Żele intymne nawilżające - ranking TOP 10 żeli intymnych

  • Publikacja: 30-01-2023 Zmodyfikowany: 30-01-2023
  • Kategoria: erotyka Liczba wyświetleń: 922
product-img

Uzyskaj informacje o tym, jaki jest najlepszy żel intymny i ciesz się przyjemnością wraz ze swoim partnerem/ą w każdej okoliczności! Przecyztaj koniecznie ranking żeli intymnych i dowiedz się więcej.

Najlepszy żel intymny - TOP 10

Żele intymne to produkty szczególnie poszukiwane zarówno przez pary, jak i singli nie pozostających w stałym związku. Jednak znalezienie takiego produktu, jak dobry żel intymny nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które dedykowane są miejscom intymnym, jednak nie wszystkie z nich można uznać jako te najbardziej udane. Jakie w takim razie są najlepsze żele intymne? I który żel intymny sprawdzi się do użytku solo, a który do zabawy we dwoje? Poniższy ranking TOP 10 żeli intymnych odpowie na te pytania.

Rodzaje żeli intymnych. Jakie są żele intymne?

W 2023 roku rynek takich produktów, jakimi są żele intymne jest naprawdę ogromny. Wiele firm produkuje zarówno nawilżające lubrykanty do ciała, jak i te o innym zastosowaniu – jak np. żel intymny rozgrzewający czy specjalistyczny żel intymny z kwasem mlekowym. Jednak nie da się ukryć, że najlepszym produktem, jeśli chodzi o nawilżające żele do ciałażele intymne na bazie wody – mają one PH przystosowane do naturalnego PH pochwy, przez co nie naruszają wrażliwych okolic intymnych. Dostarczają one również odpowiednie nawilżenie oraz poślizg, niezbędny w sytuacjach zbliżeń. 

Żel intymny a lubrykant – różnice

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co wybrać – lubrykant czy żel intymny? Zasadniczo nie ma różnicy w tym, który produkt się wybierze -  ponieważ zarówno lubrykant, jak i żel intymny, to jedno to samo. Różni je jedynie nazwa, która stosowana jest zamiennie. Obojętnie więc, jaka jest nazwa produktu – działanie jest to samo. Lubrykant jest nazwą stosowaną od bardzo dawna – żel intymny to zdecydowanie ta „ nowsza wersja.”

Jakie funkcje pełni żel intymny? Do czego jest lubrykant?

Żel intymny to produkt, który ma za zadanie zwiększyć przyjemność seksualną czerpiącą ze stosunku, lub samodzielnej masturbacji. Żele intymne są niezastąpione szczególnie podczas różnych schorzeń czy problemów związanych między innymi ze stanami zapalnymi, suchością pochwy, czy nawet brakiem odpowiednego rozluźnienia przed stosunkiem. Dobre żele intymne ułatwiają również masturbacje i sprawiają, że czynności seksualne są przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Żele intymne mogą również rozgrzewać, co sprawia, że przyjemność seksualną można osiągnąć w znacznie szybszy i łatwiejszy sposób, niż bez używania ich. Warto wybrać takie żele, które są:

  • przebadane demagogicznie - warto wybrać żel posiadający pozytywną opinię lekarską, zarówno lekarza ginekologa jak i dermatologa, ponieważ otrzymuje się wtedy gwarancję bezpiecznego produktu, który nie będzie powodował podrażnień czy zawierał drażliwych substancji
  • na bazie wody – naturalny śluz kobiecy jest na bazie wody, stąd warto również sięgać po żele intymne, które również posiadają bazę wodną. Jest to optymalne dla miejsc intymnych i zapewnia odpowiednie nawilżenie. Oczywiście, żele silikonowe również można stosować, jednak rekomenduje się te posiadające bazę wodną jako bezpieczniejsze i wywołujące mniejsze ewentualne podrażnienia
  • ze sprawdzonego sklepu – zamawiając produkt internetowo ( co zdarza się obecnie często) warto wybrać sprawdzony sklep, który sprzedaje bezpieczne oryginalne produkty, przechowywane w prawidłowy sposób. 
  • bez substancji zapachowych – o ile jest się alergikiem lub osoba uczuloną. Niestety, u osób z [predyspozycjami do uczuleń żele intymne zapachowe mogą wywołać podrażnienia i niepożądane reakcje alergiczne, co skutkuje spuchnięciem lub wysypką miejsc intymnych.

Żele intymne powiększające penisa – czy działają?

Bardzo popularne w Internecie stają się męskie żele intymne powiększające penisa. Taki żel powiększający - niestety, ale trzeba to przyznać- nie działa. A jeśli już powoduje jakieś pozytywne skutki, na pewno nie są one bezpieczne i łagodne dla delikatnej skóry. Żele intymne tego typu mogą powodować mrowienie, co niekoniecznie jest przyjemne podczas czynności seksualnych. Do tego, słynne powiększenie penisa to najczęściej jedynie chwyt marketingowy – w rzeczywistości żele takie nie dają żadnego widocznego działania. Warto wybrać żel intymny o działaniu nawilżającym, który sprawi przyjemność obojgu partnerom – i przyjemność ta będzie zdecydowanie wyższa, niż eksperymenty z substancjami zawierającym najczęściej silnie drażniące substancje.

Jak samemu zrobić żel intyny – czy to działa?

Samodzielne zrobienie żelu intymnego również nie jest dobrym pomysłem. Profesjonale żele intymne dostępne w sklepach zawierają bezpieczne i przebadane substancje, przez co mogą być używane właściwie przez wszystkich, Do tego, obecnie żele intymne zawierają przeróżne dodatki które zwiększają komfort ich używania – w klepach można spotkać np. żel intymny z kwasem hialuronowym, żel intymny z aloesem czy tez wspomniany już żel intymny z kwasem mlekowym, który doskonale sprawdza się w miejscach intymnych. Żele intymne domowej roboty, a raczej substancje przypominające je, nie są tak efektywne w działaniu, a do tego zazwyczaj nie są na bazie wody, a oleju – zapewniają poślizg, ale już niestety nie nawilżenie, co w krótkim czasie będzie skutkować występowaniem podrażnień i zwiększeniu suchości w pochwie. Warto więc zapłacić za żel intymny dobrej jakości, który będzie wydajny i naprawdę sprawdzi się podczas miłosnych igraszek.

Ranking żeli intymnych – najlepsze żele intymne 2023

10. Durex żel intymny Durex Strawberry żel intymny truskawkowy 50 ml

Ranking otwiera lubrykant Durex Strawberry. Żel intmyny Durex ma truskawkowy smak i aromat, a do tego jest łatwy w zmywaniu. Zapewnia odpowiedni poślizg zarówno podczas stosunku, jak i samodzielnej „zabawy”. Żel durex nie zawiera także cukru; można również stosować go razem z prezerwatywami. Ile kosztuje żel Durex? Zwykle jego cena waha się w granicach 20 zł, jednak często można trafić na promocje. 

9. Iladian żel intymny na bazie wody

Żel Iladian to żel na bazie wody, odpowiedni nawet dla najbardziej wymagających osób. Zel Iadian wspiera zdrowie intymne, a także zawiera bakterie prebiotyczne, które dbają o właściwe PH pochwy. Żel intymny Iladian oprócz nawilżenia stref intymnych pielęgnuje również wrażliwą na podrażnienia skórę i zapewnia odpowiedni poślizg, nawet podczas intensywnych i długotrwałych igraszek. 

8. Żel intrymny Durex originals 50 ml

Kolejny w zestawieniu żel intymny Durex, i kolejny produkt na bazie wody. Wystarczy naprawdę jego niewielka ilość, aby zapewnić właściwy poślizg i nawilżenie. Żel łatwo się zmywa, nie posiada smaku i zapachu, a wodna formuła sprawia, że jest niezwykle delikatny dla ciała. Bez problemu można stosować go z prezerwatywami = nie uszkadza ich.

7.Żel intymny Durex Warming

Żel intymny, który rozgrzewa? Durex Warming to idealna propozycja. Jest to chyba najlepszy żel rozgrzewający na rynku, który naprawdę działa. Dzięki uczuciu ciepła, strefy intymne mają lepsza stymulację, co przekłada się na osiągniecie satysfakcji seksualnej. Żel ogranicza problem suchości pochwy, jest łatwo zmywalny, a także można go stosować w każdym rodzaju seksu. Może być używany w połączniu z prezerwatywami.

6. Żel intymny Laktacyd Caring Glide

Najlepszy żel intymny na suchość pochwy? Oczywiście żel Laktacyd. Jest to produkt polecany przez ginekologów, który znacząco poprawia komfort współżycia seksualnego. Żel ten nie zawiera substancji zapachowych, jest też testowany dermatologicznie. Żel zapewnia intensywne nawilżenie oraz ma dodatek kwasu mlekowego, który sprzyja rozwojowi naturalnej flory bakteryjnej. Żel kosztuje około 30 zł, jednak jest to cena która warto zapłacić za tej jakości produkt. 

5. Żel intymny – lubrykant- Nexus Slide Waterbased Lubricant 

Jest to bardzo dobrej jakości lubrykant, odpowiedni dla każdego rodzaju seksu – a w szczególności seksu analnego. Żel utrzymuje się długo na skórze, przez co potrzeba jego niewielkiej ilości, aby działanie było zauważalne i satysfakcjonujące. Żel jest gęsty, co ogranicza jego wylewanie się i brudzenie ubrań czy pościeli. 

4. Lubrykant silikonowy – Bodygliss Erotic collection silky soft 

Jest to jeden z najlepszych lubrykantów dostępnych na rynku. Zawiera w sobie czyste i wysokiej jakości olejki silikonowe, które zapewniają niesamowitą gładkość i poślizg. Żel intymny Bodygliss Erotic ma jedwabista konsystencję, nie jest klejący, a także nie posiada zapachu. Jest więc w pełni uniwersalni i odpowiedni dla każdej osoby, poszukującej takiego produktu, jak dobry żel intymny

3. Żel intymny – lubrykant wodny – Joydivision Aqua Glide Lubricant 125 ml

Jest to bardzo popularny żel intymny wśród osób interesujących się profesjonalnymi środkami ułatwiającymi współżycie. Nic w tym dziwnego – jest to jeden z najlepszych tego typu produktów na rynku. Żel intymny Acquaglide to lubrykant na bazie wody, który skutecznie nawilża i intensyfikuje uczucie rozkoszy. Można użyć go również do masażu ciała, co czyni go produktem 2w1. Żel testowany jest dermatologicznie i można stosować go również podczas seksu oralnego. 

2. Żel intymny Bijoux Indiscrets sex au naturel aloe vera water based lubricant 

Drugie miejsce w zestawieniu TOP 10 żeli intymnych zajmuje bestsellerowy żel intymny na bazie wody i aloesu – Bijoux Indiscrets. Żel ten odżywia i nawilża miejsce intymne, pomagając przy tym w zachowaniu równowagi i odpowiedniego nawilżenia pochwy. Lubrykant ten nie posiada substancji zapachowych, ma optymalne PH, a do tego można używać go razem z prezerwatywami i różnego typu zabawkami erotycznymi. Dzięki zawartości aloesu można polecić go osobom mającym problem z podrażnieniami, ale tez wszystkim tym, którzy borykają się z nawracającą grzybicą czy stanami zapalnymi – żel intymny doskonale koi i niweluje podrażnienia. 

  1. Lubrykant silikonowy Pink silicone Lubricant 80 ml

Pierwsze miejsce na liście TOP 10 żeli intymnych zajmuje najlepszy lubrykant intymny w zestawieniu – a jest nim żel silikonowy Pink silicone lubricant. Jest to produkt bardzo wydajny, przebadany dermatologicznie i mający PH prawie identyczne jak PH pochwy. Zwiera w sobie dodatek aloesu i witamy e, która działa regenerująco na miejsca intymne. Lubrykant Pink daje ogromne nawilżenie i poślizg, jest więc niezastąpiony podczas intensywnych igraszek we dwoje. Formuła żelu zawiera 3 molekuły odpowiedzialne za długotrwałe utrzymywanie się na skórze i jedwabistą gładkość. 

 

 

 

 

10.

Podsumowanie

Najlepsze żele intymne, prezentowane w powyższym zestawieniu TOP 10 żeli intymnych to zdecydowanie produkty, które warto polecić. Każdy z żeli intymnych, zawarty w rankingu posiada odpowiednie PH, a niektóre z nich zawierają drogocenne w działaniu substancje, jak aloes czy witaminy, które niwelują powstawanie podrażnienia. Z całą pewnością powyższy ranking można polecić każdemu, kto szuka takiego produktu, jak dobry żel intymny w atrakcyjnej cenie.