Dzień babci i dziadka 2023 – najlepsze prezenty dla babci 2023

  • Publikacja: 30-12-2022 Zmodyfikowany: 02-01-2023
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3193
product-img

Dowiedz się, jaki jest najlepszy prezent na dzień babci i dziadka. Wybierz najlepszy podarunek dla najbliższych osób i wywołaj chwilę wzruszenia w tym wyjątkowym dla Nich dniu dniu.

Prezent na dzień babci i dziadka 2023 

Dzień babci i dziadka to święta szczególnie ważne. W końcu kto potrafi obdarzyć tak bezinteresowną miłością, jak dziadkowie właśnie? Dni te pełne są wzruszeń i miłych słów, wypowiadanych w podzięce za całe dobro otrzymane od dziadków. Z tego też powodu, prezenty na dzień babci i dziadka powinny być przemyślane i wyjątkowe - jak oni sami. W dzisiejszym rankingu TOP 10 zostaną przedstawione najlepsze prezenty dla babci i dziadka, które warto podarować im w tym szczególnym dniu.

Kiedy jest dzień babci i dziadka?

Dzień babci i dziadka wypada cyklicznie w styczniu – i jest to stała data. Dzień babci 2023 wypada 21 stycznia, a dzień dziadka 22 stycznia. W 2023 roku święto babci i dziadka wypada w sobotę i niedzielę, przez co bez utrudnień można spotkać się z bliskimi. 

Własnoręczne upominki dla babci i dziadka  - przykłady

Od lat ogromnie doceniane są prezenty wykonywane własnoręcznie. Wierszyk dla babci czy życzenia dla babci i dziadka, wymyślone przez dziecko są naprawdę wspaniałą pamiątką dla każdego z dziadków. Wierszyk dla babci i dziadka można również wyrecytować, co jest jeszcze ciekawszą opcją.

Jeśli kreatywność nie jest mocną stroną dziecka, można skorzystać z gotowych życzeń dostępnych w Internecie. Krótkie życzenia dla babci i dziadka można dołączyć do właściwego prezentu, a przedmiot, który nim zostanie, można łatwo wybrać dzięki przedstawionemu rankingowi TOP 10 prezentów dla babci i dziadka

A laurki dla babci i dziadka?

Laurka dla babci i dziadka to chyba najlepszy prezent dla babci i dziadka, jeśli chodzi o kreatywność. Jest to prezent wykonywany również głównie przez młodsze dzieci, dlatego ma swój niepowtarzalny urok. Własnoręczne upominki dla babci i dziadka często noszą ogromną wartość sentymentalną i przechowywane są przez wiele lat. Taka laurka dla babci i dziadka zawiera zwykle ich podobiznę i życzenia stworzone przez dziecko, jest więc niezwykle wzruszająca w swojej formie. Z całą pewnością, kartka dla babci i dziadka będzie w swoim rodzaju całkowicie niepowtarzalnym prezentem.

A może tort? Tort dla babci jako prezent

Tort dla babci to naprawdę smaczny prezent, z którego ucieszy się cała rodzina – nie da się ukryć, że zapewne od razu zostanie skonsumowany.😉 Tort to uniwersalny prezent, który można wręczyć zarówno dziadkowi, jak i babci właśnie. Tort z dedykacją można zamówić w większości cukierni, należy jednak zrobić to z wyprzedzeniem – w takie dni, jak święto babci i dziadka bardzo często cukiernie są „przepełnione” od zamówień.

Prezenty na dzień babci i dziadka. Najlepsze prezenty dla babci i dziadka ranking

10. Kalendarz na dzień babci i dziadka

Kalendarz ścienny dla dziadków to bardzo praktyczny prezent, który bez wątpienia przyda się w ich domu. Personalizowany kalendarz ścienny, posiadający zdjęcia, jest do tego doskonałą pamiątką i sprawia,  że ukochane twarze bliskich członków rodziny są stale widoczne dla seniorów. Również personalizowany kalendarz książkowy może być dobrym pomysłem.

9. Kubek dla babci i dziadka

Kolejny ciekawy prezent dla babci dziadka. Personalizowany kubek z podobizną wnucząt również na pewno ucieszy dziadków. Z przyjemnością będą oni korzystać z takiego przedmiotu, przypominającego im biskie osoby. Personalizowane kubki można zakupić w większości sklepów oferujących wydruki i rękodzieło. 

8. Fartuch dla babci

Bardzo praktyczny prezent dla babci, lubiącej wypieki i gotowanie. Fartuch dla babci z ciekawym napisem lub nawet z własnoręcznie stworzona grafiką na pewno będzie powodem radości. Kupując fartuch wykonany z dobrej jakości dzianiny, np. 100% bawełny, można mieć pewność, że posłuży przez dłuższy czas. 

7. Zestaw kieliszków do wina/zestaw szklanek

Obojętnie, czy wybierze się elegancki zestaw szklanek, czy równie eleganckie kieliszki do wina – prezent ten na pewno zostanie doceniony. Do tego, szklanki czy kieliszki na prezent to uniwersalny podarunek, który można wykorzystać później wiele razy. Takie kieliszki również mogą posiadać personalizację – np. często spotyka się kieliszek z grawerem czy kieliszek z dedykacją. 

6. Zestaw czekoladek

Dla wielu osób nie ma nic lepszego, niż słodki prezent. W końcu słodycze lubi większość osób, prawda? Dlatego bomboniera dla babci czy dziadka to sprawdzony podarunek. Bombonierki często mogą być również dodatkiem do właściwego prezentu dla babci czy dziadka. Bardzo ciekawym pomysłem na prezent jest np. zestaw belgijskich czekolad lub elegancko zapakowane trufle czekoladowe, które znakomicie odnajdą się w konwencji takiego święta, jak dzień babci i dzień dziadka. 

5. Zestaw kaw

Dla babci i dziadka, którzy są tzw. kawoszami i wprost uwielbiają ten napój, nie będzie nic lepszego, niż otrzymanie w prezencie zestawu kaw. Takie kawy, elegancko zapakowane, będą wspaniałym dodatkiem w kuchni. Wiele sklepów oferuje w swoim asortymencie taki produkt, jak zestaw kaw z różnych zakątków świata. 

4. Alkohol na prezent? A czemu nie!

Dobrym prezentem na prezent dla babci i dziadka jest również alkohol. Jednak nie byle jaki😉 Regionalne piwa kraftowe, dobrej jakości whisky czy kilkuletnie wino – bez wątpienia mogą ucieszyć zarówno dziadka jak i babcie. Ważne jest jednak, aby wnuczęta wręczające prezent w postaci alkoholu koniecznie były pełnoletnie. Wygląda to wtedy całkowicie etycznie a do tego sprawia, że będą mieć możliwość skosztowania trunku wspólnie 😊

3. Kwiaty – bukiet kwiatowy, a może ozdobna roślina doniczkowa?

Kwiaty zawsze są dobrym prezentem, w szczególności dla babć. Obojętnie, czy wybór padnie na rośliny doniczkowe czy kwiaty cięte, w bukiecie – każda babcia ucieszy się z takiego prezentu. Elegancki bukiet, z dołączoną dedykacją, będzie świetnym podarunkiem, wskazującym na zażyłą więź wnuków z babcią.

2. Syrop witaminowy dla babci i dziadka 

Syrop z witaminami dla babci i dziadka od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych produktów, jeśli chodzi o prezenty dla babci i dziadka. Otrzymanie takiego podarunku jasno daje do zrozumienia, że wnuczęta troszczą się o zdrowie babci i dziadka. Produkty tego typu wspomagają pracę serca i mają ogólne działanie prozdrowotne, są też dobre w smaku, dlatego na pewno będą smakować dziadkom. 

  1. Bransoletka dla babci/ Zegarek dla dziadka

Chyba najlepszy prezent dla babci i dziadka to oczywiście bransoletka i zegarek. Bransoletka dla babci może posiadać grawer, z tego tez powodu będzie stanowić wspaniałą sentymentalną pamiątkę, przypominającą o tym ważnym dniu. Ważne, by bransoletka była wykonana z materiału dobrej jakości – bransoletka ze stali chirurgicznej będzie świetnym pomysłem, jeśli chodzi o prezent dobrej jakości. Również dobrej jakości zegarek męski dla dziadka będzie bardzo udanym prezentem, który spodoba się dziadkowi ceniącemu elegancję. 

 

 

 

 

Prezenty na dzień babci i dziadka. Najlepsze prezenty dla babci i dziadka ranking

10. Kalendarz na dzień babci i dziadka

Kalendarz na dzień babci i dziadka

Kalendarz ścienny dla dziadków to bardzo praktyczny prezent, który bez wątpienia przyda się w ich domu. Personalizowany kalendarz ścienny, posiadający zdjęcia, jest do tego doskonałą pamiątką i sprawia,  że ukochane twarze bliskich członków rodziny są stale widoczne dla seniorów. Również personalizowany kalendarz książkowy - organizer, może być dobrym pomysłem, w szczególności dla babci i dziadka, którzy wciąż prowadzą życie zawodowe lub potrzebują miejsca, gdzie mogą zapisywać warte przypomnienia sprawy.

Podsumowanie

Prezenty dla babci i dziadka, prezentowane w rankingu TOP 10 to prezenty praktyczne, które spodobają się właściwie każdej babci i dziadkowi. Takie prezenty, jak wiersz dla babci i dziadka czy laurki dla babci i dziadka ręcznie robione to prezenty ponadczasowe, które będą wspominane przez najbliższe lata jako naprawdę sentymentalne przedmioty.