TOP 10 horrorów Netflix 2022

 • Publikacja: 03-08-2022 Zmodyfikowany: 25-11-2022
 • Kategoria: filmy Liczba wyświetleń: 2527
product-img

Posiadasz konto na platformie Netflix i nie wiesz jaki dobry horror obejrzeć? W takim razie ta lista jest dla Ciebie! RANKING TOP 10 horrorów na Netflixie opisuje najlepsze horrory dostępne na tej platformie filmowej w 2022 roku. Znajdziesz tu tylko najstraszniejsze horrory, po których długo nie zaśniesz.

TOP 10 horrorów Netflix - 2022

Netflix to obecnie najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie. Za niewielki abonament dostępna jest dla użytkownika naprawdę ogromna baza różnych filmów i seriali, z czego największą i chyba najpopularniejszą kategorię tworzą horrory. Netflix często udostępnia również własne produkcje strasznych filmów, które potrafią naprawdę wzbudzić uczucie grozy w widzu. W dzisiejszym rankingu TOP 10 horrorów  zostaną jednak omówione najlepsze horrory dostępne na Netflixie w 2022 roku, które trzeba koniecznie zobaczyć, a także dodatkowo — najpopularniejsze horrory Netflix dostępne na platformie.

Polecane horrory Netflix — czyli jakie?..

..oczywiście takie, które straszą! Obecnie trudno o film, który można określić jako naprawdę straszny horror. Netflix udowadnia jednak, że wciąż istnieją mocne filmy, które naprawdę wywołują uczucie grozy i strachu. Najpopularniejsze straszne filmy na Netflix to między innymi horrory o opętaniach (jak horrorObecność”), horrory o duchach („Naznaczony”), czy krwawe horrory (jak np. horror „Koszmar następnego lata”). Dobre horrory na Netflix to też klasyczne horrory- jak film „Egzorcysta”, horror „Dracula”, czy film w gatunku thriller-horror, jak „Milczenie Owiec”. 

Ranking TOP 10 horrorów Netflix — najlepsze horrory na Netflixie 2022.

 1. Horror „Naznaczony: Rozdział 2"/„Insidious: Chapter 2”, 2013 - ranking TOP 10 horrorów na Netflixie 2022.
  Najstraszniejszy horror na Netflixie? Z całą pewnością jest to „Naznaczony 2”. Horror ten ponownie opowiada o rodzinie Lambertów, która zostaje nawiedzana przez młodą kobietę ubraną w białą suknię. „Naznaczony” zwykle znajduje się na szczycie każdej listy oznaczonej jako TOP 10 horrorów wszechczasów, i tak jest i tym razem — nie da się ukryć, że z całą pewnością jest to okropnie przerażający horror, wbijający widza w fotel. 
 2. Horror „Obecność 2” / „The Conjuring 2”, 2016 - ranking TOP 10 horrorów na Netflixie 2022.
  Jeśli chodzi o naprawdę straszne horrory, a raczej serię horrorów, niewątpliwie wyróżnia się „Obecność”, a w szczególności „Obecność 2”. Horror ten, podobnie jak jego pierwsza część opowiada historię Eda i Lorraine Warrenów, którzy pomagają samotnej matce w walce z siłami nadprzyrodzonymi. Demonem, który starszy widzów w „Obecności 2” jest Valak - przedstawiony pod postacią upiornej zakonnicy. „Obecność 2” z całą pewnością musiała znaleźć się w rankingu TOP 10 horrorów.
 3. Horror „Egzorcysta” / „The Exorcist”, 1973 - ranking TOP 10 horrorów Netflix 2022.
  „Egzorcysta” to dobry klasyczny horror, dostępny na platformie Netflix już od dłuższego czasu. Biorąc pod uwagę horrory o opętaniu na Netflixie, „Egzorcysta” zdecydowanie wyróżnia się na tle wszystkich propozycji serwisu. „Egzorcysta” to też niewątpliwie kultowy horror o opętaniach w ogóle. Fabuła tego strasznego filmu opowiada o egzorcyście - ojca Merrinie, który musi stawić czoła potężnym siłom zła, nawiedzającym małą dziewczynkę.
 4. Horror „Pogromcy duchów” / „Ghost Busters”, 1984 - ranking TOP 10 horrorów na Netflixie 2022.
  „Pogromcy duchów” to bardzo dobry horror komediowy. Netflix opisuje go w ten sposób: „Czterech dowcipnych mieszkańców Nowego Jorku postanawia ratować świat w czasach apokalipsy. Jednak ich bystrość oraz spryt niekoniecznie idą w parze w przeciwstawieniu się nadchodzącemu końcu świata”. Horror „Pogromcy duchów” można zakwalifikować również do kategorii śmieszne horrory, ponieważ jest to typowa czarna komedia, przepełniona po prostu elementami grozy. 
 5. Horror „Anatomia” / „Anatomie”, 2000 - ranking TOP 10 horrorów Netflix 2022.
  Najlepsze krwawe horrory? Netflix podpowiada: dobrym wyborem będzie horror „Anatomia”. Horror ten dokładnie pokazuje szczegóły sekcji zwłok i różnych chirurgicznych zabiegów. Bohaterką filmu jest młoda studentka medycyny. Pewnego dnia, całkiem przypadkowo, odkrywa tajne stowarzyszenie chirurgów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zdobyć jak najbardziej interesujące „okazy” do swoich niecodziennych eksperymentów na stole operacyjnym.
 6. Horror „Lustra” / „Mirrors”, 2008 - ranking TOP horrorów na Netflix 2022.
  Dobry horror o zjawiskach nadprzyrodzonych? Oczywiście „Lustra”. Horror ten opowiada historię Bena — mężczyzny, który jest nocnym stróżem w opuszczonym centrum handlowym. W pewnym momencie dochodzi do niego, że lustra, które się tam znajdują, obdarzone są ogromną siłą, której nie sposób logicznie wytłumaczyć. „Lustra” to z całą pewnością straszny horror na Netflix, który wart jest obejrzenia. 
 7. Horror „Czarownica- Bajka ludowa z Nowej Anglii” / „The VVitch: A New-England Folktale”, 2015 - ranking TOP 10 horrorów na Netflix 2022.
  Horror „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii” musiał znaleźć się na liście TOP 10 horror Netflix, ponieważ wyróżnia się swoją nowatorską formułą i świetnym pomysłem. Horror „Czarownica” opowiada o małżeństwie wychowującym piątkę dzieci. Cała rodzina wiedzie udane życie w Nowej Anglii, które jednak komplikuje się, gdy ich syn znika, a gospodarka zaczyna upadać. Rodzina powoli zwraca się przeciw sobie, wzajemnie się obwiniając i oskarżając o działanie czarów. „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”, ze względu na sposób wykonania można uznać za najciekawszy horror na Netflix. 
 8. Horror Anabelle, 2014 - ranking TOP 10 horrorów na Netflix 2022.
  Najstraszniejsze horrory o lalkach już od wielu lat znajdują się na listach również tych najpopularniejszych — i tak jest też w przypadku „Anabelle”. Horror ten opowiada o złowrogiej, zabytkowej lalce, której to złe moce chcą opętać Mie - kobietę będącą w zaawansowanej ciąży. Dostała ona bowiem lalkę Anabelle w prezencie, i jak się okazuje, ściąga on na nią jedyne kłopoty. Seria horrorów „Anabelle” to naprawdę przerażające filmy, które wystraszą niejednego sceptyka horrorów. 
 9. Horror „Veronica”, 201 7- ranking TOP 10 horrrów na Netflix 2022.
  Jeśli chodzi o straszne filmy z motywem opętania, to Veronica idealnie wpasowuje się właśnie w taki horror. „Veronica” opowiada o dziewczynie, która po jak wydawałoby się, niewinnej zabawie planszą Quija ściąga na siebie działanie złych mocy — a w jej otoczeniu zaczynają dziać się coraz to dziwniejsze rzeczy. Jak poradzi sobie z tym nastoletnia Veronica? Netflix bardzo poleca ten horror i nic w tym dziwnego — sama adnotacja znajdująca się na początku filmu, oznajmiająca widzowi, iż jest to horror na faktach, wzbudza olbrzymi lek. 
 10. Horror „To” / „It”, 2017 - ranking TOP 10 horrorów na Netflix 2022.
  Horror „To” jest ekranizacją bestsellerowej książki Stephena Kinga o tym samym tytule. O czym jest horror „To”? Horror ten opowiada o przerażającym klaunie imieniem Pennywise, który jest sprawca zaginięć małych dzieci w miasteczku Derry. Postać klauna Pennywise już od dziesięcioleci straszy i wzbudza lęk u widzów w każdym wieku. Horror „It” jest też jednym z najlepszych strasznych filmów, które można znaleźć w rankingu TOP 10 horrorów Netflix

Podsumowanie

Najlepsze horrory Netflix, przedstawione w powyższym rankingu TOP 10 horror Netflix, z całą pewnością przestraszą nawet najbardziej sceptycznego przeciwnika tego gatunku. Do tego, straszne horrory na Netflix stanowią tam ogromną kategorię, liczącą dużą liczbę filmów, w której każdy znajdzie coś dla siebie.