Najlepsze prezerwatywy dla mężczyzn

  • Publikacja: 05-02-2023 Zmodyfikowany: 12-02-2023
  • Kategoria: erotyka Liczba wyświetleń: 2278
product-img

Ranking przedstawia najlepsze prezerwatywy dla mężczyzn dostępne na rynku zarówno w sprzedaży internetowej, jak i stacjonarnej, Uzyskaj informacje o tym, jakie kondomy warto wypróbować ze swoją partnerką, by móc w pełni cieszyć się z seksu.

Najlepsze prezerwatywy – ranking prezerwatyw 2023

Prezerwatywy męskie to rewolucyjna rzecz, która całkowicie odmieniła komfort współżycia seksualnego i sprawiła, że seks przestał kojarzyć się z niechciana ciążą czy chorobami przenoszonymi drogą płciową. To właśnie dzięki prezerwatywom wiele par może w pełni cieszyć się współżyciem, bez obawy o konsekwencje. Zatem kiedy powstały pierwsze prezerwatywy? I jak znaleźć idealne gumki dla siebie? Ranking TOP 10 prezerwatyw – najlepsze prezerwatywy odpowie na te pytania. 

Pierwsze prezerwatywy na świecie – kiedy wynaleziono prezerwatywy? 

Dokładna data powstania prezerwatyw nie jest dokładnie znana – jednak szacuje się, że mogło to być nawet 3000 lat temu, w czasach starożytności. Skoro więc prezerwatywy były znane już w zamierzchłych czasach, nie są stosunkowo nowym „wynalazkiem”. Jakie były więc pierwsze prezerwatywy na świecie?

Jak zostało już wspomniane, produkty, które właściwościami i ogólnym zastosowaniem przypominają obecnie najczęściej kupowane prezerwatywy w Polsce znane były już w starożytnym Egipcie. Oczywiście, nie były wykonane ze znanego dzisiaj materiału — lateksu, lecz tego, co było dostępne w danej lokalizacji. Najczęściej były to po prostu rybie pęcherze czy bardzo cienka bawełna, którą nakładało się ciasno na penisa. Popularnym materiałem była też skóra węża, która z uwagi na chropowatą strukturę i minimalną grubość była bardzo pożądana jako zabezpieczanie. W późniejszym czasie zaczęto stosować również inne rodzaje skór zwierzęcych i części organów – jak np. jelita wieprzowe czy kozie. Jednak to fragment jelita owcy — ślepa kiszka — stał się najpopularniejszym materiałem na współczesne prezerwatywy i był wykorzystywany przez naprawdę długi okres czasu!

Jednak dopiero w 1839 roku Charles Goodyear odkrył sposób pozyskiwania i wulkanizacji kauczuku, co w późniejszych latach przyczyniło się do wzmożonej produkcji prezerwatyw z tego właśnie materiału. Prezerwatywy te były jednak bardzo grube, ale miały jedną zaletę – zapewniały ochronę przed niechcianą ciąża i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Pomimo znacznej grubości, a co za tym idzie niewygody (dla męskiej części użytkowników), prezerwatywy stały się sprzedażowym hitem, w szczególności podczas I wojny światowej, gdy choroby przenoszone droga płciową występowały naprawdę często.

Czasy współczesne – prezerwatywy lateksowe

Przez to, że prezerwatywy z gumy były grube, niewygodne, a do tego dość drogie w produkcji, zaczęto zastanawiać się, czym zastąpić ten ciężki w wytworzeniu materiał. Przełomem okazało się wynalezienie lateksu przez Juliusa Fromma – polskiego chemika. Wydarzenie to miało miejsce w 1916 roku i z prędkością błyskawicy rozpoczęto produkcję prezerwatyw lateksowych. Był to prawdziwy fenomen, który odmienił życie seksualne ludzi na całym świecie – prezerwatywy w końcu stały się wygodne, a ich użycie nie ograniczało ruchów i nie zmniejszało przyjemności seksualnej. A jak jest obecnie?

W XXI wieku prezerwatywy to najpopularniejszy środek antykoncepcyjny na świecie – a do tego powszechnie dostępny, jednakowo w aptekach, na stacjach benzynowych, czy nawet w sklepach. Kondomy występują w wielu wariantach, kolorach, zawierają również udogodnienia, jak np. znane prezerwatywy z wypustkami. Łatwość zakupu oraz atrakcyjna cena sprawiają, że korzysta z nich naprawdę wiele osób poszukujących zabezpieczenia przed ciążą, w każdym wieku i niezależnie od pozycji społecznej.

Jak dobierać prezerwatywy – prezerwatywy rozmiary

Wiele osób poszukujących dobrych prezerwatyw dla siebie zastanawia się, jak dobrać prezerwatywy? Nie jest to taki proste, biorąc pod uwagę tak dużą liczbę kondomów dostępnych w sklepach. Prezerwatywy występują w kilku rozmiarach, które dobiera się w zależności od rozmiaru członka – najczęściej jest to skala od S do XXL, lub oznaczenia mm, które dobiera się na podstawie grubości członka. Najpopularniejszy, najczęściej wybierany rozmiar prezerwatyw ze względu na średnicę to 53 mm. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru prezerwatyw po to, aby seks był jak najbardziej komfortowy i bezpieczny. Za mała prezerwatywa będzie ześlizgiwać się z członka i nie dawać dostatecznej ochrony, natomiast zbyt dużą będzie spadać i może zsuwać się z przyrodzenia, również znacznie obniżając ochronę przed niechcianą ciąża i chorobami przenoszonymi drogą płciową. 

Rodzaje prezerwatyw – prezerwatywy smakowe, prezerwatywy z wypustkami itp.

Obecnie, w 2023 roku prezerwatywy mają naprawdę ogromną liczbę odmian i rodzajów. Bardzo popularne są wyżej wymienione prezerwatywy smakowe – zazwyczaj mają one smak i zapach owoców takich jak banan czy malina i występują w ofercie wielu znanych producentów jak, chociażby Durex. Smakowe prezerwatywy mają też zazwyczaj kolor odpowiadający danemu owocowi, który nadaje przyrodzeniu interesujący wygląd. Równie popularne są prezerwatywy z wypustkami – posiadają one rowki i wgłębienia, które mają za zadanie zwiększenie przyjemności seksualnej zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Inne znane prezerwatywy to prezerwatywy cienkie i prezerwatywy grube – tzw. extra safe, które mają za zadanie szczególną ochronę przed niechcianą ciążą. Pełnią też znaczenie psychologiczne – wiele osób stosując grube prezerwatywy ma poczucie zwiększonej ochrony. Jedną z wad tak grubych kondomów jest zmniejszone odczuwanie przyjemności seksualnej i mniejsza wygoda, niż w przypadku prezerwatyw bardzo cienkich. 

Prezerwatywy damskie – co to ?

Prezerwatywy damskie to rzecz mniej popularna od tych męskich – jednak wizualnie je przypomina. Damskie prezerwatywy mają walcowaty kształt oraz standardową długość. Damska prezerwatywa zakończona jest dwoma pierścieniami, z czego jeden znajduje się przy jej otworze, a drugi przy końcu. Prezerwatywy dla kobiet nie są zbyt popularne – głównie z powodu kształtu i samego nazewnictwa, które kojarzy się natychmiastowo z produktem dla mężczyzn. 

Jak założyć prezerwatywę?

Jak prawidłowo założyć prezerwatywę? Nie jest tak prosta rzecz, jak mogłoby się wydawać. Aby prawidłowo założyć prezerwatywę, potrzebne jest trochę wprawy, czyli po prostu — praktyka czyni mistrza. A więc jak założyć prezerwatywę?

  • Najpierw należy ostrożnie otworzyć opakowanie z prezerwatywą. Zdecydowanie należy uważać po to, aby nie uszkodzić prezerwatywy paznokciami – uszkodzenie mechaniczne może spowodować prześwit lub nawet dziurkę, która przyczyni się do pęknięcia kondoma. 
  • Następnie należy chwycić prezerwatywę w dłoń i delikatnie nałożyć ją na członek. Zrolowana część prezerwatywy powinna wystawać na zewnątrz. Jest to konieczne do prawidłowego założenia gumki. Aby mieć pewność, która strona jest właściwa, można bez problemu delikatnie dmuchnąć w wystającą część. 
  • Zakładając prezerwatywę członek musi mieć pełną erekcję, aby dokładnie rozprowadzić ją na nim i zapewnić pełną ochronę. 

 

Najlepsze prezerwatywy - ranking prezerwatywy 2023

10. Prezerwatywy klasyczne Safe Condoms Just Safe

Prezerwatywy klasyczne Safe Condoms Just Safe

Uniwersalne prezerwatywy Just Safe to optymalny wybór dla osób poszukujących dobrej jakości kondomów w przystępnej cenie. Prezerwatywy naprawdę dobrze leżą na członku, a dostępne są w wielu rodzajach i rozmiarach. Przebadane dermatologicznie, spełniają wszystkie europejskie normy produkcji.

Podsumowanie

Prezerwatywy przestawione w rankingu Najlepsze prezerwatywy 2023 - ranking prezerwatyw, to kondomy które powinien poznać każdy mężczyzna poszukujący idealnych gumek dla siebie. Prezerwatywy, wymienione w zestawieniu, to idealne gumki zarówno dla mężczyzny, jak i jego kobiety, ponieważ są praktycznie niewyczuwalne, bardzo bezpieczne i wykonane z wysokiej jakości lateksu, który praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych. Polecane prezerwatywy znajdują się w rożnych półkach cenowych, przez co każdy mężczyzna znajdzie tu coś na swoją kieszeń, oraz bez względu na rozmiar i grubość własnego penisa. Warto kierować się powyższym rankingiem, poszukując takiego produktu, jak prezerwatywy dobrej jakości.