Jakie są najlepsze pralki?

 • Publikacja: 31-05-2022 Zmodyfikowany: 20-10-2022
 • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 1142
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Pralek

TOP pralki dla każdego i na każdą kieszeń. Co warto o nich wiedzieć? Jaką pralkę wybrać? Ranking najlepszych pralek dostępnych w sprzedaży

Ranking pralek TOP 10

Pralka jest podstawowym sprzętem we właściwie każdym domu. Na rynku co roku pojawiają się nowe modele, zawierające coraz to nowe funkcje i ulepszenia. Większość osób interesują tanie pralki automatyczne, ze względu na swoją cenę, jednak nie jest to regułą. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej pralki? Jaka pralkę wybrać? Jaką pralkę kupić? Z pomocą przychodzi ranking top 10 pralek.

Pralka pralce nierówna. Stąd wybranie urządzenia do rankingu pralka TOP 10 nie jest łatwe. Podejmując decyzję odnośnie konkretnego produktu, AGD należy na początku dokładnie oszacować swój budżet. Pralka do 1000 zł jest już sprzętem nieawaryjnym i dobrej jakości, ze sporą liczbą funkcji i parametrów. Kwestie finansowe nie są jednak jedynym problemem, starając się odpowiedzieć na pytanie, jaką pralkę kupić do 1000 zł czy jaką pralkę kupić do 2000 zł. Duży wybór produktów, jakie oferują największe marki urządzeń elektronicznych sprawia, że trudno znaleźć konkretny model odpowiadający w pełni własnym potrzebom. Z tego też powodu warto również zastanowić się nad tym, jakie kryteria powinien spełniać właściwy sprzęt. Jednak z pewnością tania dobra pralka to obecnie podstawa.

Najlepsze pralki - informacje

Nie da się ukryć, że nowoczesne technologiczne rozwiązania wpływają na szybki rozwój urządzeń. Pralki automatyczne z wbudowaną suszarką - czyli po prostu pralko suszarka, czy pralki automatyczne z funkcja pary nikogo już nie dziwią, a wręcz stały się standardem jeśli chodzi o ten rodzaj urządzeń. Pralka z suszarką do tego jest bardzo praktycznym urządzeniem, gdyż pozwala na znaczną oszczędność czasu. TOP pralki oferują również inne bardzo przydatne funkcje, które wpływają na komfort ich użytkowania. Bardzo istotne parametry to również między innymi rozmiar pralek oraz ich ładowność.

Rozmiar pralki. Pralka mała czy duża?

Mała pralka jest idealnym wyborem do niewielkich pomieszczeń, gdzie ilość przestrzeni jest mocno ograniczona. W tej kwestii wysokość pralki również ma niebagatelne znaczenie, ponieważ niska pralka nadaje się zarówno do łazienki, jak i mniej standardowo – może być umieszczona w kuchni. Taka pralka pod zabudowę niestety ma jeden minus - nie może być to pralka ładowana od góry. Zwykle jest to też pralka pod blatem. Powinna być to też dość wąska pralka, ponieważ wtedy oszczędność miejsca jest jeszcze większa. Zabudowa pralki może również mieć miejsce w specjalnie do tego wyznaczonym pomieszczeniu – suszarni, jednak niestety nie każdy może sobie na to pozwolić . Jednak pralka i suszarka w małej łazience ma rację bytu -  w takiej sytuacji pomocna okaże się wyżej wspomniana pralkosuszarka.  

Pralka od góry ładowana ma inną ładowność bębna, czyli po prostu wielkość wsadu.  Należy dobrać ciężar wsadu do częstotliwości wykonywanego prania, oraz liczby brudnych ubrań. Zazwyczaj standardowe, najlepsze pralki mieszczą około 7 kg ubrań, ale zdarzają się również  modele, które tych ubrań zmieszczą nieco mniej, bo 4 kg, a ich wysokość również jest niewielka - zwykle to pralki 40 cm. Nie są to jednak mini pralki, a raczej wąskie pralki, i bardzo często są nimi pralki otwierane od góry. Na szczęście osoby chcące mieć pralko suszarkę w jednym niewielkim miejscu mogą być usatysfakcjonowane - producenci już jakiś czas temu wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów, i obecnie na rynku dostępny jest również taki sprzęt, jak pralko suszarka ładowana od góry.

Pojemność pralki

Zdarzają się również większe urządzenia - pralka 8 kg nie jest niczym niespotykanym. Jednak należy mieć na uwadze to, że wtedy zwiększa się szerokość pralki. Taka pralka 8 kg będzie zajmować również więcej miejsca. Często jest to sprzęt o wymiarach około 60 × 60 × 85 cm. Zwykle takie modele kosztują już trochę więcej pieniędzy, jednak w dalszym ciągu są to dość tanie pralki automatyczne. Nawet najtańsze pralki oferują również urządzenia o innej wielkości wsadu, jak np. pralka 5 kg, czy pralka 6 kg. 

Oprócz wspomnianych wcześniej urządzeń, jakimi były pralki ładowane od góry, wyróżnić można też pralki ładowane od frontu. Oferują one sporo programów oraz dużą liczbę obrotów na minutę. Często jednak są to mniej energooszczędne pralki niż pralki otwierane od góry. A jakie są klasy energetyczne pralek?  Obecnie większość urządzeń to pralki energooszczędne w klasie od A+ do A+++, które to oznaczenia pokazują najmniejszy pobór energii, i takich pralek powinno się szukać do użytku domowego. A ile prądu zużywa pralka na 1 pranie? Mniej więcej 0,75-1,10 kw. Dobre pralki zużywają około 0,85 kW maksymalnie na jedno pranie. 

Wybierając pralkę, należy również zwrócić uwagę na hałas, jaki generuje. Cicha pralka nie powinna osiągać głośność większą niż 50 decybeli. Głośniejsze pralki to urządzenia z silnikiem szczotkowym, które posiadają zwykle też mniej lat gwarancji, niż pralki z silnikiem bez szczotkowym. 

Najlepsze marki pralek 

Marek zajmujących się produkcją pralek jest naprawdę bardzo wiele. Niektóre z nich produkują bardzo tanie pralki. Wyróżniamy między innymi pralki Bosch, pralki Samsung, pralki Electrolux, ale także pralki Beko czy pralki Gorenje. Na rynku wyróżniają się również takie firmy jak Amica, Candy czy Indesit. Niektórzy z producentów tworzą również zestawy, jak np. pralka i suszarka w jednym. 

TOP 10 pralek - ranking pralek 2022

Przy tworzeniu zestawienia wzięto pod uwagę najlepsze propozycje dostępne na rynku, które oprócz dużej ilości funkcji znajdują się w atrakcyjnej cenie. Top 10 pralek pozwala na konkretne poznanie właściwości danych produktów. 

 1. Pralka LG F2J5QN4W
  Pralka LG to optymalna propozycja dla osób, które szukają dobrego sprzętu w rozsądnej cenie. Pralki LG to praktycznie najmniej awaryjne pralki. W modelu F2J5QN4W dość ciekawą sprawą jest napęd - silnik znajdujący się w pralce niejako „przekazuje” obroty do bębna, a co za tym idzie, redukuje wibracje, dzięki któremu ryzyko urwania paska klinowego spada do minimum. Pralka LG posiada klasę energetyczną A+++, co czyni ją bardzo oszczędnym sprzętem, a wymiar pralki to 45 × 50 x 85 cm, które pozwalają na 7 kg ładowności. Zawiera również zróżnicowane programy prania, a jej cena w większości sklepów oscyluje w granicach 1500 zł.
 1. Pralka Siemens kosztuje około 1900 zł, co wciąż sprawia, że jest to tania pralka. Posiada silnik indukcyjny iQdrive, który zużywa minimalną ilość energii oraz wody. Urządzenie to charakteryzuje się również funkcją speedExpert, dzięki której można skrócić czas trwania prania nawet o 65%. Liczba obrotów bębna na minutę wynosi 1400, a rozmiar pralki 59 × 59,8 × 84,8 cm.
 2. Pralka Bosch WAW 24440PL
  Pralki Bosch to sprzęt, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Firma ta charakteryzuje się niezawodnością i tworzeniem wytrzymałych sprzętów, które służą przez lata. Model tej pralki wyposażony jest w silnik EcoSilence Drive™, a co za tym idzie, jest to pralka energooszczędna i wyjątkowo cicha. Objęta jest 10-letnią gwarancją. 
 3. Pralka Samsung WW 60K42138W AddWash
  Samsung AddWash to pralka, która posiada naprawdę innowacyjne drzwi- dzięki nim można dodać ubrania na każdym etapie prania - o ile temperatura nie przekracza 50°C. Silnik Digital Inverter jest bardzo energooszczędny i posiada 10-letnią gwarancję, natomiast dzięki funkcji AirWash można odświeżyć tkaniny za pomocą gorącego, suchego powietrza. Pralka Samsung dostępna jest w cenie około 1500 zł.
 4. Pralka Bosch WAY 24742PL Home Professional
  Pralka Bosch jest jedną z najdroższych pralek w tym zestawieniu, bo kosztuje niespełna 2700 zł, jednak jej specyfikacja wynagradza poniesione koszty. Pralka Bosch jest bardzo atrakcyjna wizualnie, posiada ona również inną konstrukcję ścianek bocznych w porównaniu do większości modeli zaprezentowanych w rankingu. Konstrukcja ta sprawia, że pralka jest bardziej stabilna, a także mniej wytwarza wibracje. Posiada również cichy silnik EcoSilence Drive, który sprawia, że jest to bardzo cicha pralka.
 5. Pralka Electrolux EW6SN406BP 7 kg
  Urządzenie to jest do dostania w cenie około 1600 zł, a jej pojemność to 6 kg. Pralka Electrolux posiada kilka rodzajów programów prania, między innymi pranie parowe, dzięki któremu jest to pralka idealna dla dzieci i dorosłych z alergiami. Jest względnie bezawaryjna i energooszczędna. 
 6. Pralka Electrolux EW7TN3372SP
  Kolejna już pralka Electrolux w tym zestawieniu to pralka od góry ładowana, Jest to również bardzo wąska pralka, ponieważ jej wymiary to 60 × 40 x 89 cm.  Pralka Electrolux 7 kg zużywa stosunkowo niewiele prądu, natomiast jest trochę głośniejsza niż jej poprzedniczki, ponieważ w chwili wirowania poziom decybeli wynosi 79. Wymiary urządzenia wynagradzają te niedogodności. Pralka Electrolux jest do dostania w cenie 2299 zł. 
 7. Pralka Samsung WW80TA026AH Eco Bubble 8 kg
  Pralka Samsung Eco Bubble jest pralką otwieraną od przodu, o dużej pojemności, bo aż 8 kg, dzięki której bez problemu można wyprać większą liczbę ubrań bądź rzeczy o większych gabarytach, jak np. koce czy pościele. Pralki Samsung Eco Bubble charakteryzują się również posiadaniem funkcji parowych, dzięki którym można w łatwy sposób zdezynfekować swoje ubrania. Pralka Samsung kosztuje około 1400 zł.
 8. Pralka Whirlpool FFB7038BVPL 7 kg
  Pralka Whirlpool jest bardzo atrakcyjną propozycją cenową- kosztuje około 1200 zł, co jest doskonałą ceną jak za sprzęt takiej jakości. Pralka Whirlpool 7 kg nadaje się idealnie dla dużej rodziny ze względu na swoją pojemność oraz ergonomiczny kształt. Posiada funkcje parowe, które przyczyniają się do utrzymania ubrań w czystości i miłym zapachu. 
 9. Pralka Miele WDB 030WCS
  Numer 1 w rankingu TOP 10 pralek zajmuje bezkonkurencyjna pralka Miele. Model ten jest liderem w różnorakich rankingach bezawaryjności, dzięki swoim nowoczesnym rozwiązaniom elektronicznym. Posiada doskonałe oprogramowanie, które jest bieżąco uaktualniane. Pralka Miele posiada również opatentowany przez firmę bęben SoftCare, który zapewnia najwyższą ochronę pranych tkanin.

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Pralek

Podsumowanie

W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie jakiekolwiek gospodarstwo domowe bez pralki, tym bardziej jeśli zamieszkują w nim więcej niż 2 osoby. Wybór odpowiedniego sprzętu jest bardzo ważny, ponieważ powinien on służyć przez lata i sprawdzać się w każdych warunkach. Ranking pralek 2022 z całą pewnością pomoże wybrać odpowiedni model pralki.