TOP 10 myszek bezprzewodowych - najlepsze myszki komputerowe

  • Publikacja: 25-07-2022 Zmodyfikowany: 25-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3372
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny myszki komputerowe

Jeśli interesuje Cię to, jaka jest najlepsza myszka dla gracza, ten RANKING TOP 10 myszek bezprzewodowych jest dla Ciebie! Uzyskaj informacje, czym powinna charakteryzować się dobra mysz bezprzewodowa i jakie modele myszek gamingowych są polecane w 2022 roku.

TOP10 myszek bezprzewodowych- najlepsze myszki komputerowe

Decyzja, jaką jest wybór takiego produktu, jak najlepsza mysz bezprzewodowa, nie jest łatwa- zwykle ze względu na cenę. Wybór nieodpowiedniego dla użytkownika sprzętu wpływa na niekomfortowe użytkowanie go, a przez to na frustrację i brak przyjemności z gry. Na rynku dostępne jest mnóstwo myszek bezprzewodowych, jednak nie wszystkie modele to dobre myszki bezprzewodowe dla graczy. A więc czym powinna charakteryzować się dobra myszka gamingowa? Jakie są najlepsze myszki bezprzewodowe gamingowe? Czy istnieje tania dobra mysz bezprzewodowa? W odpowiedzi na te pytania powstał poniższy ranking myszek bezprzewodowych top 10.

Cechy myszek bezprzewodowych

Myszka bezprzewodowa do laptopa, czy myszka bezprzewodowa do komputera jest bardzo pożądanym sprzętem, ponieważ znacznie ułatwia nie tylko pracę, ale także i grę we wszelkiego rodzaju gry video. Dzięki łączności Bluetooth myszki bezprzewodowe mogą łączyć się z danym komputerem nawet z odległości kilku metrów. Obecnie praktycznie każda z tych urządzeń to myszka bezprzewodowa Bluetooth. Należy również wspomnieć o innych parametrach, które powinny się znaleźć w standardowej myszce bezprzewodowej. Dobra mysz bezprzewodowa działa albo na akumulatorze, albo na bateriach, tak zwanych „paluszkach”. W takiej myszce powinien się również znajdować wskaźnik stanu energii, który zabezpieczy użytkownika przed niechcianym rozładowaniem jej w nieodpowiednim momencie. Podstawowe bezprzewodowe myszki, jak np. myszka bezprzewodowa Logitech M185, to standardowa, typowa mysz bezprzewodowa, która sprawdzi się dla każdego użytkownika domowego, jednak niestety niekoniecznie dla gracza. Nie posiada niestety tylu przycisków funkcyjnych, co typowa myszka bezprzewodowa gamingowa, a przez to nie jest tak funkcjonalna i użyteczna.

Jaka mysz dla gracza. Jaką myszkę bezprzewodową wybrać?

Jaką myszkę dla gracza wybrać? Jak zostało wcześniej napisane, myszki bezprzewodowe to obecnie bardzo popularny produkt, występujący w wielu wariantach i posiadających różne funkcje. Jednak nie każda mysz bezprzewodowa będzie odpowiednia dla gracza. Dzieje się tak, ponieważ dobra myszka bezprzewodowa gamingowa powinna mieć pewne funkcje, których nie posiada zwykła mysz bezprzewodowa. Są to między innymi klawisze funkcyjne- im więcej ich, tym lepiej, jednak warto, aby były one rozmieszczone w wygodnych dla gracza miejscach, a niestety mysz gamingowa to niewielki produkt. Do tego w myszce gamingowej często można znaleźć:

  • Wyprofilowane boki- umożliwiające pewniejszy chwyt gracza oraz wygodę użytkowania. Wyprofilowana myszka gamingowa posiada również często miejsca, które mają inną fakturę- aby korzystanie z niej było jeszcze łatwiejsze. 
  • Dokładniejsze, bardziej czułe sensory- mysz gamingowa musi mieć bardzo wysoką ilość dpi, aby działała płynnie i nie przycinała się. Czuła mysz gamingowa pozwala na grę bez opóźnień i zawieszeń, które mogą doprowadzić do przerwania rozgrywki lub błędnego ruchu gracza.
  • Lekkość- mysz gamingowa powinna być lekka i kompaktowa, ale nie na tyle, aby poruszanie nią było niepewne i powodowało odrywanie się od podłoża. Kompaktowa myszka gamingowa jest też dobrym wyborem dla osób o niewielkich dłoniach, w szczególności dla kobiet. Bardzo ważne jest również to, aby była to też cicha myszka bezprzewodowa.
  • Podświetlenie- myszka bezprzewodowa podświetlana ma tę zaletę, że korzystanie z niej jest wygodne również w nocy i przy kiepskich oświetleniu. Kolorowo podświetlane myszki gamingowe często stanowią również ważny aspekt wizualny.

Inne cechy myszek dla graczy

Inne istotne aspekty, jeśli chodzi o myszki bezprzewodowe to wybór między innymi wybór pomiędzy myszką optyczną a myszką laserową. Myszka laserowa jest teoretycznie bardziej precyzyjna niż tradycyjna mysz optyczna. Jednak używanie laserowej myszki gamingowej sprawia pewne trudności w chwili, gdy oderwie się ją od podłoża - może nastąpić wtedy opóźnienie w działaniu lub brak połączenia. Należy wtedy mieć odpowiednio dużą podkładkę, dzięki której poruszanie się myszką laserową będzie wygodne i bezproblemowe. Rzeczą, na którą gracze zwracają uwagę, jest też kolor myszki bezprzewodowej. Na rynku są dostępne między innymi takie produkty jak myszka bezprzewodowa różowa, złota myszka bezprzewodowa, myszka bezprzewodowa srebrna, czy typowa biała myszka bezprzewodowa. Różowa myszka bezprzewodowa w szczególności często wybierana jest przez kobiety.

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny myszki komputerowe

Ranking TOP 10 myszek bezprzewodowych. Najlepsze myszki bezprzewodowe dla gracza

10. Myszka bezprzewodowa gamingowa Tracer Blaster II Black RF nano, około 35 zł

Myszka bezprzewodowa gamingowa Tracer Blaster II Black RF nano, około 35 zł

Ostatnie miejsce na liście TOP 10 myszek bezprzewodowych zajmuje myszka Tracer. Mysz bezprzewodowa Tracer to tania dobra myszka komputerowa, posiadająca 6 przycisków funkcyjnych. Rozdzielczość myszki gamingowej Tracer to 1600 dpi, 1200 dpi lub 800 dpi.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że myszka bezprzewodowa dla gracza to jedna z najważniejszych dla niego użytkowych rzeczy, ponieważ znacznie ułatwia rozgrywkę, oraz wpływa na całość gry. Powyższy ranking top 10 zawiera myszki bezprzewodowe gamingowe, z których będzie zadowolony każdy gracz. Znajdują się tu zarówno tanie dobre myszki bezprzewodowe, jak i te drogie myszki, które posiadają wiele udogodnień i nowoczesnych rozwiązań.