Ranking 10 najbogatszych Polaków 2022

  • Publikacja: 20-09-2022 Zmodyfikowany: 24-11-2022
  • Kategoria: ludzie Liczba wyświetleń: 4544
product-img

Poniższy ranking TOP 10 najbogatszych Polaków przedstawia 10 osób, które zgromadziły największą fortunę w ciągu ubiegłego roku. Dowiedz się, kto został najbogatszym Polakiem!

Najbogatsi Polacy - ile zarabiają najbogatsi Polacy

To, kim są najbogatsi Polacy, od zawsze interesuje spore grono osób. Wielu ludzi rozmyśla o tym, jak stać się bogatym - jednak tylko nielicznym udaje się zgromadzić potężną fortunę i znaleźć się w rankingu najbogatsi Polacy TOP 10 według Forbesa 2022. 10 najbogatszych ludzi, prezentowana w poniższej liście to persony, które zgromadziły swój kapitał dzięki ciężkiej pracy, ale również poprzez spadek po bogatych rodzicach. Czy fortuny te udało się zwiększyć? Kto został najbogatszym Polakiem w 2022 roku? Ranking TOP 10 najbogatszych Polaków odpowie na te pytania.

Lista najbogatszych Polaków – kogo zabrakło w pierwszej dziesiątce?

Porównując rok 2021 i 2022, można zauważyć brak pewnych nazwisk na tegorocznej liście. Mianowicie, z TOP 10 najbogatszych Polaków spadło małżeństwo Maciej i Małgorzata Adamkiewicz. W 2022 roku zajmowali na liście TOP 10 9 miejsce z majątkiem 4,703 mld złotych. Adamkiewiczowie są właścicielami firmy Adamed – polskiego koncernu farmaceutycznego. Adamed został założony w 1986 roku przez ojca pana Macieja – Mariana. W 1998 roku Adamed opracował patent odnośnie amlodypiny – skutecznej substancji, która wchodzi w skład leku na nadciśnienie.

W 2022 roku ranking najbogatszych Polaków TOP 10 opuścił również Rafał Brzoska. Majątek wyceniany na 5,681 mld złotych w 2021 nie utrzymał się na stałym wzrostowym poziomie. Brzoska to polski przedsiębiorca, założyciel Grupy Kapitałowej Integer.pl. Na pytanie „Kto wymyślił Inpost?” istnieje tylko jedna odpowiedź — oczywiście nie kto inny jak Brzoska. Jest to więc przedsiębiorca wszechstronny, jednak jego główną branżą jest logistyka i usługi związane z transportem.

Ranking TOP 10 najbogatszych Polaków 2022 - najbogatsi Polacy

10. Bogdan i Elżbieta Kaczmarek majątek – łącznie 2,881 mld zł

Bogdan i Elżbieta Kaczmarek majątek – łącznie 2,881 mld zł

Małżeństwo Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie to potentaci na rynku meblowym. I nie tylko. Ich firma, COM40, posiada swoją siedzibę w miejscowości Nowe Skalmierzyce. Kaczmarkowie mają też swój zakład w USA – w mieście Danville. Meble produkowane przez małżeństwo Kaczmarków trafiają głównie do szwedzkiej firmy Ikea. Oprócz COM40 państwo Kaczmarek posiadają połowę udziałów w firmie Big Star, słynącej z produkcji odzieży dobrej jakości – w szczególności jeansów.

Podsumowanie

Powyższy ranking TOP 10 najbogatszych Polaków przedstawia 10 osób, które według magazynu Forbes osiągnęły i zgromadziły największy majątek. Najbogatsi Polacy 2022 to ludzie, którzy w większości do swojej fortuny doszli w ciężki sposób, często pracując na nią całe życie. Niektóre z tych osób udadzą się w ciągu najbliższych lat na emeryturę, a czas pokaże, czy ich najbliżsi spadkobiercy mają również taką smykałkę i zmiłowanie do prowadzenia interesów, jak oni.