Fajerwerki TOP 10 - najlepsze fajerwerki tanio

 • Publikacja: 31-10-2022 Zmodyfikowany: 31-10-2022
 • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 7921
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Fajerwerki

Fajerwerki TOP 10 to ranking opisujący najlepsze fajerwerki na Sylwestra i najlepsze fajerwerki na wesele. Dokonaj najlepszego wyboru dzięki poniższemu rankingowi TOP 10 fajerwerki.

TOP 10 fajerwerki – zestawy sylwestrowe fajerwerki i nie tylko

„W noc sylwestrową na niebie pięknie rozbłysły fajerwerki”.. Chyba większość osób potrafi sobie wyobrazić sytuację, jaką opisuje to zdanie. Nie mówiąc już o tym, że widział ją na pewno na żywo – i potrafi opisać, jak niesamowity był to widok. Zdecydowanie petardy i fajerwerki podczas ważnych uroczystości to prawdziwa atrakcja wieczoru. Ranking TOP 10 fajerwerki pokazuje najpiękniejsze fajerwerki ever, które na pewno staną się niesamowitą ozdobą każdej znaczącej imprezy. 

Fajerwerki TOP 10 – fajerwerki rodzaje

Fajerwerki i petardy (fajerwerki po angielsku to fireworks), to naprawdę duża grupa produktów. Istnieje wiele różnych fajerwerków na rynku. Wyróżnia się zarówno fajerwerki duże, jak i fajerwerki małe, fajerwerki kolorowe oraz przeciwnie - fajerwerki białe. Wiadome jest to, że rodzaj fajerwerków dobiera się do uroczystości. Bo inaczej będą wyglądać fajerwerki na wesele czy fajerwerki na sylwestra, a inaczej fajerwerki na święta. Wyróżnia się więc: 

 • Petardy fajerwerki – petardy to bardzo popularne fajerwerki, pomimo tego, że nie są tak widowiskowe, jak ich inne rodzaje. Nie są to ciche fajerwerki, a wręcz przeciwnie – generują bardzo mocny hałas. Najczęściej odpalane są za pomocą lontu. Niewątpliwą zaletą petard jest też ich cena – zazwyczaj można dostać te fajerwerki tanio.
 • Fajerwerki zimne ognie - bardzo często można dostrzec je w rękach gości podczas wesel lub innych uroczystości. Są stosunkowo bezpieczne i korzystać mogą z nich również dzieci (oczywiście pod nadzorem dorosłych).
 • Fajerwerki rakiety – rakiety fajerwerki profesjonalne wzbijają się w górę, a na odpowiedniej wysokości po prostu eksplodują kolorami. Fajerwerki rakiety mogą różnić się kolorami, wielkością, oraz czasem trwania efektu. Rakiety fajerwerki wymagają naprawdę dużej rozwagi przy odpalaniu, przez to, że zapala się je w dłoni, a przez siłę wyrzutu mogą powodować poważne ich uszkodzenia. Fajerwerki rakiety to bardzo popularne fajerwerki na weselach czy na sylwestrze. 
 • Stroboskop fajerwerki – stroboskopy to fajerwerki, które emitują migoczące, pulsujące światło. Mogą różnić się intensywnością, kolorem oraz czasem trwania wystrzału. Stroboskop fajerwerki są bardzo popularne, jeśli chodzi o pokazy pirotechniczne. 
 • Fajerwerki wyrzutnie – wyrzutnie fajerwerki, nazywane też bateriami, to wielostrzałowe fajerwerki, posiadające jeden lont. Są to chyba najbardziej efektowne fajerwerki, których wyrzut może przypominać komety, wierzby czy korony.   
 • Flary i race – są to fajerwerki ratunkowe, a więc pełniące określone funkcje w żegludze czy w ratownictwie. Często jednak używane są podczas różnych widowisk jak np. mecze czy zawody.
 • Wulkan fajerwerki – fajerwerki wulkany to kolejne bardzo widowiskowe fajerwerki, dające efekt wulkanu o różnej wielkości. Wystrzałom towarzyszą trzaski, snopy iskier czy płomienie. Często wykorzystywane na weselach do np. tortów. 
 • Rzymskie ognie, granaty dymne i świece dymne – rzymskie ognie fajerwerki odpalane są w różnych odstępach czasu, po kolei. Są to fajerwerki bardzo efektowne, wystrzeliwane są z tuby. Natomiast granaty i świece dymne generują głównie dym, który to może różnić się gęstością lub kolorem. Są często stosowane podczas meczów na stadionach oraz na różnego typu innych widowiskach sportowych.

Kiedy można puszczać fajerwerki?

Czy można puszczać fajerwerki według uznania? Oczywiście tak! Nie istnieje bowiem przepis ani ustawa, która zabraniałaby korzystania ze środków pirotechnicznych w ciągu całego roku. Prawo wyraźnie stanowi, że na prywatnej posesji można stosować fajerwerki przez cały rok. Jeśli mowa zaś o takiej kwestii, jak czasowe ograniczenie stosowania środków pirotechnicznych, to wydają je gminy lub urzędy miasta. Ograniczenia te występują tylko jednak tylko na terenie danego urzędu. 

Fajerwerki bezpieczeństwo – jak bezpiecznie odpalać fajerwerki?

Korzystanie z fajerwerków dozwolone jest bezwzględnie od lat 18, jednak nie da się ukryć, że bardzo często korzystają z nich osoby dużo młodsze. Jest to surowo zabronione, ze względów bezpieczeństwa oraz różnych tragicznych sytuacji związanych z nieumiejętnym ich odpalaniem. Fajerwerki również powinny być używane ściśle według instrukcji zawartej na opakowaniu. W innym przypadku bardzo łatwo o uszkodzenia ciała i inne niepożądane skutki. Co jeszcze należy robić, aby korzystanie z fajerwerków było jak najbardziej bezpieczne?

 • Fajerwerki i petardy należy kupować w sprawdzonych i bezpiecznych miejscach. Warto kierować się do zaufanych sklepów, a w szczególności do tych, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą takich przedmiotów, jak fajerwerki. Sklep internetowy jest dobrą opcją, o ile posiada wiarygodne i dobre opinie zadowolonych użytkowników.
 • Fajerwerki należy wypuszczać na otwartej przestrzeni, z dala od skupisk ludzi, zwierząt i domostw. Bezpieczne odpalanie fajerwerków nigdy nie będzie możliwe w zamkniętym pomieszczeniu, ponieważ fajerwerki z łatwością odbijają się od ścian, przesz co łatwo o uraz przez poparzenie ciała.
 • Kategorycznie nie wolno odpalać fajerwerków w dłoni. Fajerwerki i petardy należy odpalać tylko w sposób do tego przeznaczony, Jeśli na opakowaniu jest napis, aby nie trzymać ich w ręku, to bezwzględnie należy go przestrzegać.
 • Po odpaleniu petard ważne jest udanie się na bezpieczną odległość. Warto zwracać uwagę, czy producent nie zamieścił adnotacji na ten temat wskazanej odległości oddalenia się.
 • Podczas korzystania z petard ważna jest wyobraźnia przestrzenna – należy kierować się logicznym myśleniem i starać się przewidzieć tor upadku petardy. Nie można odpalać fajerwerków i petard w czasie trwania kiepskich warunków pogodowych, takich jak wiatr – bardzo łatwo może zmienić tor lotu petardy, kierując ją w nieodpowiednie miejsce.
 • Nie należy używać petard pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających, wyzwalających brawurę i ograniczających zdolność logicznego myślenia.
 • Dzieci nie powinny posiadać dostępu do fajerwerków. Jest to surowo zabronione i niebezpieczne. Dziecko, które interesuje się bardzo petardami i fajerwerkami, można zachęcić do trzymania zimnych ogni, jednak powinna być to jedyna rzecz tego typu, na którą dziecko otrzyma pozwolenie.

 

 

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Fajerwerki

TOP 10 fajerwerki – najlepsze fajerwerki 2022

10. Piromax fajerwerki – Piromax Bączek Ground Spinner

Piromax fajerwerki – Piromax Bączek Ground Spinner

Najtańsze fajerwerki na rynku? Oczywiście bączki! Popularne fajerwerki bączek, to fajerwerki tanio i łatwo dostępne. Fajerwerki te sprzedawane są po 6 sztuk. Ich nazwa wzięła się stąd, że po zapaleniu lontu, „bączki” kręcą się, zmieniając kolor. Powszechne bączki to tak naprawdę petardy, znane większości użytkowników tego typu fajerwerków już od najmłodszych lat.

Podsumowanie

Fajerwerki i petardy, przedstawione w powyższym rankingu TOP 10 fajerwerki, to bardzo dobre petardy, sprawdzające się w każdej okoliczności. Warto z rozwagą podchodzić do stosowania petard, ponieważ są to naprawdę niebezpieczne przedmioty, które w niepowołanych rękach mogą przyczynić się do poważnych uszkodzeń ciała i otoczenia.