TOP 10 Instagram Polska – Ranking TOP 10 kont na Instagramie w 2022 roku

 • Publikacja: 06-07-2022 Zmodyfikowany: 17-11-2022
 • Kategoria: ludzie Liczba wyświetleń: 1479
product-img

Poznaj TOP 10 najlepszych kont na Instagramie w 2022 roku. Uzyskaj informację o najpopularniejszych influencerach oraz poznaj sposoby na stanie się jednym z nich. Ranking 10 najbardziej wpływowych polskich celebrytów, którzy posiadają największą liczbę obserwatorów w ostatnim czasie.

TOP 10 Instagram – TOP 10 kont na Instagramie w 2022 roku

Co to jest Instagram?

Instagram jest obecnie jedną z najbardziej popularnych platform społecznościowych - zaraz obok Facebooka, platformy Tik Tok oraz Snapchat. To dzięki Instagramowi właśnie pojawiła się „moda” na wszechobecne hashtagi (#) oraz trend dodawania zdjęć przerobionych za pomocą różnych filtrów. Instagram w chwili powstania 12 lat temu służył głównie do dzielenia się z innymi użytkownikami zdjęciami z przebiegu dnia codziennego, obecnie natomiast w ogromnej części służy idei influenceringu, a co za tym idzie, zarabiania. Stąd też pojawiła się nazwa osoby, która osiąga na swoim instagramowym koncie ogromne zasięgi- influencer. Co znaczy influencer? Słowo to oznacza osobę, która ma zdolność wpływania na opinię innych ludzi i może skutecznie ich zachęcić, bądź odwrotnie- zniechęcić, do zakupu danego produktu czy usługi. Influencer może również propagować dany styl życia czy dzielić się z odbiorcami swoimi poglądami, wpływając pośrednio na ich myślenie na dany temat.

Jak zostać influencerem? Kontrowersje związane z Instagramem

Pytanie, jak zostać influencerem obecnie jest często słyszane w szczególności wśród nastolatków, a nawet dzieci. Dzieje się tak, ponieważ młodzi obserwatorzy, śledząc losy swoich idoli i obserwując ich pozornie bajkowe, pełne przygód życie na zagranicznych wakacjach - które to oczywiście są darmowe, w ramach współpracy i reklamy. Niestety, młodzi ludzie często mogą mylić życie „instagramowe”, a więc życie fikcyjne, prowadzone głównie pod dany content profilu (content - tematyka profilu, główny zarys treści, które się w nim znajdują) z życiem realnym, które nijak ma się do obrazu przedstawionego na udostępnionych rolkach i fotografiach. Prowadzi to do zakrzywionego obrazu rzeczywistości oraz samego siebie. W szczególności młode dziewczyny mogą wpaść w pułapkę idealnego wyglądu pokazanego na instagramowych profilach. Na szczęście, w 2022 roku konta na Instagramie coraz częściej promują ideę body positive, skupiającą się na akceptacji swojego ciała takim, jakim jest. Ukazuje się też, że idealne instagramowe zdjęcia często są retuszowane i pozowane tak, aby dana osoba wyglądała jak najlepiej w danej pozycji- a więc nie pokazywała swoich mankamentów, które z całą pewnością posiada.

Jeśli jednak ma się na myśli prowadzenie szczerego, autentycznego konta na portalu Instagram, dzielenie się w nim swoimi myślami i spostrzeżeniami, a więc zostać po prostu influencerem, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie: by zostać influencerem, w dzisiejszych czasach trzeba:

 • wyróżniać się
 • mieć osobowość i ogromną charyzmę; brak wstydu przed mówieniem do kamery
 • mieć pomysł na siebie
 • prowadzić konto instagramowe regularnie, dodawać relację oraz filmy, tzw. reels,
 • dodawać szczegółowe opisy do zdjęć- treści muszą być dość długie, angażujące czytelników (a więc budujące integracje z obserwatorami, zachęcające ich do komentowania itp.)

Tylko takie prowadzenie konta umożliwi zdobycie szerokich zasięgów, a więc po prostu dużej liczny aktywnych obserwatorów. Im większa liczba aktywnych followersów, tym na większe zyski i współprace może liczyć dane konto. Prowadzenie konta na Instagramie i zdobycie na nim sporej popularności jeszcze parę lat temu było dużo łatwiejsze niż obecnie - dzisiaj znaczną rolę w budowaniu społeczności odgrywają algorytmy Instagrama, i jedynie poprzez spełnianie ich kryteriów można zdobyć większą widoczność swojego profilu.

TOP 10 Instagram Polska - Ranking

 1. Martyna Wojciechowska Instagram martynaworld, 2174433 obserwujących
  Instagram Martyny Wojciechowskiej cieszy się dużą popularnością w szczególności wśród kobiet. Martyna Wojciechowska to polska podróżniczka i prezenterką, a w przeszłości prowadziła również programy telewizyjne (np. słynny program Big Brother). Instagram Martyny Wojciechowskiej porusza zagadnienia lifestylowe oraz ważne kwestie społeczne - w szczególności popiera ona kampanie przeciw przemocy wobec kobiet i dzieci. 
 2. Marcin Dubiel Instagram marcindubiel, 2410261 obserwujących. 
  Kim jest Marcin Dubiel? Marcin Dubiel jest byłym członkiem Teamu X, którego kariera w tym projekcie skończyła się poprzez kontrowersyjny wyjazd do Kenii. Znany jest głównie dzięki prankom oraz różnym dramom, w których brał udział. Między innymi, po wdaniu się w konflikt z innym youtuberem, Kacprem Błońskim, zdecydował się na wspólną walkę na gali FAME MMA. Dubiel przegrał walkę, ale zyskał wielu nowych fanów oraz został doceniony za odwagę w starciu z silniejszym od siebie rywalem. Instagram Dubiela pokazuje głównie jego prywatne życie oraz przygotowania do gal Fame MMA.
 3. Mateusz Trąbka Instagram trombabomba, 2445247 obserwujących 
  Mateusz Trąbka to polski youtuber, przyjaciel Friza oraz jego wierny kompan od wielu lat- chłopaki w dwójkę często grywali w znaną swego czasu grę Pokemon GO. Tromba często wrzucał filmiki z przebiegu swojej rozgrywki na youtube, a w późniejszym czasie wraz z Frizem, zamiast streamów zaczął wrzucać różnego rodzaju wspólne challenge oraz vlogi. Dołączył również do projektu EKIPA, w którym udziela się do dzisiaj. Instagram Tromby jest bardzo popularny i często odwiedzany, w szczególności przez osoby w wieku 10-14 lat. 
 4. Weronika Sowa Instagram wersow, 2941745 obserwujących
  Wersow to influencerka i youtuberka oraz dziewczyna Friza. Swoją karierę w internecie rozpoczęła w 2018 roku. Relacja z Frizem umożliwiła jej zwiększenie liczby obserwatorów, a sam związek budzi ogromne zainteresowanie w social mediach. Czym zajmuje się Wersow? Tak jak zostało już wspomniane, Weronika zajmuje się promowaniem różnego typu produktów na platformie Instagram. Wersow udziela się również w kampaniach charytatywnych i akcjach społecznych. 
 5. Wojciech Szczęsny Instagram wojciech.szczesny.1, 3184832 obserwujących
  Wojciech Szczęsny jest polskim bramkarzem, występującym obecnie w legendarnym włoskim klubie Juventus Turyn. Szczęsny prywatnie związany jest z inną polską influencerką i piosenkarką- Mariną, wychowują też wspólnie synka Liama. Instagram Wojciecha Szczęsnego obserwuje ponad 3 miliony ludzi. 
 6. Karol Wiśniewski Instagram frizoluszek, 3400876 obserwujących 
  Karol Wiśniewski, czyli po prostu Friz, początki swojej internetowej działalności datuje na rok 2010, jednak jego pierwsze sukcesy miały miejsce początkiem 2018 roku. Wtedy tez powstała inicjatywa stworzenia wspólnego projektu pod nazwą EKIPA, w którym wraz z innymi zaprzyjaźnionymi youtuberami postanowił nagrywać różne filmiki i vlogi. Instagram Friza zawiera zróżnicowany content, a do tego Friz jest jedną z najbogatszych młodych osób w 2022 roku.
 7. Veronica Bielik Instagram veronicabielik, 3456804 obserwujących 
  Veronica Bielik z wykształcenia jest prawnikiem, z wiadomych względów jednak nie udziela się w zawodzie. Veronica prowadzi swój Instagram w duchu lifestylowym, gdzie pokazuje głównie swoje treningi, podróże, i oczywiście ciało. Pomimo wielu profili o podobnej tematyce, konto Veroniki wyróżnia się przede wszystkim poprzez liczbę aktywnych followersów - wynosi ona ponad 3 miliony osób, co daje jej ogromne zasięgi i kontakty opiewające na duże sumy pieniędzy.
 8. Kamila Smogulecka Instagram zusjeoffcial, 3560346 obserwujących 
  Zusje, a niegdyś Luxuria Astaroth, obecnie znana jest głównie z występów na galach Fame MMA. W 2012 roku wystąpiła w teledysku Cleo i Donata „Nie lubimy robić”, i od tego momentu stała znana się szerszej publiczności. Zusje zwraca na siebie uwagę poprzez nietuzinkową urodę, oraz kontrowersyjny sposób bycia - zarówno podczas walk Fame MMA, jak i podczas wywiadów czy zachowywania podczas transmisji na żywo na Instagramie. Instagram Zusje przedstawia jej prywatne zdjęcia oraz przygotowania do gal Fame MMA.
 9. Anna Lewandowska Instagram annalewandowskahpba, 4235098
  Drugie miejsce w rankingu TOP 10 Instagram Polska zajmuje nie kto inny, jak Anna Lewandowska, która jest żoną Roberta, piłkarza. Anna w wieku 13 lat rozpoczęła treningi karate, w którym ma spore osiągnięcia. Obecnie Anna Lewandowska zajmuje się aktywnym promowaniem sportu i ćwiczeń fizycznych, a także propaguje zdrowe i racjonalne odżywianie. Co prócz Instagrama robi Anna Lewandowska? Sportsmenka jest właścicielką marek takich jak Foods by Ann oraz marki kosmetycznej Phlov, cieszących się bardzo dobrą opinią. Z całą pewnością warto odwiedzić Instagram Anny Lewandowskiej.
 10. Robert Lewandowski Instagram _rl9, 26760180 obserwatorów
  Pierwsze miejsce w rankingu TOP 10 Instagram Polska zajmuje nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Piłkarz ten to światowa gwiazda piłki nożnej, a oprócz tego wzorowy mąż i ojciec - a przynajmniej takie wnioski można wysnuć z jego instagramowego profilu, który obserwuje niespełna aż 27 milionów osób na całym świecie. Robert zdobył swoją pozycję oraz zainteresowanie mediów na całym świecie dzięki rewelacyjnej grze w Borussi Dortmund, a później w niemieckim klubie Bayern Monachium, gdzie zdobył tytuł króla strzelców. Wraz z żoną Anną, znajdującą się na drugim miejscu w rankingu TOP, tworzą chyba najbardziej wpływowa i medialną parę polskiego show-biznesu. Instagram Roberta Lewandowskiego cieszy się naprawdę olbrzymią popularnością wśród każdej grupy wiekowej. 

Inne popularne konta na Instagramie 2022 - Instagram TOP 10

Obecnie różne popularne instagramowe profile są na topie. Użytkownicy bardzo często wyszukują między innymi Instagram Klaudii Halejcio, Instagram Agnieszki Kaczorowskiej, czy Instagram Fagaty. Bardzo popularne konto na Instagramie, które jednak nie znalazło miejsca na liście TOP 10 Instagram Polska, to konto instagramowe Małgorzaty Rozenek. Instagram tej popularnej celebrytki obserwuje ponad 1,5 miliona osób, a sama Rozenek to jedna z najpopularniejszych i najbardziej komentowanych osób w polskim show biznesie. Inne popularne konto na Instagramie to konto piosenkarki imieniem Doda. Instagram Dody obserwuje 1,4 miliona osób. Przedstawia tam dość kontrowersyjne treści oraz głownie swoje zdjęcia. Inne popularne konta na instagramie to instagram Julii Wieniawy, Instagram Kasi Tusk, czy Joanna Opozda instagram. 

Podsumowanie

Jak widać w powyższym zestawieniu, osoby prezentowane w rankingu teoretycznie bardzo różnią się od siebie - są tu przedstawiciele sportowego stylu życia, osoby znane głównie z kontrowersji czy młodzi ludzie zaczynający od prowadzenia swojego kanału na Youtube. Obecnie łączy ich jednak jedno- ogromne zasięgi i uzyskane dzięki nim pieniądze. Wszystkie instagramowe konta, znajdujące się w TOP 10, prowadzone są regularnie i z wielką starannością- tak, aby obserwator był zadowolony z oglądanych treści i z chęcią wracał ponownie na dany profil. Z całą pewnością jest to klucz do tego, jak odnieść wielki sukces na Instagramie w 2022 roku.