TOP 10 noży survivalowych

 • Publikacja: 28-07-2022 Zmodyfikowany: 28-11-2022
 • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 7369
product-img

Szukasz swojego pierwszego noża survivalowego? A może Twój stary nóż outdoorowy nie spełnia oczekiwań i potrzebujesz czegoś lepszego? Ranking TOP 10 noży survivalowych przedstawia najlepsze, niezawodne noże survivalowe, które zakupisz do 200 zł. Zestawienie to pokazuje też, że dobry nóż survivalowy wcale nie musi kosztować fortuny.

TOP 10 noży survivalowych. Najlepsze noże survivalowe

Noże to chyba jedne z najbardziej podstawowych narzędzi, które są używane zarówno w domostwach, jak i poza nimi. Natomiast dobre noże survivalowe to podstawa, jeśli planuje się wyjazd do lasu, na biwak czy ogólnie planuje się przebywanie w trudnych outdoorowych warunkach. Jakie są tanie dobre noże survivalowe i czy takie w ogóle istnieją? Poniższy ranking TOP 10 przedstawia najlepsze noże survivalowe, których cena nie przekracza 200 zł.

Dobry nóż survivalowy - czym się charakteryzuje?

Jak już zostało wyżej napisane, nóż survivalowy to niezbędny sprzęt dla osoby, która często przebywa w sytuacjach ekstremalnych i uwielbia podróżowanie w trudnych warunkach. Dobry nóż survivalowy powinien mieć pewne cechy charakterystyczne, dzięki którym jego użytkownik będzie zadowolony z zakupu i będzie miał pewność tego, że nóż nie zawiedzie go w żadnej trudnej sytuacji. Dlatego, biorąc pod uwagę wybór noża survivalowego, należy skupić się na takich aspektach jak:

 • Materiał, z którego został wykonany nóż survivalowy.

Teoretycznie, noże survivalowe dzielą się ze względu na rodzaje posiadanych ostrzy - wyróżnia się noże survivalowe ze stali nierdzewnej i noże survivalowe ze stali węglowej. Stal nierdzewna jest materiałem bardziej kruchym niż stal węglowa, ale ma jedną niewątpliwą zaletę - jest bardzo odporna na działanie korozji. Stal węglowa natomiast to materiał bardziej wytrzymały i łatwiejszy w naostrzeniu, jednak działanie rdzy w tym przypadku jest dużo większe.

 •  Dobrej jakości ostrze noża survivalowego

Mając na uwadze taką kwestię, jak nóż survivalowy z dobrym ostrzem, oprócz wyboru materiału, z jakiego zostało wykonane ostrze, należy zastanowić się też nad jego grubością, długością, oraz wyglądem krawędzi. Parametry te mogą się zmieniać w zależności od tego, do jakich konkretnie zadań ma być przeznaczony dany typ noża.

 • Grubość ostrza noża survivalowego

Grube ostrze w nożu survivalowym jest istotne, jeśli chodzi o kwestię jego siły i mocy tnącej - dzięki grubemu ostrzu możliwa jest np. taka czynność, jak rąbanie drewna. Grubsze ostrze jest też wytrzymałe i niepodatne na zniszczenia. Profesjonalne noże survivalowe posiadają zwykle grubsze ostrza, przez co mogą służyć przez wiele lat.

 • Rękojeść noża survivalowego

Dobrze dobrana rękojeść noża wpływa bezpośrednio na jego użytkowanie. Noże posiadające uchwyty z małym wybrzuszeniem dobrze zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni. Rękojeść powinna też stanowić dobre zabezpieczenie dla palców, które bardzo łatwo mogą mieć niechciany kontakt z ostrzem.

 • Trzpień noża survivalowego

Pełny trzpień noża zwykle rozciąga się do jego podstawy, a co za tym idzie, znacząco poprawia działanie noża i siłę jego ostrza. Noże z pełnym trzpieniem często uznawane są za najlepsze noże survivalowe

Najlepsi producenci noży survivalowych

Najlepszymi producentami noży survivalowych są takie firmy jak Cold Steel, Schrade, czy Smith &Wesson. Noże tych firm charakteryzują się olbrzymią wytrzymałością, doskonałą jakością wykonania oraz niebywałą funkcjonalnością. Profesjonalne noże survivalowe, a także noże ratunkowe produkują takie firmy, jak Boker, czy Ka - Bar - noże tych firm są jednak dość drogim sprzętem, jednak idzie za tym doskonała jakość zarówno ostrza, jak i jego uchwytu. Inne firmy, produkujące dobrej jakości noże survivalowe to między innymi Ak-47, Sanremu czy Karambit.

Ranking TOP 10 noży survivalowych. Tanie i dobre noże survivalowe. 

 1. NEO, Nóż taktyczny FULL TANG 20 cm
  Nóż NEO to idealny nóż survivalowy niewielkich rozmiarów, który posiada również dołączone do zestawu krzesiwo. Dzięki temu jest to bardzo dobry nóż do zabierania na biwaki, gdzie będzie możliwość rozpalenia ogniska. Ostrze noża NEO wykonane jest ze stali nierdzewnej typu 420, dzięki czemu nóż jest niesamowicie trwały oraz wytrzymały. Nóż ten to też dobry i tani nóż survivalowy - jego cena wynosi bowiem około 60 zł w większości sklepów. 
 1. Cold Steel, nóż Finn Bear, 20 PC
  Kolejny polecany mały nóż survivalowy w tym zestawieniu. Nóż Cold Steel to nóż myśliwski, którego ostrze zostało wykonane z bardzo trwałej stali, o łatwych możliwościach ostrzenia. Rękojeść noża survivalowego posiada poprzeczne nacięcia, które pełnią funkcję antypoślizgową. Nóż myśliwski Cold Steel to dobry i tani nóż survivalowy - kosztuje w granicach 100 zł za sztukę.
 2. Nóż survivalowy Schrade - Full Tang Fixed Blade SCHF57
  Ten survivalowy nóż Schrade to bestseller sprzedażowy w wielu sklepach oferujących tego typu produkty. Jest to niewielki nóż, który bez problemu można zabrać na każdy wyjazd. Ostrze noża wykonane jest w konstrukcji Full Tang - i posiada grubość jedynie 3,6 mm. Główną zaletą noża Schrade jest jego ostrze - powstało ono ze stali High Carbon Steel, która jest naprawdę wytrzymała i odporna na stępienie.
 3. Nóż BUCK mini Spitfire 726
  Ten model noża Buck idealnie nadaje się nie tylko na wszelkie wypady survivalowe, ale również na co dzień - co świadczy tylko o jego uniwersalności. Nóż outdoorowy Buck mini to nóż z krótkim ostrzem, które jest precyzyjne a do tego piekielnie ostre. Nóż posiada również doskonały system mechanizmu blokującego oraz otwór na kciuk. Ostrze noża wytworzone zostało z bardzo gładkiej i trwałej stali 420 HC.
 4. Nóż survivalowy Morakniv Companion Spark
  Nóż outdoorowy Morakniv to wytrzymały, klasyczny nóż, sprawdzający się w większości trudnych sytuacji. Długość ostrza wynosi 10,4 cm, a całkowita długość 22,3 cm. Jest to wodoodporny nóż survivalowy, który dzięki chowanemu w rękojeści krzesiwu umożliwia również zapalenie ognia. 
 5. Gerber Bear Grylls Ultimate Pro, nóż survivalowy
  Nóż survivalowy Gerber Bg to nóż survivalowy z długim ostrzem o długości 12,3 cm. Ostrze to posiada gładką tnącą powierzchnię, która nie tępi się nawet po wielokrotnym użyciu. Jest to dobry nóż survivalowy dla leworęcznych, ponieważ znakomicie wyprofilowana rączka umożliwia wygodny uchwyt bez względu na rodzaj używanej na co dzień dłoni. W zestawie z nożem otrzymuje się też kieszonkowy, krótki przewodnik Beara Gryllsa.
 6. Nóż survivalowy Smith& Wesson, Border Guard
  Ten świetny nóż survivalowy posiada ostrze o długości niespełna 12 cm, które zostało wykonane ze stali 420. Jest to bardzo bezpieczny nóż w używaniu, a do tego jest to też nóż ze składanym ostrzem. Sprzęt posiada też metalowy klips, który można ściągnąć w razie potrzeby - a umożliwia on wygodne przymocowanie do kieszeni lub paska. Nóż survivalowy Smith & Wesson można dostać w cenie około 170 zł/.
 7. Fox nóż survivalowy BlackFox Rescue Folder
  Nóż Fox nie jest typowym nożem survivalowym - można nawet stwierdzić, że jest to dobry nóż ratowniczy. Jest to idealny nóż dla każdego, kto znajduje się w kryzysowej sytuacji, a także dla służb i ratowników. Ostrze noża wykonane jest ze stali nierdzewnej 440, a dodatkowo zostało pokryte powłoką ochronną. Nóż posiada także blokadę, uniemożliwiającą przypadkowe użycie. Nóż Fox dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, a jego koszt oscyluje w granicach 150 zł.
 8. Ka- Bar 3085, nóż survivalowy ratowniczy
  Kolejny w zestawieniu nóż survivalowo- ratowniczy typu Coypu Folder. Nóż ten jest doskonałym narzędziem tnącym, które znajduje szerokie spektrum zastosowania w każdej sytuacji. Sprzęt ten posiada do tego antyodblaskową powłokę, chroniącą ostrze przed korozją i czynnikami atmosferycznymi. W zestawie znaleźć można też klips mocujący, pozwalający na komfortowe umieszczenie go przy pasku.
 9. Smith& Wesson, nóż ratowniczo - survivalowy Extreme Ops. Najlepszy nóż survivalowy
  Pierwsze miejsce  w rankingu TOP 10 noży survivalowych zajął nóż marki Smith & Wesson, który oprócz typowo survivalowego zastosowania doskonale sprawdzi się tez w sytuacjach ratowniczych. Nóż ten posiada zamontowany dodatkowy wybijak do szyb, a wykonany jest ze stali nierdzewnej 400. Posiada również bardzo dobrze działająca blokadę Linerlock, która zabezpiecza nóż przed przypadkowym wysunięciem. Cena, jaką trzeba zapłacić za nóż marki Smith& Wesson wynosi niespełna 160 zł, co czyni go naprawdę atrakcyjną cenowo propozycją. 

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że dobry nóż survivalowy<.strong>to bardzo przydatny produkt dla każdej osoby lubiącej terenową aktywność fizyczną i zabezpieczanie w każdej sytuacji. Dzięki najlepszym nożom przedstawionym w rankingu TOP 10, każda wyprawa survivalowa, jednakowo krótka czy długa, będzie odpowiednio zabezpieczona, a nóż survivalowy będzie pomocny w każdej trudnej sytuacji.