Sokowirówka ranking. Najlepsze sokowirówki 2022

  • Publikacja: 22-11-2022 Zmodyfikowany: 24-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3773
product-img

Uzyskaj informacje, jakie produkty uznawane są za najlepsze sokowirówki 2022 dzięki zestawieniu TOP 10 sokowirówek - najlepsza sokowirówka wieloobrotowa ranking.

Najlepsza sokowirówka wolnoobrotowa ranking 

Dobra sokowirówka do owoców to sprzęt, który przyda się w większości domów. Smaczny sok owocowy, do tego z domowej produkcji, jest cennym źródłem witamin, a do tego pozbawiony jest chemii i substancji konserwujących. Jednak aby cieszyć się takim pysznym i zdrowym sokiem, potrzebna jest profesjonalna wyciskarka wolnoobrotowa. Jaka jest więc najlepsza sokowirówka do twardych warzyw i nie tylko? Na jakie urządzenie postawić podczas zakupu – sokowirówka czy wyciskarka? Ranking TOP 10 sokowirówek odpowie na te i inne pytania. 

Jaka sokowirówka jest najlepsza? Jak wybrać dobrą sokowirówkę?

Jak zostało już napisane, dobra sokowirówka to sprzęt umożliwiający picie świetnej jakości soków własnej produkcji. Jednak aby być zadowolonym z zakupu takiego urządzenia jak profesjonalna sokowirówka, musi ona charakteryzować się pewnymi cechami. Na pewno jedna z rzeczy, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, kupując ten produkt, jest sito. Umiejscowione w sokowirówce, posiada ostrza, które kroją i szatkują owoce, tworząc z nich pyszny sok. Liczba ostrzy i szybkość ich obracania wpływa na szybkość miażdżenia poszczególnych produktów. Z tak zmielonych warzyw tworzy się tzw. pulpa owocowa. Z wyciskarki można ją bardzo łatwo usunąć, ponieważ znajduje się w specjalnym pojemniku, który posiada większość tego typu urządzeń. Pulpa owocowa zawiera wiele witamin i składników odżywczych, można użyć jej też później jako dodatek do ciast czy uzupełnienie koktajlu (oczywiście po uprzednim zmieleniu w blenderze).

Kolejną ważną rzeczą jest moc wyciskarki/ sokowirówki. Na rynku występują sokowirówki 250W, jednak moc niektórych sięga aż 1000W. Sokowirówka taka jest niezwykle wydajna i szybko radzi sobie z nawet najtwardszymi warzywami i owocami – skroi i zmiażdży prawie wszystko. Jeszcze innym aspektem jest wielkość wkładu na owoce i warzywa sokowirówka z szerokim wkładem jest bardzo przydatna i niezastąpiona, gdy zamierza się stworzyć sok ze sporej wielkości warzyw czy owoców. Dzięki temu można uniknąć niekomfortowego krojenia i brudzenia rąk, zaoszczędzi się też czas potrzeby na wstępną obróbkę produktów. 

Inny aspekt podczas wyboru sokowirówki to jej pojemnik. Sokowirówka z dużym pojemnikiem jest niezastąpiona podczas przygotowywania dużej ilości soku. Pulpa owocowa z łatwością pomieści się w pojemnikach rzędu 2 czy 3 litrów. Na rynku występują sokowirówki zarówno z wkładem wbudowanym, jak i wyjmowanym – drugi wariant jest łatwiejszy w higienie. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując sokowirówkę? 

Ostatnią kwestią niewątpliwie jest jej cena. W sklepach dostępne są tanie sokowirówki, które często tytułuje po prostu jako mini sokowirówki -  jak i drogie, wydajne sprzęty, które zawierają w sobie kilkanaście funkcji. Warto rozważyć dobrze kwestię zakupu odpowiedniej wyciskarki i dostosować jej cenę w zależności od zakresu zadań, do jakich będzie używana. Nie ma sensu inwestowanie w drogą sokowirówkę, jeśli będzie służyć jedynie do sporadycznego wyciskania owoców. I odwrotnie – osoba, która często pije sok z owoców, lub produkuje go w większych ilościach, powinna wziąć pod uwagę kwestię zakupu naprawdę wydajnej wyciskarki, która znacząco przyspieszy pracę i będzie komfortowa w użytkowaniu.

Wyciskarka czy sokowirówka? Różnice między wyciskarką a sokowirówką.

Wyciskarka czy sokowirówka? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, stojąc przed zakupem tego typu urządzenia. Pomimo tego, że zarówno sokowirówka, jak i wyciskarka mają te same funkcje, różni je sposób działania. A czym on się charakteryzuje? Sokowirówka z zasady pracuje szybciej, co przekłada się na większą ilość soku i szybkość jego uzyskania. Sokowirówka wiec jest świetnym urządzeniem do wytwarzania, chociażby sezonowych pasteryzowanych soków, które powstają w większej ilości sztuk. Natomiast wyciskarka do owoców i warzyw, a w szczególności wyciskarka wolnoobrotowa działa wolniej, jednak sam powstały dzięki niej sok jest zdrowszy i lepszy w smaku. Wszystko przez to, że wyciskarka nie sieka produktów, a dokładnie je miażdży, przez co powstały sok jest pełen pro zdrowotnego miąższu. 

Co więc wybrać? Wyciskarka czy sokowirówka

Odpowiedź na to pytanie jest jedna – to zależy od sposobu jej użycia. Gospodynie domowe, czy osoby zajmujące się po prostu hobbystycznie tworzeniem takich produktów, jak pyszny domowy sok, będą zadowolone z wydajnej i szybkiej sokowirówki, natomiast osoby, które po prostu lubią pić świeży sok i zależy im nie tyle na dużej jego ilości, a jakości i smaku, powinny wybrać takie urządzenie, jak wyciskarka wolnoobrotowa

TOP 10 sokowirówek – sokowirówka wolnoobrotowa ranking

10. Sokowirówka Moulinex Smith XXL JU650G

Sokowirówka Moulinex Smith XXL JU650G

Sokowirówka Moulinex idealnie sprawdzi się każdej osobie, która uwielbiają świeżo wyciskane soki. Moulinex sokowirówka posiada silnik o mocy 1000 W, co przekłada się na dwie prędkości pracy. Dzięki szerokiemu wsadowi o średnicy 8,5 cm możliwe jest wkładanie całych owoców i warzyw, co sprzyja oszczędności czasu. Urządzenie posiada też wyspecjalizowany system bezpieczeństwa, który chroni przed nieporządnym jego uruchomieniem. Sokowirówka Moulinex jest też dość pojemna – posiada 1,25 litrowy pojemnik na sok, oraz wyjmowany 2 litrowy pojemnik na pulpę.

Podsumowanie

Zestawianie „Najlepsza sokowirówka wieloobrotowa ranking” przedstawia 10 propozycji sokowirówek i wyciskarek, które znacząco wyróżniają się w swojej kategorii. Każda sokowirówka opisana w powyższym rankingu TOP 10 sprawdzi się w szczególności podczas podstawowego użycia, jednak znajdują się tu tez modele, które idealnie pomogą w przygotowywaniu dużej ilości soku. na bardziej komercyjny użytek.