Ranking kubek termiczny TOP 10 przedstawia najlepsze kubki termiczne 2022. Dowiedz się, czym powinien charakteryzować się dobry kubek termiczny, i jakie warunki powinien spełniać, aby używanie go było komfortowe i wygodne.
Jesień i zbliżająca się wielkimi krokami zima to czas, gdy dobry kubek termiczny przydaje się jak nigdy wcześniej. Jednak nie tylko podczas mroźnych miesięcy kubek termiczny znajdzie swoje zastosowanie. Poniższy ranking kubek termiczny TOP 10 opisuje najlepsze kubki termiczne na rynku, które można dostać zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych.
Jaki kubek termiczny najlepiej kupić?
Jak wybrać kubek termiczny? Kubek termiczny na kawę czy herbatę to rzecz, która przydaje się w wielu sytuacjach. Wybierają dobry kubek termiczny, warto zwrócić uwagę na:
Pojemność kubka termicznego
Jednym z lepszych wyborów, jeśli chodzi o pojemność kubka, będzie kubek termiczny 500 ml – chociaż często w takiej pojemności można znaleźć już dobry termos na kawę. Standardowy kubek termiczny zwykle można znaleźć w pojemności od około 250 ml do 300 ml. Kubek termiczny z reguły używany jest jako przenośny, dlatego większość osób wybiera jego mniejsze pojemności.
Szczelność kubka termicznego
Szczelny kubek termiczny to podstawa, jeśli chodzi o komfort i wygodę jego używania. Ciężko wyobrazić sobie przenoszenie takiego kubka, który mógłby przeciec. Dlatego, szczelny kubek do torebki czy na uczelnię to podstawa, aby móc cieszyć się z jego zakupu.
Materiał, z którego wykonany jest kubek termiczny
Najlepsze kubki termiczne zwykle wykonane są ze stali. Kubek termiczny ze stali nierdzewnej bardzo dobrze trzyma ciepło, nie nagrzewając się przy tym. Natomiast, kubek termiczny plastikowy zazwyczaj nie zdaje egzaminu, ponieważ tworzywo sztuczne szybko się nagrzewa a co gorsza, również oddaje ciepło. Również metalowy kubek termiczny czy kubek termiczny ceramiczny to średni wybór – ale wciąż lepszy, niż plastikowy.
Czas trzymania ciepła kubka termicznego
Dobry kubek termiczny może trzymać ciepło nawet do 10 godzin. Standardowo jednak, dla większości osób optymalny czas trzymania ciepła przez kubek termiczny to około 3- 4 godziny. Czas utrzymywanie zimna przez kubek termiczny zwykle jest dłuższy i wynosi do 12 godzin.
Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając dobry kubek termiczny?
Marka kubka termicznego
Nie da się niestety ukryć, że marka kubka termicznego ma wpływ na jego jakość. Również cena kubka termicznego może wiele powiedzieć o wytrzymałości sprzętu. Ile kosztuje kubek termiczny? Cena dobrego kubka termicznego może wynieść nawet 200 zł – i jest to uczciwa kwota, ponieważ renomowane firmy produkujące kubki termiczne wykonują je z dobrych materiałów, a do tego kubki posiadają mechanizmy zabezpieczające przed niechcianym wylaniem czy utratą ciepła.
Kubek termiczny z dziubkiem
Nawet najlepsze kubki termiczne nie spełnią dobrze swojej roli, jeśli korzystanie z nich będzie niewygodne. Dlatego warto zwrócić też uwagę na dziubek kubka termicznego. Wygodny kubek termiczny z dziubkiem to taki, z którego pijąc, nie będzie możliwości, by poparzyć usta. Dlatego należy zwrócić uwagę, aby konstrukcja kubka termicznego nie miała tak wyprofilowanego dziubka, który trafiając w górną wargę, powodując dyskomfort i ból.
Mycie kubka termicznego
Jak umyć kubek termiczny? Ważne jest, aby dokładnie domywać swój kubek termiczny, ponieważ jest to również spore siedlisko bakterii. Niektórych kubków termicznych wprost nie da się doczyścić – ponieważ nie każda nakrętka da się w całości odkręcić i domyć. Osoby korzystające ze zmywarki również powinny wziąć pod uwagę aspekt czyszczenia w niej kubka – niestety nie każdy kubek termiczny można myć w zmywarce.
Wygląd kubka termicznego
Kubek termiczny dla dzieci, kubek termiczny dla mężczyzny, czy kubek termiczny dla nauczyciela.. każdy z nich będzie po trosze charakteryzował się innym wyglądem. A trzeba też przyznać, że kubek termiczny na prezent to idealna opcja na każdą okazję.
Kubek termiczny a termos – różnica
Rozmiar- to największa różnica, jeśli chodzi o termos a kubek termiczny. Termos zazwyczaj posiada pojemność od 700 ml w górę, natomiast kubek termiczny – jak zostało już wspomniane – to zwykle około 300 ml. Do tego, termos posiada nakrętkę, która zwykle służy jako kubek. Termos doskonale nadaje się na wyjazdy typu biwaki, czy chociażby długą wycieczkę do lasu. Natomiast kubek termiczny ma niewielki rozmiar i dobrze nadaje się na krótkie wycieczki, bądź na zabranie go np. do pracy/ szkoły, i dość szybkie wypicie napoju. W skrócie- warto wybrać termos do kawy lub herbaty i do zadań ekstremalnych, natomiast kubek termiczny przyda się na krótsze wyjazdy lub pobyt w szkole czy na uczelni.