Ranking 10 najlepszych smartwatchy 2022 - Smartwatch TOP 10

 • Publikacja: 11-06-2022 Zmodyfikowany: 28-11-2022
 • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3016
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Smartwatch

Ranking TOP 10 najlepszych smartwatchy w 2022 roku. LISTA 10 najpopularniejszych smartwatchy na rynku | HITY sprzedażowe wśród smartwatchy w Polsce w 2022 roku

Ranking smartwatch 2022 - Smartwatch TOP 10 

Smartwatch to po prostu inteligentny zegarek, którego działanie pozwala na znacznie więcej, niż tradycyjny czasomierz. Typowy smartwatch w 2022 roku posiada już nawet odpowiedni dla siebie system operacyjny, a oprócz tego umożliwia odczytywanie powiadomień, które przychodzą na telefon, a także liczenie kalorii, które odpowiada konkretnej aktywności fizycznej. Inne przydatne funkcje smartwatcha to między innymi:

 • Pomiar ciśnienia
  Smartwatch, który mierzy ciśnienie, jest standardowym modelem tego typu zegarka. Funkcja mierzenia ciśnienia występuje już w mocno starszych i tanich urządzeniach, i często łączy się z innymi możliwościami, jak np. pomiar EKG. Smartwatch z ciśnieniomierzem może również mierzyć tętno.
 • Umożliwienie nawiązania połączenia głosowego poprzez system głośnomówiący
  Niektóre modele smartwatchy umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych, dzięki wbudowanemu głośnikowi. Rozmowa odbywa się poprzez odebranie połączenia przez smartwatch i przeprowadzenie konwersacji w trybie głośnomówiącym.
 • Liczenie kroków
  Funkcja, na którą wiele osób zwraca uwagę, a jest już standardem, jeśli chodzi o wyposażenie smartwatcha, jest liczenie kroków. Znalezienie jednak takiego sprzętu, jak smartwatch, który dobrze liczy kroki, nie jest jednak codziennością- często wystarczy nawet gwałtowne poruszenie ciałem, aby smart zegarek „uznał” to za wykonany krok, co nie jest pożądane, jeśli użytkownikowi zależy na precyzyjnym pomiarze i oczekuje jego realnego wyniku.
 • Płatność NFC
  Smartwatch z NFC nie jest rzadkością, gdyż płatność za pomocą NFC staje się powoli codziennością, głównie przez swą wygodę i szybkość działania. W końcu, czy jest szybszy sposób zapłaty niż przyłożenie zegarka do terminala? Odpowiedź nasuwa się sama - smartwatch z funkcją płatności jest szybkim i bezpiecznym sposobem obsługiwania transakcji bezgotówkowych.
 • Posiadanie GPS
  Smartwatch z GPS jest bardzo przydatną sprawą - w końcu pokazywanie użytkownikowi lokalizacji, w której się znajduje, jest dużym udogodnieniem, w szczególności, jeśli np. rozładował mu się telefon bądź uległ nagłemu zniszczeniu. 
 • Monitorowanie snu
  Smartwatch z monitorowaniem snu jest dobrym udogodnieniem dla wszelkich osób, które mają problem ze snem oraz jego jakością. Smartwatch monitorujący sen pokazuje dokładnie, ile czasu trwał sen głęboki użytkownika, ile wynosiła faza REM oraz czas, jaki ogólnie spędził w łóżku.
 • Oszczędzanie energii
  Smartwatch z funkcją oszczędzania energii zapewnia inteligentny pobór mocy, dzięki czemu może dłużej działać na jednym ładowaniu (nawet do 20 dni).

Warto również zwrócić uwagę na inne udogodnienia, jakie posiadają obecne smartwatche. Na rynku dostępne są również takie inteligentne zegarki, jak np. smartwatch, który mierzy cukier, smartwatch, który wyświetla zdjęcia czy smartwatch z pomiarem saturacji, czyli poziomu natlenowania krwi w organizmie.

Smartwatch dla dzieci, smartwatch dla seniora- jaki wybrać?

Smartwatch dla dziecka powinien przede wszystkim posiadać atrakcyjny wygląd oraz być funkcjonalny. Powinien zawierać wszystkie niezbędne funkcje oraz doskonale łączyć się z powiązanym do niego smartfonem. Bardzo przydatnym dodatkiem będzie też bezbłędna synchronizacja smartwatcha z telefonem i komputerem. Natomiast smartwatch dla starszej osoby powinien to być przede wszystkim smartwatch z dużym wyświetlaczem i smartwatch z dobrą baterią. Dobrze by również było, gdyby taki inteligentny zegarek mógł udostępniać swoje położenie wybranemu użytkownikowi oraz posiadał czytelny interfejs i intuicyjne oprogramowanie.

Smartwatch dla kobiety - jaki wybrać?

Smartwatch dla kobiety może stanowić istotny element stylizacji- jakby nie patrzeć, nosi się go jak tradycyjny zegarek, a ten często posiada ozdobną bransoletę. Smartwatch damski powinien w takim wypadku być w uniwersalnym stylu oraz mieć możliwość wymiany obręczy - smartwatch z wymiennym paskiem nie jest niczym nowym na rynku. Taką bransoletę można dobierać w zależności od okoliczności czy kolorystyki stroju. Sam wyświetlacz smartwatcha dla kobiety może również być w innym kolorze niż czerń - na rynku można dostać zarówno różowy damski smartwatch, jak i złoty smartwatch damski.

Ranking - najlepszy smartwatch 2022

Ranking Smartwatch TOP 10 powstał na podstawie opinii innych użytkowników oraz tego, jaką dany zegarek posiada funkcjonalność i specyfikacje. Zawiera bestsellerowe modele smartwatchy, oraz te, które cieszą się największą popularnością.

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Smartwatch

Ranking Smartwatch TOP 10 2022

10. Smartwatch Huawei WATCH GT 2

Smartwatch Huawei WATCH GT 2

Smartwatch Huawei to idealny smartwatch dla kobiety nie sposób odmówić mu eleganckiego wyglądu. Ten smartwatch z okrągłym wyświetlaczem posiada czujnik tętna i doskonale nadaje się do uprawiania takich aktywności fizycznych jak jazda na rowerze, bieganie czy fitness połączony z siłownią. Świetny smartwatch na prezent dla bliskiej osoby i nie tylko. Ile kosztuje smartwatch Huawei? W popularnych sklepach z elektroniką można dostać go już za niespełna 800 zł.

Podsumowanie

Ogromny wybór smartwatchy w sklepach nie ułatwia wyboru tego odpowiedniego modelu, jednak z całą pewnością powyższy ranking Smartwatch TOP 10 ułatwi podjęcie dobrej decyzji i pozwoli cieszyć się dobrym sprzętem przez długi czas.