TOP 10 najbogatszych ludzi świata 2022

 • Publikacja: 03-07-2022 Zmodyfikowany: 08-12-2022
 • Kategoria: ludzie Liczba wyświetleń: 885
product-img

Chcesz dowiedzieć się, kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie w 2022 roku? Ranking TOP 10 najbogatszych ludzi 2022 roku według magazynu Forbes przynosi odpowiedź na to pytanie.

Najbogatsi ludzi na świecie - ranking najbogatszych ludzi 2022

Najbogatsi ludzie świata od zawsze budzą zainteresowanie zarówno mediów, jak i zwykłych, „szarych” obywateli. Dzieje się tak ze względu na osiągane na ich kontach bankowych sumy, o których widoku 99% osób może jedynie pomarzyć. Jednak taki tytuł, jak najbogatszy człowiek na świecie nie jest dany nikomu na zawsze- w końcu zawsze pojawi się ktoś, kto w danym roku zarobi więcej, a przez co wyprzedzi obecnego lidera. Jaki jest zatem top najbogatszych ludzi 2022? Poniższy ranking przedstawia listę TOP najbogatszych ludzi świata 2022. Ranking top 10 miliarderów został przygotowany na podstawie rankingu Forbes najbogatsi ludzie 2022.

Na czym bogacą się obecni miliarderzy?? 

Jak bogacą się miliarderzy? To pytanie zadaje sobie wiele osób, chcących poznać tajemnicę tak wielkiego zgromadzonego majątku. W obecnych czasach szybki rozwój komputeryzacji oraz wszelkiego rodzaju oprogramowania komputerowego i mobilnych aplikacji służy szybkiemu wzbogaceniu się. Oczywiście, jeśli dana aplikacja czy program przynosi zyski i ma duże grono zainteresowanych nim osób i inwestorów. Ludzie, którzy stworzyli Facebook, YouTube, Instagram, Snapchata czy Google posiadają obecnie olbrzymie majątki, które są w stanie pomnożyć dzięki innym korzystnym inwestycjom w nieruchomości czy kryptowaluty. Również inwestowanie w odnawialne źródła energii oraz eksplorację kosmosu przynosi korzyści, które będą stopniowo wzrastać latami. Należy też dodać, że wspomniana eksploracja kosmosu wiąże się z powstawaniem nowych technologii, których opatentowanie i wdrożenie w życie przynosi olbrzymie zyski zarówno pomysłodawcy, jak i samej firmie zajmującej się tym procederem.

W co warto inwestować w 2022 roku?

Natomiast, w co najbardziej warto zainwestować w 2022 roku? W 2022 roku najbardziej warto inwestować w siebie- jest to bowiem najlepsza inwestycja mogąca przynosić wymierne zyski w przyszłości. Nauka języków obcych, podstaw programowania oraz obserwowanie giełdy i rynku kryptowalut na pewno przyniosą zyski- a oprócz tego niebagatelną satysfakcję. Wszakże nie każdy może zostać miliarderem- do tego oprócz umiejętności potrzebny jest też łut szczęścia oraz innowacyjny pomysł- ale każdy może poprawić komfort swojego życia na tyle, aby było ono wygodne i dawało perspektywy na jeszcze lepszy rozwój w przyszłości.

Ranking najbogatszych ludzi 2022 - TOP 10 najbogatszych ludzi na świecie

 1. Elon Musk - 50 lat, Teksas, Stany Zjednoczone- lider rankingu TOP 10 najbogatszych ludzi na świecie.
  Elon Musk to najbogatszy człowiek świata, czy też najbogatszy człowiek na świecie. Musk jest znanym przedsiębiorcą technologicznym, dyrektorem generalnym oraz współzałożycielem firmy Tesla Inc. Elon w swojej rodzimej firmie posiada na chwilę obecną 17 procent udziałów, co daje mu majątek około 153 miliardów dolarów. Cała „wartość” Elona Muska wynosi natomiast aż 245 miliardów dolarów, a w skład tej sumy wchodzą inwestycje w technologie kosmiczne oraz jego eksplorację. Prywatne aktywa Elona Muska wynoszą kolejno 40,3 miliarda dolarów i około 4 miliardy dolarów w gotówce. W 2022 roku Musk został właścicielem Twittera, którego zakupił za 44 miliardy dolarów.
 2. Jeff Bezos - 58 lat, Waszyngton, Stany Zjednoczone
  Drugie, wysokie miejsce w zestawieniu najbogatszych ludzi świata 2022 zajmuje prezes i założyciel znanej firmy Amazon. Jego majątek opiewa na 178 miliardów dolarów. Same udziały w Amazon, wynoszące obecnie 10 procent, dają mu niespełna 153 miliardy dolarów. Inne aktywa Bezosa to między innymi aktywa w Blue Origin - wynoszą ponad 9 miliardów dolarów, oraz aktywa w Washington Post - 250 ml dolarów. Inne aktywa Bezosa to niespełna 16 miliardów dolarów w gotówce.
 3. Bernard Arnault - 72 lata, Paryż, Francja.
  Majątek netto Bernarda Arnaulta, a raczej jego „wartość” wynosi 155 mld dolarów, dzięki czemu w 2022 roku zajmuje 3 miejsce na liście najbogatszych ludzi świata. Samo posiadanie 97,5% udziałów w firmie Dior gwarantuje mu majątek rzędu 126 miliardów dolarów. Inne publiczne aktywa wynoszą kolejno 24,4 mld USD w kapitale własnych oraz około 11 miliardów dolarów w gotówce. Arnault jest dyrektorem generalnym i prezesem LVMH- jest to największa i najbardziej znana firma działająca w sektorze dóbr luksusowych i modowych. 
 4. Bill Gates - 66 lat, Waszyngton, Stany Zjednoczone
  Wieloletni lider rankingu TOP 10 najbogatszych ludzi na świecie w 2022 roku znajduje się na pozycji 4. Jego majątek opiewa na 127 miliardów dolarów, a same udziały w Microsoft wynoszą niespełna 31 miliardów USD. Bill Gates posiada też ponad 100 miliardów dolarów w aktywach publicznych i prywatnych. Obecnie Gates zajmuje się filantropią oraz inwestuje w technologię wychwytu CO2, dzięki której możliwe byłoby eliminowanie dwutlenku węgla bezpośrednio z powietrza i przemysłowych zanieczyszczeń. Gates przez wiele lat znajdował się na szycie rankingu top najbogatszych ludzi magazynu Forbes.
 5. Larry Page - 48 lat. Kalifornia, Stany Zjednoczone
  Na miejscu piątym listy TOP 10 najbogatszych ludzi na świecie znajduje się Larry Page - założyciel i członek zarządu wspomnianego już wcześniej holdingu Alphabet. Majątek Page 'a szacuje się aż na 120 miliardów dolarów, a jego 6% udziałów w przedsiębiorstwie to około 106 mld dolarów. Larry Page zajmuje się również badaniem kosmosu i wydobyciem asteroid i innych materii kosmicznych- jest też inwestorem w firmie Planetary Resources, zajmującej się ww. kwestiami.
 6. Warren Buffet - 91 lat, Nebraska, Stany Zjednoczone
  Warren Buffet to jeden z najstarszych miliarderów znajdujących się w rankingu TOP 10 najbogatszych ludzi świata. Posiada 1% udziałów w holdingu Berkshire Hathaway, których szacunkowa wartość to aż 114 miliardów dolarów. Inne aktywa biznesmena wynoszą 1,1 mld dolarów. Warren Buffet zgromadził swoją fortunę dzięki przejęciu i stopniowemu rozwojowi mniejszych firm, czyniąc z nich wysoko funkcjonujące i dochodowe przedsiębiorstwa.
 7. Siergiej Brin - 48 lat, Kalifornia, Stany Zjednoczone
  Kolejny w rankingu miliarder mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Ten rosyjski biznesmen posiada około 115 miliardów dolarów majątku, a do tego jest współzałożycielem i członkiem zarządu holdingu Alphabet. Na jego majątek składa się 6% udziałów w przedsiębiorstwie, dających wartość 100,5 miliarda dolarów oraz inne aktywa opiewające na 14,7 mld dolarów.
 8. Steve Ballmer - 65 lat, Waszyngton, Stany Zjednoczone
  Steve Ballmer to właściciel Los Angeles Clippers, popularnej w Stanach Zjednoczonych drużyny koszykarskiej. Ballmer operuje majątkiem 107 miliardów dolarów netto, dzięki czemu zajmuje 8 miejsce w rankingu top najbogatszych ludzi na świecie. Biznesmen jest też w posiadaniu 4% aktywnych udziałów w firmie Microsoft, które są wyceniane na niespełna 100 miliardów dolarów. Inne jego aktywa wynoszą natomiast około 8 miliardów dolarów.
 9. Larry Ellison - 77 lat, Hawaje, Stany Zjednoczone
  Na 9 miejscu rankingu najbogatsi ludzie na świecie TOP 10 2022 znalazł się Larry Ellison. Ellison jest współzałożycielem oraz przewodniczącym firmy Oracle, zajmującej się tworzeniem baz danych. Majątek mężczyzny wyceniany jest na 94,6 miliarda dolarów, a same udziały w Oracle to wartość około 63,3 mld dolarów. Larry Ellison posiada również inne aktywa o łącznej wartości około 31 mld dolarów.
 10. Mukesh Ambani - 64 Lata, Mumbay, Indie.
  Ostatnie miejsce na liście TOP 10 najbogatszych ludzi na świecie zajmuje przedsiębiorca Muksesh Ambani. Ambani jest jednym z najpopularniejszych indyjskich biznesmenów, a jego majątek netto wynosi około 90 miliardów USD. Posiada również udziały w filmie o nazwie Reliance Industries - które to są oficjalnie szacowane na 88,9 mld dolarów. Oprócz tego Mukesh Ambani posiada nieruchomości o łącznej wartości ponad 400 mln dolarów, znajdujące się w Bombaju.

Podsumowanie

Jak zostało wspomniane, ranking TOP 10 najbogatszych ludzi na świecie ma tendencje do zmian. Ranking najbogatszych osób 2022 przyniósł pewne istotne zmiany, w porównaniu do rankingu Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Zabrakło w nim takiej osoby, jak Mark Zuckenberg, który przez ostatnie lata znajdował się w nim praktycznie w pierwszej piątce. Na czym stracił Mark Zuckenberg? Zuckenberg w jeden dzień stracił ponad 29 miliardów dolarów. Stało się tak na skutek awarii Facebooka - portalu, którego jest jednym z głównych założycieli. Pokazuje to, jak łatwo można stracić olbrzymie pieniądze oraz jak zmienna jest ich wartość.