Znicze na cmentarz - znicze ekskluzywne 222

  • Publikacja: 28-10-2022 Zmodyfikowany: 28-10-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 10246
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Znicze

Wszystkich Świętych to uroczystość pełna powagi i zadumy. Takie święto wymaga pięknej i odpowiedniej oprawy. Dowiedz się, jakie znicze wybrać na 1 listopada dzięki rankingowi Nowoczesne znicze i lampiony – TOP 10.

Znicze to przedmiot, który już od kilku tygodni znajduje się na półkach większości sklepów i dyskontów. Nic w tym dziwnego — eleganckie znicze już za kilka dni będą zdobić okoliczne cmentarze w naprawdę ogromnej ilości. Mając do dyspozycji mnogość wzorów i kolorów zniczy dostępnych na rynku, ciężko wybrać te odpowiednie. Dzisiejszy ranking TOP 10 przedstawia niepowtarzalne znicze na Wszystkich Świętych, które z całą pewnością będą się wyróżniać w otoczeniu. 

Znicze na Wszystkich Świętych – skąd się wzięły?

Dekoracje pomników na Wszystkich Świętych popularne są już od dawna. Takie rzeczy, jak wiązanki na Wszystkich Świętych czy stroiki na Wszystkich Świętych to nieodłączne elementy odwiedzin cmentarzy w listopadzie. Jest to uzasadnione, biorąc pod uwagę, że święto Wszystkich Świętych wypada raz w roku. Skąd w ogóle wzięło się święto Wszystkich Świętych? Tradycja 1 listopada swój początek wzięła jeszcze z czasów pogańskich. Niegdyś, w noc z 31 października na 1 listopada wierzono i obchodzono Dziady, które w niektórych miejscach nazywano Zaduszkami. Takie święto, jak Zaduszki właśnie symbolizowało przenikanie dusz zmarłych do świata żywych. Z tego właśnie powodu, na obejściach, a przede wszystkim na cmentarzach rozpalano ogniska, które miały wskazywać duszą drogę w ciemną i zimną zaduszkową noc. 

Dusze zmarłych zostawały przyzywane po to, aby zaspokoić ich potrzeby, których odejście z tego świata wcale nie wyeliminowało. Mowa tu o potrzebach cielesnych oraz różnego rodzaju rozrywkach i zabawach. Dzięki jedzeniu, piciu oraz zabawie, ludzie chcieli w jak najlepszy sposób przyjąć przybyłych zmarłych. 

Obecnie, Zaduszki odbywają się 2 listopada – jest to Święto Zmarłych. Natomiast 1 listopada to uroczystość Wszystkich Świętych, którą celebruje się w większości polskich domów. Kompozycje na wszystkich świętych oraz przede wszystkim znicze są więc niewątpliwą naleciałością i tradycją pochodzącą z dawnych pogańskich czasów. 

Stroiki na cmentarz na Wszystkich Świętych – jakie dekoracje widuje się cmentarzach?

Najmodniejsze wiązanki na wszystkich świętych, ale także znicze i stroiki obecne na cmentarzach tworzone są w bardzo podobny sposób – obejmują motyw zadumy oraz rozpaczy. Dekoracje pomników na Wszystkich Świętych przedstawiają przede wszystkim anioły oraz krzyże, z różnorakimi sentencjami lub fragmentami modlitw. Na stroikach można znaleźć też fragmenty takiego utworu, jakim jest litania do wszystkich świętych lub też zdania występujące w pieśniach pogrzebowych. Wśród ogólnych elementów ozdobnych, produkowanych z myślą o uroczystości wszystkich świętych są między innymi wiązanki na wszystkich świętych, znicze na wszystkich świętych oraz inne ogólne kompozycje na wszystkich świętych.

Wkłady do zniczy – które wkłady do zniczy palą się najdłużej?

Na rynku istnieje kilka rodzajów wkładów do zniczy, które warte są uwagi. Obecnie wyróżnia się wkłady do zniczy na baterii, wkłady do zniczy 7-dniowe oraz wkłady do zniczy długopalące. Najdłużej palą się wkłady do zniczy długopalące – posiadają zazwyczaj dużą ilość parafiny, oraz dość długi knot, dzięki któremu znicz będzie się długo palił. Warto wybrać też większy znicz, ponieważ jak wiadomo, im większy znicz, tym większy wkład będzie posiadał. A co za tym idzie, będzie mógł dłużej się palić.

Wkłady woskowe do zniczy również palą się dość długo, jednak to wkłady olejowe do zniczy charakteryzują się najdłuższą spawalnością. Czas ich palenia jest nawet czterokrotnie dłuższy, niż wkłady innych zniczy dostępnych na rynku. 

Bardzo popularne są również wkłady do zniczy led. Ich światło pali się przez naprawdę długi okres czasu, jednak skutkuje to tez wyższą ceną zakupu znicza tego rodzaju.

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Znicze

Piękne znicze na cmentarz – nowoczesne znicze i lampiony TOP 10

10. Znicze nowoczesne — Znicz kapliczka lampion

Znicze nowoczesne — Znicz kapliczka lampion

Znicz lampion kapliczka to piękny znicz na cmentarz. Nada się idealnie jako znicz dla taty, znicz dla dziadka czy znicz dla mamy. Piękna, wysoka konstrukcja znicza sprawia, że jest on niezwykle elegancki i pasuje do wyważonego wystroju grobu.

Podsumowanie

Nowoczesne znicze i lampiony 2022 to naprawdę bogata grupa produktów na uroczystość Wszystkich Świętych. Decyzje o wyborze odpowiedniego rodzaju zniczów warto podjąć z rozwagą, ponieważ ogromna liczba zniczy podczas święta Wszystkich Świętych sprawia poważne zagrożenie — zużyty znicz przekształca się tak naprawdę w śmieci, które stają się później ogromnym problemem w kwestii ich utylizacji. Warto przez to postawić na znicze led z czujnikiem ruchu, które wydają się najbardziej ekologiczną opcją.