Patronite TOP 10 - najpopularniejsze konta Patronite wrzesień 2022

  • Publikacja: 13-09-2022 Zmodyfikowany: 17-11-2022
  • Kategoria: usługi Liczba wyświetleń: 76496
product-img

Patronite to platforma, która w 2022 roku wzbudza coraz większe zainteresowanie zarówno twórców, jak i osób chcących wesprzeć finansowo swojego ulubionego autora. Jak działa Patronite i kto w 2022 roku zajął pierwsze miejsce w rankingu Patronite TOP 10?

Patronite TOP 10 - najpopularniejsze konta Patronite listopad 2022

Najpopularniejsze konta Patronite 2022 cieszą się naprawdę olbrzymim zainteresowaniem odbiorców. Dzięki temu portalowi twórca może się rozwijać, a każda wpłata honorowana jest przez autora danej inicjatywy. Czym w ogóle jest Patronite i jak działa ta platforma? Wszystko zostanie wyjaśnione w poniższym rankingu Patronite TOP 10. 

Patronite - co to jest?

O co chodzi z Patronite? Patronite to platforma internetowa, która umożliwia autorom wsparcie finansowe. Wpływa ono od darczyńców - tzw. patronów, czyli osób zainteresowanych twórczością danego autora, pragnących go wesprzeć po to, aby mógł dalej rozwijać swój projekt. Kto może założyć Patronite? Tak naprawdę konto na Patronie może założyć każdy. Jednak już nie każdy dostanie gwarancję wsparcia finansowego - trzeba prezentować naprawdę ciekawe treści oraz być wiarygodnym, przyciągającym do siebie twórcą, aby zdobyć zaufanie patronów oraz chęć wpłat na konto. 

Ile kosztuje Patronite? Dołączenie do Patronite jest bezpłatne - sama rejestracja, obsługa techniczna i korzystanie z portal jest darmowe. Jednak serwis Patronite pobiera prowizję za wpłaty od patronów - w 2022 prowizja Patronite wynosi 0,5 procent, a do tego opłaty naliczają również operatorzy płatności.

Patronite - jak działa?

Jak pomagać na Patronite? Chcąc wspomóc artystę na portalu, należy oczywiście założyć konto na Patronite. Większość twórców ma wyszczególnione kwoty, które można przelać na ich konto, oraz opis benefitów, które przysługują patronowi w zależności od danej wpłaty. Zazwyczaj w przypadku mniejszych kwot patron dostaje dostęp do przedpremierowych materiałów autora. Zdarza się też, że jego nazwisko zostaje wymienione w napisach końcowych (jeśli np. autor publikuje w serwisie Youtube). W przypadku kwot rzędu 200, 500 czy nawet 1000 zł twórca zwykle zaprasza danego patrona do studia, aby uczestniczył on w nagrywaniu materiałów lub współprowadził z autorem dany program (tak jest w przypadku kanału Patronite Sekielski Brothers Studio).

 

10. Virtual Dream- Piotr Łój, 951 patronów, 21570 miesięcznie, 630195 łącznie

Virtual Dream- Piotr Łój, 951 patronów, 21570 miesięcznie, 630195 łącznie

Fundacja Virtual Dream za pomocą wirtualnej rzeczywistości spełnia marzenia dzieci chorych onkologicznie oraz tych przebywających w hospicjach. Konto Patronite Virtual Dream zostało założone w 2019 roku przez Piotra Łoja- który dzięki technologii VR wywołuje uśmiech na twarzy dzieci nieuleczalnie chorych. Ta szlachetna inicjatywa przynosi mu duże wsparcie i bardzo pozytywny odzew wielu osób i instytucji.

Podsumowanie

Kto jest nr 1 na Patronite 2022? Podsumowanie TOP 10 Patronite

Niekwestionowanym numerem 1 w 2022 roku na Patronite jest Radio 357. Patronite zostało założone przez Radio w 2020 roku i od tego czasu nie spada z pozycji TOP 3 Patronite. We wrześniu 2022 roku Stacja znalazła się na 1 miejscu Patronite i nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie sytuacja ta miała się zmienić.

Patronite to bez wątpienia portal, który pomaga twórcom w ich rozwoju i gratyfikuje finansowo za wykonaną prace. Bycie patronem każdego z wyżej wymienionych kanałów na Patronite to w pewnym sensie powód do dumy, ponieważ publikują one treści naprawdę wysokiej jakości oraz propagują szlachetne zachowania i wartości.