TOP 10 suplementy do włosów - najlepsze suplementy włosy skóra i paznokcie

 • Publikacja: 28-06-2022 Zmodyfikowany: 25-11-2022
 • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3075
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Suplementy do włosów

TOP 10 najlepszych suplementów diety na włosy w 2022 roku. Najskuteczniejsze preparaty w walce z nadmiernym wypadaniem włosów i nie tylko. Ranking produktów, które uzupełnią niedobory witamin i minerałów w organizmie, ale też wzmocnia i przyśpieszą porost włosów.

TOP 10 suplementy do włosów - najlepsze suplementy włosy

Piękne, długie i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Oprócz tego chyba każda z pań życzyłaby sobie, aby jej włosy były gęste i rosły w szybkim tempie. Niestety, matka natura nie dla każdej przedstawicielki płci pięknej jest łaskawa, i zamiast tych wymienionych, pozytywnych cech włosy posiadają zupełnie inny wygląd. Mogą być matowe, łamać się, być cienkie, a co gorsza, nadmiernie wypadać i rosnąć w bardzo wolnym tempie. Nie zawsze jest to jednak wina genów - czasami ze względu na złą dietę czy różne choroby włosy przerzedzają się, a na głowie tworzą się niepożądane prześwity. W takiej sytuacji warto zainteresować się takim preparatem, jakim jest dobry suplement diety na włosy. Pomoże on uzupełnić braki witamin i minerałów oraz dostarczać organizmowi inne wartościowe składniki odżywcze. Jaki jest najlepszy suplement diety na włosy? Jakie suplementy diety na wypadające włosy wybrać? Czy dobre tabletki na porost włosów istnieją? Ranking TOP 10 najlepsze suplementy na włosy oraz poniższy artykuł z całą pewnością odpowiedzą na te pytania.

Czym jest suplement diety? Czy witaminy na wzmocnienie włosów istnieją?

Suplement diety to produkt, który składa się z odżywczych substancji oraz uzupełnia ich niedobory. Suplement diety to po prostu silnie skoncentrowane źródło witamin i minerałów, które dostarczają organizmowi brakujących substancji. Suplementy diety występują w różnych substancji - mogą to być suplementy diety w proszku, suplementy diety musujące lub suplementy diety w kapsułkach/tabletkach. Jaka jest różnica między lekiem a suplementem diety? Suplement diety to preparat typowo spożywczy, który uzupełnia dzienną dietę o potrzebne substancje. W porównaniu do leku nie jest przebadany klinicznie pod kątem bezpieczeństwa oraz działania. Dlatego też należy podchodzić z rezerwą do wszystkich nowych produktów tego typu, reklamowanych jako cudowne tabletki na porost włosów i ich wypadanie. Zaleca się wiec mieć ograniczone zaufanie do tego typu produktów, które pochodzą z nieznanych źródeł oraz pochodzą od niezaufanych dystrybutorów.

Jakie substancje powinien zawierać dobry suplement na włosy?

Aby można było mówić o takim preparacie, jak skuteczny suplement diety na włosy, musi on zawierać takie składniki jak:

 • Krzem
 • Cynk
 • Selen
 • Miedź
 • Biotyna 
 • Żelazo

Pomocne w utrzymaniu dobrego stanu włosów, ale też paznokci i skóry są witaminy. Witaminy, które powinien zawierać dobry suplement diety na włosy to między innymi: 

 • Witamina B9
 • Witamina B1, B2, B6
 • Witamina A
 • Witamina C
 • Witamina E

Bardzo dobrymi i skutecznymi składnikami, które wpływają na wzrost włosa i odżywienie jego cebulek, są aminokwasy, a w szczególności aminokwasy siarkowe. Aminokwasy siarkowe na włosy to takie substancje, jak

 • Metionina
 • Cysteina
 • Cystyna
 • Lizyna 
 • Arginina

Wszystkie wyżej wymienione składniki i minerały, a także aminokwasy siarkowe znajdują się w pożywieniu- należy mieć na uwadze, że dobry suplement nie zastąpi prawidłowej, dobrze zbilansowanej diety.

Czy suplementy diety nadają się dla kobiet w ciąży? Suplementy diety a ciąża

Każda substancja przyjmowana przez kobietę w ciąży może mieć potencjalny wpływ na stan i zdrowie nienarodzonego dziecka. Z tego względu, suplement diety dla kobiety w ciąży (ale też suplement diety dla kobiety karmiącej) powinien zostać dokładnie przebadany przez specjalistów, aby zminimalizować potencjalne zagrożenie. Czego nie wolno suplementować w ciąży? Z całą pewnością można stwierdzić, że witamina A ma szkodliwe działanie na płód podczas ciąży, ale ma to miejsce w przypadku nadmiernego jej spożycia. Nadmiar witaminy A w ciąży może skutkować rozwojem chorób płodu, takich jak małogłowie, wodogłowie i wady twarzoczaszki. Podsumowując, spożywając duże ilości mleka, masła czy ryb i jajek należy unikać dodatkowej suplementacji witaminy, A ponieważ przedawkowanie jej ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie dziecka

Suplementy diety dla mężczyzny - witaminy na porost włosów dla mężczyzn

Mężczyźni również borykają się z takim problemem, jakim jest nadmierne wypadanie włosów, prowadzące do łysienia, lub ich powolny porost. Większość suplementów diety dla kobiet nadaje się również do stosowania przez mężczyzn. Suplement na włosy dla mężczyzn może zawierać dodatek takiego składnika jak np. wierzbownica drobnokwiatowa czy palma sabałowa. Działanie tych substancji jest udowodnione naukowo - rośliny te wykazują działanie estrogenne i antyandrogenowe, a więc są to idealne suplementy na łysienie androgenowe. Oprócz tego witaminy na porost włosów dla mężczyzn powinny zawierać aminokwasy siarkowe

Idealnie skuteczne witaminy na wypadanie włosów - czy istnieją?

Wiele osób, stojąc przed wyborem suplementu diety, zadaje sobie te pytania - jakie są dobre suplementy na włosy, lub najlepsze suplementy na włosy na pewno zahamują ich wypadanie? Tak naprawdę ciężko stwierdzić, czy dobry suplement pomoże w problemach z włosami, jeśli nie wykonało się wcześniej badań lekarskich. Koniecznie trzeba pamiętać, by przed rozpoczęciem jakiejkolwiek suplementacji wykonać pakiet podstawowych badań, by sprawdzić, jakie ewentualne niedobory występują w organizmie, oraz wykluczyć występowanie chorób. Każdy suplement diety będzie działał, jeśli jego skład zawiera te witaminy i minerały, których aktualnie brakuje organizmowi. Jeśli wykonane badania nie pokażą żadnych braków w organizmie, powinno wtedy się szukać przyczyny głębiej. Często powodem wypadania włosów może być stres lub problemy hormonalne, których tabletki z dodatkiem krzemu czy suplementy diety z aminokwasami nie są w stanie wyleczyć. 

Poniższy ranking suplementów na włosy TOP 10 przedstawia 9 najlepszych preparatów dostępnych w sklepach i aptekach oraz jeden lek OTC. Wszystkie produkty przedstawione w rankingu przedstawiają najlepsze witaminy na porost włosów oraz najlepsze witaminy na wypadanie włosów. Należy powtórzyć, że dobry suplement na włosy powinien być stosowany po wykonaniu podstawowych badań lekarskich.

TOP 10 witamin -  Ranking najlepszych suplementów na włosy 2022

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Suplementy do włosów

TOP 10 witamin - Ranking najlepszych suplementów na włosy 2022

10. Gelacet Plus suplement diety, 21 saszetek

Gelacet Plus suplement diety, 21 saszetek

Ten dobry suplement diety na włosy to jeden z najlepszych tego typu preparatów w formie saszetek. Gelacet to po prostu świetne witaminy do włosów do picia, z bardzo dobrym składem i udowodnionym działaniem. Co wchodzi w skład suplementu diety Gelacet? W skład jednej saszetki tego suplementu diety wchodzi między innymi witamina E, Witamina C, Selen, Biotyna, Cynk oraz hydrolizat kolagenu. Suplement diety Gelacet Plus zmniejsza wypadanie włosów, poprawia również kondycję skóry i paznokci. Minusem preparatu Gelacet jest cena - 21 saszetek kosztuje około 70 zł, jednak działanie preparatu z całą pewnością rekompensuje ten fakt. Zalecane dzienne spożycie Gelacet plus to jedna saszetka na dobę.

Podsumowanie

Każdy suplement diety przedstawiony w powyższym rankingu TOP 10 witamin można uznać jako najlepsze witaminy na włosy. Preparaty te zawierają w sobie również składniki, które pomagają w prawidłowym wzroście paznokci i poprawie wyglądu cery. Chcąc znaleźć najlepszy uniwersalny suplement diety, warto przeczytać powyższy TOP 10 witamin, w którym na pewno znajdzie się taki preparat, który zahamuje wypadanie włosów oraz przyśpieszy ich porost i doda blasku