TOP 10 odżywek białkowych – odżywki białkowe ranking

  • Publikacja: 31-08-2022 Zmodyfikowany: 27-10-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3392
product-img

Jeśli interesujesz się tematyką siłowni, ćwiczeń fizycznych lub też poszukujesz idealnej odżywki białkowej dla siebie - przeczytaj poniższy ranking TOP 10. Dowiedz się, które odżywki białkowe są najlepsze w 2022.

TOP 10 odżywek białkowych – odżywki białkowe ranking

Dobra odżywka białkowa to niezbędny produkt, jeśli chce się zredukować tkankę tłuszczową lub wręcz przeciwnie- zbudować ją. Dla laika słowa odżywka białkowa czy odżywka proteinowa brzmią całkowicie obco i naprawdę łatwo jest się zgubić w różnych nazwach i określeniach poszczególnych białkowych odżywek. W takim razie, jaka odżywka białkowa jest najlepsza? Czy istnieją dobre i tanie odżywki białkowe? Oraz jaka jest najlepsza odżywka białkowa na odchudzanie? Poniższy ranking TOP 10 odżywek białkowych z całą pewnością odpowie na te pytania.

Co to jest odżywka białkowa. Po co odżywka białkowa w diecie?

Odżywka białkowa to silnie skoncentrowane źródło protein w diecie. Dobre odżywki białkowe zawierają w swoim składzie od 70 do nawet 100 procent czystego białka. Odzywki białkowe można podzielić na kilka rodzajów, ponieważ samo białko dzieli się aż na kilka form. Wyróżnia się między innymi:

Białka serwatkowe

Białko serwatkowe to obecnie chyba najpopularniejszy rodzaj białka, w szczególności jeśli chodzi o dobre białko dla sportowców. Białko serwatkowe, jak sama nazwa wskazuje, powstaje z serwatki- części oddzielonej od mleka. Białko serwatkowe można podzielić na 3 typy- a są to koncentrat serwatki (WPC), izolat serwatki (WPI) oraz mniej popularny hydrolizolat (WPH). 

  • Koncentrat białek to popularna odżywka białkowa, dobra w smaku, ponieważ najczęściej zawiera dodatek cukrów oraz gluten, a więc nie jest to dobre białko dla wegan czy białko dla diabetyków. Zwykle koncentrat białek zawiera spory wybór smaków i doskonale rozpuszcza się w wodzie. 
  • Izolat białek posiada największą zawartość białka w suchej masie, dochodzącą już niemal do 100 %. Jest to idealne białko dla osób z nietolerancją laktozy. Do tego, jeśli chodzi o odżywki białkowe, to izolat jest bardzo szybko wchłaniany przez organizm, co sprawia, że jest to jest to świetna odżywka białkowa po treningu, w jego trakcie lub przed nim.
  • Hydrolizat białek natomiast to dobre białko dla sportowców, którzy chcą szybko uzupełnić jego poziom, ponieważ błyskawicznie wchłania się ono do organizmu.

Istnieją również odzywki białkowe roślinne, a więc takie, które pozyskiwane są z roślin. Są to wegańskie odżywki białkowe, które z powodzeniem mogą stosować osoby niespożywające mięsa, czyli wegetarianie i weganie. Najpopularniejsze białka roślinne to odżywki białkowe sojowe, ale uznanie zdobywa też między innymi odzywka białkowa ryżowa czy odżywka konopna. Warto stosować białko wegańskie- jest zdrowe dla środowiska i etyczne w pozyskiwaniu.

Na rynku dostępne są też dostępne takie odżywki, jak odżywki zawierające białko wołowe, oraz białko kazeinowe, które nie jest wskazane osobom z nietolerancją laktozy. Jednak ma jedną zaletą-  ten rodzaj odżywki to najlepsza odżywka białkowa na odchudzanie- doskonale tłumi apetyt przez wiele godzin, warto więc stosować to białko podczas redukcji, o której będzie mowa poniżej.

Najlepsza odżywka białkowa na odchudzanie

Jaka odżywka białkowa na odchudzanie? Jakie białko przy odchudzaniu wybrać? Te pytania często zadają sobie osoby, rozpoczynające przygodę zarówno z odchudzaniem, jak i ze stosowaniem odżywek białkowych. Odżywka białkowa na redukcji jest przydatna w celu zwalczenia głodu, jednak stosowana nagminnie może mieć zgubne skutki- przebiałkowanie organizmu niesie dużo szkód w codziennym funkcjonowaniu. Najlepsze białko na redukcję to białko serwatkowe bez cukru i substancji konserwujących. Takie białko jest też doskonale sycące, przez co zahamuje uczucie głodu na długie godziny. 

Inne dobre białko na odchudzanie to wyżej wspomniane białko kazeinowe, które również syci organizm. Należy jednak pamiętać, że odżywka białkowa nie może być stosowane jako suplement diety- białko jest bardzo potrzebne organizmowi, jednak należy stosować je z rozwagą. 

Białko a cena. Tanie odżywki białkowe

Czy na rynku istnieją tanie odżywki białkowe? Top 10 ranking odżywek białkowych niestety zawiera w sobie niewiele takich pozycji. Nie da się ukryć, że dobre białko sporo kosztuje. Mając na uwadze, że odżywka białkowa powinna być stosowana często, to kupuje się odżywki białkowe w dużej pojemności, co generuje też spore koszty. W takim razie, czy można kupić tanie odżywki proteinowe? Z całą pewnością! Trzeba mieć jednak na uwadze to, że takie tanie białkowe odżywki często zawierają w sobie dodatek cukru, sztucznych barwinków i konserwantów, a także mogą to być odżywki białkowe o chemicznym posmaku. Najsmaczniejsze odżywki białkowe pozbawione są wspomnianej chemii oraz sztucznych polepszaczy aromatu, przez co spożywanie ich często jest prawdziwą przyjemnością.  

 

TOP 10 odżywek białkowych - ranking

10. Białko WPC 80 Pure Protein

Wyszkaj  w najniższej cenie na ceneo.plBiałko WPC 80 Pure Protein

Białko WPC 80 Pure Protein- białko to świetnie uniemożliwia rozpad tkanki mięśniowej, a do tego nie zawiera słodzików, glutenu i innych dodatków. Ta odżywka białkowa w składzie posiada jedynie czyste białko, a do tego charakteryzuje się naturalnym smakiem. WPC 80 Pure Protein to bardzo dobra odżywka białkowa dla kobiet.

Podsumowanie

Ranking TOP 10 odżywek białkowych przedstawia najlepsze odżywki białkowe dostępne na rynku w 2022 roku. Każda odżywka białkowa przedstawiona w tym zestawieniu charakteryzuje się bardzo dobrym smakiem, świetną rozpuszczalnością w wodzie i oczywiście jakością samego białka. Wybierając taki produkt, jak dobra odżywka białkowa, warto wybrać pozycję z rankingu TOP 10 odżywek białkowych, ponieważ otrzymuje się wtedy gwarancję zakupu dobrego, polecanego białka dla sportowców i nie tylko.