TOP 10 gier na telefon - ranking gier na telefon

  • Publikacja: 08-11-2022 Zmodyfikowany: 08-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3555
product-img

Ranking TOP 10 gier na telefon to lista opisująca najlepsze gry na telefon 2022. Dowiedz się, jakie są popularne gry na telefon i dowiedz się, która gra na telefon jest najlepsza.

Dobre gry na telefon ranking

Gry na telefon już od kilkunastu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i dorosłych. Pomimo tego, że są to gry na smartfona, obecnie przypominają grafiką zaawansowane gry na PC. Jakie zatem są najlepsze gry na telefon? I w jakie dobre gry na smartfona warto zagrać? Ranking TOP 10 gier na telefon na pewno odpowie na te pytania. 

Stare gry na telefon – historia gier na telefon

Gry na telefon w 2022 roku mają już naprawdę bogatą historię! Stare gry na telefon za darmo (za darmo, tzn. bez konieczności robienia zakupów w aplikacji lub w Internecie), naprawdę cieszyły się ogromną popularnością. Pierwsza gra na telefon to stworzona w 1984 roku gra Tetris. Chyba nikomu nie trzeba opisywać tej gry – jest to bowiem już kultowa gra na telefon oraz PC.

Natomiast, wraz z nowym wiekiem zaczęły pojawiać się coraz to nowe gry na telefon komórkowy, które najczęściej były na niego wgrane już od dnia zakupu. Niegdyś gry na telefon stanowiły jeden z ważniejszych powodów, przez które decydowało się na zakup danego modelu telefonu komórkowego. To, jakie gry się w nim znajdowały, często pojawiało się już w opisie specyfikacji telefonu, a więc naturalne było, że częściej wybierało się telefon podsiadający cztery gry, niż ten, który miał ich trzy. Gry takie, jak Space Impact gra, gra Bounce, czy legendarny i kultowy Snake (wąż) były tak grywalne, że niektóre osoby marzyły o telefonie komórkowym tylko po to, aby móc w nie grać.

W późniejszych latach pierwsze telefony z kolorowym wyświetlaczem oferowały również innowacyjne jak na ten czas, głównie kolorowe gry. Rozwój technologii JAVA i produkcja gier Java sprawiła, że nastąpił gwałtowny rodzaj takich produktów, jak gry java na telefon. Gry te jednak często nie były już za darmo – bardzo często cały katalog gier java na telefon znajdował się na ostatniej storni popularnych gazet w danym czasie. 

Obecnie, wraz z rozwojem telefonów komórkowych pojawiają się bardzo zaawansowane technologicznie gry na telefon, które swoją grafiką i ogólnym poziomem wykonania nie odstają od naprawdę profesjonalnych tytułów produkowanych na komputer PC. 

TOP 10 gier na telefon 2022 – najpopularniejsze gry na telefon komórkowy

Jak zostało wyżej wspomniane, gry na telefon to naprawdę popularna rozrywka dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jakie są zatem popularne gry na telefon komórkowy?

Jakie są fajne gry na telefon? Popularne gry na telefon

Jak już zostało wspomniane wyżej, najlepsze gry na telefon to ważny filar branży gamingowej oraz rozrywkowej ogólnie. Powód jest prosty – telefon komórkowy, a raczej smartfon, posiada obecnie praktycznie każdy. Większość smartfonów umożliwia płynną rozgrywkę w gry na telefon, a fakt, że są one wciągające i łatwo dostępne jest bardzo kuszącą opcją. Istnieje wiele różnych gier na telefon, a raczej ich rodzaje. Do najpopularniejszych z nich należą gry logiczne na telefon, gry zręcznościowe na telefon oraz gry strzelanki. Popularne gry na telefon 2022 to również gry platformówki. Są one o tyle dobre, że gra w nie jest szybka, i nie wymaga dużej powierzchni ekranu, aby granie było komfortowe.

Płatne gry na telefon – czy są to najfajniejsze gry na telefon?

Niestety, w 2022 roku wiele gier to niestety płatne gry na telefon. Gry na telefon darmowe to wciąż spora grupa, jednak bardzo często przerywane są one reklamami, które delikatnie mówiąc, denerwują użytkowników. Wiele osób ocenia gry z dużą ilością reklam jako wkurzające gry na telefon, ponieważ rozgrywka co chwilę jest stopowana przez pojawienie się reklamy. Oczywiście, gry na telefon bez reklam istnieją – ale często należy zakupić ich pełną wersję lub subskrypcję, którą niweluje ten denerwujący problem. 

Gry na telefon dla dzieci – czy dziecko może grać w gry?

Wiele rodziców obawia się tego, jak wpływ mają gry na telefon dla dzieci na ich rozwój i wychowanie. Nie da się ukryć, że najlepsze gry na telefon są wciągające i potrafią zająć na długie godziny. Do tego, wiele gier to płatne gry na telefon komórkowy. Wiąże się to z takim niebezpieczeństwem, że dziecko często korzysta z telefonu na abonament lub telefonu rodzica. Przez to bardzo łatwo może uiścić opłatę za rozgrywkę lub podpiąć kartę płatniczą do konta gracza – co może przyczynić się do niechcianej płatnej subskrypcji gier i strat opiewających czasem nawet na kilkanaście tysięcy złotych! W takim razie co należy zrobić, by dziecko mogło bezpiecznie grać na telefonie?

Aby gra na telefonie komórkowym była bezpieczna dla dziecka, należy przede wszystkim:

  • Monitorować na bieżąco, w jakie gry gra dziecko, czy ssą one pozbawione agresji lub scen erotycznych.
  • Pilnować czasu przeznaczonego na rozgrywkę, aby pociecha nie spędzała całego wolnego czasu nad grami w telefonie komórkowym.
  • Nie udostępniać dziecku do grania telefonu z abonamentem i zablokować zgody na transakcje z numerami premium  (jest to możliwe po kontakcie z operatorem sieci).
  • Często rozmawiać z dzieckiem i obserwować, jak dana gra na niego wpływa (czy nie jest nerwowe grając w grę, lub nadmiernie pobudzone).

TOP 10 gier na telefon 2022 – najpopularniejsze gry na telefon

10. Wiedźmin gra na telefon

Wiedźmin gra na telefon

Gra na telefon z dobrą grafiką? Oczywiście mowa o grze Wiedźmin: Pogromca Potworów. Wiedźmin gra na telefon to mobilna wersja gry na PC. Zasady gry w wersję mobilną są wręcz identyczne - różni je jedynie sposób nośnika gry. W grze na telefon Wiedźmin bohater wciela się w tytułowego bohatera – łowcę potworów. Musi stawić czoła przeróżnym przeszkodom i stoczyć wiele walk, aby stać się tak uznanym wiedźminem, jak słynny Geralt z Riwii.

Podsumowanie

Powyższy ranking TOP 10 gier na telefon komórkowy to lista, która opisuje popularne gry na telefon, które wciągają użytkownika i zapewniają mu długie godziny rozrywki. Warto zagrać w każdą z wyżej wymienionych gier z rankingu TOP 10 gier na telefon, ponieważ każda z nich warta jest uwagi użytkownika.