Pozycje seksualne dla początkujących - najlepsze pozycje ranking

  • Publikacja: 22-02-2023 Zmodyfikowany: 22-02-2023
  • Kategoria: erotyka Liczba wyświetleń: 3073
product-img

Interesują Cię ciekawe pozycje seksualne dla początkujących? Ranking najlepsze pozycje seksualne TOP 10 przedstawia 10 najlepszych pozycji seksualnych dla każdego, kto dopiero rozpoczyna przygodę z życiem seksualnym.

Najlepsze pozycje seksualne – TOP 10 pozycji seksualnych 

Seks to jedna z najbardziej podstawowych potrzeb każdego człowieka. Oprócz tego, że służy oczywiście prokreacji, to pozwala rozładować nagromadzone napięcie seksualne i zbliża do siebie dwójkę ludzi biorących udział w tej zmysłowej czynności. Dzisiejszy ranking TOP 10 przedstawi najlepsze pozycje seksualne, które zadowolą nawet najbardziej wymagających kochanków. Zestawienie przedstawi też wszystkie pozycje seksualne, których zastosowanie sprawi przyjemność chyba większości kobiet.  

Najlepsze pozycje seksualne – skąd są zaczerpnięte? Czym jest Kamasutra? 

Wszystkie pozycje seksualne, przedstawione w poniższym rankingu, to seksualne pozycje zaczerpnięte głównie z Kamasutry. Co to jest Kamasutra? Ogólnie mówiąc, Kamasutra to tzw. indyjska księga miłości, zawierająca w sobie zbiór przeróżnych pozycji seksualnych, mających zbliżyć do siebie dwoje kochanków. Pełny i oryginalny tytuł Kamasutry to w tłumaczeniu mniej więcej „Aforyzmy o miłości napisane przez Watsjajanie” 

Kamasutra, przez wielu badaczy, uważana jest też za traktat filozoficzny, odnoszący się do sztuki miłości i opisujący ją jako coś wspaniałego i scalającego dwa byty w jeden. Do tego, Kamasutra to chyba najbardziej obszerny zbiór pozycji seksualnych, który pokazuje wiele przeróżnych układów współżycia, bazujących jednak główne na umiejętnościach fizycznych partnerki. Do tego, w Kamasutrze występują nie tylko ciekawe pozycje seksualne, ale tez opisy pieszczot kierowanych zarówno w stronę męską, jak i żeńską. Są to pieszczoty oralne i analne, a także te, które można wykonać za pomocą palców.

Kamasutra w swej terminologii używa iście zwierzęcych pojęć – płeć męską porównują do ogierów czy byków, natomiast płeć żeńską – do słonic, gazel czy klaczy.  

Wpływ Kamasutry na współczesne postrzeganie przyjemności cielesnej. Kamasutra pozycje seksualne 

Nie da się ukryć, że to właśnie Kamasutra ogromnie wpłynęła na postrzeganie przyjemności seksualnej i poznanie tajemnic miłości cielesnej. To dzięki Kamasutrze właśnie wiele par kochanków zaczęło na nowo odkrywać swoje ciała i zapragnęło nowości w swoim życiu seksualnym. Kamasutra, oferująca naprawdę wiele różnorakich pozycji seksualnych niejako „wygoniła” nudę z łóżkowej alkowy, a bogate ilustracje seksualnych igraszek rozpaliły wyobraźnię ludzi na całym świecie, którzy to zechcieli powtórzyć wymyślne pozycje w swoich związkowych igraszkach.

Jak zostało już wspomniane, większość pozycji znajdujących się w Kamasutrze wymaga znacznej sprawności fizycznej oraz wytrzymałości, stąd zarówno partner, jak i partnerka muszą włożyć trochę wysiłku, aby dana „konfiguracja” byłą udana. Jednak nawet jeśli tak się nie stanie,  partnerzy nie powinni się zrażać – Kamasutra, jak i zresztą samo współżycie seksualne, ma powodować przyjemność i satysfakcję obu stronom, nie ma więc co się zniechęcać niepowodzeniem – najważniejsze, aby osiągnąć wspólne zadowolenie z odbytego stosunku.  

Najlepsze pozycje seksualne — ranking TOP 10

Poniższy ranking TOP 10 przedstawia subiektywną listę, która opisuje naprawdę ciekawe i fajne pozycje seksualne, i bez wątpienia można uznać za te uniwersalne i doskonałe dla każdego. Są to również świetne pozycje seksualne dla początkujących, gdyż nie wymagają zbytnich „umiejętności”, a jedynie chęci i oczywiście odpowiedniego nastawienia partnerów. Warto wypróbować wszystkie pozycje, znajdujące się na liście TOP 10, ponieważ dostarczają one niebywałej przyjemności i stanowią doskonałą naukę do pozycji bardziej skomplikowanych fizycznie, zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.  

 

Najlepsze pozycje seksualne – ranking. Jakie są pozycje seksualne? 

10. Pozycja misjonarska, nazwy potoczne – „po Bożemu”, „na Misjonarza” 

Jeśli chodzi stricte o pozycje seksualne dla początkujących, to pozycja „na misjonarza” to chyba najbardziej znana na świecie i najprostsza propozycja seksualna, od której zaczyna chyba większość par. Polega ona po prostu na tym, że kobieta leży na plecach i rozkłada nogi, a mężczyzna w nią wchodzi. Jako ułatwienie kobieta może położyć sobie pod pupę małą poduszkę, która zapewni jej lepszą wygodę. Pozycja misjonarska seksualna jest idealna na pierwszy raz – dzięki niej partnerzy mogą być z sobą szczególnie blisko – przytulać się, całować, szeptać sobie do ucha, co wzmaga nastrój i zwiększa poczucie bezpieczeństwa obojga z partnerów. 

9. Pozycja na łyżeczkę  

Popularne pozycje seksualne zazwyczaj wiążą się z dużą bliskością dwójki partnerów. Tak też jest z pozycją na łyżeczkę, a więc pozycją, gdzie dwóje kochanków leży na boku ze zgiętymi kolanami, a mężczyzna penetruje kobietę. Jak zostało już wspomniane, pozycja ta zapewnia niesamowitą bliskość – partnerzy również mogą się przytulać i pieścić. Pozycja ta jest również bardzo uniwersalna i kochając się w ten sposób, bardzo szybko można zmienić swoje ułożenie, by wypróbować coś całkowicie innego.

8. Pozycja kowbojska – potocznie „na siedząco” 

Pozycja na siedząco to pozycja seksualna uwielbiana przez mężczyzn, ale sprawiająca olbrzymią przyjemność też kobietom, ponieważ bardzo mocno czują wtedy penisa partnera. Przez to pozycja ta nadaje się tez dla płci męskiej obdarzonej niewielkim przyrodzeniem. Polega na tym, że mężczyzna siedzi – np. na łóżku, czy na fotelu, a partnerka rytmicznie „ujeżdża” partnera, będąc ku niemu tyłem. 

7. Klasyczna pozycja „na boku” 

Pozycja na boku seksualna jest praktycznie taka sama, jak pozycja na łyżeczkę, z tym że jest banalnie prosta w wykonaniu. Bardzo łatwo przejść do niej z pozycji misjonarskiej i na odwrót. Pozycja ta zapewnia również dodatkową stymulację łechtaczki, jak i jąder. Pozycja na boku jest doskonała zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, ponieważ kobieta niejako może wpływać na to, jak głęboka jest penetracja, natomiast mężczyzna z łatwością może opóźnić wytrysk, zwalniając swoje ruchy.  

6. Pozycja na jeźdźca 

Pozycja seksualna uwielbiana w szczególności przed mężczyzn, ponieważ mogą obserwować w całości swoją partnerkę, a do tego to ona nadaje rytm całemu współżyciu. Na swój sposób pozycja na jeźdźca jest też dla płci męskiej bardzo wygodna, ponieważ jak zostało napisane wyżej, to partnerka w większości nadaje szybkość całemu aktowi seksualnemu, jednak nie jest to główny powód uwielbiania tego typu stosunku. Znajdowanie się na mężczyźnie kojarzy się również na swój sposób z takim zjawiskiem jak damska dominacja. Do tego, pozycja ta pozwala również na pieszczenie piersi i łechtaczki. 

5. Pozycja 69 - wcale nie taka prosta pozycja seksualna

Pozycja 69 seksualna to chyba najbardziej znana z pozycji na świecie, o której marzy większość mężczyzn – w szczególności tych, którzy nie rozpoczęli jeszcze współżycia seksualnego. Pozycja 69 umożliwia dwustronny seks oralny – partnerzy klęczą równolegle nachyleni nad sobą, co umożliwia jednoczesny wspólny seks oralny (fellatio). Nie jest to jednak do końca pozycja dla początkujących, a już nie na pewno nie dla nieśmiałych – trzeba obdarzyć partnera na tyle dużym zaufaniem, aby pozbyć się wstydu i barier, o ile oczywiście takowe występują. 

4. Pozycja seksualna „Bogini” – potocznie „nogi w górze” 

Jeśli chodzi o najlepsze pozycje seksualne dla kobiet, to pozycja bogini, zdaniem wielu ich, powinna znajdować się w ścisłej czołówce. Jest to wariacja klasycznej pozycji „na misjonarza”, ale w tym konkretnym przypadku kobieta kładzie nogi na ramionach partnera, lub ewentualnie opiera się kolanami o jego klatkę piersiową. Pozycja ta zapewnia naprawdę głęboką penetrację seksualną, która niestety może być bolesna, jeśli mężczyzna posiada zbyt duże przyrodzenie.  

3. Pozycja seksualna „Struna” 

Najciekawsze pozycje seksualne nie mogą być kompletne bez lubianej przez mężczyzn pozycji o nazwie „Struna”. Pozycja ta polega na tym, że kobieta kladzie się na brzuchu, a mężczyzna na jej plecach. Oboje są wyprostowani, a ich ciała przypominają struny. Przydatną rzeczą, jeśli chodzi o tę pozycję seksualną, jest ręcznik lub poduszka u kobiety, która może sobie ona podłożyć pod miednicą – dzięki temu seks będzie bardziej komfortowy i nie będzie powodował bólu ani otarć miejsc intymnych. 

2. Pozycja „na siedząco tyłem” 

Kolejna pozycja seksualna, którą wprost uwielbiają mężczyźni. Pozycja „na siedząco tyłem” polega na odwróceniu się partnerki od mężczyzny, którzy to wzajemnie siedzą na sobie. Mężczyzna szeroko rozstawia nogi, natomiast kobieta siada do niego tyłem i rytmiczne się porusza. Mężczyzna również może nadawać tempa ruchom kobiety, czyniąc seks bardziej dynamicznym. Kochając się w tej pozycji, zarówno mężczyzna, jak i kobieta doskonale czują siebie wzajemnie i są z sobą niesamowicie blisko, a do tego mężczyzna może pieścić łechtaczkę oraz piersi partnerki. 

  1. Pozycja od tyłu – potocznie ”na pieska” – najlepsza pozycja seksualna 

Pierwsze miejsce w rankingu Najlepsze pozycje seksualne – ranking pozycji seksualnych TOP 10, zdobywa oczywiście pozycja od tyłu, znana tez potocznie jako pozycja na pieska. Jest to pozycja uwielbiana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, i nic w tym dziwnego – kobieta doskonale odczuwa penisa partnera, natomiast mężczyzna może obserwować walory partnerki w całej okazałości i nadawać szybkości całej „zabawie”. Pozycja od tyłu polega na tym, że partnerka klęczy i opiera się rękoma o podłoże, natomiast mężczyzna „bierze ją” od tyłu. Istnieją różne wariacje tej pozycji, a jedna z nich jest ta, gdzie mężczyzna, penetrując partnerkę, łapie ja za ręce i tak wyznacza tempo stosunku. Pozycja ta jest bardzo łatwa i najczęściej znacznie skraca stosunek, nie jest więc polecana do końca mężczyznom, którzy mają kłopot z wczesnym wytryskiem, jak i tym, którzy są hojnie obdarzeni przez naturę – partnerki mogą odczuwać przy niej spory dyskomfort. W każdym innym przypadku można zagwarantować, że pozycja ta będzie wprost uwielbiana przez obie strony, które często będą do niej wracać. 

 

Najlepsze pozycje seksualne – TOP 10 pozycji seksualnych

10.

Podsumowanie

Pozycje seksualne przedstawione w powyższym zestawieniu TOP 10 pozycji seksualnych są idealne i dla osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych w miłosnych igraszkach. Większość z nich wręcz trzeba poznać, ponieważ mogą naprawdę stanowić filar udanego życia seksualnego. Jednak jak z każdą czynnością, która „dzieje się” w sferze seksualnej, należy upewnić się, że drugiej stronie – partnerowi/partnerce dana pozycja się spodoba i nie będzie ona czuła się zakłopotana czy zawstydzona. Przez to tez współżycie seksualne i wszystkie związane z nim aktywności powinny być uprawiane jedynie z osobami, do których posiada się stuprocentowe zaufanie, a poczucie wstydu wręcz zanika w ich obecności. Jest to bardzo ważne dla zdrowej relacji i psychiki zarówno kobiety, jak i mężczyzny.