Ranking najlepszych laptopów. TOP 10 tanich laptopów w 2022 roku.

  • Publikacja: 11-06-2022 Zmodyfikowany: 22-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 2554
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Laptopów

Ranking 10 najlepszych laptopów w 2022 roku. Zestawienie najpopularniejszych laptopów na rynku | Najfajniejsze, bestsellerowe laptopy w jednym miejscu w sieci

Ranking najlepszych laptopów. TOP 10 tanich laptopów 

Laptop oraz smartfon są podstawowymi narzędziami umożliwiającymi pracę i komunikację z innymi ludźmi w 2022 roku. Dobry laptop pozwala na szybkie i sprawne wykonywanie zadań zarówno biurowych, jak i typowo hobbystycznych, jakimi jest między innymi granie w gry komputerowe, oglądanie filmów czy przeglądanie stron internetowych. Aby wszystkie te czynności były wykonywane komfortowo, należy posiadać sprzęt, który charakteryzuje się dobrą specyfikacją. Jak więc wybrać odpowiedniego laptopa? Na co zwrócić uwagę planując zakup laptopa? Wybrać laptop czy notebook? Artykuł ten wraz z przygotowanym rankingiem top 10 laptopów przybliży temat i ułatwi wybór właściwego sprzętu. 

Laptop czy notebook?

Jaka jest różnica pomiędzy laptopem a notebookiem? Laptop i notebook teoretycznie są tym samym - czyli rodzajem mniejszego, przenośnego komputera. Podstawowa różnica między laptopem a notebookiem to głównie wydajność i rozmiar tego drugiego - notebook jest urządzeniem przystosowanym do pracy biurowej, a więc sprawdzi się świetnie podczas odpisywania na maile czy podczas obsługi prostych programów. Notebook jest idealnym urządzeniem w podróży- zazwyczaj jest to mały chromebook (czyli lekki, cienki notebook), przystosowany głównie do pracy internetowo - biurowej. Posiada on też inne zalety, jakimi jest wytrzymała bateria- notebook z dobrą baterią jest standardem, a długi czas pracy na jednym ładowaniu pozwala na wygodne korzystanie z niego podczas długiej podróży. Klasyczny laptop ma bardzo podobne zastosowanie, jak notebook- zwykle jednak posiada lepsze podzespoły i specyfikację, oraz szerszy zakres zastosowania. 

Rodzaje laptopów. Jaki laptop wybrać do pracy w domu, a jaki laptop jest dobry do grania? 

Oprócz typowego podziału na klasyczny laptop i notebook można wyróżnić szczególne przeznaczenie tego sprzętu. Wyróżnia się: 

Laptopy gamingowe

Laptop gamingowy, jak sama nazwa wskazuje, jest laptopem służącym głównie do grania w gry. Dobry laptop gamingowy, aby mógł spełnić swoją funkcję, powinien cechować się szybkim, wydajnym procesorem, oraz przede wszystkim musi to być laptop z dobrą kartą graficzną. Karta graficzna do laptopa do gier musi zawierać dużą pamięć, ponieważ odpowiada za właściwe renderowanie i wyświetlanie animacji. Do wyboru są laptopy z zintegrowaną kartą graficzną i laptopy z dedykowaną kartą graficzną - gdzie opcja numer dwa jest korzystniejsza, głównie przez to, że karty zintegrowanej nie da się wymienić- więc w razie jej zniszczenia, uszkodzony zostaje praktycznie cały laptop. Natomiast karta graficzna dedykowana może być zastąpiona innym modelem, również wtedy, gdy chce się zwiększyć jej pojemność. Co powinien mieć dobry laptop gamingowy? Dobry laptop do grania powinien mieć też dużą matrycę, pozwalającą na swobodną grę. Dobrze by było, aby był to laptop z podświetlaną klawiaturą, dzięki której gra w ciągu nocy nie obciąża wzroku.

Laptopy dla grafików 

Dobry laptop dla grafika również musi to być laptop z dobrą kartą graficzną, a oprócz tego również laptop z szybkim procesorem. Obsługa wymagających programów graficznych potrzebuje sporej pracy obliczeniowej komputera. Tak samo, jak dobry laptop dla architekta, dobry laptop dla grafika musi radzić sobie z obsługą tak wymagających programów, jak Photoshop czy AutoCad. Jaki tani i dobry laptop dla grafika wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ dobra jakość podzespołów niestety idzie w parze z wysoką ceną. Można jednak znaleźć budżetowe propozycje w tym zakresie, co doskonale pokaże ranking TOP 10 laptopów.

Laptopy do pracy biurowej i nauki 

Dobry laptop dla ucznia, dobry laptop dla studenta, czy dobry laptop do biura można znaleźć już w cenie około 2500 zł. Dobry i tani laptop dla studenta charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem, oraz wydajnym procesorem. Laptop dla ucznia czy studenta, jak i laptop do nauki zdalnej powinien to być również laptop z dobrą baterią. Natomiast laptop do pracy zdalnej powinien to być laptop z dobrą kamerą przednią- pozwala ona na prowadzenie rozmów na żywo w wysokiej rozdzielczości.

Laptop do użytku domowego

Laptop do domowego użytku to laptop wydajny, szybki oraz posiadający co najmniej ekran o przekątnej 15,6 cala. Taki wymiar matrycy pozwala na wygodne oglądanie filmów, czy korzystanie z Internetu. Warto wybrać również laptop z matową matrycą - matowa matryca w laptopie pozwala na większą wygodę użytkowania podczas słonecznej pogody. Należy pamiętać, że laptop do domu używany jest czasem jako laptop dla całej rodziny, dobrze jest więc omówić preferencje poszczególnych jej członków odnośnie specyfikacji wybranego komputera.

Producenci laptopów- najlepsze marki laptopów

Jaka jest najlepsza marka laptopów? Odpowiedź na to pytanie może być jedna - to zależy. Producenci laptopów są bardzo dużą grupą; można wyróżnić jednak dobre firmy produkujące laptopy takie jak MSI, Acer, czy Lenovo. Marki te produkują zarówno laptopy do użytku domowego, jak i gamingowe (w szczególności firma MSI). Oprócz wyżej wymienionych cenionymi producentami laptopów są też Dell, Apple, Huawei, oraz Asus. Popularne i dobre marki laptopów to również HP, Microsoft, Samsung, Toshiba i Xiaomi.

Poniższy ranking TOP 10 laptopów zawiera różne modele laptopów. Znajda się tu polecane laptopy dla grafika, polecane laptopy dla studenta, czy polecane laptopy dla programisty. Wyszczególnione zostaną również dobre i tanie laptopy.

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny Laptopów

Ranking TOP 10 laptopów 2022. Najlepsze tanie laptopy

10. Laptop Huawei MateBook D 16 R5-4600/ 16 GB - top uniwersalny laptop

Laptop Huawei MateBook D 16 R5-4600/ 16 GB - top uniwersalny laptop

Laptop Huawei Mate Book to dobry laptop do pracy biurowej i użytku domowego. Huawei Laptop posiada procesor AMD Ryzen 5 4600H, posiadający 6 rdzeni, który został zintegrowany z karta graficzną Radeon. Laptop Lenovo to laptop z 16-calowym ekranem, zapewniającym rozdzielczość Full HD. To również lekki laptop - waży niespełna 1,8 kilo. Jaka jest laptop Huawei cena? Cena laptopa Huawei Mate Book D 16 wynosi około 3700 zł, i jest to kwota atrakcyjna, biorąc pod uwagę jakość sprzętu i jego uniwersalny charakter.

Podsumowanie

Laptopy prezentowane w powyższym rankingu TOP 10 laptopów spełniają wszystkie wymagania, jeśli chodzi o długość pracy na baterii, jakość podzespołów, szybkość działania czy ogólny komfort pracy. Sugerując się listą najlepszych laptopów, wybór tego jedynego zostanie znacznie ułatwiony, dzięki czemu użytkownik zaoszczędzi swój czas oraz przede wszystkim pieniądze, które straciłby wybierając nieodpowiedni sprzęt.