Nawilżacz powietrza ranking - TOP 10 nawilżaczy powietrza 2022

  • Publikacja: 04-11-2022 Zmodyfikowany: 08-12-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3301
product-img

Uzyskaj informacje o tym, jakie jest TOP 10 nawilżaczy powietrza. Najlepsze nawilżacze powietrza, ich specyfikacja oraz cena tylko w poniższym rankingu nawilżacze powietrza TOP 10.

TOP 10 nawilżaczy powietrza – najlepsze nawilżacze powietrza. Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Nawilżacz powietrza to urządzenie szczególnie przydatne w sezonie grzewczym – gdy suche powietrze jest drażniące i utrudnia oddychanie. Obojętnie, czy wybór padnie na nawilżacz powietrza na kaloryfer, bardziej zaawansowany ultradźwiękowy nawilżacz powietrza, czy nawilżacz powietrza ewaporacyjny, zakup takiego produktu będzie strzałem w 10. Jaki nawilżacz powietrza wybrać? Czy nawilżacz powietrza do roślin ma sens?

Dlaczego powinniśmy w ogrzewanych pomieszczeniach stosować nawilżacze powietrza

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza jest urządzeniem, które zwiększa wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Dobry nawilżacz powietrza sprawia, że przebywanie w mocno klimatyzowanym pokoju jest komfortowe, a samo powietrze nie jest suche i nie działa niekorzystnie na śluzówkę nosa. Nawilżacze powietrza z oczyszczaczem doskonale niwelują drobnoustroje znajdujące się w pomieszczeniu. Dlatego, odpowiadając na pytanie, dlaczego w ogrzewanych pomieszczeniach stosować nawilżacze powietrza, jasno trzeba stwierdzić, że są one niezastąpione dla własnego komfortu i swobodnego oddechu.  

Dobry nawilżacz powietrza zalety

Najlepsze nawilżacze powietrza sprawiają, że właściwe niewyczuwalne jest działanie ogrzewania i klimatyzacji w pomieszczeniu, co skutkuje dobrym samopoczuciem. W pomieszczeniu, w którym znajduje się dobry nawilżacz powietrza, nikt nie obudzi się z katarem i zatkanym nosem, ponieważ powietrze będzie odpowiednio nawilżone. A niestety, suche powietrze w pomieszczeniu skutkuje też tym, że śluzówka nosa może zostać tak wysuszona, że może krwawić, a na jej powierzchni będą pojawiać się bolące, niekomfortowe strupki. Polecane nawilżacze powietrza niemal w całości likwidują ten problem.

Jaki nawilżacz powietrza wybrać? Nawilżacz powietrza ewaporacyjny czy ultradźwiękowy. Nawilżacze powietrza rodzaje

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaki nawilżacz powietrza wybrać, najpierw należy zastanowić się, czy wybrać nawilżacz powietrza ewaporacyjny, czy ultradźwiękowy. Charakteryzują się bowiem innymi cechami i ogólnym działaniem, a także wielkością i ceną.

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny

Nawilżacze powietrza ewaporacyjne wykorzystują ewaporację, czyli proces naturalnego odparowywania wody ze środowiska. Nawilżacz ewaporacyjny posiada wiatrak, dzięki któremu możliwe jest przepływanie powietrza poprzez znajdujący się w wodzie filtr nawilżający powietrze. Następnie, takie powietrze z powrotem trafia do otoczenia, jako już nawilżone i przefiltrowane.

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny jest względnie energooszczędny, dzięki czemu nie należy się obawiać o wysokie rachunki za prąd. Do tego, ewaporacyjny nawilżacz powietrza daje niskie ryzyko zbyt dużej wilgotności i nadmiernego nawilżenia powietrza, a także oczyszcza powietrze częściowo z drobnoustrojów, kurzu i pyłków. 

Ewaporacyjne nawilżacze powietrza uznawane są za najzdrowsze. Jednak nawilżacze powietrza ewaporacyjne mają również niestety i wady. Jedną z nich może być bez wątpienia ich cena – dobry ewaporacyjny nawilżacz powietrza jest dość drogi – kosztuje około 150 zł na sztukę i jest to prawie że najniższa cena. Inną wadą nawilżacza powietrza ewaporacyjnego może być również kwestia wymiany filtra – w niektórych modelach nawilżaczy powietrza filtr powinien być wymieniany co dwa, trzy miesiące, co generuje dodatkowe koszty.  

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy 

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza działa na zasadzie mechanicznego rozbijania wody na cząsteczki za pomocą oczywiście ultradźwięków. Nie da się więc ukryć, że urządzanie to ma ogromną zaletę – jest to cichy nawilżacz powietrza. Do tego, niektóre nawilżacze powietrza ultradźwiękowe posiadają udogodnienia, które doceni wiele osób – może to być nawilżacz powietrza z higrometrem, czy nawilżacz powietrza z jonizatorem. 

A jakie są wady nawilżacza powietrza ultradźwiękowego? Z całą pewnością należy stwierdzić, że nawilżacze powietrza ultradźwiękowe mogą nie sprawdzić się u posiadaczy zwierząt. Dlaczego? Dźwięki, które emituje ultradźwiękowy nawilżacz powietrza, zazwyczaj nie są przyjemne dla zwierząt domowych. Zwierzęta, przebywając ciągle w towarzystwie takiego urządzenia, jak ultradźwiękowy nawilżacz powietrza, mogą być rozdrażnione lub nadpobudliwe.  

Do tego, należy bezwzględnie pamiętać, że ultradźwiękowy nawilżacz powietrza poprawnie działa tylko w przypadku wody destylowanej. Niestety, woda z kranu zwykle posiada zanieczyszczenia oraz jest pełna kamienia, Wlewając taką wodę do ultradźwiękowego nawilżacza powietrza, naraża się swoje własne zdrowie, ponieważ wraz z powietrzem wdycha się wszystkie te niepożądane substancje.  

 

Nawilżacz powietrza ranking – TOP 10 nawilżaczy powietrza. Nawilżacze ewaporacyjne ranking

10. Nawilżacz powietrza Philips HU4813/10, 599 zł

Wyszkaj  w najniższej cenie na ceneo.plNawilżacz powietrza Philips HU4813/10, 599 zł

Philips nawilżacz powietrza ewaporacyjny to bardzo dobry nawilżacz powietrza, jednak o dość wysokiej cenie. Ewaporacyjny nawilżacz powietrza Philips działa na maksymalnej powierzchni 44 metrów kwadratowych, a jego moc wynosi 18 W. Poziom hałasu, jaki emituje nawilżacz powietrza Philips, wynosi 34 decybele, jest to więc umiarkowana wartość. Nawilżacz Philips sterowany jest elektronicznie, posiada wymienny filtr, a do tego ma higrostat, wkład filtrujący wodę oraz regulację poziomu wilgotności.

Podsumowanie

W powyższym rankingu nawilżacz powietrza TOP 10 zostały ujęte najlepsze nawilżacze powietrza 2022, które wyróżniają się działaniem oraz są atrakcyjne cenowo. Nawilżacze powietrza w rankingu TOP 10 nawilżaczy powietrza to produkty, które znacznie zwiększają komfort przebywania we własnym domu. Każda osoba, szukająca odpowiedniego nawilżacza powietrza dla siebie, na pewno znajdzie tu właściwy produkt. Ponieważ znajdują się tu jednakowo nawilżacze powietrza ewaporacyjne, jak i nawilżacze ultradźwiękowe; nawilżacze powietrza tanie, i droższe, z łatwością mozna podjąć odpwiednią decyzję zakupową i cieszyć się takim produktem, jak dobry nawilżacz powietrza.