TOP 10 filmy wojenne. Filmy wojenne ranking

  • Publikacja: 04-08-2022 Zmodyfikowany: 08-12-2022
  • Kategoria: filmy Liczba wyświetleń: 3808
product-img

Poznaj najlepsze filmy wojenne i zdecyduj, który z nich chcesz obejrzeć. Poniższy ranking TOP 10 filmów wojennych- najlepsze filmy wojenne w historii przedstawia same dobre i popularne wojenne filmy, których obejrzenie na długo zapadnie widzowi w pamięć.

TOP 10 filmy wojenne. Filmy wojenne ranking 2022

Filmy wojenne to bardzo ciężki gatunek filmowy, ponieważ aby je dobrze nakręcić, niepotrzebny jest jedynie dobry scenariusz i świetne aktorstwo- ale również ogromne nakłady finansowe i świetna scenografia. Dobry film wojenny porusza, daje widzowi do myślenia, a co najważniejsze - na długo zapada mu w pamięć. Popularne filmy wojenne wywołują też u oglądającego wzruszenie i poczucie bezsilności, a nawet niedowierzanie- w to, że rzeczy w nim ukazane rzeczywiście miały miejsce. Zatem, jakie są najlepsze filmy wojenne? Czy popularne wojenne filmy są dobre? I jakie są dobre wzruszające wojenne filmy? Ranking TOP 10 filmów wojennych z całą pewnością odpowie na to pytanie. 

Jaki jest dobry film wojenny? Cechy filmu wojennego

Wojenne filmy powinny być przede wszystkim realistyczne i dobrze odwzorowywać wygląd zarówno ludzi, jak i terenu objętego wojną. Popularne filmy wojenne to filmy z naprawdę dobrą scenografią, montażem oraz zdjęciami. Filmy o wojnie muszą ukazywać też ludzkie tragedie i zmagania z przeciwnościami losu oraz następstwami walk - bardzo często można już obejrzeć filmy o traumie wojennej, czy wojenne filmy psychologiczne.

Filmy wojenne powinny zawierać też sceny walki - takie batalistyczne sceny sprawiają, że film staje się wiarygodny w odbiorze i widz wciąga się jeszcze bardziej w seans. Dobry i ciekawy film wojenny powinien również bazować na prawdzie- nie powinno w nim być przekłamań historycznych i szkodliwego naginania faktów. 

A jaka tematyka obejmuje najczęściej dobre filmy wojenne? 2 wojna światowa z całą pewnością jest jednym z ulubionych tematów zarówno dla widzów, jak i twórców wojennych filmów. Jednymi z najlepszych twórców filmów o wojnie są Rosjanie - dobre rosyjskie filmy wojenne znane są na całym świecie. Jednym z najlepszych filmów rosyjskich o tematyce wojny jest między innymi film „Idź i patrz” oraz film „Lecą żurawie”

TOP 10 filmy wojenne RANKING - najlepsze filmy wojenne 2022

10. Film Johnny poszedł na wojnę/Johnny Got His Gun, 1971 - najlepsze filmy wojenne TOP 10

Film Johnny poszedł na wojnę/Johnny Got His Gun, 1971 - najlepsze filmy wojenne TOP 10

Johnny poszedł na wojnę to jeden z najważniejszych filmów wojennych w historii, a niestety obecnie jest dość pomijany w wielu zestawieniach opisujących najlepsze filmy wojenne. Johnny poszedł na wojnę to w zasadzie film antywojenny - ponieważ doskonale pokazuje okrucieństwo i bezsens działań wojennych. Fabuła filmu opowiada o tytułowym bohaterze- młodym chłopaku imieniem Johnny, który podczas I wojny światowej w wyniku eksplozji miny stracił twarz oraz wszystkie kończyny. Lekarze jednak utrzymują go przy życiu- wierząc, że mózg chłopaka funkcjonuje sprawnie. Ciekawostka: Kadry z filmu Johhny poszedł na wojnę wykorzystane zostały przez zespół Metallica w teledysku do piosenki „One” z 1989.

Podsumowanie

Ranking TOP 10 filmy wojenne opisuje najlepsze wojenne filmy, jakie kiedykolwiek powstały. Filmy wymienione w rankingu to wstrząsające, realistyczne kino, które chyba każdego widza wzruszy i skłoni do refleksji. Są tu filmy wojenne o II wojnie światowej, filmy wojenne o I wojnie światowej, a także filmy o wojnie w Wietnamie. Są to również najlepsze filmy o wojnie na faktach, które przez to jeszcze bardziej poruszają odbiorcę.