Jaki materac wybrać? Jaki materac jest najlepszy do spania?

  • Publikacja: 13-12-2022 Zmodyfikowany: 13-12-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3770
product-img

Szukasz nowego materaca? W takim razie Ranking materacy jest dla Ciebie! Poznaj najlepsze materace 2022 i dowiedz się, który model będzie odpowiednim wyborem.

Materac ranking - 2022

Nie da się ukryć, że dobry materac znacząco przyczynia się do komfortu i jakości snu. Jednak należy pamiętać, że materac do spania powinien zostać wybrany wedle indywidualnych preferencji i upodobań, oraz z dbałością o kręgosłup. Dzisiejszy ranking materacy odpowie na pytania jak wybrać dobry materac, ile kosztuje dobry materac, i co najważniejsze, jaki jest dobry materac do spania.

Jaki materac wybrać sprężynowy czy piankowy?

Materac sprężynowy czy piankowy? Nad tym pytaniem często głowią się osoby chcące kupić dobry materac do spania. Zarówno materac sprężynowy, jak i materac piankowy niosą ze sobą pewne wady i zalety, które trzeba poznać przed zakupem.

Materac sprężynowy

Bardzo popularny materac do spania – to oczywiście materac sprężynowy. Opinie krążące na temat tego rodzaju produktów są zróżnicowane, jednak ten rodzaj materacy ma swoich zagorzałych zwolenników. Jakie są zalety materaca sprężynowego?

Przede wszystkim materac sprężynowy można podzielić na 3 rodzaje, a raczej na 3 rodzaje sprężyn: pocket, bonell i multipocket. Materac sprężynowy bonellowy działa w sposób powierzchniowy, co sprawia, że podczas nacisku ugina się większa część materaca. Materace bonnelowe nie mają w sobie żadnych stref twardości, a cały ciężar rozkłada się równomiernie. Dla kogo jest materac bonellowy? Z materaca takiego typu bardzo zadowolone będą dzieci oraz młodzież. Ten typ materaca często spotykany jest również hotelach i noclegowniach, w których kładzie się nacisk na jak największa uniwersalność materaca. 

Materac pocket oraz materac multipocket

Materace pocket i multipocket to stosunkowo nowe rodzaje materacy, i powstały w odpowiedzi na rosnące wymagania klientów. Materace pocket oraz multipocket, jak sama nazwa wskazuje, to materace kieszeniowe. W porównaniu do tradycyjnych materaców sprężynowych, materace kieszeniowe charakteryzują się rozmieszczeniem sprężyn w strefach o różnych twardościach. Sprawia to, że ciało podczas snu posiada optymalne oparcie na całej swojej długości. Niewątpliwym plusem jest również fakt, że materace kieszeniowe doskonale tłumią hałas podczas poruszania się, są więc idealnym wyborem dla osób mających problemy ze snem lub ogólnie przewracających się często z boku na bok.

Materac piankowy – wady i zalety materacy piankowych 

Pianka termoelastyczna, jak sama nazwa wskazuje, jest materiałem elastycznym, „pracującym” pod wpływem ciepła. Przez co niejako będzie dawać efekt modelowania sylwetki, widoczny na materacu. Materac z pianki wysokoelastycznej jest bardzo trwały, a samo spanie jest niezwykle komfortowe dzięki niemal idealnemu dopasowywaniu się do ciała. Jakie są wady materacy piankowych? Główną wadą tego typu materacy jest niewątpliwie ich cena – nie są to niestety tanie materace, jednak wygoda ich użytkowania oraz trwałość rekompensują ten fakt. 

A materac lateksowy? Czym charakteryzuje się materac z lateksu

Materace lateksowe również zalicza się do grona materacy piankowych. Jednak jedna rzecz różni od siebie te dwa rodzaje materacy – materiał, z którego zostały wykonane. Materac lateksowy zbudowany jest z kauczuku, a inaczej – jest to po prostu mleczko kauczukowe. Lateks jest bardzo higienicznym tworzywem, ma też właściwości antybakteryjne. Świetnie też odprowadzają wilgoć. Do tego, materace lateksowe są ekologiczne, i zbudowane są z naturalnego surowca. Istotą wadą materacy lateksowych jest niestety ich cena – dość wysoka w porównaniu do tradycyjnych materacy sprężynowych. 

Jaki materac dla niemowlaka? Dobry materac do łóżeczka 

Materac dla niemowlaka to produkt bardzo często poszukiwany przez przyszłych rodziców, i oczywiście nie mniej ważny niż materac dla osoby dorosłej. Nic w tym dziwnego – niemowlęta przesypiają większość dnia, a co za tym idzie, materac kształtuje ich sylwetkę. Więc jaki jest najlepszy materac dla niemowlaka?

Materac dla niemowlaka powinien być przede wszystkim twardy. Materac dla niemowlęcia powinien mieć również gładką powierzchnię. Nie można dopuścić, aby dziecko zapadało się w materacu – może to spowodować nieodwracalne zmiany w kręgosłupie malucha. Do tego, konsekwencje zbyt miękkiego materaca to między innymi problem z uzyskaniem stabilności ciała przez niemowlę. W zbyt miękkim materacu dziecko nie ma również możliwości swobodnej zmiany pozycji czy też obrotu głowy. A jaki rodzaj materaca wybrać dla niemowlaka

Bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o rodzaj materaca dla niemowlaka, jest materac z pianki wysokoelastycznej oraz materac lateksowy. W szczególności ten ostatni jest polecany – materac lateksowy, jak zostało już wspomniane, jest produktem bardzo higienicznym i odpornym na wilgoć, a brud i zarazki nie mają z nim żadnych szans😉 Jednak aby zabezpieczyć i dziecko i materac przez chociażby ewentualnym zmoczeniem, warto zakupić taki produkt, jak podkład pod materac.

Jaki materac na chory kręgosłup? Jaki materac do spania na kręgosłup?

Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego? Forum na ten temat wręcz zasypane jest pytaniami. Jako że ból kręgosłupa dotyczy wielu osób, bez względu na wiek, odpowiedź na ten temat jest często poszukiwana. Do tego, kręgosłup boli z różnych przyczyn – wyróżnia się ból kręgosłupa przez dźwiganie, ból kręgosłupa przez pracę fizyczną, czy chociażby zwyrodnieniowe bóle kręgosłupa. Często plecy bolą też przez złe dobrany materac

Otóż aby wybrać dobry materac na ból kręgosłupa, trzeba dokładnie dowiedzieć się, jaka jest przyczyna tego stanu. Jeśli chodzi o ból pleców przez nieodpowiedni materac, to warto zainteresować się innym jego rodzajem. Dobry materac na ból pleców powinien być dostosowany do wagi oraz wzrostu. Istotna jest też budowa ciała osoby skarżącej się na dyskomfort. Na rynku dostępne są tzw. materace ortopedyczne, które są pomocne w walce z tymi problemami. Często takie materace to produkty medyczne, dostępne jedynie w specjalistycznych sklepach. 

Jaki materac wybrać do spania? Ranking materacy TOP 10

10. Dobry materac do spania 90×200 – Materac Materasso Temopur Comfort 90 × 200

Dobry materac do spania 90×200 – Materac Materasso Temopur Comfort 90 × 200

Ranking materacy otwiera bardzo dobry materac, przez niektóre osoby uznawany nawet za materac ortopedyczny. Materac Materasso Termopur Comfort wykonany został z pianki termoplastycznej, a więc idealnie dopasowuje się do ciała i naśladuje jego krzywizny. Z innych niewątpliwych plusów tego produktu jest doskonała przepuszczalność powietrza i odporność na wilgoć. Materac Materasso zakwalifikowany jest jako wyrób medyczny klasy I, co tylko świadczy o świetnej jakości produktu.

Podsumowanie

Materace przedstawione w zestawieniu Ranking materacy 2022 to bardzo dobre materace ortopedyczne i materace umożliwiające realny wypoczynek.