Najlepszy odkurzacz - ranking TOP 10 odkurzaczy

 • Publikacja: 31-05-2022 Zmodyfikowany: 08-12-2022
 • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 916
product-img

Ranking TOP 10 odkurzaczy w różnym budżecie. Lista, która pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu dla siebie i bliskich. Tylko najlepsze odkurzacze dostępne na rynku

Najlepszy odkurzacz. Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Odkurzacze są jednym z najbardziej przydatnych sprzętów użytku domowego. Wiele osób nie wyobraża sobie codziennych czy tygodniowych porządków bez użycia tego urządzenia, dzięki któremu szybko można pozbyć się wszelkich pyłów i zabrudzeń. Na rynku można dostać wiele różnych modeli odkurzaczy - od tych najbardziej podstawowych, charakteryzujących się niewielką pojemnością, do tych większych gabarytowo, o dużej mocy i większych możliwościach sprzątających. Wyróżnić można również kilka rodzajów ich przeznaczeń, między innymi możemy zdecydować się na odkurzacz bezprzewodowy, odkurzacz pionowy, odkurzacz piorący czy przeznaczony do dużych i ciężkich w utrzymaniu powierzchni odkurzacz przemysłowy.

Odkurzacze nie muszą służyć również porządkom w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ wiele firm ma w swojej ofercie modele przeznaczone do szczególnych zadań, jak np. odkurzacze do basenów, odkurzacze do popiołu czy też odkurzacze do liści. Producenci mają w swojej ofercie również typowo specjalistyczne narzędzia, jak np. odkurzacze do prania tapicerki czy chociażby odkurzacz do samochodu, który jest bardzo chętnie wybierany przez fanów motoryzacji. Jednak w gąszczu takiej ilości informacji łatwo się zgubić, a co za tym idzie podjąć złą decyzję zakupową.  Na co w takim razie warto zwrócić uwagę, kupując dobry odkurzacz?

Cechy dobrego odkurzacza

Warto wybrać cichy odkurzacz - jest to obecnie standard na rynku. Natomiast cichy i mocny odkurzacz to rzecz, która jest trudniej dostępna, jednak są pewne wyjątki. Ceny odkurzaczy o takich parametrach są nieco wyższe, jednak warto zainwestować pieniądze w taki sprzęt, ponieważ komfort używania go jest bardzo wysoki. Przykładowo, typowy bardzo cichy odkurzacz generuje hałas na poziomie 50 dB. Należy również mieć na uwadze moc odkurzacza - mocny odkurzacz jest zdecydowanie lepszym wyborem niż sprzęt tańszy, a słabszy. 

Odkurzacz o dużej mocy ssania z łatwością poradzi sobie z kurzem i piaskiem, a sprzątanie przebiegnie znacznie szybciej. W zależności od preferencji w sklepach można znaleźć między innymi mocny odkurzacz bezprzewodowy, który przez brak kabla ułatwia sprzątanie w dużej odległości od gniazdka czy też mocny odkurzacz bezworkowy, który jest wygodny i łatwy w obsłudze. Kolejną ważną kwestią jest też wielkość odkurzacza. Mały odkurzacz jest rzeczą bardzo praktyczną i pozwala na porządki w każdych warunkach. W sprzedaży dostępne są różne modele takiego sprzętu jak np. mały odkurzacz ręczny czy mały odkurzacz piorący do tapicerki. Odkurzacz mały sprawdzi się, jeśli nie mamy odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie odkurzacza w tradycyjnym rozmiarze.

Ostatnią kwestią jest wybór między dwoma wariantami - odkurzacz bezprzewodowy czy odkurzacz pionowy przewodowy, z kablem. Wyżej wspomniany bezprzewodowy odkurzacz czy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia jest dobrym wyborem przy potrzebie szybkiego posprzątania, gdy np. coś się wyspie bądź pokruszy, bądź wyleje. Odkurzacz pionowy bezprzewodowy zajmuje natomiast więcej miejsca niż tradycyjny, co może być minusem, jeśli chodzi o przechowywanie go.

Aby ułatwić wybór odpowiedniego odkurzacza, został stworzony ranking TOP 10 odkurzaczy, który na pewno ułatwi decyzję związaną z jego zakupem.

Ranking TOP 10 odkurzaczy — Najlepsze odkurzacze 2022

 1. Odkurzacz Electrolux EUSC64- EB  
  Ten odkurzacz w cenie około 800 zł ma sporą moc wynoszącą 600 W, dzięki czemu skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia oraz kurz. Zastosowano w nim również technologię optymalizującą i normującą hałas, co sprawia, że jest to bardzo cichy odkurzacz. Jest to również idealny odkurzacz do podłóg drewnianych, gdyż posiada gumowe, miękkie koła.
 1. Odkurzacz Hoover Xarion XP81_XP15011
  Ten odkurzacz pokojowy charakteryzuje się mocą 800 W, przez co dokładnie zbiera kurz i pył. Posiada również filtr odpowiedni dla alergików - odkurzacz z filtrem HEPA dokładnie zbiera wszystkie zanieczyszczenia. Posiada również gumowe kółka oraz wygodny, automatyczny zwijaczach kabla. Odkurzacz Hoover dostępny jest już w cenie 650 zł- co czyni go najtańszym w tym zestawieniu.
 2.  Odkurzacz Thomas Cycloon Hybrid Pet & Friends
  Ten odkurzacz bezworkowy posiada również filtr wodny, który odkurzając, nawilża powietrze. Ma też wysoką moc oraz jest niewielkich gabarytów. Ten mały odkurzacz bezworkowy idealnie sprawdzi się do większych, jak i mniejszych powierzchni. Kosztuje około 1300 zł.
 3. Odkurzacz Samsung VS20T7532T1 Jet Pet
  Ten odkurzacz bezprzewodowy Samsung ma kilka zalet - posiada wysoką moc, bo aż 550 W, co nie jest częste w przypadku tego typu odkurzaczy, a także wyżej wspomniany filtr HEPA. Samsung odkurzacz pionowy bardzo dobrze radzi sobie również z psią sierścią oraz z ludzkimi włosami, wyłapując praktycznie każdą ich ilość z podłóg i dywanów. Można dostać go w cenie 1800 zł.
 4. Odkurzacz Dyson V11 Absolute
  Odkurzacz Dyson jest świetnym, chociaż drogim wyborem, ponieważ jego cena waha się w granicach 2700. Jego działanie rekompensuje fakt, tak wysokiego kosztu zakupu. Odkurzacze Dyson charakteryzują się wysoką jakością wykonania i działania. Model V11 Absolute posiada technologię Radial Root Cyclone, która sprawia, że pomimo wciągania większej ilości brudu ciągle jest to odkurzacz o dużej mocy ssania, i co najważniejsze, moc ta nie zmienia się w trakcie jego używania. Dyson odkurzacz bezprzewodowy to doskonały wybór dla każdej osoby, która chce, by jej otoczenie zawsze wyglądało czysto i nieskazitelnie.
 5.  Odkurzacz Tefal Silence Force Allergy+ TW7487
  Ten energooszczędny, cichy odkurzacz, bardzo skutecznie zbiera zanieczyszczenia i śmieci z podłóg. Posiada również bardzo duży, 4,5 litrowy worek na zanieczyszczenia oraz specjalne, niewymienialne filtry, co w miarę upływu czasu zwiększa wygodę jego użytkowania. Doskonały do małego, jak i większego mieszkania. W sklepach można go dostać za około 900 zł.
 6. Odkurzacz Electrolux Pure Q9 PQ91-50MB
  W cenie ok. 1400 zł można dostać kompletny, bardzo wydajny sprzęt. To bardzo cichy odkurzacz -  posiada również 3 poziomy mocy, dzięki której można dostosować go do swoich potrzeb. Odkurzacz bezprzewodowy Electrolux charakteryzuje się również długim czasem pracy na jednym ładowaniu, a co za tym idzie bardzo pojemnym akumulatorem.
 7. Odkurzacz Electrolux Pure Q9 PQ91-50MB
  Ten mały odkurzacz może pracować zarówno na mokro, jak i na sucho, co czyni go niezmiernie funkcjonalnym urządzeniem. Posiada również regulację mocy ssania oraz możliwość wymiany baterii. Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi można dostać już w cenie 1100 zł, warto jednak polować na promocje w różnych sklepach AGD.
 8. Odkurzacz Electrolux EEG41CB
  Kolejny w zestawieniu odkurzacz tego producenta. Odkurzacz ten został wyposażony w filtr Hygiene 12, który doskonale wychwytuje alergeny z powietrza. Posiada również bardzo długi kabel zasilający, dzięki któremu zasięg jego pracy wynosi aż 7,5 m. Kosztuje około 950 zł, i zdecydowanie jest to cena, jaką warto zapłacić za sprzęt tej klasy. Jest to również mocny odkurzacz, ponieważ jego moc sięga 650 W.
 9. Odkurzacz Bosch Aqua Wash & Clean BWD421PRO- zwycięzca RANKINGU TOP 10 ODKURZACZY 2022 
  Liderem rankingu Top 10 odkurzaczy został bez wątpienia odkurzacz Bosch, ponieważ idealnie wpisuje się w schemat cena = wydajność. Jest to odkurzacz idealny dla rodziny oraz posiadacza dużej powierzchni użytkowej, ponieważ jego moc wynosi aż 2100 W. W wyposażeniu ma również długi kabel, dzięki któremu można posprzątać duży metraż bez uciążliwego zmieniania gniazdka. Bosch odkurzacz dostępny jest w bardzo korzystnej opcji cenowej - w sklepie kosztuje około tysiąca zł, co czyni go jednym z najbardziej opłacalnych sprzętów w tej kategorii.

Podsumowanie

Przy wyborze odpowiedniego dla siebie odkurzacza warto przede wszystkim kierować się swoimi preferencjami i potrzebami, mając na uwadze metraż, w jakim dany sprzęt ma się sprawdzić. Dobry odkurzacz jest też sprzętem pomagającym nie tylko utrzymać porządek w domu, ale dbającym też o zdrowie jego mieszkańców, warto więc wybrać model posiadający dobrą filtrację oraz odpowiedniego rodzaju zabezpieczenia.