TOP 10 najlepszych foteli gamingowych

  • Publikacja: 30-11-2022 Zmodyfikowany: 30-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3535
product-img

Uzyskaj informacje o takich produktach jak najlepsze fotele gamingowe. Dowiedz się, który fotel gamingowy to prawdziwy TOP of the TOP dzięki zestawieniu Fotel gamingowy - RANKING 2022.

Fotel gamingowy ranking – TOP 10 foteli gamingowych

Jaki jest najlepszy fotel gamingowy? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zastanawiających się nad zakupem takiego sprzętu, jak dobry fotel dla gracza. Dzisiejszy ranking TOP 10 odpowie na pytania, jaki fotel gamingowy wybrać oraz dokładnie opisze specyfikacje danych modeli foteli dla gracza. 

Najlepszy fotel gamingowy – czym się charakteryzuje?

Fotel dla gracza to siedzisko, które umożliwia wygodne i komfortowe spędzenie czasu podczas grania. Teoretycznie, raczej nie różnią się one od znanych większości foteli obrotowych, ponieważ mają bardzo podobną funkcjonalność i opcje ustawienia – posiadają podłokietniki, rolki/kółka do poruszania się po podłodze oraz regulacje wysokości oparcia. Często fotele gamingowe mają też specjalnie dostosowane oparcie dla głowy, zmniejszające ból karku podczas kilkugodzinnego używania.

Jednak różnica, widoczna na pierwszy rzut oka, jeśli chodzi o krzesła dla gracza, to zazwyczaj design fotela gamingowego. Zazwyczaj posiada on bardzo ciekawy, kolorowy wygląd – często można zauważyć fotel gamingowy różowy czy fotel gamingowy biały. Siedzisko o takiej kolorystyce to zwykle fotel gamingowy dla dziewczyny. Inne fotele, jak np. czerwony fotel, czy czarny fotel gamingowy, najczęściej wybierane są przez mężczyzn. Inne kolory, jak np. fotel moro, dedykowany jest zazwyczaj dla osób zarówno jednej płci, jak i drugiej. 

Fotel gamingowy ergonomiczny – czyli jaki?

Inną kwestią, wartą zastanowienia przed zakupem fotela gamingowego, jest jego ergonomia, a więc przystosowanie do użycia. Pomimo tego, że większość foteli gamingowych posiada zazwyczaj wbudowaną funkcję regulacji wysokości podłokietników i ich wysokości, warto się upewnić, jak działa dany mechanizm ustawień. Równie ważne jest siedzisko fotela gamingowego – w końcu to w nim będzie się spędzać długie godziny. Dlatego zakup takiego produktu, jak fotel gamingowy w sklepie internetowym może być ryzykowny. 

Wytrzymałość fotela gamingowego

Fotel gamingowy, jak każdy produkt ulega zniszczeniu, w szczególności podczas wzmożonego użytkowania. Jednak, w zależności od jakości, jeden fotele będą mieć większa wytrzymałość, a inne niestety mniejszą. Nie zawsze jest to zależne od ceny – tani fotel gamingowy może być podobnej jakości, co najdroższy fotel gamingowy, a płacić będzie się za markę i wygląd. Jednak nie da się ukryć, że w większości przypadków cena = jakość. Do tego dochodzi też kwestia obciążenia fotela gamingowego. Istnieją modele dedykowane dla osób ze sporą nadwagą, mające obciążenie około 140 kilogramów -  jednak większość. foteli gamingowych posiada maksymalne obciążenie do 120 kg. 

Wiadome jest, że rodzaj tworzywa, z jakiego wykonany jest fotel gamingowy, wpływa na jakość produktu. W szczególności widoczne jest to, patrząc na siedzisko -  wykonanie fotela z dobrej jakości pianki jest gwarantem wysokiej wytrzymałości. Warto wybrać fotel gamingowy wykonany z tzw. zimnej pianki – jest ona odporna na odkształcenia i wgniecenia, a co za tym idzie, może służyć na lata. Siedziska, które są osadzane na drewnianej, niewygodnej desce, zwykle znajdują się w bardzo tanich fotelach gamingowych. Deska może stwarzać dyskomfort podczas długotrwałego użytkowania, a często zdarza się również jej złamanie, przez co niemożliwe jest korzystanie z fotela gamingowego. 

Obicie fotela gamingowego też jest istotne. Większość foteli wykonanych jest z ekoskóry. Jest to materiał skóropodobny, łatwy w utrzymaniu czystości. Ekoskóra jest wprawdzie estetyczna, jednak jej wytrzymałość jest kwestią dyskusyjną. Zdarza się, że ekoskóra pęka i tworzy nieestetyczne dziury, których nie można niczym załatać. Do tego, ekoskóra nagrzewa się, co jest niekomfortowe, w szczególności podczas ciepłych miesięcy lub dłuższego siedzenia w fotelu. 

Najdroższe fotele gamingowe często wykonane są ze skóry naturalnej, która oprócz oczywiście miękkości jest też bardzo wytrzymała, a odpowiednio zaimpregnowana, jest odporna na pęknięcia. Skóra naturalna jest też bardzo miękka i długie siedzenie w fotelu nie powoduje dyskomfortu czy odparzeń. 

Wygląd fotela gamingowego

Jak zostało już napisane, wygląd fotela gamingowego odróżnia go na pierwszy rzut oka od typowego fotela biurowego. Fotel dla gracza gamingowy najczęściej jest kolorowy lub posiada takie elementy, przez które widoczne jest od razu, z jakim produktem ma się do czynienia. Fotel gamingowy fioletowy, fotel gamingowy niebieski, czy fotel gamingowy moro – istnieje naprawdę wiele kolorów tego produktu. Wygląd fotela dla gracza jest też jedna z rzeczy, na którą wiele osób zwraca uwagę. Kolorowy fotel gamingowy, z widocznym logo producenta czy ogólnym ciekawym wyglądem wzbudza ogromne zainteresowanie. 

Gwarancja na fotel gamingowy. Co w razie zniszczenia fotela dla gracza?

Przy zakupie fotela gamingowego, kwestia gwarancji produktu jest kluczowa. W wyżej wymienionych przypadkach, w razie usterki fotela, sklep powinien zająć się naprawą i wymianą zniszczonych elementów. Patrząc na mnogość wyposażenia fotela gamingowego, a więc wszelkie regulacje, pokrętła sterujące czy nawet kółka, gwarancja obejmująca wszelkie zniszczenia jest bardzo wskazana. 

Rodzaje foteli gamingowych

W sklepach internetowych znaleźć można również taki produkt, jak fotel gamingowy z siatką, czy fotel gamingowy kubełkowy – wszystkie te opisy są określeniem wyglądu danego fotela. Fotel gamingowy kubełkowy to po prostu fotel w kształcie fotelika – chociaż być może lepszym określeniem byłby fotel w kształcie kołyski. Fotel gamingowy kubełkowy to siedzisko sportowe, posiadające specjalne wyprofilowanie i głębokość. Zazwyczaj montowane jest w samochodach sportowych, biorących udział w różnego rodzaju wyścigach. Stąd też, fotele gamingowe posiadające taki kształt, są często wybierane przez fanów gier wyścigowych. Nic w tym dziwnego – dzięki fotelowi kubełkowemu mogą lepiej wczuć się w dany rodzaj rozgrywki.

Akcesoria do fotela gamingowego

Fotele gamingowe często mają również dedykowane akcesoria. Poduszka na fotel gamingowy jest szczególnie przydatna, jeśli cierpi się na ból lędźwiowy pleców – znacznie zwiększa komfort kręgosłupa i odciąża jego odcinek, odpowiedzialny za dolegliwości bólowe. Również fotel gamingowy z podnóżkiem jest bardzo ciekawa i wygodną opcją – w niektórych fotelach istnieje możliwość domontowania takiego podnóżka, co znacząco wpływa na komfort grania. Pokrowiec na fotel gamingowy to kolejne przydatne akcesorium. Może błyskawicznie zmienić wygląd fotela, a także ogranicza zniszczenie jego powierzchni poprzez częste korzystanie z niego. 

Fotel gamingowy ranking – najlepszy fotel gamingowy TOP 10

10. Fotel dla gracza Diablo x-gamer plus

Fotel dla gracza Diablo x-gamer plus

Ten niesamowity fotel gamingowy czerwony to bardzo dobrej jakości produkt, zawierający w sobie zarówno komfort, funkcjonalność, jak i ciekawy wygląd. Fotel gamingowy Diablo, dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi, stanowi doskonałe oparcie dla pleców, przez co nawet wielogodzinne korzystanie z niego nie stanowi problemu. Fotel posiada także możliwość edycji ustawienia siedziska czy jego wysokości. Prezentowany w rankingu TOP 10 najlepszych foteli gamingowych fotel Diablo posiada przyciągający uwagę kolor czerwony – idealny zarówno dla chłopaka, jak i dziewczyny.

Podsumowanie

Ranking TOP 10 najlepszych foteli gamingowych opisuje najlepsze fotele gamingowe w 2022 roku. W zestawieniu opisane są kultowe modele foteli dla gracza, które znane są ze swojej funkcjonalności oraz wytrzymałości. Każda osoba, wybierająca fotel gamingowy z powyższego zestawienia na pewno będzie zadowolona z dokonanego zakupu.