Najlepsze słodycze w Polsce 2022 - TOP 10 słodyczy

  • Publikacja: 16-09-2022 Zmodyfikowany: 25-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 12744
product-img

Krówki, Dumle, a może M&M's? Które z tych cukierków są najlepsze i osiągnęły wysokie miejsca w rankingu TOP 10 słodyczy? Sprawdź. które żelki i cukierki warte są zainteresowanie, oraz dowiedz sie, jakie słodycze na prezent wybrać.

Najlepsze słodycze w Polsce 2022 - TOP 10 słodyczy

Czy jest coś lepszego, niż słodycze? Mimo że zdania na ten temat mogą być podzielone, to nie da się ukryć, że słodycze są znane i uwielbiane na całym świecie. Podobno nic tak nie poprawia humoru, jak pyszna czekolada, słodkie cukierki lub aromatyczne żelki. Zatem, jakie słodycze cieszą się w Polsce największą popularnością? Poniższy ranking przedstawia TOP 10 słodyczy, a głównym tematem przewodnim są najlepsze żelki i cukierki, dostępne w Polsce w 2022 roku. 

Producenci słodyczy w Polsce i na świecie

Najpopularniejsze słodycze w Polsce produkowane są nie tylko przez bardzo znanych producentów, jak Milka czy Ferrero, ale również przez mniej znane firmy cukiernicze. Jednakże TOP 10 największych producentów słodyczy na świecie obejmuje takie marki jak Nestlé, Ferrero Group, Lindt & Sprungli czy Haribo. Są to światowi giganci, a raczej koncerny spożywcze, produkujące słodycze na naprawdę globalną skalę. Polscy producenci słodyczy to między innymi znana firma Wedel, ale też Wawel, Goplana czy Jutrzenka. Uznaniem i dużą produkcją słodyczy w Polsce cieszy się tez firma Solidarność (bombonierki to jej główna specjalność), a także firma Tago, popularny producent ciastek. 

Prezent ze słodyczy – personalizowane słodycze

Słodycze na prezent to dla wielu osób podstawa, jeśli chodzi o wręczanie jakiegokolwiek podarunku, lub dodatek do niego. Słodki prezent to między innymi gotowe bombonierki. Takie czekoladki na prezent zazwyczaj bardzo podobają się obdarowywanemu i są mile przez niego widziane. Natomiast obecnie ceni się pomysłowe prezenty ze słodyczy. Taka paczka słodyczy na prezent, udekorowana kokardką lub miłym liścikiem naprawdę potrafi zrobić wrażenie. Jak zrobić prezent ze słodyczy? Nie jest to takie proste, jakby się wydawało. Wystarczy jednak z wybranymi słodyczami udać się np. do kwiaciarni, gdzie za drobną opłatą obsługa wykona taki podarunek, dołączając przy tym elegancki bukiecik. Obojętnie, czy spróbuje się wykonać koszyk ze słodyczami własnoręcznie, czy zleci się komuś to zadanie – takie ciekawe słodycze na prezent zawsze się sprawdzają.

Jakie słodycze dla małych dzieci wybrać?

Wiadome, że małe dzieci wprost uwielbiają słodycze. Słodycze na prezent dla dziecka również są wybierane bardzo często, a wręcz jest to jedna z pierwszych rzeczy, jaka przychodzi do głowy, szukając prezentu dla najmłodszych. Z racji wieku, powinno się szukać takiego produktu, jak zdrowe słodycze dla dzieci – nie warto bowiem przyzwyczajać ich do intensywnie słodkiego smaku już od małego. Powinno się wręcz unikać dawania i przynoszenia dzieciom słodkości. Jednak jeśli pociecha jest przyzwyczajona do słodkiego smaku i dostaje słodkie prezenty, można kupić jej czekoladę — jest to najbardziej uniwersalny słodki prezent dla dziecka.

 

Ranking TOP 10 słodyczy. Najlepsze żelki i cukierki w Polsce 2022

10. Żelki Zozole

Żelki Zozole

Ostatnie miejsce w rankingu TOP 10 słodyczy zajmują bardzo kwaśne żelki - a mianowicie żelki Zozole Rainbow. Równie dobrze mogłyby się tu znaleźć żelki Zozole arbuzowe, jednak wersja Rainbow ze względu na swój kolor zdecydowanie wygrywa. Zozole żelki tęczowe to długie kwaśne żelki, aromatyczne oraz barwiące język na kolorowo. Zdecydowanie pyszny słodko – kwaśny przysmak zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych

Podsumowanie

Słodycze pokazane w rankingu to najlepsze cukierki oraz żelki dostępne w Polsce w 2022 roku. Wybierając dane cukierki na prezent, dostaje się gwarancję zadowolenia obdarowanej osoby. Natomiast kupując dane słodycze dla siebie, na pewno będzie się usatysfakcjonowanym z ich smaku, a dany zakup ponowi się nie raz.