TOP 10 seriali Netflix. Najlepsze seriale Netflix

 • Publikacja: 25-07-2022 Zmodyfikowany: 27-10-2022
 • Kategoria: filmy Liczba wyświetleń: 2508
product-img

Chcesz obejrzeć dobry serial na Netflix? A może nie znasz jeszcze tego serwisu streamingowego i chciałbyś się dowiedzieć, czy warto spróbować? Ranking TOP 10 najlepszych seriali Netflix 2022 z całą pewnością pomoże podjąć Ci tę decyzję. Dowiedz się, jakie seriale dostępne na Netflix warto obejrzeć w 2022 roku.

TOP 10 seriali Netflix. Najlepsze seriale Netflix 2022

Platforma streamingowa Netflix to obecnie najpopularniejsza strona z filmami na świecie. Praktycznie cały czas pojawiają się tam nowości- a do tego, Netflix wypuszcza coraz to więcej filmów i seriali. I to właśnie te ostatnie cieszą się największą popularnością w serwisie. Poniższy ranking TOP seriali Netflix to kompletna lista dziesięciu produkcji, które z całą pewnością można uznać jako najlepsze seriale na Netflix czy popularne seriale Netflix. Zatem, jaki serial na Netflix obejrzeć? Czy nowe seriale Netflix są warte uwagi? Na poniższe pytanie odpowie poniższy ranking TOP seriali Netflix

Serwis Netflix — wady i zalety

Netflix uznawany jest często jako telewizja bez ograniczeń. I nie można się dziwić temu określeniu- występuje tu bowiem potężna liczba filmów i seriali, które dodatkowo nie są przerywane reklamami, i odtwarzane praktycznie bez żadnego ruchu użytkownika. Wiele osób nie wyobraża już sobie bez tej platformy życia. Jednak jakie są wady i zalety Netflixa?

Netflix zalety

 • Netflix nie wymaga wykupienia abonamentu na dłuższy czas- pierwszy miesiąc subskrypcji jest darmowy, a każdy kolejny to odnawialna płatność co miesiąc. Można jednak w każdej chwili zrezygnować z wykupionej subskrypcji.
 • Niesamowicie duża liczba seriali i filmów — wiele seriali Netflixa zapewnia widzowi rozrywkę na długie godziny, na platformie tej znajdują się również kultowe seriale, które każdy fan kinematografii powinien zobaczyć. Ogromna ich ilość umożliwia także swobodny wybór tego, co interesuje daną osobę. 
 • Brak reklam, możliwość pominięcia denerwujących czołówek filmów i seriali, a także napisów końcowych.
 • Jakość wyświetlanego obrazu, w szczególności mowa tu o jakości 4K. 
 • Możliwość współdzielenia konta Netflix, co znacząco obniża koszty subskrypcji.

Netflix wady

 • Pomimo ogromnej biblioteki filmów i seriali, nie wszystkie produkcje filmowe dostępne są na Netflixie. Często też filmy Netflixa nie są uznawane za dobre, a nowości kinowe pojawiają się z dużym opóźnieniem albo wcale. Netflix stawia na własne produkcje, które jednak nie interesują wszystkich odbiorców, powodując chęć szukania wybranych tytułów filmowych u konkurencji.
 • Netflix działa tylko online, a więc mając problemy z połączeniem sieciowym, bądź wolne połączenie internetowe, filmy będą się po prostu zacinać lub w ogóle nie odtwarzać.
 • Cena — nie współdzieląc konta z innymi osobami, miesięczna subskrypcja Netflixa może być dla niektórych osób dość drogą propozycją- w szczególności jeśli użytkownikowi zależy na jakości 4K.

Należy jednak mieć na uwadze, że zalety platformy Netflix przewyższają jej wady, i Netflix jest idealną propozycją na długie, jesienne wieczory, albo po prostu gdy chce się obejrzeć ciekawy film lub dobry serial. 

Netflix- cena pakietów. Ile kosztuje Netflix?

Jakie są ceny pakietów Netflix 2022? W 2022 roku, chcąc być subskrybentem platformy Netflix, należy wykupić jeden z 3 pakietów abonenckich. Pakiety Netflix w 2022 roku kosztują tyle samo, co w roku wcześniejszym. Niestety, Netflix nie jest platformą, którą można uznać jako najtańszy serwis streamingowy. W takim razie ile kosztuje Netflix?

Netflix cennik 2022 - pakiety

 • Plan podstawowy Netflix kosztuje 29 zł. W tej cenie Netflix oferuje jakość wideo SD (480 p), i obsługuje 1 ekran. 
 • Plan standard to koszt 43 zł miesięcznie. W pakiecie tym użytkownik zyskuje filmy i seriale w jakości Full HD (1080 p), i mogą być one odtwarzane na dwóch ekranach jednocześnie.
 • Plan premium wynosi 60 zł miesięcznie. Pakiet ten umożliwia abonentowi wideo w jakości 4K (2160 p) + HDR, a także możliwość odtwarzania na 4 ekranach jednocześnie. 

Użytkownik może też zakupić abonament Netflix na rok. Cena takiego abonamentu, w zależności od wybranego pakietu wynosi:

 • plan podstawowy- 348 zł/rok
 • plan standard- 516 zł/rok
 • plan premium- 720 zł/ rok 

Jak wykupić Netflix? Można zrobić to za pomocą rejestracji, gdzie płatność odnawiana jest cyklicznie. Pieniądze mogą być pobierane z konta PayPal, lub np. karty kredytowej. A jak zrezygnować z Netflixa? To proste — należy wejść na stronę Netflix, wybrać zakładkę konto i wcisnąć po prostu anuluj członkostwo. 

Dobre seriale Netflix. Polecane produkcje Netflixa. 

Na Netflixie znajduje się bardzo dużo znakomitych i polecanych seriali, które są bardzo dobrze oceniane zarówno przez krytyków, jak i przez widzów. Bardzo polecane seriale Netflix to między innymi seriale kryminalne skandynawskie (Kalifat, Ragnarok), polskie kryminały (Paradoks, Prokurator czy Rojst), czy seriale sensacyjne (Równonoc). Netflix posiada w swojej bazie tez wiele serialowych komedii romantycznych (Virgin River), oraz seriale przygodowe (Cień i kość). Wszystkie z wyżej wymienionych produkcji to wciągające seriale Netflix. 

Co warto obejrzeć na Netflixie? Ranking TOP 10 seriali Netflix. Polecane seriale

 1. Serial „Emily w Paryżu” / Emily in Paris
  „Emily w Paryżu” jest mniej ambitną propozycją w rankingu TOP 10 seriali Netflix, jednak nie da się ukryć, że w swojej kategorii jest jedną z najlepszych. Ta komedia romantyczna Netflix opowiada o dwudziestokilkuletniej Emily, która całkiem niespodziewanie otrzymuje pracę marzeń we Francji. Podczas gdy jej firma przejmuje świetną paryską agencję marketingową, przed kobietą stają całkiem nowe wyzwania, a w tym to najważniejsze — czyli znalezienie miłości. Emily in Paris to po prostu fajny serial na Netflix i tak należy go traktować. 
 2. Serial „Wiedźmin” / The Witcher
  „Wiedźmin” to jeden z tych seriali, który można uznać jako hit Netflix. „Wiedźmin” powstał na kanwie serii książek Andrzeja Sapkowskiego o tym samym tytule. Serial Netflixa opowiada o tytułowym wiedźminie imieniem Geralt, który jest zmutowanym łowcą potworów. Wraz z czarodziejką Yennefer oraz młodziutką Ciri mysz a stawić czoła zarówno różnego rodzaju monstrum, jak i  niestety ludziom. Obecnie, serial „Wiedźmin” ma 3 sezony.
 3. Serial „Gambit Królowej” / The Queen’s Gambit
  Serial „Gambit Królowej” to kolejny dobry serial Netflix. Jako jeden z nielicznych seriali dostępnych na platformie Netflix zdobył uznanie nie tylko widzów, ale również krytyków filmowych na całym świecie. „Gambit Królowej” opowiada o młodziutkiej Beth, która wychowują się w sierocińcu, odkrywa u siebie wielki szachowy talent. Oczywiście, musi walczyć z różnymi przeciwnościami losu- a w szczególności z samą sobą i ze swoimi uzależnieniami.
 4. Serial „Peaky Blinders” / Peaky Blinders
  Dzięki platformie Netflix „Peaky Blinders” jest serialem szeroko dostępnym. I bardzo dobrze — ciężko o lepszy serial Netflixa, który byłby tak dobrze zrealizowany i miał tak świetną scenografię oraz scenariusz. O czym jest „Peaky Blinders”? Netflix wyjaśnia: serial ten opowiada o mężczyźnie imieniem Tommy Shelby, który przewodzi gangiem działającym w Anglii w 1919 roku. Zapłaci on każdą cenę, aby znaleźć się na szczycie kariery przestępczej. 
 5. Serial „Dom z papieru” / La casa de papel
  Serial „Dom z papieru” Netflix opisuje w ten sposób: grupa ośmiu bandytów wraz z zakładnikami barykaduje się w hiszpańskiej mennicy bankowej. Przedstawicielem grupy przestępców jest tajemniczy mężczyzna imieniem Profesor, który prowadzi działania negocjacyjne z policją. „Dom z papieru” to jeden z najczęściej oglądanych seriali Netflix, a także prawdziwy hit wśród seriali. „Dom z papieru” doczekał się aż 5 sezonów. 
 6. Serial „Dark” / Dark
  Serial „Dark” to kolejny z grupy top seriale Netflix. Opowiada on o podwójnym życiu i skomplikowanych relacjach 4 rodzin, które wychodzą na jaw w chwili zaginięcia dzieci jednej z nich. A wszystko to łączy się z wydarzeniami ostatnich 30 lat. „Dark” to serial sci-fi, Netflix zdecydował się na jego 3 sezony, co dla fanów produkcji mogło wydawać się niewystarczające. 
 7. Serial „Zadzwoń do Saula” / Better call Saul
  W kategorii najwyżej oceniane seriale Netflix nie mogło zabraknąć takiego tytułu, jak „Zadzwoń do Saula”. Serial „Better call Saul” opowiada o wydarzeniach mających miejsce 6 lat przed akcją Breaking Bad. Głównym bohaterem jest pechowy prawnik, Jimmy McGill, który pod wpływem różnych wydarzeń przeistacza się w ekscentrycznego adwokata imieniem Saul Goodman.   
 8. Serial „House of Cards” / House of Cards
  Jaki serial na Netflixie wybrać? Oczywiście „House of Cards”! Jest to serial dramatyczny, z wieloma elementami politycznymi. Głównym bohaterem „House of Cards” jest Frank Underwood- bezwzględny polityk, który próbuje odegrać się na prezydencie Stanów Zjednoczonych, ponieważ ten nie wziął go pod uwagę przy obsadzeniu takiego stanowiska, jak sekretarz stanu. „House of Cards” to jeden z tych seriali Netflix, które z całą pewnością warte są polecenia.
 9. Serial „Bridgertonowie"/ Bridgerton
  Jeśli chodzi o taką grupę seriali, jaką są wciągające seriale Netflix, to „Bridgertonowie" powinni znaleźć się na samym szczycie zestawienia. „Bridgetonowie" to serial dramatyczny, inspirowany powieściami miłosnymi i życiowymi perypetiami rodzeństwa, wywodzącego się z potężnej rodziny Bridgetonów. Serial Netflix „Bridgertonowie" pokazuje życie członków uprzywilejowanej londyńskiej rodziny, ale nie jest to typowa laurka — bowiem w serialu oprócz luksusu pokazywane są również problemy. 
 10. Serial „Stranger Things" / Stranger Things
  Pierwsze miejsce w rankingu TOP 10 seriali Netflix zajmuje obecnie największy hit Netflix - „Stranger Things". Serial ten opowiada o zniknięciu dwudziestoletniego Willa Byersa, co dało początek różnych dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń nawiedzających małe, prowincjonalne miasteczko. Serial „Stranger Things" doczekał się 4 sezonów, i jest to zdecydowanie najlepszy serial Netflixa w 2022 roku.

Podsumowanie

Serwis Netflix oferuje naprawdę ogromny wybór zarówno filmów, jak i seriali. Umożliwia również oglądanie ich bez przerwy oraz bez denerwujących reklam. Tak duży wybór materiałów filmowych wiąże się jednak z trudnością w wyborze odpowiedniego, wciągającego serialu. Lista TOP 10 seriali na Netflix niweluje ten problem i sprawia, że wybór takich produkcji, jak wciągające seriale, czy najciekawsze seriale na Netflix jest łatwością.