Ranking TOP 10 samoopalaczy. Najlepsze samoopalacze na rynku, polecane przez blogerki | Bestsellerowe samoopalacze do twarzy i ciała. Lista wszystkich TOP samoopalaczy 2022 roku w jednym miejscu w sieci.
Najlepsze samoopalacze do ciała. Ranking 10 najlepszych samoopalaczy 2022
Samoopalacz jest popularnym kosmetykiem dla kobiet chcących w szybki i zdrowy sposób poprawić kolor skóry i nadaj jej brązowy złocisty odcień. Krem opalający jest bezpiecznym środkiem, dzięki któremu można uzyskać idealny kolor opalenizny. Na rynku dostępnych jest wiele firm produkujących samoopalacze, jak i wiele rodzajów samego tego produktu. Czym kierować się podczas wyboru samoopalacza? Jaki samoopalacz wybrać? Po jakim czasie działa samoopalacz? Jaki samoopalacz do twarzy jest dobry? Poniższy artykuł wraz z rankingiem TOP 10 najlepszych samoopalaczy z pewnością udzieli odpowiedzi na te pytania.
Samoopalacz jak działa?
Jak działa samoopalacz? Samoopalacz jest kosmetykiem, którego podstawowym zadaniem jest sprawienie, że skóra wygląda jak naturalnie opalona. Głównym składnikiem, który znajduje się w takim produkcie jak samoopalacz, jest DHA, czyli dihydroksyaceton. Jest to substancja, która w reakcji chemicznej z aminokwasami znajdującymi się w ludzkim naskórku barwi skórę na ciemniejszy kolor. Reakcja ta zachodzi w krótkim czasie, co niewątpliwie wpływa na popularność stosowania takich produktów, jak kosmetyki samoopalające. DHA działa tylko w obrębie naskórka skóry, nie dostaje się więc do jej głębszych warstw, dzięki czemu jest to bezpieczny sposób opalania skóry - oczywiście chodzi tu o barwienie skóry, a nie typowe opalanie. DHA to również bardzo łagodny związek, który w większości przypadków nie powoduje podrażnień skóry, ani reakcji alergicznych. Jak długo utrzymuje się samoopalacz? Niestety, efekt po użyciu samoopalacza nie jest długotrwały - są oczywiście takie produkty, które utrzymują się na skórze nawet do 2 tygodni - jednak często tworzy to niepożądane efekty, jakimi są nieestetyczne plamy po samoopalaczu. Dobry, długotrwały samoopalacz, który nie zostawia plam, zapewnia piękny odcień opalenizny do około siedmiu dni.
Jak zmyć samoopalacz? Po jakim czasie zmyć samoopalacz?
Czasem może się zdarzyć, że samoopalacz zostanie nałożony nieprawidłowo - albo będzie to zbyt gruba warstwa samoopalacza, albo będzie to samoopalacz nałożony na zbyt suchej skórze. Pojawiają się wtedy brzydkie, nieestetyczne zacieki, które nie wyglądają dobrze na ciele. Jak pozbyć się plam po samoopalaczu? Niestety, zmycie samoopalacza nie jest łatwe - gwałtowne pocieranie skóry może niestety tylko ją podrażnić. Aby pozbyć się smug po balsamie brązującym i plam po samoopalaczu należy wycisnąć do miseczki sok z cytryny, a następnie zanurzając w nim płatek kosmetyczny, przetrzeć miejsce na skórze, które chce się wybarwić. Trzeba robić to delikatnie, powtarzając kilkukrotnie czynność, aby uzyskać jak najlepszy efekt usunięcia plam bez podrażnień. Jak zmyć samoopalacz z dłoni? Można zrobić to również cytryną, lecz w przypadku dłoni można sobie pozwolić na dłuższą kąpiel w wodzie z dodatkiem oliwy, która pozwoli niejako rozpuścić kosmetyk z dłoni. Jak zmyć samoopalacz z ubrań? Tutaj zadanie może być ciężkie- plamy powstałe w wyniku użycia samoopalacza są tłuste, dlatego najlepiej namoczyć dobrze materiał i użyć do niego gotowego odplamiacza. Niestety nie daje to gwarancji usunięcia powstałej plamy. Należy więc uważnie stosować kosmetyki samoopalające, aby nie doprowadzić do powstania takich zabrudzeń.
Samoopalacz do twarzy - jak wybrać najlepszy samoopalacz do twarzy.
Dobry samoopalacz do twarzy powinien być to być samoopalacz niepowodujący smug, o lekkiej konsystencji. Naturalny samoopalacz do twarzy daje skórze promienny efekt opalenizny, bez przesadnego efektu. Jaki samoopalacz do twarzy jest dobry? Warto postawić na samoopalacz w kroplach. Krople samoopalające do twarzy są wydajnym produktem, który pozwala na uzyskanie wymarzonego odcienia opalenizny w łatwy, bezpieczny sposób. Jak używać kropli samoopalających? Kropelki samoopalające są bardzo łatwe w użyciu - wystarczy dodać kilka ich sztuk do ulubionego kremu lub serum, a następnie wmasować je w skórę kolistymi ruchami, starając się nie pominąć żadnego miejsca. Krople z samoopalaczem powinny być nałożone równomiernie, aby uniknąć powstania widocznych plam i ciemniejszych miejsc na twarzy. Efekt po użyciu kropel samoopalających można stopniować w zależności od tego, jak mocną opaleniznę chce się uzyskać - dodanie dużej ilości kropelek zwiększy intensywność powstałego odcienia.
Balsam samoopalający czy samoopalacz. Samoopalacz a balsam brązujący - różnica
Balsam brązujący, czy też balsam samoopalający różni się działaniem od typowego samoopalacza. Dobry balsam brązujący może mieć działanie ujędrniające, a także nawilżające. Balsam samoopalający oferuje też delikatniejszy efekt niż typowy samoopalacz - patrząc na działanie balsam brązujący przed i po można zauważyć raczej delikatny efekt opalenia skóry. Samoopalacz natomiast ma działanie głównie brązujące, nie posiada zwykle dodatków substancji odżywczych. Jego głównym zadaniem jest nadanie skórze efektu mocnej intensywnej opalenizny. Na rynku można zakupić również taki kosmetyk jak balsam brązujący bez DHA - a więc substancji, która występuje w większość samoopalaczy. Zastępują ją wtedy inne składniki organiczne sprawiając, że jest to dobry naturalny balsam brązujący.
Samoopalacz bez zapachu - czy taki istnieje?
Zapach samoopalacza nie dla każdego jest przyjemny. Balsam brązujący bez zapachu czy samoopalacz bez zapachu są bardzo pożądanymi kosmetykami, ponieważ sprawiają, że używanie samoopalacza jest wtedy bardziej komfortowe. Jak pozbyć się zapachu samoopalacza? Zapach samoopalacza utrzymuje się na skórze zazwyczaj tak długo, jak sam samoopalacz. Dlaczego skóra po samoopalaczu brzydko pachnie? Odpowiada za to główny składnik brązujący zawarty w kosmetyku- wyżej wspomniany DHA. Podczas reakcji ze skórą, wydziela się specyficzny zapach samoopalacza, bardzo charakterystyczny. Jak usunąć zapach samoopalacza? Skórę po użyciu samoopalacza można posmarować balsamem perfumowanym, najlepiej 2,3 godziny po jego użyciu. Pozwoli to na usunięcie brzydkiego zapachu w szybki sposób.
Rodzaje samoopalaczy. Jakie są rodzaje samoopalaczy i jak je nakładać?
Samoopalacz to kosmetyk, który można zakupić w kilku formach- na rynku można znaleźć samoopalacz w piance, samoopalacz w płynie, samoopalacz w kremie, samoopalacz w sprayu, czy samoopalacz w żelu. Popularne są również samoopalacze w kroplach i chusteczki samoopalające. Jak stosować samoopalacz w piance? Pianka samoopalająca jest stosunkowo łatwa w użyciu- odpowiednią ilość pianki należy wycisnąć na dłoń i rozprowadzić równomiernie po ciele. Bardzo podobnie jest z aplikacją takiego produktu, jak samoopalacz w żelu, czy samoopalacz w kremie. Wystarczy wmasować w skórę niewielką ilość samoopalacza, i uważać, aby został on równomiernie rozłożony. Nieco większą trudność sprawia nałożenie samoopalacza w sprayu lub w samoopalacza w płynie - należy uważać, aby nie przesadzić z jego ilością, oraz aby samoopalacz nie znalazł się na ubraniach - grozi bowiem to trwałym zabrudzeniem ubrań. Jak najlepiej nakładać samoopalacz i czym go nałożyć? Bardzo przydatnym narzędziem podczas stosowania samoopalacza jest rękawica do samoopalacza. Rękawica do aplikacji samoopalacza to bardzo przydatna rzecz, ponieważ pozwala na równomierne nałożenie samoopalacza, ogranicza też powstanie brzydkich plam na dłoni tworzących się przez zbyt grube nakładanie produktu. W sklepach można znaleźć takie zestawy, jak samoopalacz z rękawicą, lepiej jednak zakupić ją oddzielnie, ponieważ rękawica do samoopalacza jest produktem, którego rozmiar można dopasować indywidualnie do rozmiaru dłoni. Jak nałożyć samoopalacz bez rękawicy? Jest to trudniejsze zadanie, ponieważ należy robić to szybko, tak aby nie wmasować samoopalacza w skórę dłoni w nierównomierny sposób. Warto wspomnieć również o tym, że podczas takiej czynności, jak rozprowadzanie samoopalacza dłonią produkt znajduje się na niej w dużej ilości przez długi okres czasu, co również wpływa na powstawanie smug.
Dobry samoopalacz bez smug - czy istnieje?
Samoopalacz nałożony w odpowiedni sposób nie powoduje smug ani plam. Każdy balsam brązujący będzie robił plamy, jeśli zostanie nałożony bez umiaru i nierównomiernie. Aby nastąpiło opalanie bez smug i plam, należy przed użyciem samoopalacza zrobić peeling. Jaki peeling zrobić przed samoopalaczem? Dobry peeling przed samoopalaczem powinien być to peeling gruboziarnisty, najlepiej peeling cukrowy, który dokładnie usunie martwy naskórek i zgrubienia. Po użyciu peelingu należy również dobrze nawilżyć skórę za pomocą balsamu nawilżającego lub balsamu odżywczego, aby rozprowadzanie samoopalacza było bezproblemowe. Na nawilżonej skórze balsam brązujący trzyma się dłużej, a sam proces jego utrzymywania się w dobrym stanie jest dłuższy. Można starać się również wybrać nawilżający samoopalacz, jednak nie zastąpi on uprzedniego prawidłowego przygotowania skóry.
Samoopalacze do nóg- czy opłaca się je kupować
Nogi często są problematycznym miejscem, jeśli chodzi o tradycyjne opalanie, stąd wiele osób decyduje się na zakup odpowiedniego produktu, jakim jest samoopalacz na nogi. Samoopalacz na nogach czyni ich wygląd atrakcyjniejszym - do tego brązowy kolor na nogach optycznie je wyszczupla. Jak rozprowadzić samoopalacz na nogach? W taki sam sposób jak na reszcie ciała. Trzeba uważać na miejsca takie jak kostki czy kolana- samoopalacz na kostkach powinien być nałożony w niewielkiej ilości, ponieważ jest to miejsce, w którym skóra jest cienka, a przez to często występują smugi. Jaki samoopalacz do nóg wybrać? Dobrą propozycją będzie samoopalacz w piance lub samoopalacz w sprayu- nogi są większym obszarem ciała, a spray opalający pozwoli szybciej rozprowadzić na nich produkt. Krem samoopalający do nóg powinien być również w intensywnym odcieniu- nawet najlepszy samoopalacz do nóg może dać niezadowalający efekt, jeśli jego kolor będzie za jasny. Często niestety jasne kolory samoopalacza wybierane są przez kobiety w obawie przed smugami i zaciekami. Bronzer do nóg również powinien być nałożony po zrobieniu dokładnego peelingu, ponieważ nawet najlepszy samoopalacz do nóg nałożony na źle przygotowanej skórze nie będzie samoopalaczem bez smug i plam.
Najważniejsze rzeczy, które warto wiedzieć przed i po użyciu samoopalacza - podsumowanie
Aby jak najdłużej cieszyć się efektem sztucznej opalenizny, należy pamiętać o tym, aby:
- Skóra przed użyciem samoopalacza była dobrze nawilżona, należy też zrobić peeling przed samoopalaczem
- Nie brać kąpieli na krótko przed użyciem samoopalacza
- Stosować inny samoopalacz do twarzy, a inny samoopalacz do ciała
- Nakładać na twarz i ciało ochronę SPF, ponieważ samoopalacz NIE CHRONI przed szkodliwym promieniowaniem UV/UVB
- Nakładanie samoopalacza było równomierne i szybkie
- Poleca się również stosowanie rękawicy do opalania
Ranking TOP 10 samoopalaczy - najlepsze samoopalacze do twarzy i ciała
Ranking TOP 10 samoopalaczy przedstawia najlepsze samoopalacze, które można kupić zarówno stacjonarnie, jak i drogą internetową. Większość propozycji przedstawia dobre samoopalacze dostępne w Rossmannie czy samoopalacze dostępne w Super Pharm.
- Eveline pianka brązująca Brazilian Body
Pianka brązująca Eveline to ekspresowy samoopalacz do ciała, nadająca ciału piękny, brązowy kolor opalenizny. Samoopalacz w piance Eveline to wydajny kosmetyk opalający, również jest to pianka brązująca łatwa w aplikacji, której efekt jest długotrwały. Jak nałożyć samoopalacz w piance Eveline? To bardzo prost e- wystarczy nabrać niewielka ilość pianki Eveline na dłoń, a następnie wmasować ją w wybraną partię ciała. Pianka Eveline kosztuje około 16 zł i jest bardzo dobrym wyborem za tą cenę.
- Dax Sun Pianka nawilżająca pianka brązująca
Pianka Dax Sun zapewnia naturalną, równomierną opaleniznę już godzinę od użycia. Dax samoopalacz zawiera ekstrakt z hibiskusa, ekstrakt z lilii wodnej oraz wyciąg z białych winogron. Dax Sun Samoopalacz to nawilżająca pianka, która zapewnia długotrwałe nawilżenie ciała, ograniczając przy tym powstawanie smug i zacieków. Dax pianka jest przeznaczona do każdej karnacji, zapewniając równomierną opaleniznę nawet na bardzo jasnej skórze. Dax pianka brązująca kosztuje około 20 zł. - Kolastyna pianka samoopalająca Luxury Bronze
Samoopalająca pianka Kolastyna pozwala uzyskać naturalny odcień opalenizny - nie jest to więc żaden pomarańczowy samoopalacz. Samoopalacz Kolastyna posiada lekką, ekspresową formułę oraz dzięki składnikowi Moisturizing complex zapewnia całodobowe nawilżenie. Samoopalacz Kolastyna pianka kosztuje około 20 zł, co jest standardową ceną tego typu produktu. Pianka brązująca Kolastyna występuje w jednym, uniwersalnym odcieniu. - Kolastyna Luxury Bronze, samoopalacz w sprayu do twarzy i ciała
Samoopalacz w sprayu Kolastyna występuje w pojemności 150 ml i zapewnia długotrwałą, brązową opaleniznę. Dzięki Kolastyna spray brązujący możliwe jest uzyskanie zdrowego, promiennego efektu opalenizny. Kolastyna spray samoopalacz posiada dodatek kompleksu witamin oraz masło kakaowe, sprzyjające nawilżeniu skóry. Samoopalacz Kolastyna to tani i dobry samoopalacz, dostępny na każdą kieszeń- kosztuje bowiem około 15 zł w większości sklepów. - Collistar Face Magic Drops Self Tanning
Collistar samoopalacz w postaci kropelek samoopalających jest idealnym produktem samoopalającym do twarzy. Collistar krople samoopalające zapewniają równomierny efekt opalenizny już od pierwszego użycia. Collistar samoopalacz do twarzy w formie kropel brązujących nie powoduje plam i zacieków. Collistar magic drops jak stosować? Krople samoopalające Collistar należy rozmieszać z ulubionym kremem i rozprowadzić na skórze twarzy. Collistar samoopalacz ile kosztuje? Krople brązujące Collistar dostępne w cenie około 130 zł, na promocji można jednak znaleźć je w cenie około 100 zł. - Dove summer Glow samoopalający balsam do ciała
Dove samoopalacz Summer glow występuje w dwóch odcieniach - jako samoopalacz do jasnej karnacji i jako samoopalacz Dove do ciemnej karnacji. Efekt, jaki daje samoopalacz Dove przed i po jest zniewalający - skóra po użyciu balsamu brązującego Dove jest wyraźnie brązowa i odżywiona. Dove balsam z samoopalaczem kosztuje około 25 zł. - Samoopalacz Tan Expert Bronze Amber Pianka brązująca
Tanexpert samooplacz to jeden z najlepszych samoopalaczy na rynku. Samoopalacz Tan Expert to pianka zapewniająca intensywny i długotrwały brązowy odcień skóry. Tan expert balsam opalający nie posiada intensywnego nieprzyjemnego zapachu oraz posiada skład przyjazny dla wegan. TanExpert balsam kosztuje 169 zł i jest dostępny głównie w sklepach internetowych. - Bielenda Magic Bronze, samoopalająca mgiełka 2 w 1
Mgiełka samoopalająca Bielenda posiada lekką, niewyczuwalną na skórze formułę oraz nadaje jej delikatny odcień opalenizny. Bielenda mgiełka brązująca zawiera dodatek kwasu hialuronowego, betainy, trehalozy i naturalny ekstrakt z pomarańczy. Mgiełka brązująca Bielenda wchłania się praktycznie natychmiastowo i zawiera w swoim składzie drobinki rozświetlające. Samoopalacz Bielenda w formie mgiełki kosztuje około 25 zł. - St. Tropez Self Tan Bronzing Mousse
Samoopalacze St. Tropez to jedne z najpopularniejszych tego typu produktów na rynku. St. Tropez samoopalacz w formie musi to innowacyjny samoopalacz, dający ekspresowy efekt opalenizny nawet w godzinę. Efekt intensywnej opalenizny uzyskany za pomocą kosmetyku, jakim jest pianka Saint Tropez trwa około 5 dni, jest to jednak samoopalacz, który zmywa się równomiernie i nie pozostawia smug. Samoopalacz w piance St. Tropez najlepiej nakładać rękawicą, co umożliwi najlepszy efekt brązujący. Samoopalacz w musie Saint Tropez to bardzo dobry wybór. - Veoli Botanica, Balsam brązujący Touch of Summer - zwycięzca rankingu TOP 10 najlepszych samoopalaczy 2022
Pierwsze miejsce w rankingu należy do samoopalacza Veoli Botanica. Samoopalacz Veoli Botanica posiada aż 98 % składników pochodzenia naturalnego. Veoli samoopalacz zapewnia trwałą, brązową oraz równomierną opaleniznę. Samoopalacz Veoli jest to również hit samoopalaczy blogerek i influencerek, które używają go chcąc szybko zapewnić sobie piękną opaleniznę. Veoli balsam brązujący kosztuje 129 zł.