Suszarka do ubrań ranking

  • Publikacja: 24-11-2022 Zmodyfikowany: 24-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3907
product-img

Jaka jest najlepsza suszarka do prania? Dowiesz się tego dzięki zestawieniu "Suszarka do prania - ranking. Topowe produkty i najlepsza specyfikacja - tylko na liście Suszarka do prania TOP 10.

Suszarka bębnowa ranking 2022

Suszarka do prania to urządzanie znacznie ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Jest to idealna rzecz, gdy chce się szybko i sprawnie wysuszyć swoje ubrania. Na rynku obecnych jest wiele urządzeń, których działanie pozostawia jednak wiele do życzenia. W dzisiejszym rankingu Suszarka do prania TOP 10 zostaną pokazane jedynie te suszarki do ubrań, które są naprawdę dobre w swojej kategorii. Jaka suszarka do prania jest najlepsza?

Jak działa suszarka do prania?

Obsługa takiego sprzętu, jak suszarka do prania jest bardzo łatwe. Mechanizm działania urządzenia również. Aby suszarka niejako rozpoczęła „wykonywanie” swojej  pracy, należy włożyć do niej wyprane, mokre ubrania, a na panelu sterowania (lub wyświetlaczu) sprzętu ustawić odpowiedni program suszący. Bęben suszarki, wytwarzając nawiew ciepła, ekspresowo suszy nawet najbardziej wilgotne rzeczy. Do bębna można dodać też np. chusteczki zapachowe – jest to szybki sposób na ładny zapach ubrań po praniu i suszeniu.

Suszarka do prania – informacje ogólne. Jakie parametry powinna mieć suszarka do prania?

Polecana suszarka do prania powinna cechować się pewnymi funkcjami, które sprawiają, że korzystanie z niej jest łatwe i komfortowe. Co wiec powinna mieć dobra suszarka do ubrań? Jaką suszarkę do ubrań wybrać?

Zakup suszarki do prania – na co zwrócić uwagę kupując suszarkę do ubrań?

Wielkość suszarki do prania to niewątpliwie bardzo ważny aspekt jej wyboru. Wszystko zależy od rozmiaru pomieszczenia, w którym znajdowałaby się suszarka do ubrań, a także od częstotliwości i ilości suszonych w niej rzeczy. Producenci suszarek do prania, rozumiejąc fakt, że nie każdy posiada w domu odpowiednią ilość miejsca na dodatkowe wyposażenie, zaczęli tworzyć urządzenia suszące niewielkich rozmiarów. Dzięki temu mała suszarka do prania to produkt, który dzięki kompaktowemu rozmiarowi zmieści się w każdej łazience czy pomieszczeniu gospodarczym. Jednak taka suszarka do prania mała pomieści też mniej rzeczy, a osoby, które mają dużo ubrań do suszenia, będą musiały używać jej znacznie częściej. 

Ładowność bębna suszarki i jej głębokość

To, ile dana suszarka do ubrań ich pomieści, zależy od jej głębokości i ładowności. Małe suszarki do prania pomieszczą około 7-8 kilogramów ubrań, i jest to waga optymalna dla niewielkiej rodziny lub osoby mieszkającej w pojedynkę. Natomiast duża suszarka na pranie, umożliwiająca jego szybkie schnięcie, pomieści od 9 do 10 kilogramów mokrych rzeczy. Do tego należy pamiętać, że wybór danego programu ma wpływ na ładowność suszarki – krótkie programu pomieszczą mniejszą gramaturę ubrań. 

Suszarka bębnowa na pranie – rodzaje

Można wyróżnić 3 rodzaje suszarek bębnowych ze względu na rodzaj ich pracy. W ich skład wchodzi:

  • Suszarka bębnowa z pompą ciepła

Suszarka do prania z pompą ciepła jest dość nowym produktem na rynku. Zapewnia ono tzw. recykling energii – powietrze, pozostające w zamkniętym obwodzie zostaje chłodzone i wykorzystane ponownie. Całe działanie suszarki wspomagane jest przez pompę ciepła. Obecnie, suszarka do prania z pompą ciepła to najpopularniejszy produkt z całej rodziny suszarek bębnowych. Przyczynia się do tego ergonomia używania oraz minimalne zniszczenia tkanin podczas suszenia.

  • Suszarka bębnowa kondensacyjna

Ten rodzaj suszarki bębnowej jest najłatwiejszy w montażu – nie trzeba bowiem podłączać go do wentylacji w mieszkaniu. Jest też bardziej zaawansowany technologicznie od suszarki wywiewnej, a jej działanie lepiej chroni tkaniny. Jak działa suszarka bębnowa kondensacyjna? Działanie tego typu suszarki jest następujące: suszarka podgrzewa znacznie powietrze przy pomocy grzałki elektrycznej, a ogrzane powietrze razem z wilgocią przenosi się do kondensatora, w którym wilgoć może się skroplić. Woda powstała w wyniku tej czynności trafia do specjalnego pojemnika, który albo należy wymienić samodzielnie, albo opróżnia się automatycznie, po uprzednim podłączeniu go do sieci kanalizacyjnej. Suszarka kondensacyjna to bardzo popularny rodzaj suszarek do prania.

  • Suszarka wywiewna 

Suszarka wywiewna (nazywana też czasem ewakuacyjną) jest o tyle wygodna, że nie potrzebuje opróżniania pojemnika z cieczą. Wymaga za to używania jedynie w domu, ponieważ do jej używania potrzebne jest podłączenie do wentylacji. Być może przez to nie jest zbyt popularna. Suszarka na pranie wywiewna bębnowa działa na takiej zasadzie, że do suszenia pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje. Kolejny cykl programu suszarki podgrzewa to powietrze i wtłacza z powrotem do bębna – dzięki czemu chłonie zgromadzoną parę wodną.  

Jakie funkcje posiada suszarka bębnowa? Suszarka do prania jaką wybrać. 

Suszarka na pranie charakteryzuje się też różnymi programami suszenia i parametrami. Do tego, suszarka do ubrań zwykle posiada kilka trybów suszenia- są one bardzo przydatne podczas suszenia ubrań z różnych materiałów, jak np. bawełna czy jedwab. Każdy z nich wymaga innej temperatury i nawiewu gorącego powietrza. Jakie są najważniejsze funkcje suszarki bębnowej?

  • Program redukcji zagnieceń - dzięki programowi redukcji zagnieceń ubrania są w dużo lepszym stanie wizualnym po praniu i suszeniu. Sprzęt wdmuchuje zimne powietrze do bębna, a to z kolei zmniejsza liczbę zagnieceń ubrań nawet o połowę. 
  • Elektroniczny programator suszarki – programator pozwala na dokładne ustawienie parametrów suszenia ubrań.
  • Opóźniony start suszarki – dzięki niemu możliwy jest wybór odpowiedniego czasu włączenia suszarki.
  • Możliwość ważenia ubrań – dzięki podanej automatycznej wadze ubrań, urządzanie automatycznie dobiera program i czas suszenia włożonych rzeczy.

Suszarka bębnowa Ranking TOP 10 – najlepsza suszarka bębnowa do ubrań

10. Suszarka do prania Siemens WT7W461BY

Suszarka do prania Siemens WT7W461BY

Ostatnie miejsce w zestawieniu suszarka do prania ranking zajmuje suszarka Siemens WT7W461BY. Na jej korzyść przemawia fakt dość niskiej ceny oraz wysoka klasa oszczędności energii. Suszarka kondensacyjna Siemenscharakteryzuje się 9-kilogramowym wkładem, a tryb jej suszenia wspomagany jest pompą ciepła. Suszarka bębnowa Siemens posiada kilka interesujących funkcji, między innymi funkcję zmniejszenia wibracji, system SoftDry czy technologię Touch-Control.

Podsumowanie

Zestawienie – suszarka do prania ranking TOP 10 przedstawia najlepsze propozycje suszarek do ubrań na rynku. Każda elektryczna suszarka do prania, przedstawiona w zestawieniu TOP 10, to świetna suszarka kondensacyjna – niezawodna i energooszczędna. Większość produktów z rankingu to suszarka do prania z pompą ciepła – urządzenia te obecnie uznawane są za najbardziej nowoczesne i najlepsze suszarki do prania na rynku.