Słuchawki z mikrofonem ranking

  • Publikacja: 05-12-2022 Zmodyfikowany: 05-12-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3105
product-img

Jakie są najlepsze słuchawki z mikrofonem? Na to pytanie odpowie poniższe zestawienie Słuchawki z mikrofonem ranking 2022.

Najlepsze słuchawki z mikrofonem - 2022

Słuchawki z mikrofonem gamingowe to podstawa dla fanów większości tytułów gier video, którzy to uwielbiają spędzać czas na grze, w szczególności w godzinach nocnych. Przez to, aby nie utrudniać funkcjonowania, czy to domownikom, czy sąsiadom, warto zaopatrzyć się w taki sprzęt, jak wyżej wspomniane słuchawki z mikrofonem. Jakie są więc najlepsze słuchawki z mikrofonem na rynku w 2022 roku? Zestawienie Słuchawki z mikrofonem ranking 2022 z całą pewnością odpowie na to pytanie. 

Jakie powinny być dobre słuchawki z mikrofonem?

Obojętnie, czy mowa o takim sprzęcie, jak wymienione już słuchawki z mikrofonem czy o słuchawkach gamingowych słuchawki z mikrofonem są niezbędne w codziennym życiu każdej osoby, korzystającej często z wideokonferencji czy chociażby zdalnego nauczania. Jednak czym powinny charakteryzować się dobre słuchawki z mikrofonem?

Cechy słuchawek z mikrofonem

Jeśli użytkownikowi zależy przede wszystkim na ciszy i braku słyszalnych dźwięków z otoczenia – warto wziąć pod uwagę jedynie słuchawki nauszne posiadające zamkniętą konstrukcję. Takie słuchawki nauszne zamknięte naprawdę nie dopuszczają innych dźwięków z otoczenia – pozwala to skupić się jedynie na dźwiękach odbywanej rozgrywki. Taką funkcją charakteryzują się głównie słuchawki z mikrofonem gamingowe – więc jeśli kupującemu zależy na niemal całkowitym odcięciu od świata zewnętrznego, warto sięgnąć po taki właśnie model.  

Kolejną kwestią podczas wyboru słuchawek z mikrofonem jest również poziom ciśnienia akustycznego w słuchawkach, który wyraża się w decybelach. Inaczej nazywając – jest to po prostu poziom głośności słuchawek. Słuchawki, mające głośność poniżej 100 db dla wielu osób (w szczególności graczy), mogą być zbyt ciche. 

Skoro mowa o decybelach, to następnym atrybutem dobrych nausznic z mikrofonem jest pasmo przenoszenia słuchawek, wyrażane w hercach (Hz). Zazwyczaj dobre słuchawki z mikrofonem charakteryzują się pasmem przenoszenia od 20 Hz do 20000 Hz, i są to wartości zupełnie komfortowe w codziennym użytkowaniu – i słuchawki właśnie z takim przedziałem warto wybierać.

Ostatnią, chyba najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o słuchawki z mikrofonem, jest oczywiście nic innego, jak mikrofon właśnie. Dobry mikrofon powinien redukować powstałe szumy w otoczeniu, czyniąc je niesłyszalnymi i niezakłócającymi rozmowy. Pasmo przenoszenia mikrofonu powinno mieć wartości około 100-10000 Hz.  

TOP 10 słuchawek z mikrofonem – słuchawki z mikrofonem ranking 2022

10. Esperanza słuchawki z mikrofonem – słuchawki Esperanza EH118

Esperanza słuchawki z mikrofonem – słuchawki Esperanza EH118

Słuchawki Esperanza to słuchawki z mikrofonem do 50 złtanie słuchawki. W parze z ceną idzie również niestety jakość – nie posiadają one zbyt wielu udogodnień, takich jak redukcja szumów i automatyczna poprawa dźwięków. Są za to kompatybilne z większością systemów operacyjnych i doskonale nadają się do tak podstawowych czynności, jak prowadzenie rozmów, gra w gry oraz oglądanie filmów. Z całą pewnością słuchawki Esperanza to bardzo dobry wybór, jeśli patrzy się głównie na cenę urządzenia.

Podsumowanie

Słuchawki z mikrofonem ranking 2022 to zestawianie, dzięki któremu bez problemu wybierze się najlepsze słuchawki bezprzewodowe na prezent lub dla też dla siebie – ponieważ wszystkie modele prezentowanie w TOP 10 to słuchawki uniwersalne, które spodobają się praktycznie każdemu. Prezentowane słuchawki są z różnych pólek cenowych - znajdują się tu zarówno tanie słuchawki bezprzewodowe, jak i te droższe, oferujące większą liczbę udogodnień.