Ranking najlepsze hulajnogi elektryczne 2022. Hulajnoga elektryczna TOP 10

  • Publikacja: 29-09-2022 Zmodyfikowany: 30-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3037
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Hulajnóg

Hulajnoga elektryczna to niewielki pojazd, znacznie ułatwiający życie i codzienne funkcjonowanie. Dowiedz się, które hulajnogi elektryczne są polecane i sprawdź, jaka jest najlepsza hulajnoga elektryczna w 2022 roku.

Ranking najlepsze hulajnogi elektryczne. Hulajnoga elektryczna TOP 10

Hulajnogi elektryczne zrewolucjonizowały świat, jeśli chodzi o uniwersalność poruszania się i jego wygodę. Jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć osobę, poruszająca się na tego typu sprzęcie. Dziś, w 2022 roku bardzo wiele osób korzysta z tego środku transportu, z uwagi na jego wygodę oraz niewielkie rozmiary. W dzisiejszym rankingu hulajnoga elektryczna TOP 10 zostanie przedstawione 10 najlepszych hulajnóg elektrycznych na rynku. A więc jaka hulajnoga elektryczna jest najlepsza? Czy dobra hulajnoga elektryczna musi być droga? 

Historia hulajnogi elektrycznej

Początki powstania klasycznej hulajnogi datuje się XIX wiek, a dokładnie na jego początku. Niestety nie wiadomo, kto stworzył taki kształt tego pojazdu, jaki znany jest obecnie, ale już 200 lat temu można było zobaczyć jej prototypy na ulicach Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Hulajnogi tworzone w późniejszym latach były szczególnie popularne wśród dzieci i młodzieży, głównie z uwagi na swój niewielki kształt i dość małe koła. 

Pierwsza hulajnoga elektryczna, wprowadzona do ogólnego obiegu, to hulajnoga elektryczna Autoped, zaprezentowana w 1915 roku. Pomimo tego, że cieszyła się popularnością, jej produkcja została wstrzymana w 1921 roku. Za to furorę robiły tradycyjne hulajnogi, potrzebujące odbicia noga, aby ruszyć.

Po wielu latach zastoju, w których to popularnością cieszyły się głównie skutery niewielkich rozmiarów (w szczególności skuter Vespa), w 1986 roku pojawił się pojazd Go-Ped, wyposażony w silnik spalinowy. Późniejsze lata przynosiły skuteczny progres w tworzeniu hulajnóg elektrycznych: pojawiły się elektryczne hulajnogi Razor, Segway oraz tzw. Kickbike (1994), który był rowerem bez siodełka i pedałów.

Jednak największy rozwój elektrycznych hulajnóg nastąpił w okolicach 2018 roku, kiedy to w Polsce wprowadzono wypożyczalnie hulajnóg z elektrycznym napędem, co sprawiło, że wiele osób zaczęło marzyć o posiadaniu takiej hulajnogi na własność. Spowodowało to rozwój wielu nowych firm i modeli hulajnóg. Obecnie, popularni producenci hulajnóg elektrycznych to między innymi Xiaomi, Motus, Blaupunkt, czy Jeep

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna?

Ceny hulajnóg elektrycznych są zróżnicowane. Najczęściej spotyka się hulajnogi elektryczne do 2000 zł, ale spotyka się tez hulajnogi do 3000. Hulajnoga elektryczna do 1000 zł jest dość rzadko spotykana, ponieważ niestety dobra jakość wykonania i solidny sprzęt kosztuje sporo. Mając do wyboru niewielki budżet, warto zdecydować się na taki sprzęt, jak hulajnoga elektryczna używana. Używane hulajnogi elektryczne posiadają zwykle niewielkie zniszczenia lub nawet ich brak, a więc są w stanie idealnym. Taka tania hulajnoga elektryczna również będzie  dobrze służyć i być komfortowa w codziennym użyciu.

Dla kogo hulajnoga elektryczna? Kto będzie zadowolony z hulajnogi? 

Hulajnoga elektryczna to idealny sprzęt dla osoby, która ma niewielki dystans do pokonania – na tyle mały, że jazda samochodem jest nieopłacalna, ale na tyle duży, że spacer pieszo zajmuje za długi czas. Hulajnoga elektryczna jest też bardzo dobrym środkiem lokomocji dla dzieci od 10 roku życia, pod warunkiem że dobrze znają one zasady ruchu drogowego i uważają na drodze i chodniku.

Hulajnogi elektryczne sprawdzają się też w zatłoczonych miejscach i ogółem w „godzinach szczytu”, ponieważ nie trzeba się poruszać na niej na jezdni, oszczędzając przy tym czas. Na rynku istnieją też hulajnogi z akcesoriami jak np. hulajnoga elektryczna z siodełkiem. Pozwala ona na wygodną jazdę, a sama jej funkcja przypomina rower elektryczny. Inne udogodnienia to np. hulajnoga elektryczna z koszykiem, pozwalająca na przewóz rzeczy, czy hulajnoga elektryczna z amortyzatorem, niwelująca wstrząsy i zapewniająca komfortową jazdę. 

Hulajnoga elektryczna przepisy. Czy hulajnogą elektryczną można jeździć po ulicy?

Przepisy drogowe 2022 określają jasno, że legalne poruszanie się hulajnogą elektryczną dozwolone jest od lat 18. Dzieci, które ukończyły 10 lat, mogą jeździć hulajnogami elektrycznymi pod warunkiem posiadania karty rowerowej lub prawa jazdy AM, A1 lub B1. Natomiast osoba, która będzie jechać chodnikiem szybciej niż pieszy i nie ustąpi mu pierwszeństwa, może spodziewać się mandatu w wysokości 500 zł. Nie ma obowiązku rejestracji hulajnóg elektrycznych. Według przepisów 2022, na hulajnodze elektrycznej powinno się jeździć drogą rowerową i pasem dla rowerów. Jeśli natomiast ich nie ma, można ewentualnie skorzystać z drogi powszechnego użytku oraz chodnika, jednak wtedy dozwolona prędkość wynosi 30 km/h. 

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Hulajnóg

Hulajnoga elektryczna TOP 10 – Hulajnoga Elektryczna ranking 2022

10. Hulajnoga elektryczna Motus Pro 10 2022

Hulajnoga elektryczna Motus Pro 10 2022

Hulajnoga Motus Pro 10 2022 to bardzo dobra hulajnoga elektryczna dla dorosłych, ponieważ jest uniwersalna w działaniu. Sprawdza się zarówno w mieście, jak i również poza nim. Jest to hulajnoga elektryczna z dużym zasięgiem - ta szybka hulajnoga elektryczna może przejechać aż 70 km na jednym ładowaniu. Posiada moc silnika 810 W. Solidna konstrukcja hulajnogi elektrycznej sprawia, że jest ona bardzo wytrzymała, i świetnie amortyzuje wszelkie nierówności i uskoki terenu. Hulajnoga Motus posiada hamulce umieszczone z przodu i z tyłu.

Podsumowanie

Hulajnogi elektryczne to sprzęt, który jest niezwykle przydatny zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Pozwalają na pokonanie większej odległości w dość krótkim czasie, bez potrzeby posiadania samochodu ani nawet prawa jazdy. Niestety, ciągle zaostrzane przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych mogą studzić zapał jej odnośnie zakupu, jednak w dalszym ciągu jest to bardzo atrakcyjna propozycja ułatwiająca poruszanie w codziennym życiu. Dzięki rankingowi Hulajnoga elektryczna TOP 10 bardzo łatwo będzie można wybrać najlepszy model dla siebie.