TOP 10 - Najlepsze odżywki do włosów suchych

  • Publikacja: 05-09-2022 Zmodyfikowany: 30-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 4639
product-img

Uzyskaj informacje o najlepszych odżywkach do włosów suchych i zniszczonych, dostępnych na rynku w 2022 roku. Ranking TOP 10 zawiera produkty, dzięki którym utrzymanie równowagi PEH na włosach będzie niesamowicie łatwe, szybkie i przyjemne.

TOP 10 - Najlepsze odżywki do włosów suchych

Odżywka do włosów to produkt, który z pewnością posiada każda kobieta, bez względu na wiek. Jednak to, czy będzie to dobra odżywka do włosów, czy raczej kolejny produkt, którego działanie będzie znikome, zależy od kilku czynników, oraz oczywiście samej odżywki. Włosy różnie reagują na dedykowane im produkty, a ogromny wybór odżywek do włosów nie ułatwia poszukiwań tej jedynej. Jaka odżywka do włosów jest najlepsza i jak wybrać odżywkę do włosów, by była ona najbardziej skuteczna? 

Rodzaje odzywek do włosów - równowaga PEH

Od kilku lat Polskę ogarnęło totalne włosomaniactwo, a rekordy popularności bije grupa na Facebooku pod nazwą Włosing. Grupa ta i osoby do niej należące, tworzące w niej treści to po prostu włosomaniaczki, i często są one prawdziwymi ekspertkami, jeśli chodzi o różne potrzeby włosów i to, co służy włosom. Na rynku istnieją 3 rodzaje odżywek do włosów- które to składają się na równowagę PEH. To właśnie na grupie Włosing można przeczytać szczegółowo o tym, czym jest równowaga PEH. Skrót ten oznacza po prostu proteiny, emolienty i humektanty. Odżywki proteinowe, odżywki humektantowe czy też emolientowe odżywki do włosów zapewniają kosmykom doskonały wygląd - muszą jednak być stosowane w wymienionej już równowadze. Częstotliwość ich używania również powinno dobrać się do rodzaju i porowatości włosów. Jakie są więc odżywki proteinowe, humektantowe i emolietnowe? 

Odżywki proteinowe do włosów

Odzywka proteinowa do włosów to odżywka, dzięki której włosy się nie puszą oraz się nie łamią. Odzywki proteinowe do włosów to doskonałe odżywki do włosów zniszczonych, rozjaśnionych oraz pozbawionych blasku. Należy jednak uważać na nadmiar protein - przeproteinowanie włosów sprawia, że ma się suche włosy, spuszone oraz wyglądające po prostu niezdrowo. Bardzo łatwo można przeproteinować włosy przez używanie odżywki z keratyną - keratyna sama w sobie to silna proteina, zaleca się wiec nakładanie jej na włosy raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu.  Dobre odżywki proteinowe nie muszą być drogie - obecnie popularne są tanie odżywki proteinowe, działające tak samo, jak ich drogie odpowiedniki. 

Odżywki emolientowe do włosów

Jeśli chodzi o odżywki do włosów, to emolienty są swoistą powłoką kosmyków, dzięki której włosy są miękkie oraz chronione przed zewnętrznymi czynnikami. Niedobór emolientów na włosach widać od razu- włosy są  zbyt lekkie, sianowate, wyglądają jak puch, czyli są to po prostu włosy niedociążone. Natomiast nadmiar emolientów powoduje oklapnięcie włosów oraz to, że włosy się strączkują.

Odżywki humektantowe do włosów

Odżywki humektantowe do włosów mają za zadanie nawilżenie włosów. Niedobór humektantów na włosach sprawia, że stają się one oklapnięte, matowe, widać również od razu, że są to włosy pozbawione blasku. Odżywka humektantowa skutecznie rozwiązuje ten problem. Natomiast jak wygląda nadmiar humektantów na włosach? Objawy, jakie można zauważyć na kosmykach to między innymi plątanie włosów, filcowanie się ich, oraz nadmierne puszenie. 

3 rodzaje odżywek do włosów - cena

Zarówno odżywki emolientowe, jak i odżywki proteinowe czy humektantowe, można zakupić w wielu drogeriach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Cena za te rodzaje odżywek jest zróżnicowana - można kupić tanie odżywki emolientowe, lub tanie odżywki humektantowe do włosów. Jednak należy wziąć pod uwagę to, że odżywki te powinno zakupić się w ilości od razu 3 sztuk, by móc używać je w zależności od potrzeb włosów, co sumując, sprawia, że jednorazowo kwota będzie dość wysoka. 

Najlepsze odżywki do włosów suchych i zniszczonych

Suche i zniszczone włosy to zmora wielu kobiet. Włosy mogą stać się suche i łamliwe przez nadmierne używanie prostownicy, agresywne rozjaśnianie czy też poprzez nieumiejętną pielęgnację. Szczególnie narażone są na to włosy cienkie - są one najbardziej podatne na uszkodzenia, a przez swą delikatność też bardzo łamliwe i z łatwością się wykruszają. Dobre odżywki do włosów zniszczonych to często polecane odżywki do włosów farbowanych i odżywki do włosów rozjaśnianych - bardzo podobnie odżywiają włosy i sprawiają, że są odżywione. Można zakupić również taki produkt, jak odżywka do blond włosów ochładzająca kolor, która nie dość, że niweluje niechciane odcienie, to jeszcze dostatecznie nawilża włosy. 

Najlepsze odżywki do włosów mają za zadanie niwelować puszenie włosów oraz sprawiać, że będą mniej podatne na uszkodzenia. Dobra odżywka na zniszczone włosy sprawia też, że wizualnie będą one wyglądać na znacznie zdrowsze, niż są w rzeczywistości.

TOP 10 - najlepsze odżywki do włosów suchych i zniszczonych

10. Isana odżywka do włosów suchych i zniszczonych „Makadamia i Pomarańcza”

Isana odżywka do włosów suchych i zniszczonych „Makadamia i Pomarańcza”

Wegańska odżywka do włosów Isana to prawdziwy hit wśród odżywek do włosów i naprawdę dobra i tania odzywka do włosów. Isana to marka, którą można spotkać niestety jedynie w drogerii Rossman. Isana produkuje naprawdę dużo odżywek do włosów, jednak odżywka Makadamia i Pomarańcza jest jedną z najlepszych tej firmy. Ta dobra odżywka do włosów posiada w swoim składzie tytułowy olejek makadamia, oraz pomarańczowy olejek eteryczny, którego zapach długo utrzymuje się na włosach. Odżywka do włosów Isana kosztuje około 10 zł, co sprawia, że jest to jedna z najlepszych tanich odżywek do włosów zniszczonych na rynku.

Podsumowanie

Najlepsze odżywki do włosów suchych i zniszczonych pozwalają na odżywienie i nawilżenie włosów, bez ich obciążenia. Wszystkie odżywki przedstawione w rankingu TOP 10 odżywek do włosów suchych i zniszczonych doskonale działają na włosach, czyniąc ich wygląd zdrowym i zadbanym.