Wózki dziecięce ranking 2022

  • Publikacja: 02-12-2022 Zmodyfikowany: 02-12-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 7137
product-img

Poszukujesz takiego produktu jak dobry wózek dziecięcy? Polecane modele znajdziesz w zestawieniu TOP 10 wózki dziecięce - ranking.

TOP 10 wózki dziecięce 2022

W pewnym okresie życia wózek dziecięcy staje się niezbędną rzeczą w życiu ludzi posiadających dzieci. Wózek dla dziecka nie tylko pozwala rodzicom na poruszanie się ze swoją pociechą, lecz pełni także funkcję ochronną malucha. Popularne wózki dla dzieci to głównie wózki uniwersalne, które pełnia rolę multifunkcyjną. Jednak nie brakuje innych użytecznych modeli jak, chociażby wózki głębokie, inaczej gondole, czy wózki dla bliźniaków. Jaki jest najlepszy wózek w 2022 roku? Na to pytanie odpowie zestawienie wózki dziecięce ranking TOP 10.

Jaki wybrać wózek dla dziecka?

Dobry wózek dla dziecka to podstawa, gdy na świecie pojawia się mały człowiek. Tak naprawdę ciężko jest wyobrazić sobie wychowanie dziecka, nie mając takiego sprzętu, jak dobry wózek dziecięcy. Dzięki niemu właśnie możliwe jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, a także bezproblemowe wyjście na spacer czy podróż środkiem transportu. W takim razie, czym powinien się charakteryzować dobry wózek dziecięcy? Na co zwrócić uwagę, kupując wózek dziecięcy?

Rodzaj wózka dziecięcego

Rodzaj wózka dziecięcego to pierwsza myśl dotycząca jego zakupu. Istnieje kilka rodzajów wózka dziecięcego, a wśród nich wyróżnić można wózki głębokie oraz wózki spacerówki. Istnieją również wózki bliźniacze i wózki wielofunkcyjne, inaczej wózki uniwersalne. Kwestia wyboru odpowiedniego wózka dziecięcego zależy od wieku dziecka. Jakie wyróżnia się wózki dziecięce?

Gondole – wózki głębokie

Gondole, czyli inaczej wózki głębokie, to wózki przeznaczone dla niemowląt, czyli dla najmłodszych dzieci. Gondola pozwala niemowlęciu na bezpieczne podróże, a także na wygodne spanie i przebywanie w niej. Dzięki swojej budowie, przypominającej głęboką kołyskę, możliwe jest zamontowanie w niej małego parasola czy baldachimu, ochraniającego przed słońcem czy wiatrem. 

Wózki dziecięce spacerowe

Jak sama nazwa wskazuje, wózki dziecięce spacerowe służą głównie do podróżowania z dzieckiem i spacerowania. Dobry wózek spacerowy doskonale amortyzuje wszelkie nierówności i sprawia, że przebyta trasa jest komfortowa zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Spacerówki zazwyczaj zaczyna się stosować koło 6 miesiąca życia dziecka, czyli wtedy, gdy dziecko zaczyna już samodzielnie siadać. Jak wybrać dobrą spacerówkę? Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy dany model wózka spacerowego posiada regulację oparcia. To istotne, biorąc pod uwagę to, że dziecko szybko rośnie i zwiększa swoją wagę. Równie ważna jest szerokość wózka spacerowego - siedzisko nie może być zbyt wąskie i nie uciskać ciała dziecko, ponieważ w innej sytuacji maluch zapewne nie będzie chciał wyruszać na spacery. Inną ważną funkcją w wózku spacerowym jest możliwość obracania siedziska i składania jego rączki

Wózki wielofunkcyjne - wózki uniwersalne 

Wózki wielofunkcyjne, inaczej wózki uniwersalne, to wózki 3w1 lub 2w1. Zazwyczaj jest to po prostu połączenie gondoli, wózka spacerowego oraz fotelika samochodowego – który w łatwy sposób można wypiąć i umieścić w pojeździe. Istnieją również wózki dziecięce 4w1 – oprócz wyżej wymienionych funkcji posiadają również bazę do fotelika, która w łatwy sposób pozwala go zamontować i czynić go bardziej stabilnym. 

Wózki bliźniacze, wózki wielofunkcyjne - wózki dziecięce do zdań specjalnych

Wózki bliźniacze to po prostu wózki umiejące pomieścić dwoje dzieci. Służą więc po prostu do przewożenia bliźniąt. Spotkać można dwa warianty wózków bliźniaczych: wózki tandemowe, czyli w konfiguracji jeden wózek za drugim, oraz w wersji jeden obok drugiego. 

Znając już rodzaje wózków dziecięcych, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego wózka dziecięcego? 

Koła w wózku dziecięcym

Wiele rodzicom, decydując się na zakup myśli: wózek dziecięcy – koła pompowane czy żelowe? Wybór ten powinien być podyktowany przeznaczeniem danego wózka, a mianowicie tym, jaki jest jego model i nawierzchnia, po której będzie się poruszał. Najpopularniejsze są wózki uniwersale, lub spacerówki – ponieważ służą one głównie do częstego poruszania się po różnego typu nawierzchniach. To właśnie wózki uniwersalne najczęściej posiadają koła pompowane. Wady kół pompowanych to między innymi możliwość przebicia lub przetarcia, przez co będzie konieczna wymiana „opon” na nowe, lub częstego dopompowywania ich – z powodu uciekającego powietrza. Jednak pomimo tych niedogodności, koła pompowane są bardzo komfortowe podczas jazdy. Doskonale radzą sobie z nierówną nawierzchnią, zapewniając odpowiednią amortyzację. Dlatego mieszkając na terenach wiejskich lub spacerując długo z dzieckiem, warto wybrać taką kombinację: wózek dziecięcy koła pompowane.

Koła żelowe

Jakie kółka może mieć jeszcze wózek dziecięcy? Koła żelowe rzecz jasna. Wózki dziecięce 2w1 czy nawet wózki dziecięce 3 w 1 często posiadają koła żelowe. Wózek posiadający takie kółka to w rzeczy samej dość innowacyjny sprzęt – ponieważ dzięki nim nie ma potrzeby pompowania kół. Doskonale zastępują tradycyjne „dętki”. Kwestia tego, że nie trzeba ich pompować, jest wygodnym rozwiązaniem dla większości rodziców, ponieważ nie muszą się oni obawiać o ich uszkodzenie. Jeśli rodzicom zależy przede wszystkim na wygodzie, a do tego mieszkają w mieście lub będą poruszać się z wózkiem jedynie np. po osiedlu, to warto wybrać wózek z żelowymi kołami.

Waga wózka dziecięcego

Im mniejszy i lżejszy wózek, tym łatwiejsze jest jego użytkowanie. Jest to bardzo ważna kwestia w szczególności dla kobiet i osób mających problem z dźwiganiem cięższych rzeczy. 

Łatwość obsługi wózka 

Im dany model wózka dziecięcego ma więcej funkcji, tym trudniejsze może być jego użytkowanie. W szczególności jest to widoczne, mając w posiadaniu taki przedmiot, jak wózek dziecięcy 2w1 czy wózek dziecięcy 2w1. Takie czynności, zaciągnięcie hamulca, zmiana kierunku siedziska czy regulacja niektórych elementów będzie dużo łatwiejsza, jeśli sam wózek będzie miał intuicyjną obsługę.

Marka wózka dziecięcego

Wózki dziecięce nowoczesne produkowane są w 2022 roku przez kilku przodujących producentów. Kupowanie wózków dla dzieci firm takich jak Cybex, Muuvo, Anex czy Junama często stanowią gwarancję bezawaryjnego użytkowania wózka. Bardzo tanie wózki dziecięce często nie posiadają nawet gwarancji, a poziom bezpieczeństwa, jaki oferują, nie jest tak wysoki, jak w wózkach dziecięcych renomowanych producentów.

Wózki dziecięce ranking - TOP 10 wózków dziecięcych

10. Wózek dziecięcy Tutis Uno 3+

Wózek dziecięcy Tutis Uno 3+

Ostatnie miejsce w rankingu TOP 10 wózki dziecięce zajmuje wózek Tutis Uno. Ten lekki wózek dla dziecka (waży jedynie 3 kg) to bardzo dobra gondola, oferująca dziecku stabilność i wygodę podróżowania. Wózek Tutis Uno został stworzony z materiałów wysokiej jakości i zapewnia bardzo dobrą amortyzację. Doskonały do używania zarówno w ciepłe miesiące, jak i te chłodne.

Podsumowanie

Ranking wózków dziecięcych TOP 10 powstał z myślą o wysokich wymaganiach użytkowników i osób poszukujących jak najlepszego sprzętu. Wózki prezentowane w rankingu są bardzo dobrej jakości, a do tego są funkcjonalne i wygodne w podróżowaniu zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka.