Ranking TOP 10 najtrudniejszych języków na świecie. Uzyskaj informacje, które języki świata są najtrudniejsze w nauce dla początkujących. Czy język polski to najtrudniejszy język na świecie? Który język odmieniany jest przez aż 35 przypadków? Dowiesz się tego wszystkiego, czytając poniższy RANKING TOP najtrudniejszych języków na świecie.
Jaki jest najtrudniejszy język na świecie
Na świecie, na chwilę obecną, istnieje ponad 7 tysięcy języków. Niektóre z nich uznawane są za języki, których łatwo się nauczyć, inne- wręcz przeciwnie. Kilka z nich jest wręcz piekielnie trudnych do nauczenia się przez inne osoby, lub ich nauka może zajmować całe lata- a i tak nie będzie można powiedzieć, że zna się konkretny język w stopniu dobrym. Jakie są zatem najtrudniejsze języki świata? Który język świata jest najtrudniejszy do nauki? Czy polski to najtrudniejszy język świata?
Najtrudniejsze języki dla Polaka
Pomimo tego, że język polski to praktycznie najtrudniejszy język słowiański, oraz przez wiele osób uważany jako najtrudniejszy język w Europie, nauka innych języków obcych również może przysporzyć wielu problemów ludziom posługującym się swobodnie tym językiem. Języki takie jak język chiński, język arabski czy język hebrajski to języki, w których pismo tak naprawdę opiera się na znakach- i jest to pismo typowo obrazkowe, a co za tym idzie, zupełnie niepodobne do europejskiego alfabetu. W językach tych nie występują żadne wyrazy o podobnym znaczeniu do języków słowiańskich, a samo poprawne odczytanie danego wyrazu jest nie lada problemem. Przykładowo, pomimo tego, że język rosyjski zapisywany jest cyrylicą, to znajomość liter i poprawnego ich czytania to połowa sukcesu w nauce tego języka. Same słowa i ich znaczenia są bardzo podobne zarówno w języku rosyjskim, jak i języku polskim. W języku chińskim natomiast ani zapis fonetyczny, ani wizualny nie sprawiają, że chociaż minimalnie można zrozumieć znaczenie danego wyrazu.
Najtrudniejsze języki do nauki często sprawiają osobie uczącej się ich trudności praktycznie przez całe życie. Bardzo łatwo widać to na podstawie obcokrajowców, którzy nawet po wieloletnim pobycie w danym kraju nie do końca potrafią posługiwać się obowiązującym w nim językiem, czy prawidłowo odmieniać jego końcówki.
Jaki jest najtrudniejszy język na świecie? Jaki jest najtrudniejszy język w Europie? Ranking Top 10 najtrudniejsze języki świata
Najtrudniejsze języki świata lista:
- Język walijski
- Język albański
- Język hebrajski
- Język islandzki
- Język tajski
- Język grecki
- Język arabski
- Język chiński
- Język polski
- Język węgierski
Najtrudniejszy język świata — język walijski
Ostatnie miejsce na liście „najtrudniejszy język na świecie” zajmuje język walijski. Jest to niejako odmiana języka angielskiego. Jedynie kilkaset osób na świecie potrafi posługiwać się tym językiem. Największą trudnością w nauce języka walijskiego jest posiadanie w nim zawiłych reguł ortograficznych, a przez to niełatwo w słowniku odnaleźć dany wyraz i jego znaczenie. Inną skomplikowaną rzeczą w nauce jest język walijski wymowa słów. Patrząc na język walijski a angielski, występują w nim następujące różnice: orzeczenie występuje przed podmiotem, i jest ono używane w celach emfatycznych. Oprócz tego język walijski posiada szereg słów, których używanie można wpisać w dialekt walijski, jak np. heddwl- policja, gwesty - hotel czy diolch - dziękuje.
Najtrudniejszy język do nauki — język albański
Językiem albańskim w 2022 roku posługuje się ok. 6,2 miliona osób - głównie w Albanii, Macedonii oraz Kosowie. Język albański posiada naleciałości języka greckiego czy niemieckiego, ale końcowo ma zgoła inne słownictwo od nich. Język albański wykazuje spore podobieństwo do języka rumuńskiego. Sama wymowa albańskiego nie jest zbyt trudna (przynajmniej dla Polaków), jednak pisownia i odczytanie danego słowa niestety już tak. Albański to praktycznie najtrudniejszy język do nauki.
Najtrudniejszy język na świecie — język hebrajski
Język hebrajski to język, którym posługują się głównie Żydzi, i to już od powstania państwa Izrael. Językiem hebrajskim włada około 5 milionów ludzi na całym świecie, a przez niespełna 1800 lat używany był on tylko w kwestiach liturgicznych oraz literackich. Alfabet hebrajski składa się z 22 liter, a każdą z nich, tworząc wyrazy, należy pisać oddzielnie. Nie ma też podziału na litery małe i duże. Ciekawostka - w języku hebrajskim czyta się od prawej do lewej. Hebrajski jest też również uznawany przez wiele osób, który miały z nim styczność, jako najtrudniejszy język świata w wymowie.
Najtrudniejszy język świata — język islandzki
Islandzki to jeden z najciekawszych języków świata, a co za tym idzie, praktycznie najtrudniejszy język do nauki. Islandzkie słownictwo może przysparzać początkowo sporo kłopotów- ze względu na długość poszczególnych wyrazów. Wynika to z tego, że jedno dłuższe słowo w języku islandzkim zawiera w sobie kilka innych, krótszych słów. Islandzki język należy do grupy języków nordyckich, a liczba liter jego alfabetu wynosi 32.
Najtrudniejszy język świata — język tajski
W języku tajskim znajduje się 44 znaki spółgłosek, 5 znaków do oznaczania tonacji (niska, średnia, wysoka, opadająca i rosnąca) oraz 14 znaków samogłoskowych- to doskonale pokazuje, że jego obecność w rankingu TOP 10 najtrudniejsze języki świata jest w pełni uzasadniona. Tajski alfabet pochodzi od indyjskiego, starożytnego pisma brahmi. Nie występuje w nim podział na duże i małe litery. Zapisywanie alfabetu oraz poprawne czytanie zdań, stanowią ogromną trudność dla osoby, która z językiem tajskim nie miała nic wspólnego.
Najtrudniejszy język świata - język grecki
Język grecki to jeden z najbardziej opisanych i udokumentowanych języków na świecie. Nic dziwnego- jest on używany od starożytności. Jedną z największych trudności, w nauce języka greckiego jest opanowanie i umiejętność rozróżnienia systemu zgłosek, który, delikatnie mówiąc, jest dość skomplikowany - a także dźwięków, jakie dzięki samogłoskom można uzyskać. Grecki jest językiem z grupy języków indoeuropejskich. Niektórzy uważają, że język grecki wraz z językiem polskim to najtrudniejszy język Europy.
Najtrudniejsze języki świata — język arabski
Język arabski z całą pewnością należy do grupy najtrudniejszych języków na świecie. Arabski jest językiem z grupy języków semickich, zapisywany jest od strony prawej do lewej. Język ten jest również językiem Koranu- świętej księgi islamu. Arabski posiada bardzo rozległy system odmiany czasowników oraz dwa aspekty- dokonany i niedokonany. Oprócz tego, w języku arabskim występuje 5 trybów - orzekający, rozkazujący, przypuszczający, energetyczny i życzący. Sam zapis pisma arabskiego dla osób mających pierwszą styczność z tym językiem jest „czarną magią” i stanowi w rzeczy samej niezrozumiały ciąg pisma obrazkowego.
Najtrudniejszy język świata - język chiński
W rankingu najtrudniejsze języki na świecie nie mogło zabraknąć oczywiście języka chińskiego. Chiński język posiada kilkanaście odmian i dialektów, którymi posługują się ludzie w zależności od szerokości geograficznej. Czy chiński ma alfabet? Ile znaków ma język chiński? Pismo chińskie składa się z rzędu około aż 50 tysięcy znaków, które powstały w toku ewolucji czasowej. Zależność między pismem a mową są tak samo skomplikowane, jak nauka samego języka - same „znaki” nie dają czytelnikowi żadnej podpowiedzi odnośnie do sposobów wymowy. W języku chińskim znajduje się ogromna liczba tzw. homofonów, których to, jak brzmią, można odgadnąć jedynie na podstawie kilku tonów.
Najtrudniejszy język na świecie - język polski
Obecność języka polskiego w TOP 10 - najtrudniejsze języki na świecie ranking nie powinna nikogo dziwić. Język polski posiada bardzo rozbudowany system odmiany wyrazów, trzy gramatyczne rodzaje- męski, żeński i nijaki, oraz dość charakterystyczną, szeleszcząca wymowę. Właśnie ten typowy „szelest” sprawia obcokrajowcom największą trudność. W języku polskim występują 3 rodzaje czasów - czas teraźniejszy, czas przyszły i czas przeszły. Należy nadmienić, że język polski najtrudniejszy jest do nauki dla ludzi, którzy posługują się na co dzień językami wschodnioazjatyckimi.
Najtrudniejszy język na świecie - język węgierski - numer 1 rankingu TOP
Język węgierski dla wielu osób to najtrudniejszy język na świecie - i w tym rankingu również jest na szczycie. W języku węgierskim występuje aż 35 przypadków. Węgierski ma też ogromnie trudną wymowę oraz skomplikowane słowa, których podobieństwa na próżno szukać w innych językach. Alfabet węgierski składa się z 40 liter - 26 spółgłosek i 14 samogłosek. Wszystko to sprawia, że język węgierski dla początkujących jest praktycznie w ogóle nieczytelny, a nauka go stanowi ogromną trudność nawet osobom, które dość łatwo uczą się języków obcych.