Ciekawe książki psychologiczne - ranking TOP 10

  • Publikacja: 29-11-2022 Zmodyfikowany: 02-12-2022
  • Kategoria: produkty Liczba wyświetleń: 3502
product-img

Uzyskaj informację o tym, jakie książki psychologiczne warto przeczytać. Dowiedz się, czy książki psychologiczne, które zmieniają życie.

Książki psychologiczne TOP 10 –  ranking książki psychologiczne

Nie da się ukryć, że dobre książki psychologiczne mogą zmienić myślenie oraz sposób postrzegania świata. Są ciekawą lekturą, która pomaga wielu osobom na całym świecie. Do tego, książki psychologiczne są jednymi z najczęściej wybieranych pozycji w bibliotekach i księgarniach na całym świecie. Jaki jest zatem fenomen książek psychologicznych? Które dobre książki psychologiczne wybrać? Poniższy ranking książki psychologiczne TOP 10 przedstawi najlepsze książki psychologiczne na rynku w 2022 roku. 

Dobre książki psychologiczne – czy naprawdę istnieją książki psychologiczne, które zmieniają życie?

Jak zostało już napisane wyżej, książki psychologiczne potrafią diametralnie zmienić sposób myślenia, zarówno w kwestii postępowania, jak i chociażby własnej samooceny. Polecane książki psychologiczne to najczęściej poradniki (a więc np. książki psychologiczne o związkach, książki psychologiczne o miłości czy ogółem, książki psychologiczne o relacjach. Książki psychologiczne, które zmieniają życie to zazwyczaj bardzo ciekawe wydawnictwa, traktujące o dzieciństwie, dorastaniu, czy trudnych relacjach rodzinnych. Otwierają one myślenie i pomagają niejako „uporać się” z demonami przeszłości. Takie książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich, a wręcz pozwalające lepiej zrozumieć istotę ich zachować, od lat znajdują się w czołówkach najczęściej czytanych książek na świecie. 

Książki psychologiczne o emocjach – dlaczego są tak popularne?

Emocjonalność człowieka i jego reakcje od zawsze wzbudzały szerokie zainteresowanie. Nic w tym dziwnego – w końcu emocje są nieodzowną częścią życia ludzkiego. Panowanie nad emocjami (w szczególności nad tymi niepożądanymi, typu gniew, złość i frustracja) to umiejętność, której wiele osób chce się nauczyć. Książki psychologiczne które zmieniają życie, uczą radzić sobie z trudnymi emocjami oraz wyjaśniają schemat ich pojawiania się i pokazują, jak można je zrozumieć i okiełznać. 

Książki psychologiczne TOP 10 – najlepsze książki psychologiczne

10. „Kochać z otwartymi oczami” – polecana książka psychologiczna o miłości

„Kochać z otwartymi oczami” – polecana książka psychologiczna o miłości

Książka autorstwa Jorge Bucay’a opowiada o tworzeniu związków, które będą opierać się na solidnych fundamentach zbudowanych z miłości, zaufania i szczerości. Autor jednak postuluje za tym, aby mieć na uwadze to, że ludzie się zmieniają – poprzez upływ czasu, trudne wydarzenia, czy inne czynniki występujące w przeciągu całego życia. Przez to nie zawsze dana osoba będzie taka, jaką poznało się ją kilka czy kilkanaście lat temu. Dzięki lekturze „Kochać z zamkniętymi oczami” czytelnik niejako uczy się, jak akceptować zmiany naturalnie zachodzące w życiu zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Podsumowanie

Książki psychologiczne o życiu, ale również te o relacjach i miłości, przedstawione w rankingu książki psychologiczne TOP 10, to bez wątpienia książki psycholigczne które zmieniają życieczytelnika. Warto zapoznać się z poszczególnymi tytułami prezentowanym iw zestawieniu, w szczególności mając problemy na którejkolwiek z płaszczyzn i szuka się rozwiązania problemów w życiu osobistym.