TOP 10 najdroższych samochodów na świecie 2022 - ranking

 • Publikacja: 19-08-2022 Zmodyfikowany: 25-11-2022
 • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 2446
product-img

Uzyskaj informację o tym, jaki jest najdroższy samochód świata i ile kosztuje. Dowiedz się, jakie są pozostałe miejsca na liście TOP 10 najdroższych samochodów na świecie i zobacz, która firma wyróżnia się w produkowaniu najdroższych, najbardziej luksusowych aut w historii.

TOP 10 najdroższych samochodów na świecie w 2022 roku

Luksusowe samochody to przedmiot zainteresowania wielu ludzi na świecie. Obojętnie, czy mowa o drogich, ekskluzywnych limuzynach, czy szybkich, sportowych autach - każdy drogi samochód potrafi wzbudzić ekscytację tłumu. Dlaczego tak się dzieje? I jakie samochody można uznać, jako najdroższe na świecie?

Ile kosztuje najdroższy samochód na świecie?

Bardzo wiele osób zastanawia się, jaki jest najdroższy samochód świata - a co za tym idzie, ile taki samochód kosztuje. Cóż, najdroższy samochód na świecie ma naprawdę zaporową cenę - ale o tym na końcu rankingu - a przekłada się na nią wiele rzeczy, jak jakość ich podzespołów, liczba koni mechanicznych czy nawet liczba, w której zostaną wyprodukowane. 

Bardzo drogie samochody to najczęściej też najszybsze samochody osobowe, a ich wnętrza wykonane są z materiałów najwyższej jakości (mowa tu przede wszystkim o takich atrybutach, jak samochody ze skórzaną tapicerką). Jaki jest zatem najdroższy samochód świata? Ile kosztuje najdroższe auto na świecie?

Ranking - najdroższe samochody świata TOP 10

 1. Najdroższy samochód świata- Bugatti La Voiture Noire
  Pierwsze miejsce w rankingu Najdroższy samochód 2022 zajmuje niekwestionowany lider rankingu - najbardziej luksusowy samochód świata - Bugatti La Voiture Noire. Bugatti La Voiture posiada moc 1500 KM, a jego prędkość maksymalna wynosi 420 km/h. Z całą pewnością jest to najdroższy samochód świata- cena tego modelu jest ogromna. Koszt, jaki musiał ponieść nowy nabywca to bagatela aż 19 milionów dolarów - a więc ponad 87 milionów złotych. Jako ciekawostkę należy podać fakt, że słynny piłkarz Ronaldo, kupił najdroższy samochód i jest jednym z niewielu jego szczęśliwych posiadaczy.
 2. Samochód Rolls- Royce Sweptail
  Najdroższy samochód świata? Rolls Royce niestety nie znajduje się na pierwszym miejscu, jednak jest w ścisłej czołówce. Ten luksusowy samochód został wyprodukowany w 2017 roku, i maksymalnie rozpędza się do 250 km/h. Powstał on na specjalnie zamówienie klienta- została wyprodukowana jedynie jedna jego sztuka. Koszt, jaki nabywca musiał ponieść w związku z zakupem samochodu, to aż 13 milionów dolarów- a więc w 2022 roku niemal 60 milionów złotych.
 3. Samochód Bugatti Centodieci
  Cena tego super samochodu wynosi aż 9 milionów dolarów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi ponad 41 milionów złotych. Bugatti Centodieci został wyprodukowany w 2022 roku, a liczba powstałych samochodów wynosi 10 sztuk. Moc samochodu wynosi 1600 Km, a prędkość maksymalna to 340 k/h.
 4. Samochód Bugatti Divo
  W tym momencie ceny samochodów z rankingu TOP 10 zaczynają gwałtownie przyspieszać - podobnie jak prędkość najszybszych samochodów. Bugatti Divo to ekstremalnie drogi samochód, produkowany w latach 2019-2021. Powstało w sumie 40 sztuk tego ekskluzywnego samochodu, z którego każdy ma spersonalizowany sposób użycia lakierów na nadwoziu, i różne kolory kabiny pasażerskiej. Bugatti divo kosztuje w 2022 roku 5,8 miliona dolarów, a więc 26,62 miliona złotych.
 5. Samochód Lamborghini Veneno Roadster
  Lamborgini Veneno powstawało w latach 2013-2014 roku, i do sprzedaży trafiło jedynie 7 sztuk tego modelu. Lamborghinito superszybki samochód, który rozpędza się do 100 k/h w 2,5 sekundy. Ile kosztuje Lamborghini Veneno? W 2022 cena tego modelu wynosi 17,42 miliona dolarów, a zakupiony od prywatnego kolekcjonera zapewne będzie dużo droższy. W rankingu top 10- najdroższy samochód świata Lamborghini Veneno zajmuje wysokie, 5 miejsce. 
 6. Samochód McLaren P1 LM
  Ten drogi ekskluzywny samochód to prawdziwe superszybkie auto, które z powodzeniem mogłoby ścigać się na torach Formuły 1. Podobnie jak z poprzednim modelem samochodu Ferrari, również McLaren P1 LM został wyprodukowany w liczbie 6 sztuk. P1 LM Mc Laren kosztuje 3,6 miliona dolarów - 16,5 miliona złotych
 7. Samochód Ferrari Sergio Pininfarina
  W rankingu Najdroższy samochód świata Ferrari Sergio zajmuje 7 miejsce. Model Ferrari Sergio Pininfarina to kolejny luksusowy samochód w rankingu najdroższych samochodów świata 2022. Model tego samochodu powstał, aby uhonorować 60-letnią współpracę Ferrari ze studiem projektowym pochodzącym z Włoch- Pininfarina. Ile trzeba zapłacić za Ferrari Pininfarina? Samochód ten obecnie kosztuje około 3,4 miliona dolarów, a więc 15,6 miliona złotych. Jednak uwaga - powstało jedynie 6 sztuk samochodu Sergio Pininfarina na świecie i to sama firma Ferrari decydowało, do kogo ma trafić ten model. 
 8. Samochód Aston Martin Valkyrie
  Aston Martin Valkyrie to drogi i dobry hybrydowy samochód, a raczej supersamochód, wyprodukowany przez Astona Martina w 2019 roku. Valkyrie to samochód produkowany w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy- na świecie powstało ich tylko 150. Aston Martin Valkyrie kosztuje 3,2 miliony dolarów, co odpowiada niespełna 14,7 miliona złotych.
 9. Samochód Mercedes Amg Project One
  W rankingu Najdroższy samochód świata Mercedes Amg Ultra One zajmuje przedostatnie miejsce. Mercedes Amg to superszybki i luksusowy samochód, który swoją światową premierę miał na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie. Osiąga on prędkość przekraczającą 350 km/h, a jego moc wynosi 1000 KM. Samochód Mercedes AMG posiada też jeden silnik turbodoładowany, a do tego 4 silniki elektryczne. Jest to więc prawdziwa samochodowa hybryda. Mercedes AMG Project one kosztuje 2,8 mln dolarów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi 12,85 miliona złotych.
 10. Samochód Koeniggsegg Jesko
  Ostatnie miejsce na liście najdroższe samochody świata TOP 10 zajmuje samochód Koenigsegg Jesko. Samochód ten posiada silnik o mocy 1600 KM, dzięki czemu może rozwinąć prędkość aż do 531 km/h. Charakteryzuje się również niezwykłym designem. Samochód Koeniggsegg kosztuje około 2,7 mln dolarów, co w przeliczeniu daje zawrotną sumę 12,39 mln złotych.
   

A jaki jest najdroższy samochód w Polsce?

Najprawdopodobniej, najdroższy samochód w Polsce, a raczej ten, który w Polsce został zakupiony- to wymieniony już Aston Martin Valkyrie. Cena tego samochodu została również już określona- kosztował około 14,7 milina złotych. Model Valkyrie został zakupiony w Warszawie, przez biznesmena, którego personaliów nie podano do opinii publicznej. 

Podsumowanie

Poniższy ranking TOP 10 pokazuje 10 najdroższych modeli samochodów na świecie, jakie zostały kiedykolwiek wyprodukowane. W rankingu przeważają modele marki Bugatti - samochody tej firmy standardowo są luksusowe, a ich cena zwala z nóg. Najdroższe samochody, charakteryzują się tez niesamowitą jakością wykonania a fakt, że ich właścicielami często są zamożne i popularne osoby tylko zwiększa zainteresowanie nimi.