Urządzenie wielofunkcyjne laserowe ranking

  • Publikacja: 25-11-2022 Zmodyfikowany: 30-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 4491
product-img

Jakie urządzenie wielofunkcyjne jest najlepsze w 2022 roku? Poniższy ranking TOP 10 urządzeń wielofunkcyjnych laserowych z całą pewnością odpowie na to i inne pytania. Dowiedz się, jakie cechy powinna posiadać dobra drukarka laserowa.

TOP 10 urządzeń wielofunkcyjnych laserowych - ranking

Laser jest technologią, dzięki której nie tylko zapewniona jest szybkość wykonywanych działań, ale również najwyższa ich jakość. Świetna jakość otrzymanych skanów, wydruków oraz kopii dokumentów, dzięki popularyzacji takich produktów, jak urządzenia wielofunkcyjne laserowe dostępna jest dla większości osób. Dzisiejszy ranking przedstawia 10 najlepszych sprzętów biurowych w swojej kategorii. Oto lista TOP 10 – urządzenia wielofunkcyjne laserowe ranking.

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe – co to?

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe jest to sprzęt, dzięki któremu możliwe jest łatwe i szybkie uzyskanie druku wysokiej jakości. Tak naprawdę jest to drukarka wielofunkcyjna laserowa – a więc urządzenie, które służy zarówno do wydruku tekstu, jak i obrazków czy zdjęć. Z wyglądu przypomina klasyczną drukarkę, jednak zakres jego działania jest stanowczo większy. Dzięki swojej laserowej funkcji drukarka potrafi kserować, skanować i drukować dokumenty nawet dwukrotnie szybciej.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe wybrać?

Przed wyborem takiego produktu, jak urządzenie laserowe wielofunkcyjne ważne jest poznanie parametrów i specyfiki danego sprzętu. Wśród najważniejszych kwestii odnośnie wyboru właściwej „wszechstronnej” drukarki, jest:

Funkcjonalność urządzenia wielofunkcyjnego

Jak sama nazwa wskazuje, wielofunkcyjne urządzenie laserowe powinno zawierać w sobie kilka funkcji. Najważniejsze z nich to funkcja kopiowania, skanowania oraz oczywiście drukowania. Niektóre urządzenia wielofunkcyjne zawierają w sobie również faks, który jest przydatny szczególne w kwestiach biznesowych. Również kwestia łączności jest kluczowa – drukarki laserowe, umożliwiające wydruk z poziomu smartfonu są bardzo wygodne i znacznie ułatwiają pracę.

Szybkość drukowanie wielofunkcyjnej drukarki laserowej

Biorąc pod uwagę w szczególności specyfikę pracy biurowej, ważne jest, aby wielofunkcyjna drukarka laserowa mogła wydrukować sporą liczbę dokumentów w krótkim czasie. Tradycyjne wielofunkcyjne urządzenia laserowe są zdolne do wyprodukowania 20 stron tekstu na minutę. Bardziej zaawansowane drukarki laserowe charakteryzują się jeszcze większą szybkością i liczba wydrukowanych stron może w ich przypadku wynosić aż 26 kartek na minutę

Jakość wydrukowanych dokumentów

Nie da się ukryć, że jakość wydrukowanego tekstu czy obiektów graficznych również ma niebagatelne znacznie. Przyjmuje się, że do podstawowego skanowania i drukowania wystarczy rozdzielczość na poziomie 600 dpi, jednak jeśli użytkownikowi zależy na naprawdę wysokiej jakości druku, warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne laserowe drukujące w rozdzielczości 1200 dpi, lub nawet 2400 dpi. Jednak drukarki posiadające tak wysoką rozdzielczość to zazwyczaj urządzenia wielofunkcyjne laserowe kolorowe, i umożliwiają wydrukowanie kolorowych obrazków czy grafik o bardzo wysokiej jakości. 

Wydajność urządzenia wielofunkcyjnego laserowego

Bardzo ważna jest również wydajność laserowej drukarki wielofunkcyjnej. Jeśli jest używana często, lub mówiąc kolokwialnie „na okrągło”, ważne jest, aby wybrać optymalne rozwiązanie w kwestii cena/jakość. Niektóre modele drukarek są kompatybilne z zamiennikami oryginalnych tonerów, co przekłada się na niewątpliwą oszczędność. 

Wielkość wydruku

Mając na myśli użytkowanie drukarki wielofunkcyjnej w biurze, warto zastanowić się nad takim sprzętem, jak urządzenie wielofunkcyjne laserowe a3 – czyli takie, które pozwala na wydruk właśnie w tym formacie.  Drukarki takie zazwyczaj są bardzo pokaźnych rozmiarów, jednak jeśli przynajmniej sporadycznie korzysta się z druku wielkoformatowego, warto rozważyć tę opcję. 

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe – ranking TOP 10 urządzeń wielofunkcyjnych laserowych

10. Urządzenie wielofunkcyjne laserowe Brother MFC-L2700DW.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe Brother MFC-L2700DW.

Ostatnie miejsce w rankingu TOP 10 urządzeń wielofunkcyjnych laserowych zajmuje drukarka wielofunkcyjna Brother MFC. Jest to polecana drukarka do użytku biurowego, ponieważ oferuje możliwość szybkiego wydruku o wysokiej jakości, a także posiada szereg innych przydatnych funkcji, jak kopiowanie czy skanowanie. Drukowanie może odbywać się za pomocą bezprzewodowego połączenia Bluetooth lub tradycyjnym sposobem – przez komputer. Dołączony do zestawu toner pozwala na wydrukowanie aż 700 stron – oznacza to, że jest to urządzanie wielofunkcyjne laserowe tanie w eksploatacji.

Podsumowanie

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe w 2022 roku są niezastąpione w pracy biurowej, jednak znajdują coraz częstsze zastosowanie również w domu. Są bardzo przydatne jednakowo podczas drukowania dokumentów monochromatycznych, ale również podczas potrzeby wydruku w kolorze, skanowania stron czy drukowania dwustronnego. Warto zainwestować w wydajne, dobre urządzenie wielofunkcyjne laserowe, aby móc cieszyć się długo świetną jakością wydruków oraz bezawaryjnego działania sprzętu.