Filmy świąteczne ranking TOP 10

  • Publikacja: 17-10-2022 Zmodyfikowany: 27-10-2022
  • Kategoria: filmy Liczba wyświetleń: 3409
product-img

Jeśli chcesz obejrzeć dobry film świąteczny, to ten ranking jest dla Ciebie. Filmy świąteczne TOP 10 przedstawia najlepsze filmy świąteczne, ale też mało znane świąteczne filmy, które wciąż bawią i wzruszają widzów w każdym wieku.

Filmy świąteczne to coś, bez czego większość osób nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia. Najlepsze filmy świąteczne już od lat bawią i wzruszają widzów, bez względu na ich wiek. Filmy świąteczne doskonale wpasowują się w atmosferę świąt i zimowej aury. Jakie są więc fajne filmy świąteczne? Czy mało znane filmy świąteczne są równie dobre jak te najbardziej popularne? Oto filmy świąteczne TOP 10 – ranking

Dlaczego ludzie kochają filmy świąteczne? Najlepsze filmy świąteczne

Tak naprawdę odpowiedz na pytanie, dlaczego ludzie tak bardzo lubią oglądać filmy o świętach, jest dość prosta. Chodzi po prostu o klimat i wprost wyczuwalną magię świąt, wypływającą wprost z ekranu. Większość osób ma pozytywne skojarzenia ze świętami, i stąd produkcje, które o nich opowiadają, są tak pozytywnie odbierane przez widzów. Filmy świąteczne o miłości zawierają w sobie pewną dozę magii i nadziei, że w święta może zdarzyć się wszystko, a spotkanie prawdziwej miłości, jest wtedy wprost na wyciągniecie ręki. Natomiast filmy świąteczne animowane są szczególnie uwielbiane przez dzieci, które kochają bajki i forma animacji jest im szczególnie bliska.

Śmieszne filmy świąteczne, zawierające w sobie dużą dawkę humoru, wywołują uśmiech na twarzy zarówno małych jak i dużych widzów. Często najlepsze filmy świąteczne powtarzane są w telewizji co roku, a oglądanie ich jest wręcz tradycja. Po przeciwnej stronie barykady znajdują się dobre mało znane filmy świąteczne – ze względu też na to, że są to stare filmy świąteczne, które być może przez swoją fabułę czy sposób nakręcenia nie przykuwają uwagi „dzisiejszego” widza, jednak ich wartość i uniwersalne przesłanie jest często nawet głębsze, niż w nowszych produkcjach. Ranking Filmy świąteczne TOP 10 zawiera również te mało znane filmy świąteczne, których obejrzenie na pewno dostarczy o chwili wzruszeń. 

Najlepsze filmy świąteczne – gdzie obejrzeć

TOP filmy świąteczne, prezentowane w rankingu TOP 10, można obejrzeć w kilku miejscach. Bardzo popularną platformą, by obejrzeć filmy o świętach Bożego Narodzenia, jest Netflix. Filmy świąteczne można obejrzeć tam w jakości 4K i wyższej, a do tego nie są przerywane reklamami. Zaletą jest5 też to, że fajne filmy świąteczne na Netflixie występują nie tylko w sezonie zimowym – można obejrzeć je też chociażby w lecie. 

Kolejna platforma, gdzie można obejrzeć świąteczne filmy, jest CDA. Filmy świąteczne CDA za darmo to bardzo dobra opcja dla osób, które nie mają pieniędzy na wykupienie abonamentu, aczkolwiek nie każdy film dostępny jest tam za darmo, i warto mieć to na uwadze. Jednak najbardziej popularnym sposobem na obejrzenie produkcji świątecznych, są filmy świąteczne w telewizji. Można w niej obejrzeć całe filmy świąteczne, które co prawda są przerywane reklamami, jednak pochodzą one z legalnego źródła. Często to właśnie w telewizji emitowane są naprawdę wartościowe filmy świąteczne.

A HBO filmy świąteczne? Na tej platformie również można je obejrzeć, jednak nie będzie tam aż tak dużego wyboru, jak chociażby na Netflixie. Warto jednak zapoznać się z propozycją a programową tej platformy na rok 2022 -  może akurat znajdzie się tam jakaś perełka filmowa, która nie jest dostępna nigdzie indziej?

Filmy świąteczne TOP 10 - najlepsze filmy świąteczne ranking

10. „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju” (1989)

„W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju” (1989)

Ostatnie miejsce na liście Filmy świąteczne TOP 10 zajmuje film „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”. Film ten znajduje się w grupie filmy świąteczne komedie, ponieważ jest przezabawną opowieścią o pechu, który prześladuje głównego bohatera akurat w Boże Narodzenie. Clark Griswold marzy, aby nadchodzące Święta były wyjątkowe zarówno dla niego, jak i dla całej jego rodziny. Niestety, seria niefortunnych wypadków i zdarzeń niweczy ten plan. Mężczyzna jednak nie poddaje się i nie traci optymizmu w to, że Święta jednak będą dla nich najpiękniejsze – może nie idealne, ale za to pełne miłości.

Podsumowanie

Wszystkie filmy świąteczne przedstawione w powyższym rankingu filmy świąteczne TOP 10, to naprawdę fajne filmy świąteczne. Obejrzenie ich dostarczy rozrywki i pozwoli poczuć świąteczny klimat. Produkcje te to filmy świąteczne w tv, które można zobaczyć zazwyczaj w okresie świątecznym w większości polskich stacji telewizyjnych. TOP filmy świąteczne przedstawione w rankingu na pewno dostarczą zarówno chwili uśmiechu jak i wzruszeń, bez znaczenia, w jakim wieku jest ich widz.