TOP 10 polskiego yt - ranking polskich youtuberów 2022

 • Publikacja: 07-07-2022 Zmodyfikowany: 31-10-2022
 • Kategoria: ludzie Liczba wyświetleń: 4376
product-img

Uzyskaj informację o najpopularniejszych kanałach na polskim YouTube. Dowiedz się, ile zarabiają polscy Youtuberzy i co należy zrobić w 2022 roku, aby rozwinąć własny kanał. Lista najchętniej oglądanych kanałów na YouTube w 2022 roku.

TOP 10 polskiego yt - ranking polskich youtuberów 

Platforma YouTube powstała 14 lutego 2005 roku i od tej pory cieszy się niesłabnąca popularnością. Obecnie na Youtube funkcjonuje już tak wiele kanałów, że ciężko znaleźć ciekawy i popularny content, który warto obejrzeć (co to jest content? – content to po prostu zawartość danego kanału). Z pomocą w tej kwestii przychodzi poniższy ranking TOP 10 polskiego yt - czyli po prostu najlepszy youtuberzy w Polsce 2022.

Ile zarabia youtuber? Na czym polega praca youtubera?

Co robi Youtuber i na czym polega jego praca? Wiele osób, słysząc o „zawodzie” youtubera oraz jego zarobkach, przysłowiowo łapie się za głowę i nie wierzy w to, co słyszy. Jak to się bowiem dzieje, że osoby, które nic nie robią, nie wykazują na pierwszy rzut oka żadnych wartości i po prostu nie pracują, zarabiają na tym nie małe pieniądze? Pomimo tego, że praca youtubera jak typowa praca nie wygląda, to jednak na swój sposób jest to ciężki kawałek chleba. Być może nie jest to zajęcie na etacie 5 dni w tygodniu, lecz również ma swoje wady i ogólne niedogodności. 

Sam pomysł na filmik na youtube, jego nakręcenie, zmontowanie oraz odpisywanie na komentarze zamieszczane pod nim jest czasochłonne i wymaga nakładu pracy. Filmy powinny też być zamieszczane regularnie i najlepiej aby były ciekawe dla odbiorcy na tyle, aby zechciał wrócić na dany kanał. Należy również wziąć pod uwagę, że zamieszczony materiał na youtube może spotkać się z falą hejtu oraz niepochlebnych komentarzy, z którym skonfrontowanie się jest nie lada ciężkie psychicznie. Być może nie jest to tak ciężka praca fizyczna, jak praca na produkcji czy w kopalni, ale na pewno nie można stwierdzić, że typowy popularny polski youtuber zarabia na nic nie robieniu.

Ile zarabia youtuber?

Zarobki youtuberów to kwestia dość zmienna i względna, a składa się na to kilka czynników. Tak naprawdę każdy youtuber zarabia inaczej, a więc zarobki youtuberów nie są takie same. Aby zarobić na Youtube, udostępniony filmik musi zawierać w sobie reklamy. Im więcej osób zobaczy dany film, w którym będzie występować dana reklama, tym więcej pieniędzy zarobi youtuber. Zyski z reklam też rozliczane są nierównomiernie- w zależności od tego, czy dana reklama na Youtube zostanie obejrzana w całości, pominięta, czy chociażby wyłączona za pomocą programu AdBlock, zyski będą proporcjonalnie mniejsze. 

Influencer = Youtuber?

Obecnie jednak nie tylko reklamy są źródłem zarobków na youtube. Polski youtuber, cieszący się dużą popularnością, że zostać niejako influencerem- a więc wpływać na decyzje zakupowe innych osób. Taki youtuber influencer będzie podejmować różne współprace z markami, które mogą opiewać na naprawdę ogromne pieniądze. Współpraca tego typu może być długofalowa, lub opiewać na kilka zleceń, w każdym razie na pewno przyniesie wykonawcy zyski finansowe. Ile można zarobić na Youtube w 2022 roku? Przyjmuje się, że za jeden filmik w 2022 roku polski youtuber może zażądać nawet 40 tysięcy złotych- co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. 

Ile zarabia youtuber - podsumowanie

Sumując to, co zostało napisane już wcześniej, polski youtuber może liczyć nawet na 40 tysięcy zł za udostępniony filmik, reklamujący daną markę bądź rzecz. Jednak to, czy dana firma będzie chciała podjąć z nim współpracę, zależy w dużej mierze od: 

 • Średniego czasu oglądania filmów polskiego youtubera
 • Wieku i płci widza kanału na youtube
 • Źródła ruchu, jakie kanał generuje
 • Statusu danej subskrypcji (aktywna, nieaktywna)

Polski youtuber, aby poprawić swoje statystyki, może korzystać z profesjonalnym analitycznych narzędzi, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych- w wersji podstawowej. Końcowo, na to ile zarabia youtuber w dużej mierze wpływa on sam, ponieważ dzięki odpowiednim programom może usprawnić działanie swojego kanału i zwiększać wyświetlenia oraz zainteresowanie zarówno potencjalnych jak i obecnych widzów.

Numery do youtuberów - czy są powszechnie dostępne?

Osoby, dla których polscy youtuberzy to idole, często zadają sobie to pytanie: jaki jest numer do youtubera X, jak skontaktować się z youtuberem Y. Niestety, polscy youtuberzy strzegą swojej prywatności, a skontaktować można się  z nimi w 99% przypadków jedynie za pomocą oficjalnego managera lub strony internetowej. Dzieje się tak ponieważ gdyby np. numer telefonu do youtuberów z Ekipy został podany do opinii publicznej, to na pewno ich członkowie po pewnym czasie mieli by dość ciągłego sygnału telefonicznego. Do tego należy dodać ogromne grono osób, które z chęcią żartowałoby z nich lub dzwoniło w godzinach nocnych nie pozwalając na odpoczynek.  Z tego tez powodu, numery telefonów do youtuberów są zastrzeżone. 

Wpływ youtuberów na dzieci - kontrowersje

Wiele kontrowersji obecnie dostarcza temat wpływu polskich youtuberów na dzieci. Popularni polscy youtuberzy zdaniem wielu osób promują szkodliwe treści oraz zachowania, które mają zły wpływ zarówno na nastolatków, jaki i na najmłodszych. Dzieci w 2022 roku często chcą tego, co mają i pokazują ich internetowi idole- samochody youtuberów, piosenki youtuberów, telefony youtuberów, mieszkania youtuberów czy domy youtuberów wzbudzają powszechną zazdrość i sprawiają, że dziecko bardzo łatwo może popaść w kompleksy i niskie poczucie wartości. Również niektóre akcje, pokazywane w polskim YouTube nie powinny być widziane przez najmłodszych ,w obawie przed szkodliwym wpływem na ich psychikę. 

Ranking TOP 10 polskiego yt - najlepsi polscy youtuberzy

 1. Kanał Planeta faktów- 2,72 mln subskrypcji, niespełna 1,6 mld wyświetleń na youtube
  Ranking TOP 10 kanałów na Youtube Polska otwiera kanał Planeta Faktów. Kanał ten, jak widać po liczbie subskrybentów, to najpopularniejszy kanał z ciekawostkami na polskim YouTube. Planeta Faktów została założona przez J. Makarewicza, który oprócz niej prowadzi jeszcze kanał „Wyznania do wysłuchania” kanał „Polish Sausage”, czy też Planeta Faktów 2. Kanał Planeta Faktów oferuje swojemu widzowi content o tematyce naukowej i przeróżne rozrywkowe rankingi, jak np. „10 funkcji, których możemy się spodziewać w przyszłym smartfonach” czy „10 największych januszy patodeweloperki”
 1. Kanał SBM Label- 3,11 mln subskrypcji, 3,8 mld wyświetleń na youtube
  Co to SBM? SBM Label to polska wytwórnia hip- hopowa, która do roku 2018 posługiwała się inną nazwą- SB Maffija Label. W związku z tym, że jest to po prostu wytwórnia muzyczna, to kanał udostępnia głównie klipy muzyczne artystów powiązanych z nią oraz przeróżne materiały promocyjne wykonawców. Na kanale SBM Label można obejrzeć i posłuchać piosenek takich artystów, jak Mata, Bedoes & Lanek czy Jan-Rapowanie. 
 2. Kanał Naruciak- 3,3 mln subskrypcji, 808 mln wyświetleń na youtube
  Naruciak aktywnie działa na polskim youtube od 2013 roku, i od tej pory regularnie zajmuje różne miejsca w rankingu TOP 10 kanałów na Youtube. Polski yotuber Naruciak publikuje materiały ironiczne, rozrywkowe, uwielbia też w prześmiewczy sposób komentować np. popularne w telewizji programy paradokumentalne. Drugim kanałem Naruciaka jest kanał Boruciak, który również cieszy się popularnością. 
 3. Kanał AbstrachujeTV- 3,37 mln subskrybcji, 1,5 mld wyświetleń na youtube
  Kanał Abstrachuje istnieje na YT już od ponad 10 lat, i chociaż wydawało się już, że czasy świetności ma dawno za sobą, to w dalszym ciągu utrzymuje wysokie, 7 miejsce w rankingu TOP 10 polskiego yt. Content Abstrachuje to głównie krótkie, prześmiewcze skecze na różne, aktualne w danym czasie tematy. Abstra zasłynęli serią dość krótkich filmików pod tytułem „Co mówią..”, które swego czasu cieszyły się ogromną popularnością i sprawiły, że kanał Abstrachuje TV był uznawany jako najpopularniejszy kanał na Youtube w Polsce. 
 4. Kanał SA Wardęga - 3,62 mln subskrypcji, 790 mln wyświetleń na youtube
  Polski youtuber Sylwester Wardęga od kilku lat znajduje się w czołówce polskich youtuberów. Jego kanał, SA Wardęga od kilku lat jest bardzo chętnie oglądany przez widzów w każdym wieku. Z czego zasłynął SA Wardęga? Youtuberowi ogromną popularność przyniósł opublikowany w 2012 roku filmik - prank „Mutant Giant Spider Dog”, czyli po prostu film z psem- pająkiem, który w ciągu niespełna tygodnia zdobył aż 33 mln wyświetleń. Aktualny kanał SA Wardęga to WATAHA- KRULESTWO, gdzie Wardęga od 2014 zajmuje się popularną w Polsce tematyką commentary. 
 5. Kanał Step Records- 3,70 mln subskrypcji, niespełna 4 mld wyświetleń na youtube
  Step Records to kolejna w rankingu TOP 10 polskich youtuberów wytwórnia muzyczna. Kanał SR udostępnia i promuje teledyski takich artystów, jak Z.B.U.K.U, Kafar, Bezczel i Chada. Step Records zajmuje pierwsze miejsce na polskim Youtube w kategorii wszystkich kanałów muzycznych. 
 6. Kanał STUU - 4,27 mln subskrybentów, 1,1 miliarda wyświetleń na youtube
  Kim jest Stuu? Youtuber Stuu to tak naprawdę Stuart Aleksander Kluz-Burton, pochodzący z Wielkiej Brytanii. Stuu prowadzi swój kanał od 2013 roku i od tej pory jego popularność na platformie Youtube nie słabnie - pomimo tego, że youtuber od 2020 roku nie nagrywa i nie udostępnia tam żadnych filmików. A dlaczego Stuu nie nagrywa na yt? Jest to spowodowane przerwą, jaką chciał sobie zrobić, aby odpocząć od męczącego nagrywania i popularności, która za tym idzie. Kto wie, być może w niedługim czasie się to zmieni i STUU powróci na pozycję lidera rankingu TOP 10 youtuberów w Polsce, którą to zajmował parę lat temu.
 7. Kanał reZigiusz - 2,35 mln subskrypcji, ponad 1 miliard wyświetleń na youtube
  Ostatnie miejsce na podium rankingu Top 10 polskich youtuberów zajmuje Remigiusz Wierzgoń. Rezii na początku swojej youtubowej kariery skupiał się na grach komputerowych, jednak w miarę upływu czasu zaczął podejmować inne tematy. Obecnie polski youtuber Rezigiusz obraca się głównie w kategoriach rozrywkowych, a jego znane filmy to między innymi „Kto zbuduje lepsze sanki wygrywa”, czy „Najgłośniejsze auto w Polsce” .
 8. Karol Friz - 4,56 mln subskrypcji, ponad 2 miliardy wyświetleń na youtube
  Polski youtuber Friz to obecnie najpopularniejszy youtuber w Polsce pod względem medialnym. Friz zasłynął nagrywaniem filmików - streamów z gier, głównie z gry Pokemon Go, która swego czasu była u szczytu popularności. Friz Youtber zyskał jednak największy rozgłos dzięki założeniu popularnego i powszechnie już kojarzonemu projektowi „Ekipa”, znanego też jako „Ekipa Friza”. Cały pomysł polegał na tym, że Friz youtuber wraz z grupką znajomych wprowadził się do wartej aż 5 milionów zł willi, którą nazwał „Domem Ekipy”. Osoby, mieszkające w domu Ekipy przez 365 dni podejmowały różne wyzwania, które następnie zostały wrzucane przez Friza na kanał Youtube. Obecnie Friz oprócz tego, że jest praktycznie najpopularniejszym youtuberem w Polsce, zajmuje tez wysokie miejsca w rankingach najbogatszych młodych Polaków- a co za tym idzie, jest to najbogatszy youtuber w Polsce. Youtuber Friz od kilku lat spotyka się z inna znaną polską youtuberką - Wersow. Ta para youtuberów tworzy razem Ekipę, a filmiki nagrywane wspólnie przez nich cieszą się ogromną popularnością.
 9. Blowek - 2,80 mln subskrypcji, niespełna miliard wyświetleń
  Liderem rankingu Top 10 najlepszych polskich youtuberów bez wątpienia został polski youtuber Blowek. Prawdziwe imię Blowka to Karol Gąźwa. Rozpoczął on swoją karierę na platformie Youtube od wrzucania filmików o Minecrafcie. Po jakimś czasie, jak zresztą większość popularnych youtuberów, zmienił swój content na bardziej rozrywkowy i komediowy. Kontynuując pasmo sukcesów, w 2022 roku Blowek otworzył swoją własną sieć fast food - o nazwie Blow Burgers

Inni popularni polscy youtuberze - lista polskich youutuberów

Inni popularni youtuberzy w Polsce to między innymi: polski youtuber Kamerzysta, youtuber Dream, Budda youtuber, Marcin dubiel youtuber, Medusa youtuber, Narcyz youtuber czy Jasna strona yt. Popularnością cieszy się również Kanał Sportowy, prowadzony głownie przez Krzysztofa Stanowskiego, Imponderabilia- Karol Paciorek, czy polskie kanały true crime- Piąte nie zabijaj Justyny Mazur, czy Kryminatorium Marcina Myszki. 

Podsumowanie

TOP 10 polskich youtuberów 2022 Lista „najpopularniejsze konta na youtube” ukazuje wszystkich youtuberów, których kanały cieszą się największym zainteresowaniem zarówno pod względem subskrypcji, jak i wyświetleń filmików. Kanały te prezentują content humorystyczny, muzyczny i rozrywkowy, a także zajmują się komentowaniem otaczającego świata i spraw z nim związanych. TOP lista youtuberów w Polsce to oficjalna lista kanałów, które w pierwszym kwartale 2022 roku cieszyły się największą popularnością.