Najlepsze pędzle do makijażu - TOP 10

 • Publikacja: 29-06-2022 Zmodyfikowany: 20-10-2022
 • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 2005
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Pędzle do makijażu

Ranking TOP 10 najlepszych pędzli do makijażu w 2022 roku. Zestawienie TOP zawiera najlepsze marki pędzli do makijażu twarzy oraz wskazówki, jak prawidłowo myć pędzle i w czym je przechowywać, aby jak najdłużej służyły ich użytkownikowi.

Najlepsze pędzle do makijażu-

Pędzle do makijażu są podstawowymi akcesoriami używanymi podczas tworzenia make-up' u zarówno twarzy jak i oczu. Pędzle wykorzystuje się do poprawnej aplikacji podkładów, pudrów, bronzerów, czy cieni do powiek- często niemożliwe jest równomierne rozprowadzenie i roztarcie cieni do powiek beż użycia dobrego pędzla do makijażu. Jakie najlepsze pędzle do makijażu wybrać? Jakie są najlepsze pędzle do makijażu?

Z czego wykonane są pędzle do makijażu?

Który pędzel do makijażu, do czego służy? Takie pytanie często zadają sobie osoby, które widzą mnogość różnego rodzaju pędzli o różnym kształcie i wielkości. Wśród pędzli wyróżnić można pędzle z włosia naturalnego i pędzle z włosia syntetycznego. Pędzle z włosia naturalnego tworzone są zwykle z włosia wiewiórek, borsuków czy koni. Używa się ich zdecydowanie do aplikacji produktów suchych, takich jak pudry czy bronzery w kamieniu. Dzieje się tak, ponieważ ze względu na porowate, naturalne włosie pochłania ono więcej kremowego produktu, a przez to trudniej się je domywa. Natomiast pędzle do makijażu syntetyczne stosunkowo łatwo poddają się czyszczeniu i doskonale nadają się do aplikacji produktów płynnych, jak np. podkłady czy korektory. Pędzle z włosia syntetycznego mają też jedna ogromną zaletę dla większości osób- są to wegańskie pędzle do makijażu.

Rodzaje pędzli do makijażu

 - pędzle do makijażu oka (pędzle do cieni do powiek) - pędzle do malowania oczu to zazwyczaj małe pędzle do makijażu, z zaokrągloną główką i dość puchate. Pędzle do cieni do powiek można podzielić między innymi na pędzel do precyzyjnej aplikacji cieni, pędzel do blendowania cieni czy pędzel do nakładania cieni na całą powiekę. Każdy z tych pędzelków może występować w różnych rozmiarach.
 - pędzle do pudru-  pędzel do pudru to zazwyczaj duży, puchaty pędzel, dzięki któremu bez problemu można omieść całą twarz produktem. Im bardziej zbity pędzel do pudru, tym precyzyjniej i mocniej nakłada ten kosmetyk na twarz.
- pędzle do podkładu (pędzle do fluidu), pędzle do korektora - pędzel do podkładu ma kilka rodzajów, jak np., pędzel koci język- to pędzel o ściętym języku, dość cienki, przypominający koci język właśnie. Służy on do równomiernego pokrycia twarzy kosmetykiem, niegdyś bardzo często był używany przez wizażystów. Taki kształt pędzla ma też zazwyczaj dobry pędzel do korektora. Obecnie popularne pędzle do podkładu to tzw. pędzle flat top- szerokie pędzle, ścięte w odwrócony stożek, które pozwalają na szybkie i precyzyjne pokrycie twarzy. 
- pędzle do bronzera, pędzle do różu, pędzle do konturowani twarzy - pędzle do konturowania twarzy oraz pędzle do nakładania różu czy bronzera zwykle są ścięte ukośnie z jednej strony, co umożliwia precyzyjne nałożenie kosmetyku.
- pędzle do rozświetlacza - pędzle do rozświetlacza może przypominać kształtem zarówno pędzel do różu, jak i typowy mały pędzelek- w zależności od wielkości obszaru, jaki chcemy rozświetlić. Na rynku dostępne są też tzw. pędzle miotełki lub pędzle w kształcie wachlarza, które pozwalają na szybkie i naturalne nałożenie produktu np. na kości policzkowe.
- inne pędzle, np. pędzel do brwi, pędzelek do eyelinera, czy pędzel do malowania ust - pędzle te to cienkie pędzelki funkcyjne, profesjonalne pędzle o małych rozmiarach, przystosowane do określonego obszaru. Pędzel do eyelinera często ma podobny kształt jak pędzel do malowania brwi. Natomiast pędzel do ust to cienki pędzelek, pozwalający na dokładne rozmieszczenie koloru na ustach. 

Jak myć pędzle do makijażu twarzy?

Czym myć pędzle do makijażu? Aby pędzle do makijażu służyły długo oraz pozostawały w dobrym stanie, konieczne jest ich prawidłowe mycie i przechowywanie. Jak prawidłowo myć pędzle? Aby dokładnie i bezpiecznie wyczyścić zestaw pędzli do makijażu, należy użyć do tej czynności specjalnie przygotowanych w tym celu preparatów. Ewentualnie można zaopatrzyć się w specjalne szczoteczki czy silikonowe maty do mycia pędzli, dzięki którym usunięcie brudu jest łatwe i szybkie. Czym wyczyścić pędzle do makijażu? Do mycia pędzli można użyć łagodnego szamponu do włosów, który świetnie poradzi sobie z takim problemem, jak brudne pędzle do makijażu z włosia naturalnego. Dobrym wyborem będzie też oliwka czy nawet mydło w płynie, które dobrze usunie pozostałości pomadki czy eyelinera z pędzla. 

Jak często myć pędzle do makijażu? 

Częstotliwość mycia pędzli do makijażu również jest bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o właściwą pielęgnację tego typu produktów. Pędzle do kosmetyków płynnych powinno się myć praktycznie po każdym użyciu (takie pędzle bardzo szybko się brudzą a np. podkład to produkt, który wnika głęboko w ich strukturę), ponieważ są doskonałym siedliskiem do rozwoju bakterii. Pędzle do produktów sypkich czy pędzle do produktów w kamieniu można myć raz w tygodniu, lub nawet dwa razy w tygodniu. Powinno się też pamiętać o stosowaniu takiej rzeczy jak osłonki na pędzle po myciu, w szczególności, jeśli chodzi o pędzle z naturalnego włosa, gdyż po myciu włosie lubi się trwale odkształcać. Osłonki na pędzle zapobiegają temu zjawisku.

W czym przechowywać pędzle do makijażu? 

Jak przechowywać pędzle do makijażu? Pędzle do makijażu powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Pozwoli to na utrzymanie porządku w pędzlach, w szczególności, jeśli kolekcja pędzli jest duża lub zestaw pędzli składa się z wielu malutkich pędzelków. Oprócz utrzymania porządku i odpowiedniej organizacji, właściwe przechowywanie pędzli uniemożliwia osiadaniu na nich kurzu i innych drobnoustrojów. Bardzo przydatnym gadżetem służącym do przechowania dużej ilości pędzli są pojemniki na pędzle do makijażu, czy tuba na pędzle do makijażu. Taka tuba do makijażu na pędzle występuje w różnych rozmiarach oraz ma różne obwody, stąd tez może pomieścić w sobie bardzo długie lub bardzo grube pędzle do makijażu. Pędzle można też przechowywać w specjalnym piórniku na pędzle, w którym każdy pędzel można wsunąć w odpowiednie miejsce- tak jak kredki w piórniku.

W czym zabierać pędzle w podróż? 

Wyjeżdżając na wakacje czy jakikolwiek wyjazd z dala od domu, warto zaopatrzyć się w podróżny zestaw pędzli, zawierający tylko same najpotrzebniejsze pędzle, jak np. pędzel do podkładu, pędzel do pudru czy pędzel do różu. Taki podstawowy zestaw pędzli to również doskonały komplet pędzli do makijażu dla początkujących. Pozwoli on określić, czy dany rodzaj pędzla spełnia swoje wymagania w codziennym makijażu i czy potrzeba większej ilości pędzelków do wykonania satysfakcjonującego make-upu. 

Pędzle do makijażu TOP 10 - ranking 2022

 1. Pędzle do makijażu Real Techniques Flawless Base Set 
  Pędzle Real Techniques to zestaw 4 pędzli do makijażu o podstawowym zastosowaniu. Jest to zestaw pędzli z włosia syntetycznego, dwukolorowego, dzięki czemu są to pędzle bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Komplet pędzli Real Techniques zawiera pędzel do korektora, pędzel do konturowania, pędzel do pudru oraz pędzel do podkładu. Pędzle RT to dobre pędzle do makijażu dla początkujących. Cena tego zestawu pędzli wynosi około 89zł.
 1. Pędzle do makijażu Zoeva Complete Set
  Zestaw pędzli Zoeva to komplet pędzli dla zaawansowanych osób, chcących mieć w swojej kolekcji pędzle do wykonania pełnego makijażu twarzy. Zestaw pędzli do makijażu Zoeva zawiera w sobie 15 różnych pędzli wraz z szerokim etui do ich przechowywania. Zoeva zestaw pędzli to pędzelki do makijażu wysokiej jakości, których włosie nie wypada nawet podczas długiego ich użytkowania. Pędzle Zoeva to również dobre pędzle na prezent, ponieważ są one świetnie wykonane oraz obdarowana osoba na pewno będzie zadowolona z ich użytkowania. Gdzie kupić pędzle Zoeva? Pędzle marki Zoeva dostępne są w perfumerii Sephora. 
 2. Zestaw pędzli do makijażu Inglot w tubie
  Inglot pędzle zestaw to kolekcja dobrze wyselekcjonowanych pędzli do makijażu twarzy i oczu. Zestaw pędzli do makijażu Inglot umożliwia wykonanie szybkiego i pełnego makijażu twarzy, a dołączona do zestawu tuba pozwala na komfortowe ich przechowywanie zarówno w domu jak i w podróży. Jakie pędzle zawiera zestaw Inglot? W komplecie pędzli można dostać profesjonalny pędzel do pudru, pędzel do aplikacji różu lub rozświetlacza, pędzel kuleczka do powiek, oraz pędzel do aplikacji cieni. Znajduje się tu również pędzel do aplikacji produktów sypkich i dwustronny pędzel do brwi i oczu. Inglot pędzle zestaw kosztuje 139 zł. 
 3. Zestaw pędzli do makijażu Jessup T222
  Jess up pędzle umożliwiają wykonanie całościowego makijażu twarzy. Zestaw pędzli Jessup zawiera 15 sztuk różnych pędzelków, świetnych jakościowo, które dostępne są w dobrej cenie. Pędzle Jessup to po prostu tanie dobre pędzle do makijażu twarzy, których wyboru na pewno nie będzie się żałować. Można je dostać już za około 70 zł.
 4. Zestaw pędzli Hulu Precision Set P110
  Zestaw pędzli do makijażu Hulu to kolekcja precyzyjnych pędzli do makijażu oka i brwi. Hulu pędzle zestaw składa się z 8 sztuk świetnej jakości pędzelków, które umożliwiają precyzyjny makijaż brwi oraz narysowanie pięknej kreski eyelinerem. Pędzle Hulu kosztują 100 zł
 5. Zestaw pędzli do makijażu Niuqui
  Pędzle Niuqui to budżetowa propozycja podstawowych pędzli do makijażu. Pędzle Niuqui dostępne w zestawie to między innymi pędzel do podkładu, pędzel do cieni czy puchaty pędzel do pudru. Pędzle do makijażu Niuqui można dostać już za 30 zł, co jest doskonałą cena za tak dobre jakościowo pędzle.
 6. Pędzle do makijażu Lovenue by Magdalena Pieczonka
  Lovenue to marka pędzli stworzona przez znana polską makijażystkę- Magdalenę Pieczonkę. Stworzone przez Magdalena Pieczonka pędzle to zestaw ekskluzywnych pędzli, charakteryzujących się wysoka jakością. Pędzle Magda Pieczonka Lovenue to niestety dość drogi zestaw pędzli skierowany do profesjonalistów - kosztuje około 900 zł, ale można w nim znaleźć pędzel do pudru dobrej jakości, pędzelek do podkładu czy dobry pędzel do brwi.
 7. Pędzle do makijażu Hebe Collection
  Pędzle do makijażu Hebe to zaskakująco dobre jakościowo pędzle w korzystnej cenie. Pędzle Hebe to kolekcja pędzli do każdego obszaru twarzy, można znaleźć wśród nich dobry pędzel do pudru, pędzel do podkładu czy pędzel do rożswietlacza. Pędzle do makijażu Hebe mają w swojej kolekcji również pędzel kabuki i szeroki pędzel do konturowania. Pędzle Hebe występują pojedynczo jak i w zestawie 3 pędzli. Cena za jeden pędzel Hebe to około 35 zł.
 8. Zestaw pędzli Hakuro - zestaw profesjonalny
  Hakuro pędzle to pędzelki, których nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Marka ta już od kilku lat jest czołową firma produkująca pędzle do twarzy. Właściwie każdy pędzel Hakuro jest produktem dobrym- nie ma wśród nich żadnego bubla kosmetycznego. Zestaw pędzli Hakuro zawiera w sobie 10 pędzli dla profesjonalistów, o doskonałej jakości wykonania i świetnym komforcie użytkowania. Wśród pędzli Hakuro można dostać między innymi pędzel Hakuro Flat top, pędzel Hakuro do pudru czy pędzel Hakuro do rozświetlacza. Pędzle Hakuro 10 sztuk to koszt około 359 zł. 
 9. MBrush by Maxineczka, zestaw profesjonalnych pędzli - najlepsze pędzle do twarzy 2022
  Najlepsze pędzle do twarzy to zdecydowanie pędzle M Brush by Maxineczka. Maxineczka jest czołową polską youtuberką, a pędzle przez nią stworzone są wprost doskonałej jakości. M Brush zestaw pędzli zawiera 8 pędzi do twarzy, które zostały wykonane w Japonii, a do ich użycia zastosowano specjalnie wyselekcjonowane włosie. Pędzle M brush to również pędzle niezwykle uniwersalne, których kształt pozwala na różnorakie zastosowanie wedle własnego uznania. wykonane przez Maxineczka pędzle są drogie - zestaw kosztuje około 800 zł, ale warto zainwestować w tak wysoką jakość wykonania pędzli, które będą służyć przez lata.

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Pędzle do makijażu

Podsumowanie

By móc cieszyć się perfekcyjnym makijażem, potrzeba do tego perfekcyjnych pędzli do twarzy. Wszystkie pędzle przedstawione w rankingu to bardzo dobre propozycje pędzli do makijażu, są to zarówno pędzle dla początkujących jak i pędzle dla zaawansowanych osób. Ranking TOP 10 pędzli do makijażu pokazuje także, że dobre pędzelki do makijażu nie musza być wcale drogie-na rynku dostępnych jest sporo tanich i dobrych pędzli. Jednak, jeśli jest się zainteresowanym wysoką jakością wykonania i tym, aby dany pędzel mógł służyć przez lata, należy liczyć się z większym kosztem jego zakupu. W tym przypadku ma się jednak pewność, że jest to trafiona inwestycja na lata.