pro
  Na podium rankingu TOP 10 żelazek parowych nie mogło zabraknąć żelazka Tefal Turbo Pro. Tefal żelazko parowe posiada moc aż 3000 W, co sprawia, że jest to praktycznie najmocniejsze żelazko dostępne na rynku. Oprócz bardzo wysokiej mocy, żelazko parowe Tefal posiada stopę Durilium Air Glide, a do tego jest to bezpieczne żelazko - posiada automatyczny wyłącznik. 
 10. Żelazko parowe BEKO SPA 9130 B
  Pierwsze miejsce na liście top 10 żelazek parowych zajmuje żelazko Beko SPA 9130. Żelazko to posiada standardową ceramiczną stopę, i podobnie jak żelazko Tefal charakteryzuje się bardzo wysoką mocą- aż 3000 W. Żelazko Beko to bezpieczne żelazko - wyłącza się po 8 minutach bezczynności, a także jest to żelazko, w którym nie osadza się kamień - posiada wbudowany filtr antywapienny. Ile kosztuje żelazko Beko? Cena żelazka tego modelu wynosi około 400 zł.

Inne żelazka warte polecenia

Warto wspomnieć o modelu żelazka, które nie pojawiło się w rankingu - mowa tutaj o takim sprzęcie, jak żelazko parowe Zelmer ZIR 1505 Ceramic. Jest to bardzo dobre żelazko parowe, posiada również inną ważną zaletę- cenę. Żelazko parowe Zelmer to tanie żelazko, ponieważ można dostać je w cenie już 120 zł. Wspomniane zostało dlatego, ponieważ jest to popularne żelazko w wielu sklepach, a do tego posiada dużą liczbę pochlebnych opinii na różnych forach internetowych. Inne bardzo dobre żelazko parowe to żelazko parowe Electrolux - E8si1-8egm. Kosztuje około 400 zł, ale również posiada bardzo pozytywne opinie od wielu zadowolonych użytkowników. 

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny żelazko

Podsumowanie

Wszystkie żelazka parowe przedstawione w powyższym rankingu TOP 10 żelazek to żelazka dobre, a jakościowo wręcz świetne. Używa się ich komfortowo, posiadają też wiele przydatnych funkcji, z czego jedną z najważniejszych jest automatyczne wyłączanie. Zróżnicowana rozpiętość cenowa żelazek w rankingu TOP 10 sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie dla siebie odpowiednie żelazko, bez względu na to, jak duży budżet ma do wykorzystania.