Ranking TOP 10 horrorów na Halloween

  • Publikacja: 26-10-2022 Zmodyfikowany: 27-10-2022
  • Kategoria: filmy Liczba wyświetleń: 3258
product-img

Halloween to zwyczaj, który zyskuje w Polsce coraz większa popularność. Dowiedz się, które straszne filmy warto obejrzeć już za kilka dni, dzięki TOP 10 horrorów - najlepsze filmy na Halloween.

Historia Halloween. Co to jest Halloween?

Co to jest Halloween? Halloween to po prostu nieformalne święto, obchodzone głównie w Stanach Zjednoczonych. Znane jest także w Kanadzie, Australii i  Wielkiej Brytanii. Szczegółowa geneza Halloween nie jest znana do tej pory, jednak wydarzenie to kojarzy się z innym znanym świętem – mianowicie, świętem zmarłych. Przyjmuje się, że idea powstania Halloween czerpie z wierzeń celtyckich oraz rzymskich. W jakim mieście zorganizowana była 1 parada Halloween? Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest jasna. Przyjmuje się jednak, że pierwsza parada Halloween odbyła się niespełna 2 tysiące lat temu, z okazji celtyckiego święta, Samhain

A skąd wzięła się nazwa Halloween? Według źródeł nazwa Halloween to skrót od All Hallows’E’en, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Wigilia Wszystkich Świętych. Natomiast, najbardziej znany symbol Halloween na świecie to dynia na Halloween. Wzory takiej dyni są jedyne w swoim rodzaju i od razu można poznać, że ma się do czynienia z taką rzeczą, jak ozdoby na Halloween. 

Kiedy jest Halloween 2022? 

Natomiast, kiedy Halloween 2022? W tym roku Halloween wypada w poniedziałek, oczywiście 31 października. Z tej racji, że Halloween 2022 rozpocznie się początkiem tygodnia, większość imprez o tej tematyce odbędzie się w weekend, tj. w piątek i sobotę.

Halloween – dekoracje Halloween i zwyczaje na Halloween

Halloween pełne jest przeróżnych zwyczajów oraz tradycji. Dynia na Halloween, makijaże na Halloween czy stroje na Halloween to tylko najbardziej znane „filary” tego święta. Wiadome jednak, że przebrania na Halloween muszą być straszne, i co roku zarówno dzieci, jak i dorośli prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych koncepcji strojów. Również ważny jest makijaż na Halloween – często jest to upiorna charakteryzacja, mająca imitować złowrogi wyraz twarzy czy postać bohatera horroru. Natomiast, dynie na Halloween to wręcz legenda – jak zostało już wyżej wspomniane, jest to najbardziej znany symbol Halloween na świecie. Dynia na Halloween, z wyciętym upiornym uśmiechem, końcem października ozdabia większość domostw w Stanach Zjednoczonych, ale również i w Polsce staje się coraz bardziej popularna

Inne dekoracje na Halloween obejmują między innymi podobiznę czarnego kota, pająków czy nietoperzy. Często symbole te występują podczas takiej czynności, jak malowanie twarzy na Halloween. W szczególności makijaż na Halloween dla dzieci zawiera w sobie fragmenty sieci pająka czy narysowane małe nietoperze. 

Strój na Halloween. Jakie są najlepsze przebrania na Halloween dla par, a jaki wybrać kostium na Halloween dla dzieci?

Nie da się ukryć, że strój na Halloween to jedna z ważniejszych kwestii, a sam jego wybór przysparza sporo problemów – ciężko niestety wymyślić coś, czego jeszcze nie było. Z tego tez powoduje, największą popularnością cieszą się maski na Halloween oraz takie stroje Halloween, które przedstawiają znanych bohaterów horrorów lub miejskie legendy. Bardzo często przebrania na Halloween to strój na Halloween harley Quinn, skrój na Halloween kościotrup czy nawet strój na Halloween Harry Potter. Niestety, ciężko jest, aby był to strój na Halloween domowej roboty. Łatwy strój na Halloween nie będzie tak efektowny w odbiorze, jak chociażby wypożyczane przebranie na Halloween.

Natomiast, nie każdy planuje taką imprezę jak Halloween. Często jest tak, że wyjście na tę tematyczną imprezę jest spontaniczne. Jakie więc zatem jest dobry tzw. last minute przebranie na Halloween? Oprócz skorzystania z wypożyczalni strojów warto zainteresować się takim tematem, jak przebranie na Halloween diy. Pozwoli to stworzyć szybkie i proste przebranie na Halloween, a do tego tanie. Takie przebranie na Halloween na ostatnią chwilę to może być np. strój kościotrupa czy maska głównego bohatera horroru Krzyk. Strój ten znajduje się zresztą w TOP 10 strojów na Halloween jako jeden z tych popularniejszych.

 

Ranking TOP 10 horrorów – najlepsze horrory na Halloween

10. Zakonnica horror

Zakonnica horror

Ranking TOP 10 horrorów na Halloween otwiera Zakonnica. Horror ten opowiada, jakby inaczej, o tytułowej demonicznej Zakonnicy, która jest złowrogą siłą, niszcząca wszystko dookoła. Ojciec Burke wraz z siostrą Ireną postawiają stawić czoła demonom, ryzykując przy tym nie tylko własna wiara, lecz także życiem i duszą. Ciekawostka – Zakonnica z Obecności i złowroga siła z filmu Zakonnica to ten sam Demon – Valak.

Podsumowanie

Powyższy ranking TOP 10 horrorów – najlepsze filmy na Halloween przedstawia najlepsze horrory, które to można uznać jako dobre horrory na Halloween. Każdy z przedstawionych filmów straszy już od lat, a w święto takie jak właśnie Halloween nada się idealnie - tworząc niesamowity nastrój grozy i niepokoju. Więc jak - cukierek albo psikus? Halloween czeka!