TOP whisky do 100zł

  • Publikacja: 25-05-2022 Zmodyfikowany: 05-12-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 31184
product-img

Jaką whisky wybrać? Jaka jest najlepsza whisky do 100 zł? Uzyskaj informacje na temat TOP 10 najlepszych whisky do 100 zł i ciesz się jej smakiem w każdej sytuacji.

TOP whisky do 100 zł

Whisky jest jednym z najbardziej lubianych i wybieranych alkoholi, który to świetnie sprawdza się na każdą okazję. Ciężko wyobrazić sobie świętowanie ważnej rocznicy, imienin czy urodzin bez szklanki tego trunku w dłoni. A jak pić whisky? Oczywiście zmrożone. Nic tak nie odpręża po ciężkim dniu, jak dobra, zimna whisky, czy drink na jej mocnej bazie, jak np. whisky z sokiem jabłkowym. Świetną propozycją jest również dobra whisky na prezent dla bliskiej osoby, solo bądź w zestawie jako whisky ze szklankami. Pokutuje niestety przekonanie, że dobra jakościowo whisky musi mieć wysoką cenę. Nic bardziej mylnego. Na rynku obecnie jest ogromny wybór tego alkoholu, a żeby odkrywać jego nowe smaki, nie trzeba wydawać fortuny. Dobra tania whisky jest do dostania w większości sklepów. Wiąże się to jednak z pewnym minusem- bogata oferta i duża dostępność utrudnia znalezienie odpowiedniego rodzaju whisky. Dlatego większość miłośników alkoholi bardzo często zadaje sobie pytanie - jakie jest TOP 10 whisky do 100 zł? O tym za chwilę.

Jak się pije whisky?

Z czym pić whisky? Jak zrobić whisky, żeby jej smak był bardzo dobry? To równie ważne pytania. Tak jak wyżej- najlepiej smakuje whisky z sokiem jabłkowym, bądź wymieszana z colą. Popularnym wariantem jest również whisky z tonikiem. Można wtedy mieć gwarancję, że serwowany drink na pewno będzie smakował danej osobie. Jednak najwięksi smakosze tego alkoholu przekonują, że dobra whisky powinna być pita solo, z lodem, po to, aby jej smak był jeszcze bardziej wyrazisty. Jednak tak naprawdę to, w jakiej formie będzie spożywany ten alkohol zależy tak naprawdę od osobistych preferencji. Natomiast degustacja whisky i sposób jej podania powinien być jeden — pije się ją w specjalnie przeznaczonych do niej szklankach. Oczywiście nie lejemy jej do pełna — w końcu mała whisky, jej niewielka ilość samoistnie zmusza do delektowania się nią.

TOP 10 whisky do 100 zł — RANKING

10. Highlander Whisky

Highlander Whisky

To najbardziej budżetowa propozycja na liście top whisky do 100 zł, ponieważ w popularnych dyskontach kosztuje około 40 zł za 0,5 l. Nadaje się natomiast do drinków, a w połączeniu z lodem i colą naprawdę ciężko wyczuć, że jest to tanie dobre whisky.

Podsumowanie

W powyższym rankingu TOP 10 najlepszych whisky, które nie przekraczają 100 zł, znajdują się subiektywnie same najlepsze ich propozycje, jednak warto również wspomnieć o innych bardzo dobrych whisky — między innymi Lauders WhiskySingleton 12 czy Baczewski Whisky. Whisky Baczewski to polskie whisky, a więc samo to zachęca do spróbowania jej i docenienia rodzimych smaków.