Anime TOP 10. Najlepsze filmy anime dla dorosłych

  • Publikacja: 25-07-2022 Zmodyfikowany: 30-11-2022
  • Kategoria: filmy Liczba wyświetleń: 5646
product-img

Jeśli szukasz informacji o najlepszych serialach anime, to ten ranking TOP 10 jest dla Ciebie. Poznaj najlepsze serie anime oraz dowiedz się, co warto obejrzeć, jeśli interesujesz się tym gatunkiem. Najlepsze 10 seriali anime w jednym miejscu.

Anime TOP 10. Najlepsze filmy anime dla dorosłych i nie tylko

Seriale i filmy anime w dalszym ciągu są bardzo chętnie wybierane przez fanów tego gatunku i nie tylko. Świat anime to nieograniczone pole do wyobraźni, gdzie każdy scenariusz z dowolną fabułą może się spełnić- a wszystko zależy jedynie od autora danej serii. Anime, tworzone głównie przez Japończyków, poszerza horyzonty widza i wzbudza w nim przeróżne uczucia - od śmiechu, po łzy. Jakie seriale anime warto obejrzeć w 2022 roku? Jakie jest najlepsze anime? Ranking TOP anime 2022 odpowie na te pytania. 

Rodzaje anime. Jakie są gatunki anime?

Anime, tak jak każdy gatunek filmowy, dzieli się na kilka głównych rodzajów, które wyróżnia zarówno sam styl fabuły, jak i kreska (czyli styl narysowanych postaci). Są nimi:

  • Seinen Anime - Seinen to gatunek anime, który skierowany jest dla starszego widza. Tematyka Seinen pokazuje nie tylko sceny walki, lecz także dotyka poważniejszych tematów, jak kwestie problemów społecznych i osobistych.
  • Shojo Anime - Shojo to anime, którego odbiorcami są głównie dziewczynki. Zwykle tematem przewodnim są relacje miłosne bohaterów i różne perypetie związane z nimi. 
  • Shonen Anime - kategoria ta to jeden z najbardziej znanych gatunków anime na świecie - w końcu słynny Dragon Ball czy Naruto to właśnie anime Shonen. Główny motyw tego anime to dorastanie i relacje międzyludzkie młodych osób.
  • Maho Shonen Anime i Maho Shojo Anime - jest to po prostu anime o nastolatkach - chłopcach lub dziewczynkach, którzy posiadają niesamowite, nadprzyrodzone zdolności, i z chęcią z nich korzystają w  walce z problemami.
  • Mechy Anime - mechy to anime, którego bohaterowie sterują humanoidami, walcząc z przeciwnikiem. 

Istnieją również produkcje anime dla dorosłych, pod nazwą między innymi hentai, ale z wiadomych przyczyn nie będą one poruszane w tym artykule. 

Najpopularniejsze anime. Popularne anime w Polsce i na świecie. 

Najpopularniejsze anime wszech czasów to anime, które znane jest już od czasu dzieciństwa większości osób- a więc między innymi jest to Czarodziejka z Księżyca (Sailor Moon), anime Pokemon, cała seria anime Dragon Ball (Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT), a także Naruto. Bardzo popularne anime w Polsce, ale i na świecie, to również seria anime Death Note - uznawana za jedno z najlepszych anime na świecie. Znane filmy anime to np. Ghost in The Shell - w którym bohaterem jest kultowa postać pod nazwą Władca Marionetek. 

Najpopularniejsze anime - ranking TOP 10 anime. Najlepsze seriale anime

10. Kakegurui anime

Kakegurui anime

Ostatnie miejsce na liście TOP 10 anime zajmuje serial pod nazwą Kakegurui. Opowiada o Yumeko Jabami, która zapisuje się do elitarnej akademii Hyakkaou, w której naukę mogą podjąć tylko dzieci wychowujące się w najbogatszych rodzinach. Szkoła ta jednak ma dość specyficzny model nauczania - jej uczniowie uczą się przewidywania ruchów przeciwnika podczas przeróżnych gier hazardowych. Yumeko postanawia pokazać wszystkim uczniom swoje niesamowite umiejętności w tej kwestii.

Podsumowanie

Anime wciąż jest bardzo popularnym i chętnie oglądanym gatunkiem filmowym. Wiele tytułów seriali anime to bardzo dobre produkcje, które zmuszają widza do refleksji i niosą głębszy przekaz. Wszystkie seriale anime, zaprezentowane w rankingu TOP 10, spełniają te wymagania i są warte zobaczenia.