Najlepsze lakiery hybrydowe - TOP 10 lakierów hybrydowych

  • Publikacja: 15-06-2022 Zmodyfikowany: 25-11-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 6839
product-img
Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny lakiery hybrydowe

TOP 10 najlepszych lakierów hybrydowych do paznokci. Najlepsze lakiery hybrydowe na rynku w 2022 roku | Bestsellerowe produkty do paznokci, oraz najlepsze marki lakierów hybrydowych dostepne w Polsce

Najlepsze lakiery hybrydowe - TOP 10 lakierów hybrydowych do paznokci

Nie da się ukryć, że lakiery hybrydowe są obecnie najlepszą formą stylizacji paznokci. Nie jest to dziwne, biorąc pod uwagę to, jakie są zalety manicure hybrydowego. Paznokcie hybrydowe są długotrwałą formą stylizacji, która pozwoli cieszyć się trwałym manicure nawet do dwóch tygodni. Aby jednak miało to miejsce, konieczny jest wybór dobrego produktu. Jakie są najlepsze lakiery hybrydowe? Jakie są najlepsze drogeryjne lakiery do paznokci? Ranking lakiery hybrydowe TOP 10 pozwoli uzyskać informacje o tym, jakie marki lakierów hybrydowych są najlepsze i jakie najlepsze lakiery hybrydowe są dostępne na rynku w 2022 roku.

Lakier hybrydowy co to? Lakier hybrydowy a lakier tradycyjny - różnica

Lakiery hybrydowe znacznie różnią się od lakierów tradycyjnych, zarówno pod względem działania, jak i składem chemicznym produktu. W lakierach hybrydowych występują polimery, które odpowiadają za twardość produktu. Nie bez znaczenia w końcu jest używanie do jego utwardzania takiego produktu jak lampa UV, czy lampa LED. Po co lampa do lakieru hybrydowego? Dzięki światłu lampy lakier hybrydowy utwardza się, tworząc twardą, wytrzymałą powłokę na pa paznokciach. 

Zalety lakieru hybrydowego

Niewątpliwie największe zalety lakiery hybrydowego to jego trwałość i odporność na uszkodzenia. Hybrydowe lakiery są niezwykle odporne na odpryski, a prawidłowe ich użycie i odpowiednie utwardzenie jeszcze bardziej wpływa na jego utrzymywanie. Dzięki temu, że lakier hybrydowy po utwardzeniu w lampie UV/ LED jest praktycznie nie do ruszenia, jest ogromnym plusem dla kobiet, które przez charakter swojej pracy czy różne obowiązki domowe są narażone na jego uszkodzenia. Manicure hybrydowy po odpowiednim utwardzeniu w lampie jest w 100 % suchy, a więc nie trzeba się bać, że przypadkowy ruch spowoduje niechciany odcisk.

Hybryda - wady

Nawet najlepszy lakier hybrydowy nie jest pozbawiony wad - mimo ogromnej liczby jego zalet. Wykonanie stylizacji hybrydowej jest mimo wszystko bardziej czasochłonne i trzeba poświęcić tej czynności więcej uwagi. Sposób, w jaki powinno się nanieść manicure hybrydowy, musi być precyzyjny tak, aby nie zalać skórek paznokci. Zalane skórki lakierem, utwardzone już niestety w lampie, znacząco wpływają na jakość manicure hybrydowego, jak i na samą jego estetykę i trwałość. Zalane skórki powodują szybkie odchodzenie lakieru od płytki paznokciowej, sprawiają też, że hybryda zapowietrza się, przez co łatwo mogą dostać się pod niego bakterie. Stylizacja hybrydowa potrzebuje też więcej kosmetyków do jej wykonania - należy zaopatrzyć się w takie produkty, jak baza do lakierów hybrydowych i top do lakierów hybrydowych. Trzeba zwrócić uwagę na jakość tych kosmetyków i sposób ich nakładania - tylko dobra baza do hybryd umożliwia długie zachowanie perfekcyjnego manicure i zwiększa jego przyczepność do płytki paznokciowej. Tak samo dobry top do hybryd - dzięki niemu paznokcie będą lśniące, a sam lakier hybrydowy mniej narażony na odpryski.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lakieru hybrydowego. Jaka hybrydę kupić

Istnieje kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiedniego lakieru hybrydowego, między innymi:

  • Napigmentowanie lakieru - wybierając hybrydę, warto zwrócić uwagę na to, jaka jest pigmentacja lakieru hybrydowego. Pozwoli to oszacować, ile warstw będzie potrzebne do pokrycia płytki intensywną barwą, oraz to, ile czasu będzie potrzeba na wykonanie konkretnej stylizacji. Szczególnie jest to ważne w przypadku jasnych, pastelowych kolorów. Lubią się one smużyć i mogą mieć mniejsze krycie niż tradycyjne, ciemniejsze kolory.
  • Skład lakieru - lakiery hybrydowe to produkty z chemicznym składem, jednak niektóre ich składniki są bardziej szkodliwe niż pozostałe. Jakich lakierów hybrydowych unikać? Takich, które posiadają w sobie takie substancje, jak toluen, DBP czy formaldehyd. Składniki te powodują częste uczulenia i alergie, a co za tym idzie niszczą płytkę paznokcia, powodując ból.
  • Gęstość lakieru - gęstość lakieru hybrydowego jest ważną kwestią w kwestii komfortu nakładania go na paznokcie. Gęsty lakier do paznokci stanowi większą trudność w precyzyjnym nałożeniu niż rzadki lakier, a co za tym idzie, cięższe jest równomiernie pokrycie płytki. Rzadki lakier hybrydowy natomiast jest łatwiejszy w nałożeniu, natomiast często ma mniejsze krycie. Również ryzyko zalania skórek jest większe w przypadku rzadkiego lakieru hybrydowego.
  • Pędzelek lakieru - pędzelek do lakieru hybrydowego jest bardzo ważną kwestią, ponieważ właściwie wyprofilowany pozwala na właściwe rozłożenie lakieru, oraz na precyzyjne pomalowanie nim paznokci w okolicach skórek. Dobrym wyborem jest lakier hybrydowy z zaokrąglonym pędzelkiem, ponieważ doskonale dopasowuje się do kształtu płytki paznokciowej. 

Jak nałożyć lakier hybrydowy - manicure krok po kroku

Gdy już wiadomo, co to jest lakier hybrydowy, oraz jakie są wady i zalety hybryd, należy skupić się na takiej kwestii, jak poprawne nałożenie lakieru hybrydowego. Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku? 

Krok 1 - przygotowanie płytki paznokcia pod hybrydę

Przed przystąpieniem do stylizacji hybrydowej, należy starannie przygotować płytkę paznokcia. Poprzedni manicure musi być ściągnięty. W przypadku stylizacji klasycznej - zmywaczem do paznokci, a w przypadku stylizacji hybrydowej lub żelowej- acetonem lub frezarką. Po usunięciu stylizacji należy delikatnie zmatowić płytkę paznokcia, używając do tego pilniczka o niskiej gradacji, (od około 240 w górę; najlepsza ziarnistość pilniczka wynosi 300, wyższe wartości służą już raczej do polerowania płytki), a po tej czynności odtłuścić płytkę. Płytka paznokciowa musi koniecznie być czysta i odtłuszczona. Aby pozbyć się z płytki nadmiaru tłuszczu i innych substancji, jak np. krem do rąk, należy przetrzeć płytkę cleanerem. Co to jest cleaner? Cleaner to środek, który pozwala na usunięcie warstwy dyspersyjnej. Co to jest warstwa dyspersyjna? Warstwa dyspersyjna, inaczej dyspersja to tłusta, lepka warstwa, powstająca na skutek pomalowania paznokcia i utwardzenia go w lakierze. Dzięki warstwie dyspersyjnej możliwe jest komfortowe nałożenie kolejnej warstwy lakieru hybrydowego. Cleaner skutecznie usuwa i warstwę dyspersyjną, i tłuste zabrudzenia z płytki paznokciowej. 

Krok 2 - odsunięcie skórek

Po wykonaniu tych czynności, powinno usunąć się skórki, które narastają na płytkę - można zrobić to albo specjalnym kopytkiem do paznokci (radełkiem), albo za pomocą nożyczek lub cążek. Aby usunięcie skórek za pomocą cążek lub nożyczek było łatwe, dobrze jest użyć takiego produktu, jakim jest płyn zmiękczający skórki. Pozwala on na szybkie, bezinwazyjne usunięcie ich, albo nawet na całkowite rozpuszczenie. Do usunięcia skórek można użyć też frezarki - jest to jednak bardziej inwazyjne narzędzie, zalecane dla bardziej zaawansowanych osób, ponieważ bez odpowiedniego przeszkolenia bardzo łatwo o uszkodzenie płytki oraz jej macierzy. Nieumiejętne użycie frezarki może powodować również krwawienia i bolesne ranki.

Krok 3 - nałożenie bazy hybrydowej

Po dokładnym oczyszczeniu i przygotowaniu płytki paznokciowej czas na kolejny krok - nałożenie bazy hybrydowej. Baza hybrydowa zwiększa przyczepność płytki, pozwala też na jej wyrównanie w przypadku wszelkich nierówności i mini uszkodzeń. Po nałożeniu i utwardzeniu bazy pora na następną czynność, jaką jest wybór koloru i pomalowanie nim paznokci

Krok 4 - nałożenie lakieru hybrydowego na paznokcie

Malując paznokcie lakierem hybrydowym, powinno się bardzo uważać, aby nie zalać skórek. Początkujące osoby nie powinny dojeżdżać blisko skórek lakierem, co pozwoli na uniknięcie wylania się lakieru hybrydowego poza płytkę paznokcia. Jak malować paznokcie lakierem hybrydowym i ile razy należy to robić? Zwykle do właściwego pomalowania paznokci lakierem wystarczy około 2 warstw hybrydy, jednak niektóre jasny kolory potrzebują tych warstw nawet i trzech. Lakiery takie jak np. brązowy lakier hybrydowy, lakier hybrydowy biały, czerwony lakier hybrydowy czy czarna hybryda wymagają bardzo cienko nałożonych warstw, ponieważ zbyt grube warstwy lubią kurczyć się w lampie - czyli po prostu nie utwardzają się w niej. Ciemne lakiery hybrydowe powinno się również utwardzać dłużej niż inne, jasne kolory – nawet do 60 sekund.

Krok 5 - nałożenie topu hybrydowego na paznokcie

Po nałożeniu i utwardzeniu kolorowego lakieru hybrydowego przychodzi czas na nałożeniu topu. Top do lakierów hybrydowych to produkt, który niejako ochrania kolor hybrydy przed odpryskiem i działaniem czynników zewnętrznych. Top do paznokci hybrydowych sprawia także, że paznokcie lśnią, a sam kolor wydaje się głębszy. Na rynku dostępne są różne rodzaje topów do paznokci- można spotkać top do paznokci z drobinkami, czy top matowy do paznokci. Istnieją również topy no wipe - czyli topy do hybryd, których nie trzeba na końcu przecierać cleanerem. 

Krok 6 - użycia cleanera (ewentualne)

Gdy na paznokcie nałożony jest już top do lakieru, przychodzi pora na odtłuszczenie go cleanerem, jeśli do stylizacji nie został wybrany top no wipe. Po odtłuszczeniu paznokci należy nałożyć na skórki oliwkę lub posmarować dłonie i paznokcie odżywczym kremem do rąk. I gotowe!

Frezarka do paznokci - co to jest, jaka frezarka do paznokci jest odpowiednia?

Osoby, które posiadają wiedzę na temat paznokci hybrydowych i mają, chociaż minimalne pojęcie o prawidłowym usuwaniu skórek i o tym, jaka jest budowa paznokcia, mogą pomyśleć o zakupie frezarki do paznokci. Co to jest frezarka do paznokci? Frezarka do paznokci to urządzenie elektroniczne, które za pomocą odpowiednio dobranych frezów pozwala skutecznie usunąć skórki oraz sam lakier hybrydowy. Nie bez znaczenia jest również moc frezarki i szybkość jej obrotów. Samodzielne usuwanie skórek za pomocą frezarki niestety nie jest łatwą sprawą i nie mając pewności co do własnych umiejętności, używanie frezarki powinno pozostawić się jedynie profesjonalistom. 

Jak wybrać kolor lakieru hybrydowego? Jakie są kolory lakierów hybrydowych?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - należy wybrać taki kolor hybrydy, jaki najbardziej się w danym momencie podoba. Obecna oferta kolorów lakierów hybrydowych jest ogromna- do wyboru są lakiery hybrydowe z drobinkami, lakiery hybrydowe neonowe czy lakiery hybrydowe cat eye. Bardzo popularną kategorią kolorów lakierów hybrydowych jest lakier transparentny lub też lakier mleczny – lakiery te delikatnie ozdabiają paznokcie, nie zapewniając przy tym stuprocentowego krycia. Jedyną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, może być uniwersalność odcienia lakieru hybrydowego - w końcu stylizacja hybrydowa służy w dobrym stanie do około dwóch tygodni, więc kolor hybrydy powinien pasować do wielu stylizacji oraz okazji.

Jacy są producenci lakierów do paznokci? Jakie są najlepsze marki hybryd? Najlepsze marki lakierów hybrydowych

Wiodący producenci lakierów do paznokci w 2022 roku to Semilac, Elisium, Neonail oraz Indigo. Bardzo popularnymi producentami hybryd jest też Eveline, Mistero Milano, Claresa, Hi Hybrid, Victoria Vynn, oraz Słowianka. Firmy, które produkują bardzo dobre lakiery hybrydowe, a są mniej znane, to również Makear, Silcare, Apricot Nails, Reforma czy też Didier Lab. Warto zwrócić też uwagę na zagraniczne marki produkujące hybrydy jak np. Komilfo, Dark, czy F.O. X.

Krótkie FAQ - pytania i odpowiedzi dotyczące paznokci

P: Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy? Jak wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy?

O: Nie, lakier hybrydowy nie wyschnie bez lampy. Bierze się to dlatego, że aby zaszły odpowiednie procesy chemiczne pozwalające utwardzić lakier, potrzebne jest światło UV/LED. Lakier hybrydowy nie utwardzi się bez lampy nawet po upływie kilkunastu godzin

P: Czy można malować hybrydy zwykłym lakierem?

O: Oczywiście. Nie ma problemu, żeby pomalować paznokcie hybrydowe tradycyjnym lakierem. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że różnica będzie zawsze widoczna, ponieważ zwykły lakier nie pozwala na nadbudowanie miejsca, gdzie występuje odrost lub odprysk. Również z takiego odpryśniętego miejsca tradycyjny lakier będzie bardzo szybko odpadał.

P: Jak usunąć lakier hybrydowy bez acetonu/ Jak zmyć lakier hybrydowy bez acetonu? 

O: Usuniecie hybrydy bez acetonu jest możliwe-  za pomocą pilniczka o większej gradacji lub wyżej wspomnianej frezarki do paznokci. Bezpieczniejszym sposobem jest jednak skorzystanie z pilnika o niskiej gradacji. Należy jednak uważnie wykonywać ta czynność, aby nie przepiłować płytki paznokcia i nie spowodować jej uszkodzenia.

P: Czy tanie lakiery hybrydowe są tak samo dobre jak drogie hybrydy?

O: Tak, w 2022 roku często właściwie nie ma różnicy, czy zakupi się tanie hybrydy, czy drogie lakiery hybrydowe. Wiele lakierów pokazanych w rankingu TOP 10 lakiery hybrydowe to lakiery, których cena nie przekracza 30 zł za buteleczkę, a cena niektórych jest nawet jeszcze niższa

P: Lakiery hybrydowe Aliexpress- czy są warte uwagi?

O: Jak najbardziej. Lakiery hybrydowe z Aliexpress to bardzo dobre tanie lakiery hybrydowe. Oczywiście, nie wszystkie marki lakierów z aliexpress są jakościowo dobre, ale należy zwrócić uwagę na takie lakiery, jak lakiery hybrydowe Rosalind, lakiery Sunone czy lakiery hybrydowe Venalisa. Te marki lakierów hybrydowych z aliexpress na pewno nikogo nie zawiodą. 

P: Gdzie kupić lakiery hybrydowe?

O: Lakiery hybrydowe można zakupić praktycznie wszędzie. Hybrydy dostępne są w drogeriach takich jak Rossmann, Hebe, czy nawet Biedronka. Wiele sklepów internetowych również ma w swojej ofercie lakiery hybrydowe

P: Czy top na lakier hybrydowy jest konieczny?

O: Tak, top na hybrydy jest potrzebny, aby jak najdłużej cieszyć się perfekcyjnym wyglądem paznokci. Paznokcie bez topu szybko zrobią się matowe, a na ich powierzchni powstaną odpryski.

Poniższy ranking lakierów hybrydowych - najlepsze lakiery hybrydowe 2022 powstał na podstawie opinii internautów oraz bestsellerów sprzedażowych wśród lakierów hybrydowych. Lakiery hybrydowe prezentowane w rankingu to tanie i dobre hybrydy, ale znajda się też tu droższe propozycje lakierów

Treść sponsorowana
NIE PRZEPŁACAJ

Zamawiaj ulubione produkty z porównywarką cen CENEO

Sprawdź ceny lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe TOP 10 - ranking lakierów hybrydowych 2022

10. Claresa lakier hybrydowy

Claresa lakier hybrydowy

Lakiery hybrydowe Claresa zyskują coraz większa popularność na rynku. Hybrydy Claresa cechują się dobrym kryciem oraz bogatą kolorystyką. Firma Claresa kolory lakierów ma ich ponad 200 w ofercie! Czy warto kupić lakiery Claresa? Jak najbardziej, ponieważ oferują one bardzo korzystną cenę w porównaniu do jakości. Ile kosztuje lakier Claresa? Cena lakieru Claresa wynosi około 17 zł.

Podsumowanie

Lakiery hybrydowe prezentowane w powyższym rankingu lakiery hybrydowe TOP 10 to hybrydy, które na pewno nie zawiodą żadnej osoby decydującej się na ich zakup. Każda kobieta, poszukująca dla siebie najlepszego lakieru hybrydowego, z całą pewnością znajdzie tutaj dla siebie taką propozycję, z której będzie zadowolona.