Ranking TOP 10 przynęt na szczupaka. Najlepsze przynęty na szczupaka i okonia.

 • Publikacja: 04-08-2022 Zmodyfikowany: 17-11-2022
 • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3344
product-img

Jesteś fanem wędkarstwa? A być może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z wędką i szukasz najlepszej przynęty na ryby? Jeśli tak, to trafiłeś idealnie- ten ranking TOP 10 jest dla Ciebie! Uzyskaj wiarygodne informacje na temat najlepszych przynęt na szczupaki dostępnych na rynku w 2022 i ciesz się udanym połowem.

Ranking TOP 10 przynęt na szczupaka. Najlepsze przynęty na szczupaka

Wędkarstwo to hobby, które w Polsce jest szczególnie uwielbiane. W internecie znaleźć można dużą ilość porad, co należy zrobić, aby złowić jak najwięcej ryb oraz jaki sprzęt wędkarski wybrać. Początkujący wędkarz może nie odnaleźć się w tak dużej liczbie dostępnych informacji, dlatego tez powstał poniższy ranking TOP 10 przynęt na szczupaka. Jakie są najlepsze przynęty na szczupaka? Na co łowić szczupaki?

Wędkarstwo. Jakie są rodzaje wędkarstwa?

Wyróżnić można 6 głównych rodzajów wędkarstwa, ze względu na jego technikę i rodzaj używanej wędki. Jest to:

 • Wędkarstwo muchowe — muchowe wędkarstwo to rodzaj wędkarstwa, w którym wykorzystuje się metody połowu na tzw. muszkę. Wędkarz używa do tego celu sprzętu o nazwie wędka muchowa, która  posiada też dedykowany kołowrotek muchowy.
 • Wędkarstwo podlodowe — podlodowe wędkarstwo to po prostu łowienie ryb spod lodu. Często jest to dość niebezpieczne zajęcie, dlatego zasady wędkarstwa podlodowego regulowane są przez Polski Związek Wędkarski (PZW)
 • Wędkarstwo morskie — morskie wędkarstwo polega na tym, że poławia się ryby morskie na wędkę z łodzi lub z plaży. Jako wędkarstwo morskie rozumie się nie tylko łowienie ryb z plaży czy typowe łowienie ryb z łodzi, ale też wędkarstwo kutrowe- czyli wędkarstwo na dużą, masową skalę. 
 • Wędkarstwo spinningowe — spinningowe wędkarstwo, czy też po prostu spiining, to wędkarstwo uznawane jako wędkarstwo amatorskie, stosowane głównie przez hobbystów tego zajęcia. Używa się do tego takich narzędzi, jak sztuczna przynęta na ryby, wędka oraz kołowrotek. Metoda spinningowa służy głównie do łowienia okoni, sandaczy i oczywiście szczupaków.
 • Wędkarstwo trollingowe (trolling) - troling to sposób połowu ryb drapieżnych, w której to ciągnie się wędkę z przynętą za łodzią. Jest to popularna metoda podczas połowu morskich ryb, niestety przez pewien czas była ona zakazana w Polsce.
 • Wędkarstwo spławikowo- gruntowe — ta metoda wędkarstwa polega na łowieniu ryb z brzegu lub z łódki. Dzieli się ona na trzy metody: metodę gruntową, metodę spławikową i metodę powierzchniową.  Jest to najbardziej popularna metoda połowu ryb w Polsce, uprawiana często przez hobbystów wędkarstwa.

Obecnie, chyba najpopularniejsza metoda łowienia ryb to metoda feederowa, polegająca na łowieniu ryb na koszyk, do którego umiejscowiona jest przynęta. 

Jakie są rodzaje przynęt wędkarskich? Najpopularniejsze przynęty sztuczne przynęty na ryby

Wśród sztucznych przynęt, najpopularniejsze przynęty na ryby to między innymi: 

 • Przynęty rippery- przynęty na ryby rippery to dość popularny rodzaj przynęt wędkarskich, Jest to  miękka przynęta, wykonana z silikonu lub z gumy, dzięki czemu porusza się w wodzie podobnie do żywej ryby.
 • Woblery- przynęty wobler to drewniana przynęta na ryby, która swoim wyglądem przypomina inne, niewielkie gatunki ryb. Najlepsze przynęty na rippery to podobnie właśnie woblery.
 • Błystki- przynęty proste na ryby, które zakończone są haczykiem. Składają się one jedynie z połyskliwej płytki z koralikami, które doskonale nęcą do siebie ryby.
 • Twistery- przynęta miękka na ryby, która kształtem przypomina zawiniętego robaka. Może być wykonana zarówno z tworzywa sztucznego, jak i z gumy czy z silikonu.
 • Inne imitacyjne przynęty na ryby- czyli po prostu przynęty na ryby wykonane ze sztucznego tworzywa, które swoim wyglądem imitują inne ryby lub dane robaki czy muchy. 

Przynęty na ryby naturalne — najlepsze przynęty na ryby

Przynęty wędkarskie to spora liczba produktów, na którą dają się „łapać” ryby. Należy pamiętać, że każda ryba reaguje inaczej na daną przynętę, a dane gatunki mają swoje własne preferencje w tej w tej kwestii. Najpopularniejsze naturalne przynęty wędkarskie to między innymi:

 • Białe robaki — białe robaki to bardzo popularna przynęta wędkarska, na którą daje się złapać ogromna liczba ryb. Dzięki temu, że szybko poruszają się w wodzie, są dobrze widoczne dla ryb, a do tego białe robaki to bardzo żywotne stworzonka. Białe robaki to zazwyczaj larwy muchy plujki, które hoduje się na mielonym mięsie. 
 • Czerwone robaki — przynęty robaki to przynęty, które ze względu na swój silny zapach przyciągają wiele gatunków ryb. Podobnie jak białe robaki, dla ryb są bardzo widoczne, ze względu na szybkość poruszania się w wodzie.
 • Ciasto — ciasto to dobra przynęta na ryby, idealna do samodzielnego wykonania w domu. Składa się z olejku waniliowego i kaszy manny. Uformowane kulki, ze względu na swój aromat, doskonale przyciągają zarówno większe, jak i mniejsze gatunki ryb. 
 • Rosówki — rosówki to po prostu robaki. Najlepiej łapać je w okresie od marca do października, ponieważ wtedy wypełzają na powierzchnię. Robaki rosówki można zakupić również w sklepie zoologicznym, podobnie jak inne robaki- przynęty.
 • Ochotka — ochotka to przynęta, na którą składają się larwy owadów muchówek. Ochotki należy przechowywać w chłodnej wodzie, i w takiej również wodzie należy stosować je do połowu ryb.

Przynęty na szczupaka — przynęty spinning 

Na co łowić szczupaki? Jest to jedno z najbardziej podstawowych pytań, jeśli chodzi o wędkarstwo w Polsce. Najlepsze przynęty na szczupaka to między innymi przynęty spinnigowe na szczupaka, ale również gumy na szczupaka, czy woblery na szczupaka. Szczupaki często łowi się też na duże twistery, przynęty błystki wahadłowe, przynęty obrotówki i silikonowe kopyta. Przynęty na spinning zawierają wyżej już wspominane błystki oraz kolorowe woblery. Duże przynęty na szczupaka dostępne są między innymi na Allegro oraz w różnych sklepach internetowych zajmujących się tematyką wędkarstwa w Polsce. 

TOP 10 przynęt na szczupaka. Najlepsze przynęty na szczupaka i okonia. 

Najlepsze przynęty na szczupaka znajdują się w poniższym rankingu top 10. Znajdą się tu jednakowo sprawdzone woblery na szczupaka, ale też najlepsze gumy na szczupaka. Należy również wspomnieć, że najskuteczniejsze przynęty na szczupaka to również dobre przynęty na okonia, ponieważ ryby te bardzo podobnie reagują na różne wabiki.

 1. Przynęta Pontoon 21 Deep Ray  przynęta na szczupaka 2022
  Przynęta na szczupaka Wobler Deep Rey to najlepsza przynęta na szczupaki i najlepsza przynęta na okonie na rynku. Ten świetny wobler sprawdza się najlepiej, gdy jest wykorzystywany do poławiania metodą trollingu, ponieważ jego drobne, ale mocne ruchy doskonale przyciągają zarówno okonie, jak i szczupaki. 
 2. Przynęta Duo Realis Jerkbait  dobra przynęta na szczupaka
  Przynęta ta to kolejny dobry wobler do połowu szczupaka. Występuje ona w rozmiarach 10 lub 12 cm, a do tego ruchy tej przynęty w wodzie są średnio skoordynowane- przez co bardzo realistycznie przypomina ona chorą lub przestraszoną rybę. 
 3. Przynęta Pontoon 21 Greedy Guts  dobra przynęta na szczupaka
  Jest to klasyczny wobler w zestawieniu 10 najlepszych przynęt na szczupaka. Poprzez swój wygląd, a także sposób wykonania, niesamowicie „ślizga” się w wodzie, przez co jej wędrówka wydaje się szczególnie atrakcyjna dla szczupaków i okoni. 
 4. Przynęta Pontoon 21 Ball Concept Spinner  dobra przynęta na szczupaka
  Ta przynęta na szczupaka posiada aż 9 rozmiarów i występuje w 25 kolorach- nie ma więc możliwości, że któryś z jej wariantów nie przypadnie do gustu nawet najbardziej opornemu szczupakowi. Błyszczące obrotowe koraliki, które ją dociążają, przez swój intensywne błysk są bardzo widoczne w wodzie nawet z dużej odległości. 
 5. Przynęta Westin Guma Westin  dobra przynęta na szczupaka
  To świetna przynęta na ryby, a także przynęta na szczupaki posiada odpowiednią elastyczność, oraz realistyczne, namalowane oczy, Idealnie imituje prawdziwą rybę, a do tego jest atrakcyjna cenowo- kosztuje bowiem około 10 zł za sztukę. Jest to tania dobra przynęta na ryby.
 6. Przynęta Rapala Wobler Rippin Rap Ch  dobra przynęta na szczupaka
  Ta przynęta na ryby jest doskonała do połowu zarówno szczupaków, jak i np. sandaczy. Przynęta Rapala Wobler Rippin posiada wysoki, smukły kształt, a także długi odlew i wibrujące działanie. Doskonale przyczynia się do połowu każdej ryby, w tym szczupaka.
 7. Przynęta Delphin Gumy Delphin Hypno 3D - bardzo dobra przynęta na szczupaka
  Przynęta Delphin to propozycja dobrej całorocznej przynęty na ryby, która skusi każdego wodnego kręgowca bez względu na jeg gatunek. Przynęta ta występuje w 3 rozmiarach, które idealnie można dopasować do wielkości ryby, jaką chce się złowić. 
 8. Przynęta Dam Błystka Effzet obrotówka srebrna  dobra przynęta na szczupaka
  Klasyczna przynęta obrotówka - to propozycja, jaką z całą pewnością można nazwać tę tanią i dobrą przynętę na ryby. Jest to lekka przynęta, która przyciąga różne gatunki ryb, w tym okonie. Na pewno jest warta wypróbowania przez każdego amatora wędkarstwa. 
 9. Przynęta Spinmad  dobra przynęta na szczupaka
  Jest to przynęta posiadająca wibrujący ogonek, który działa na większość ryb znajdujących się w polskich wodach. Poruszający się odwłok generuje do tego efekty świetlne, które widoczne są dla ryb z dużej odległości, czyniąc ją dla nich bardzo atrakcyjną.
 10. Przynęta Rapala X-rap Magnum  dobra przynęta na szczupaka
  Rapala X-rap Magnum to doskonały wabik na ryby znajdujące się w polskich wodach. Jest to przynęta bardzo wytrzymała, do tego posiada holograficzny korpus, wabiący ryby, w szczególności drapieżniki takie jak szczupak.

Ilość przynęt na ryby, dostępnych zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, potrafi przysporzyć bólu głowy nie tylko amatorom, ale również fanom wędkarstwa. Nic więc dziwnego, że powstał powyższy ranking TOP 10 najlepszych przynęt na szczupaka i okonia, który z całą pewnością ułatwi podjęcie decyzji o zakupie takiego produktu, jak skuteczna i dobra przynęta na szczupaki. Przynęty na ryby przedstawione w rankingu TOP 10 charakteryzują się również zróżnicowaną rozpiętością cenową po to, aby każda osoba zainteresowana wędkarstwem znalazła tutaj sprzęt dla siebie, bez względu na zasobność własnego portfela. 

Podsumowanie

Ilość przynęt na ryby, dostępnych zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych, potrafi przysporzyć bólu głowy nie tylko amatorom, ale również fanom wędkarstwa. Nic więc dziwnego, że powstał powyższy ranking TOP 10 najlepszych przynęt na szczupaka i okonia, który z całą pewnością ułatwi podjęcie decyzji o zakupie takiego produktu, jak skuteczna i dobra przynęta na szczupaki. Przynęty na ryby przedstawione w rankingu TOP 10 charakteryzują się również zróżnicowaną rozpiętością cenową po to, aby każda osoba zainteresowana wędkarstwem znalazła tutaj sprzęt dla siebie, bez względu na zasobność własnego portfela.